Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

2024'de E-posta İmzasının Önemi

Not: Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 2022'de E-posta İmzasının Önemi

2022'de E-posta İmzasının Önemi

Bir e-posta imzasının önemi, güvenilirliği artırması ve işletmenizin hizmetlerini/ürünlerini tanıtmasıdır. Bu makaleden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi öğrenin.

İçindekiler

 • E-posta İmzası nedir?
 • Farklı E-posta İmza Türleri
 • E-posta İmzasının Faydaları
 • E-posta İmzası Oluştururken Dikkate Alınacak Tasarım Faktörleri
 • E-posta İmzanızın Profesyonel Görünmesini Sağlayacak İpuçları
 • Temel Çıkarımlar
 • Sonuç
 • Sıkça Sorulan Sorular

E-posta imzanız işyerinde nasıl algılandığınız konusunda önemli bir rol oynayabilir. Gönderdiğiniz her mesajda adınızı iletişim bilgilerinizle ilişkilendirir. Bu da, insanların işbirliği yapacak birine veya projeleri yürütecek birine ihtiyaç duyduklarında başvuracakları kişinin siz olduğunuzu bilmeleri veya sizi tamamen görmezden gelmeleri arasında belirleyici faktör olabilir.

Öncelikle e-posta imzasının önemini ve başarılı bir profesyonel ve iş iletişim aracı olarak nasıl kullanılacağını anlayalım.

Kaynak

E-posta İmzası nedir?

Bu, bir e-posta mesajının altına otomatik olarak eklenen resimli veya resimsiz bir metin bloğudur. Bu, adı, iş unvanını, ofis adresini, telefonu ve şirket adını içerebilecek iletişim bilgilerini içerir.

Ayrıca şirketinizin logosunu veya resmini, kişisel bir alıntıyı veya sloganı, web sitesi URL'lerini ve Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya simgelerini içerebilir. Profesyonel veya iş iletişiminin bir parçası olsa da, aynı zamanda küçük bir kişisel markalama aracı da olabilir.

Birden fazla alıcıya e-posta gönderirken imzanızı eklemek, herkesin bir bakışta kiminle uğraştığını görebilmesini sağlar. Bir e-posta imzasının önemi, o kişiden gelen herhangi bir iş iletişimini bağlama yerleştirmeye yardımcı olmasıdır.

Sitenize yeni müşteri mi kaydoluyor? Doğrudan gelen kutularına gitmelidir; bir dahaki sefere satış hunisinde daha aşağıya doğru ilerlemeye karar verdiklerinde sizden nasıl haber almayı bekleyeceklerine dair bilgiler.

Kaynak

Yeni çalışan bugün mü başlıyor? Yöneticilerinin kim olduğuna dair soruları olması gerekmez mi? Veya patronlarının onlara ne sıklıkta doğrudan geri döneceğini. Bir müşteriden yeni bir proje mi aldınız? Sizin bir profesyonel olduğunuzu bilmeleri ve onları çok ciddiye almaları gerekiyor. Elektronik imzalarınıza hangi bilgilerin dahil edileceğine nasıl karar verebilirsiniz?

Farklı E-posta İmza Türleri

Bunlar üç tür e-posta imzasıdır. Birincisi adınızı, unvanınızı ve şirket adınızı belirten birkaç satırdan oluşan basit bir imzadır. Ayrıca kişisel ve profesyonel olmak üzere iki bölüme ayrılabilir.

Okumak:  Küçük İşletmenizi Ölçeklendirmenin 6 Yolu

Kaynak

İkinci tür, gösterişli bir görünüm için metin ve grafikler içeren sofistike bir imzadır. Grafikler veya görseller; logolar, fotoğraflar, müşteri referansları, sertifikalar veya tanıtımını yapmak istediğiniz herhangi bir şey olabilir.

Kaynak

Üçüncüsü kişiselleştirilmiş bir e-posta imzasıdır. Sosyal medya hesapları, diğer web sitelerine bağlantılar veya işteki veya iş dışındaki kişileriniz için faydalı olabilecek kaynaklar gibi iş ihtiyaçlarınıza (veya kişisel ihtiyaçlarınıza) uygun her şeyi ekleyebilirsiniz.

Kaynak

E-posta İmzasının Faydaları

İnsanlar mesajınızın altında imzanızın vurgulandığını gördüklerinde, kiminle iletişim kurduklarını hemen anlarlar. Bu, adınıza ek olarak iş unvanınızı, mesleki sorumluluklarınızı ve ne yaptığınıza ilişkin açıklamayı içerir.

Ayrıca, başkalarıyla nasıl etkileşim kurduğunuz hakkında bir düzeyde ayrıntı aktarmanıza yardımcı olur; belki de satış yapıyorsanız anlaşmaları nasıl sonuçlandırmayı tercih ettiğinizi vurgular.

Ayrıca telefonunuzu veya WhatsApp numaranızı vermenizde de herhangi bir sakınca yoktur. İnsanlar size saygı duyuyor ve sizinle çalışmaktan keyif alıyorlarsa (veya sadece daha düzenli iletişim kurmaları gerekiyorsa), bilgisayar ekranlarında numaranız varken yine de sizinle iletişim kurmaktan kaçınacaklardır. Bu, daha sonra sizinle tekrar iletişime geçme olasılıklarını artırır ve birden çok kez sormak zorunda kalmalarını önler.

İmzanızın ne içermesi veya içermemesi gerektiğinden emin değilseniz, profesyonel görünmenize neden olabilecek her şeyi dışarıda bırakın.

E-posta İmzası Oluştururken Dikkate Alınacak Tasarım Faktörleri

 • E-posta imzanız profesyonel imajınızın önemli bir parçasıdır, bu nedenle bunu doğru yapmak için biraz zaman harcamaya değer.
 • E-posta imzanızın profesyonel görünmesini istiyorsanız parlak renkler veya komik resimler kullanmayın.
 • Bireysel iseniz, bunu üç satırla sınırlayın ve basit tutun. Adınız, işletme profiliniz ve iletişim bilgileriniz ihtiyacınız olan tek şey. Sıradan bir gözlemci, işinizin neyle ilgili olduğunu ve profesyonel olarak ne yaptığınızı bir bakışta anlayabilmelidir.
 • İşletme temsilcisiyseniz e-posta imzanızın potansiyel müşterinin ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri içerdiğinden emin olun. Renk kullanmaya karar verirseniz bunları markanızın renkleriyle eşleştirin.
 • Bir web sitesi adresi, harika bir e-posta imzasının en önemli unsurlarından biridir. Adınız ve iletişim bilgileriniz alıcılara onlara kimin e-posta gönderdiği konusunda bağlam sağlarken, web sitenize giden bağlantılar onlara kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve belki de en önemlisi sizin hakkınızda nasıl daha fazla bilgi edinebileceklerini ve sizinle doğrudan nasıl çalışabileceklerini anlatır. Her zaman ürün kataloğu, hizmet ayrıntıları ve hizmet verdiğiniz müşteriler gibi ek bilgileri içeren ana sayfaya bağlantı verin.
 • Sosyal medya profillerinizi ekleyin. Bu, okuyuculara sizinle sosyal olarak etkileşim kurma (yani takip etme/abone olma) için başka bir fırsat verir. Ayrıca bugünlerde pek çok kişi, bir şirketin sosyal medyadaki varlığını kendileri araştırana kadar şirketin iddialarına güvenmiyor. Facebook Beğenileri ve Twitter takipçileri, her büyüklükteki şirket için önemli kimlik bilgileri haline geliyor.
Okumak:  2024'de Gönderileri Optimize Ederek Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 12 Yolu

Kaynak

 • Metin boyutunun, normal görüşe sahip çoğu kişinin elektronik olarak görüntülerken hızlı bir şekilde okuyabileceği kadar büyük olduğundan emin olun.
 • Kişisel ve profesyonel ihtiyaçlarınız için Times New Roman, Baskerville, Palatino ve Garamond gibi serif yazı tiplerini kullanmayı deneyin. Yeni bir el yazısı görünümüne dönüştüğünden, kişisel markalama için el yazısı yazı tipini (komut dosyası olarak da bilinir) de kullanabilirsiniz.
 • Univers, Helvetica ve Futura gibi sans serif yazı tipleri marka iletişimine uygundur. Pazarlama malzemelerinizde görsel birlik yaratmanıza yardımcı olması için logonuzla veya marka işaretinizle uyumlu, hoş bir yazı tipi stili seçin.
 • Bilgilerin sırasını, neyin ilk, neyin son olması gerektiğini düşünün. Metniniz başkaları tarafından nispeten okunabilir olduğu sürece, vurguyu değiştirmek için gerektiğinde büyük ve küçük harfler kullanabilirsiniz. Yazı tipi boyutu azalan sırada olmalıdır. Kelimeler arasında uygun boşluk bırakılması, cümlelerin birlikte ilerlemesini engellemeye yardımcı olur; bu nedenle, daha anlamlı bir etki için her harf arasındaki boşluğu değiştirin.
 • Cümlelerden sonra noktalama işaretlerini koyun.

E-posta İmzanızın Profesyonel Görünmesini Sağlayacak İpuçları

bilerek e-posta imzasının önemi profesyonellik taşır ve potansiyel müşterilerde güven oluşturur. Ancak kazanan bir imza oluşturmanın, sosyal medya profillerinize bağlantılar eklemekten daha fazlası olduğunu biliyor muydunuz? Kendiniz için bir tane yapmanıza yardımcı olması için aşağıdaki kılavuza göz atın.

1. Görseller ve grafikler

Öne bakan kişisel bir portre eklemek, bu rekabetçi dünyada markanızı profesyonel amaçlarla oluşturmanıza yardımcı olur. Yüzünüzü öne çıkarmak güven ve güven oluşturur. Bir tasarımcı, illüstratör veya sanatçıysanız ve paylaşacak eğlenceli veya ilginç bir görseliniz varsa neden onu kullanmayasınız?

Bu, kişiliğinizi göstermenin ve okuyucularla daha kişisel bir bağlantı kurmanın harika bir yolu olabilir. Tüm bu değerli alandan geçmelerine izin vermek yerine, oradan unutulmaz bir şey elde etmelerini sağlayın.

E-posta imzanızda katma değer oluşturabilecek son ürün veya hizmetleri göz önünde bulundurun ve buna göre ekleyin. Uygun bir açıklama kullanmak hiçbir şey eklememekten daha iyidir. Görsel olarak ilgi çekici bir şeyinizin olmadığını düşünüyorsanız el yazısıyla imzanızı ekleyin.

Kaynak

2. İncelemeler

Profesyonel hizmetleriniz veya iş değerlendirmeniz için aldığınız referansın fotoğrafını ekleyin. Bu kalıcı bir ilk izlenim bırakmanıza yardımcı olur. E-posta imzanıza bir müşteri incelemesinin fotoğrafını veya kaç kez 5 yıldızla derecelendirildiğinizi gösteren bir fotoğraf ekleyin. Becerilerinizi, erişiminizi ve sektörünüzdeki kayda değer varlığınızı göstermek için öne çıkan müşterilerinizin marka logolarını dahil edebilirsiniz.

Okumak:  2024 Tatilleri İçin Çalışan Tanıma Fikirleri

Kaynak

3. Etkileşimli öğeler

Web sitesi URL'sinin ve her sosyal simgenin yanında Şimdi Ara, Randevu Al, Temsilcimle Bağlantı Kur ve daha fazlasını göreceksiniz. iyi düşünülmüş çağrılara sahip eylem düğmeleri sağlamanız gerekir. Bu, okuyucunun tıkladıktan sonra hangi eylemi/eylemleri gördüğünü bilmesine yardımcı olur. Müşteri etkileşimini geliştirmek için bir portföy bağlantısı, katalog bağlantısı veya video da ekleyebilirsiniz.

Kaynak

Temel Çıkarımlar

 • Bir e-posta imzası genellikle adınızı, işletme profilinizi, posta adresinizi, telefon numaranızı (iş yardım hattı ve Whatsapp), sosyal medya bağlantılarınızı ve web sitesi adresinizi içerir.
 • Mümkünse, e-posta imzanıza profesyonel görünümlü önden çekilmiş bir fotoğrafınızı ekleyin.
 • İş iletişimlerinizde görsel birlik yaratmanıza yardımcı olmak için logonuzu veya marka işaretinizi tamamlayan okunaklı ve hoş bir yazı tipi stili seçin.
 • Yorumlar ve yıldız derecelendirmeleri okuyucu üzerinde olumlu bir ilk izlenim yaratır.
 • Her zaman sosyal medyanıza bağlantılar ekleyin.
 • Web sitenizin adresine CTA butonu eklemeyi unutmayın.

E-posta İmzanızla E-postanıza Daha Fazla Güvenilirlik Kazandırın

Günlük işlerinizde ve profesyonel iletişiminizde e-posta imzasının önemi göz ardı edilemeyecek bir şeydir. Kişiliğinizi, marka kimliğinizi ve etki alanı otoritenizi oluşturmanın ince bir yoludur.

O yüzden bir dakikanızı daha boşa harcamayın. İster bir İK uzmanı, ister grafik tasarımcı, ister SEO blog hizmetlerinde uzmanlaşmış bir içerik yazarı olun, e-posta ayarlarınıza gidin ve bugün profesyonel bir e-posta imzası yazmaya başlayın. Yapmayı en sevdiğiniz şey olmayabilir, ancak bu makale kesinlikle bunu sizin için çok kolaylaştırdı.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Bir e-postaya grafik imza nasıl eklenir?

Profesyonel bir grafik imzası oluşturmak için Canva gibi tasarım araçlarını kullanabilirsiniz. Daha sonra bu resmi e-posta imzanıza ekleyin.

2. Profesyonel e-posta imzası nedir?

Bu, adınızı, işletme adınızı, ofis adresinizi, telefonunuzu, şirket adınızı ve web sitenizi içermelidir.

3. Etkileşimli bir e-posta imzasını nasıl oluşturabilirim?

CTA düğmesi, video bağlantısı, portföy bağlantısı, tanıtım bağlantısı gibi tıklanabilir öğeler ekleyebilirsiniz.

4. Fotoğrafım, e-posta imzası yoluyla kişisel marka oluşturmanıza nasıl yardımcı olur?

Profesyonel görünümlü bir fotoğraf, işletmenize güvenilirlik ve sorumluluk duygusu katar. Bu, alıcılarınızın gelen kutularındaki kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlamada uzun bir yol kat edebilir.
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!