Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

2024'de Gönderileri Optimize Ederek Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 12 Yolu

2022'de Gönderileri Optimize Ederek Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 12 Yolu

2022'de gönderileri optimize ederek web sitenizin trafiğini nasıl artıracağınızı öğrenin. Bu kılavuz, web sitesi trafiğini artırmak için mevcut gönderilerinizi optimize etme hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacaktır.

Gönderileri Neden Optimize Etmelisiniz?

Gönderileri optimize etmek herhangi bir SEO stratejisi için çok önemlidir çünkü ziyaretçilerin gönderinizi Google'ın veya diğer arama motorlarının ön sayfasında görme şansını artırır. Sitenize daha fazla trafik çekmenize de yardımcı olur.

Bu makalede, sitenize organik trafik çekmek için en son Google tekniklerini nasıl kullanabileceğinizi ele alacağız.

Blog trafiğinizi ve SEO sıralamanızı artırmak için yeni makaleye odaklanmak yerine mevcut makalenizi güncellemek harika bir fikirdir. Tüm SEO standartlarını karşılayarak mevcut yazınıza tazelik getirebilirsiniz.

Tazelik Modeli Nedir?

Kasım 2011'de Google, arama motorlarının trend içerik, sık güncelleme ve düzenli oluşum açısından daha iyi sıralamaya sahip olması için Freshness adlı bir algoritma güncellemesini duyurdu.

Web sitesi ne kadar yakın zamanda güncellendiğine göre sıralama yapabilecektir. Bu nedenle web sitenizi daha fazla ziyaretçinin ziyaret etmesini istiyorsanız sitenizi sık sık güncellemelisiniz!

Bu yazıda mevcut gönderileri optimize ederek web sitenizin trafiğini artırmanın olası yollarını görelim.

İçerik Optimizasyonu Nedir?

İçerik Optimizasyonu, web sitesini daha iyi dizine eklemek ve sıralamak amacıyla sayfa içi ve arama motorları da dahil olmak üzere web sitesi içeriğini iyileştirmek için SEO tekniklerini kullanır.

Web sitenize veya blogunuza trafik çekmenin ana yollarından biridir. Okuyucuların ilgisini çekecek yüksek kaliteli içeriğin oluşturulmasını içerir.

Mevcut İçeriği Optimize Edin

Mevcut içeriği optimize etmek, bir gönderinin kullanılabilirliğini ve etkinliğini artırır. Kullanılabilirlik açısından optimize edilmiş bir gönderi, arama motorlarının ziyaretçilerin bir web sitesinde ihtiyaç duyduğu bilgileri bulmasına yardımcı olabilir.

İçeriğinizi geliştirmekle ilgilendiğinizi varsayalım. Bu durumda, hangi tür içeriğin halihazırda optimize edildiğini, rakiplerinizin içeriklerini nerede optimize ettiğini ve içeriğinizi optimize etmek için ne gerektiğini anlamanız gerekir.

Mevcut içerik nasıl optimize edilir

Mevcut içeriği optimize etmek için öncelikle hangi içerik varlıklarına sahip olduğunuzu ve nelerin çalışıp çalışmadığını bilmeniz gerekir. Mevcut içeriğinizi optimize etmek için dört adımı aklınızda bulundurun

  • Yüksek potansiyelli içeriği belirleyin
  • İçerik konularını keşfedin
  • Mevcut içerik konularını genişletin
  • İçeriğinizi optimize edin
Okumak:  Huawei Sağlık: Türkiye’de Sağlık Endüstrisindeki Yerini Nasıl Güçlendiriyor?

İçerik sayfalarının önceki sıralama konumlarına, anahtar kelime sıralamalarına ve yaklaşan büyümelerine göre optimize edilmesini sağlamak önemlidir.

Blog Yazılarını Optimize Etmenin Faydaları

Resim kaynağı

SEO sıralaması

SEO, trafiğinizi artırmanın önemli bir yoludur ve satışları artırmak. Sürekli yeni içerik akışına sahip olmak harika olsa da, her zaman zaman açısından verimli olmayabilir.

Bunun yerine, yayınınıza yeni içerik ekleyerek veya onu gelişmiş SEO ile güncelleyerek mevcut içeriği sürekli güncelleyerek SEO sıralamanızı iyileştirebilirsiniz.

Zaman tasarrufu

Blogunuz veya web siteniz için yeni içerik oluşturmaya çok fazla zaman harcıyorsanız, sıralamanızı yükseltmek için mevcut içeriği optimize etmenin daha kolay ve hızlı olduğunu göreceksiniz.

Bu şekilde yeni içerik oluştururken zamandan ve paradan tasarruf edeceksiniz.

Yapı Yetkisi

Çok sayıda gönderiniz varsa, her birinin dikkat çekmesi ve mümkün olduğunca çok kişiye ulaşması önemlidir. Daha fazla trafik elde etmek için otorite oluşturmanız gerekir.

Otorite, ziyaretçilerinize iyi olduğunu söyleyen bir web sitesinin kalitesidir. Mevcut içeriği oluşturarak veya güncelleyerek, yüksek kaliteli makaleler yazarak ve yetkili sitelere bağlantı vererek otorite oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Geri Bağlantı

Geri bağlantılar, harici bir web sitesinden web sitenize işaret eden bağlantılardır.

Bir arama motoru bir sayfada yüksek kaliteli geri bağlantılar bulduğunda, o sayfayı daha üst sıraya koyar.

Bu nedenle, yayınınıza daha fazla geri bağlantı almak SEO'nuza yardımcı olacak ve onu arama motorları için daha görünür hale getirecektir.

Okuyucu Bağlılığı Oluşturun

Mevcut gönderinizi optimize ederseniz birçok ziyaretçi ve sadık okuyucu, içeriğinizi okumak için geri gelecektir. Ancak okuyucularınız için değeri olmayan çok sayıda güncelleme yayınlarsanız bunları kaybedebilirsiniz. Dolayısıyla mevcut gönderiyi optimize ederken okuyucularınıza değerli bilgileri nasıl sunacağınızı düşünmeniz gerekir.

Bunu onlara ihtiyaç duydukları bir şeyi sunarak yapabilirsiniz. Yeni gönderiler oluşturmak yerine mevcut gönderileri optimize ederek hızlı bir şekilde okuyucu sadakati oluşturabilirsiniz.

Gönderileri Optimize Ederek Trafiği Artırmanın 12 Yolu

Resim kaynağı

Araştırın ve Daha Fazla Derinlik Ekleyin

Konuyu araştırmak ve mevcut içeriğinizi mümkün olduğunca optimize etmek için daha fazla derinlik eklemek, SEO sıralamasına yardımcı olur.

Çok fazla araştırma yaparak kullanıcılarınızın sorularına cevap verebilirsiniz. Bu aynı zamanda kullanıcıların ve arama yapanların sitenizde aradıklarını bulmalarına da yardımcı olacaktır.

Ayrıca halihazırda neyin mevcut olduğu ve nereye bir şeyler ekleyebileceğiniz konusunda da iyi bilgiye ihtiyacınız var. Mevcut içeriği düzenlemek için konuyu daha derinlemesine incelemelisiniz. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı ekleyin veya bilgilerinizin düzenlenme biçimini iyileştirin.

Yeni Anahtar Kelimeler Ekle

Anahtar kelimeler eklemek, web sayfalarınızın sıralamasını iyileştirmenize yardımcı olur. Web sitenizdeki mevcut içeriğinize yeni anahtar kelimeler eklediğinizde Google'ın web sitenizin konusunu daha iyi anlamasına yardımcı olursunuz.

Bu şekilde Google, insanların web sitenizi bulmasına yardımcı olabilir. Sıralamanızı yükseltmenin kolay bir yoludur ve ayrıca insanların ne aradığını da öğrenebilirsiniz.

Okumak:  WordPress Arama Nasıl Çalışır: Kapsamlı Bir Kılavuz

Sıkça Sorulan Soruları Ekle

Bu, mevcut içeriğinize sık sorulan soruları ekleyerek kullanıcıları sitenizde tutmanın mükemmel bir yoludur.

İçeriğinizle ilgili bir sorgu girdiğinizde insanların aradığı soruları Google'ın “İnsanlar da Soruyor” bölümünde bulabilirsiniz. O zaman bu, web sitenize SSS eklemenize yardımcı olacaktır.

Meta etiketleri güncelle

Web sitenize her sayfa eklediğinizde veya değiştirdiğinizde, her sayfadaki meta etiketleri güncellemeniz önemlidir. Meta etiketleri görünmez. Arama motorlarının sayfayı bulabilmesi için sayfanın neyle ilgili olduğunu açıklarlar.

Bu, web sitenizi arama motorları için optimize ederken yapmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Web sitenizin arama motoru örümcekleri tarafından bulunmasını ve okunmasını kolaylaştırır.

Arama Amacı Eşleşmesini İyileştirin

Arama amacı eşleşmesi, kullanıcının web'de bir şey ararken amacını belirleme işlemidir.

Bu önemlidir çünkü size birisinin ne tür bir arama sorgusunu çözmeye çalıştığını söyler ve onlara alakalı sonuçları göstermenize olanak tanır.

Arama amacı, amacın arama sorgusunda doğru bir kelime veya arama amacıyla ilgili bir anahtar kelime olması durumunda eşleşir. Örneğin, bir kullanıcı “gönderileri optimize etmek” için arama yaparsa amaç “yayınları optimize etmektir” ve eşleşme mükemmeldir.

Dahili Bağlantılar Ekle

Sayfaya dahili bağlantı eklemek SEO açısından çok önemlidir. Bir sayfada aynı site içindeki başka bir sayfaya işaret eden bir bağlantınız varsa buna dahili bağlantı denir. İlgili iki sayfayı birbirine bağlarlar. Bağlantı verdiğiniz sayfaya kaynak sayfa denir.

Örneğin, “WordPress güvenliği nasıl geliştirilir” ve “WordPress güvenliği nasıl geliştirilir” hakkında bir sayfanız varsaWordPress güvenlik eklentileri,” diyerek ilk sayfadan ikinci sayfaya bağlantı oluşturabilirsiniz.

Bu, okuyucuların bağlantıya tıklayarak sayfalar arasında gezinmesine yardımcı olacaktır.

Çok sayıda dahili bağlantıya sahip bir site, az sayıda iç bağlantıya sahip bir siteden daha iyidir. Sitenize bir arama motorunda daha fazla güç verirler.

Yeni Araştırma Bağlantıları

Gönderileriniz, bu araştırma fikrinizi desteklediği sürece, önceki gönderilerinizde yer almayan diğer web sitelerinden yeni araştırmalara bağlantılar içermelidir.

Bir konu hakkında yeni bir şey bulduysanız bağlantı metninde “yeni” yazan bir etiket kullanabilirsiniz. Bu, insanların gönderiniz hakkında yeni bir araştırma olup olmadığını görmesine ve onu okumak isteyip istemediğine karar vermesine olanak tanır.

Kırık Bağlantıları Kaldır

Bazen bir bağlantı gönderdiğinizde tarayıcı bir nedenden dolayı sayfayı bulamaz. Sadece “404 Bulunamadı” veya benzeri yazıyor. Bu, bağlantınızın bozuk olduğu ve bağlanmaya çalıştığınız sayfayı kimsenin bulamayacağı anlamına gelir.

Bu durumda bağlantı çalışmıyor ve hemen kaldırmanız gerekiyor çünkü bozuk bağlantılar kullanıcılar için can sıkıcı oluyor çünkü tıkladıklarında çalışmıyorlar.

Şema İşaretlemesi Ekle

Schema, Google gibi arama motorlarının ne tür bir gönderinin olduğunu anlayabilmesi için yayınınızı açıklayan bir işaretleme dilidir. Örneğin, hakkında bir yazı WordPress “Bu bir WordPress tema yazısıdır” diyebilirsiniz.

Mevcut yayınınıza şema işaretlemesi eklemek, Google'ın sayfanızın içeriğini daha iyi anlamasına olanak tanır ve kullanıcıların aradıklarını bulmalarına yardımcı olur.

Okumak:  İçerik Pazarlama Neden Nicelikten Çok Kaliteye Önem Vermeli?

Mevcut Görselleri Güncelleyin ve Optimize Edin

Mevcut bir görseliniz varsa, çok eski veya modası geçmiş olabilir. Elinizde mevcut görseller varsa ve bunları güncellemek istiyorsanız web sitenize yükleyin ve eski görselleri yenileriyle değiştirin.

Artık SEO cezası konusunda endişelenmenize gerek yok. Yenisini yükleyerek bir resmi güncellemeniz gerekir. Resim kalitesini, boyutunu, çözünürlüğünü vb. değiştirebilirsiniz.

Ayrıca bir görüntüyü parlaklığını, kontrastını, doygunluğunu, keskinliğini vb. değiştirerek optimize edebilirsiniz.

Bazen web sitelerindeki görseller zaman zaman değişir. Bu nedenle müşterilerinizin ürününüzün doğru görselini görmesini sağlamak için görseli sürekli güncellemelisiniz.

Arama motorları için optimize edildiklerinden emin olmak için görseli Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda görünecek şekilde optimize etmelisiniz.

Bir Güncelleme Programı Ayarlayın

Gönderilerinizin düzenli olarak görünmesi için bir güncelleme planı belirleyebilirsiniz. Sitenizdeki mevcut gönderiler için bir güncelleme planı oluşturmak iyi bir uygulamadır.

Bu, okuyucularınıza periyodik olarak güncellemeler göndermenize olanak tanır. Sitenizi güncellemezseniz değerli okuyucularınızı kaybedersiniz ve trafiğinizi ve sıralamanızı artıramazsınız.

Güncellenmiş Blog gönderilerini tanıtın

Bir blog yazısını güncellediğinizde, onu tanıtmak istersiniz çünkü birçok kişi blogunuzu okur ve güncellenen yazıdaki yenilikler hakkında bilgi edinmek ister.

E-posta reklamları göndermek için e-posta pazarlamasını kullanabilirsiniz.

İnsanların dikkatini çekmek için içeriğinizi sosyal medya ağları aracılığıyla da tanıtabilirsiniz.

Örneğin, güncellenen blog gönderilerini tweet atarak ve Facebook ve Instagram'da paylaşarak tanıtabilirsiniz. Daha sonra arkadaşlarınıza ve takipçilerinize bu konuda e-posta da gönderebilirsiniz.

Son düşünceler

Minimum çabayla sitenizdeki en iyi içeriğin en iyisini optimize edebilirsiniz. Bu yaklaşım, mevcut gönderilerinizi geliştirmenize ve önemli sonuçlar görmenize olanak tanır.

Tek yapmanız gereken, net olduğundan ve değer sağladığından emin olmak için blog yayınınızın kopyasını gözden geçirmek ve düzenlemek.

En iyi sonuçları elde etmek için mevcut gönderilerinizi optimize edin. Tüm zamanınızı yeni içerik oluşturmaya harcamayın.

Mevcut içerik kitaplığınızdaki en iyi gönderileri optimize edin ve bunları en çok paylaşılan gönderileriniz yapın. En popüler gönderilerinizi ilgili etkileyicilerle paylaşarak daha da ünlü hale getirin.

Zaten iyi etkileşime sahip olan gönderilere katılımı artırmak için sosyal medya hesabınızı kullanın.

İçeriğinizi 2022 için optimize ederek trafiği artırmak için yukarıdaki adım adım yaklaşımı kullanın.

Prabhu Ganesan web geliştirme ve WordPress hizmetlerini bağımsız olarak sağlıyor. WPBlogX'in kurucusudur. İkinci doğa haline gelen WordPress ile yakından ilgileniyor. WPBlogX.com web sitesini ziyaret ederek onunla iletişime geçebilir ve onu Twitter @gprabhucbe hesabında da bulabilirsiniz.

Web sitesi: →

Bağlamak
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!