Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

2024 Yılının En Popüler 15 WordPress Eklentisi

2024 Yılının En Popüler 15 WordPress Eklentisi

WordPress çevrimiçi web sitelerinin yüzde 40’ına güç sağlıyor. Ve WordPress eklentileri bu WordPress sitelerini güçlendirir. WordPress eklentileri web sitenizin yeteneklerini artırır. Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce seçenek var ancak bu, site sahipleri için bunaltıcı olabilir.

Etkinlik Takvimi + SolidWPLiquid Web marka ailesinin üyeleri olan Bana Hosting'i sevenler, toplulukta en çok hangi eklentilerin kullanıldığını ve sevildiğini görmek için yakın zamanda 1400'den fazla WordPress kullanıcısıyla bir anket gerçekleştirdi.

Beş kategorideki en popüler WordPress eklentilerini öğrenmek için okumaya devam edin: ticaret, güvenlik, sayfa oluşturucular, formlar ve arama motoru optimizasyonu.

Aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 60.000 eklentinin bulunduğunu biliyor muydunuz?

En İyi Ticaret Eklentileri

Birçok WordPress kullanıcısı, sitelerinin çevrimiçi bir işletme olarak işlev görmesi için eklentilere güveniyor. Aslında ankete katılanların önemli bir kısmı ticaret odaklı eklentiler kullanıyor. Ticari eklentiler ödeme işleme, ödeme süreci ve ödeme duvarlarının yönetilmesine yardımcı olur. İşte WordPress kullanıcılarının sevdiği en iyi ticaret eklentileri.

WooCommerce

WooCommerce, WordPress için bir e-ticaret eklentisidir. WooCommerce yeni başlayanlar için harika bir seçenektir çünkü anlaşılması kolaydır ve özelleştirme açısından esnektir. WooCommerce'i WordPress'e kolayca ekleyebilirsiniz; kurulumu kolaydır ve ücretsizdir.

Etkinlik Biletleri

Etkinlik Biletleri Şahsen veya sanal olarak etkinlikler için bilet satma ve yönetme sürecini kolaylaştıran ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Kullanıcılar basit kurulumla tak ve çalıştır yapabilir veya daha kişiselleştirilmiş bir deneyim için özelliklerini özelleştirebilir.

Okumak:  WordPress Yönetici E-postası Nasıl Değiştirilir (3 Met...

Üye Basın

Üye Basın üyelik abonelikleri oluşturmaya ve yönetmeye adanmış bir WordPress eklentisidir. Sağlam raporlama, ödeme ağ geçitleri için entegrasyonlar ve yerleşik güvenlikle tamamlanan MemberPress, üyelik sitenizi oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olabilir.

En İyi Güvenlik Eklentileri

Herhangi bir web sitesinin güvenlik tehditlerine karşı savunmasız olabileceği bir dünyada yaşıyoruz. Neyse ki sitenizi korumaya yardımcı olacak çok sayıda WordPress eklentisi var. Bu eklentiler kaba kuvvet koruması, dosya değişikliği tespiti, site ve veritabanı yedeklemeleri ve daha fazlasını içeren işlevler sunar. İşte WordPress kullanıcılarının güvendiği en iyi güvenlik eklentileri.

Sağlam Güvenlik

Sağlam Güvenlik yerleşik kötü amaçlı yazılım taraması, parola koruması, dosya değişikliği koruması ve veritabanı yedeklemeleri sunan bir WordPress eklentisidir.

Akismet

Akismet sitenizi spam'den koruyan bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti, spam yorumları ve iletişim formu gönderimlerini durdurmaya adanmıştır.

Kelime Çit

Kelime Çiti İşletmelere yönelik başka bir güvenlik WordPress eklentisi seçeneğidir. Bu eklenti, sitenizi güvende tutmak için size bir uç nokta güvenlik duvarı ve kötü amaçlı yazılım tarayıcısı sağlar.

Havanın yükselmesi

Havanın yükselmesi bir WordPress yedekleme eklentisidir. Bu eklentiyle WordPress sitenizi manuel olarak yedekleyebilir veya düzenli, otomatik yedeklemeler planlayabilirsiniz.

Üst Sayfa Oluşturucu Eklentileri

Birçok WordPress kullanıcısı, web sitelerini kodlamaya gerek kalmadan özelleştirmek için sayfa oluşturucu eklentilerine güvenir. Bu eklentiler, kullanıcıların yalnızca öğeleri sürükleyerek, bırakarak veya seçerek sitelerinin görünümünü kontrol etmelerini sağlar. İşte anketteki en iyi sayfa oluşturucu eklentileri.

Elementor

Elementor WordPress sitenizi oluşturmanızı kolaylaştıran yerleşik widget'larla birlikte gelen bir sayfa oluşturucu eklentisidir.

Kunduz İnşaatçısı

Kunduz İnşaatçısı WordPress kullanıcıları için başka bir sayfa oluşturucu eklenti seçeneğidir. Bu, WordPress sayfalarınızı oluşturmak için görsel, sürükle ve bırak işlevleri sunan ücretsiz bir eklentidir.

Okumak:  WP Bağlantıları – WordPress sitenizdeki bağlantılar üzerinde kontrol sahibi olun

Divi

Divi bir WordPress teması ve sayfa oluşturucu eklentisidir. Divi ayrıca oluşturma ve gerçek zamanlı görsel düzenleme için sürükle ve bırak işlevleri de sunar.

Form Eklentileri

Kullanıcılardan form yanıtları toplamak, ankete yanıt verenler arasında en önemli öncelikti. Çoğu, giriş türünü (örn. metin alanları, açılır menüler) seçmenize olanak tanıyan temel ayarlarla birlikte gelir. Diğerleri daha karmaşıktır. Form oluşturmayı kolaylaştıracak en iyi eklentileri burada bulabilirsiniz.

Yerçekimi Formları

Yerçekimi Formları web siteniz için formlar oluşturmanıza yardımcı olan bir WordPress eklentisidir. Eklenti yerleşik form alanları ve koşullu mantıkla birlikte gelir.

İletişim Formları 7

İletişim Formları 7 WordPress siteniz için başka bir form eklentisi seçeneğidir. Bu ücretsiz eklenti birden fazla iletişim formunu yönetmenize olanak tanır. Özelleştirme mevcuttur ve ayrıca yerleşik spam filtreleme özelliğine sahiptir.

Ninja Formları

Ninja Formları WordPress kullanıcıları için başka bir ücretsiz eklenti seçeneğidir. Bu, form oluşturmayı herkes için kolaylaştıran kodsuz bir eklentidir.

WP Formları

WP Formları WordPress için başka bir sürükle ve bırak form eklentisidir. Formunuzu oluşturmak için şablon seçeneklerinden birini seçin veya ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin.

SEO Eklentileri

SEO, web sitenize trafik çekmek için önemlidir. Bir SEO eklentisi kullanmak, optimize edilmiş ve görünür kalmanıza yardımcı olabilir.

Yoast

Yoast WordPress için en iyi SEO eklentisidir. Bu eklenti, kullanıcıların verimli anahtar kelimeleri belirlemelerine ve içeriklerini arama motorlarından organik trafik çekecek şekilde optimize etmelerine yardımcı olur. Ankete katılanlar Yoast'ı SEO için başvurulacak eklenti olarak adlandırdı.

Tam WordPress Eklenti Kılavuzunu Alın

En popüler WordPress eklentilerinin sadece yüzeyini çiziyoruz.

WordPress eklentileri anketi hakkında daha fazla bilgi edinin ve sonuçları e-Kitabımızda görün, . Kılavuz ayrıca, bir eklenti stratejisi kontrol listesiyle birlikte kendi eklenti stratejinizi oluşturmanız için gereken adımları da sunar.

Okumak:  Bağlantı Kurma İmparatorluğu Nasıl Kurulur: İlk Ajansınızı Kurmaya İlişkin 7 Uzman İpucu

Aşağıdakileri almak için bu e-Kitabı okuyun:

  • Dünyanın en yaygın kullanılan WordPress eklentileri.
  • Siteniz için eklenti seçerken önemli noktalar.
  • Daha hızlı, optimize edilmiş bir site için kendi eklenti stratejinizi oluşturmanın beş adımı.

Bana Hosting'in Tamamen Yönetilen WordPress'i ile,

Daha güvenli, ölçeklenebilir ve daha iyi WordPress için optimize edilmiş barındırma hizmeti alın.