Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

2024’te ChatGPT Plus ile ChatGPT arasında ve diğer seçenekler arasında en iyisini seçmek için ne yapmalıyız?

2024'te ChatGPT Plus vs ChatGPT vs Alternatifler: Sizin için En İyisi Ne?

ChatGPT dünyayı kasıp kavurdu, o halde gelin ChatGPT Plus, ChatGPT ve alternatiflerine bakalım. ChatGPT'nin bu sürümlerinin farklılıkları nelerdir? Diğer konuşmaya dayalı yapay zeka platformları aynı veya daha iyi özellikleri sağlayabilir mi?

Bu yazımızda tüm sorularınızı cevaplayacağız.

İhtiyaçlarınıza hangisinin uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için ChatGPT'nin ücretsiz sürümüne, ChatGPT Plus'a ve işletmenizde kullanabileceğiniz bazı ChatGPT alternatiflerine yakından bakacağız.

Ücretsiz ChatGPT Nedir – Neleri yapabilir ve yapamaz?

SohbetGPT

Chat Based Generative Pretrained Transformer'ın kısaltmasıdır. İnce ayarlı bir NLP (Doğal Dil İşleme) modelidir. Ücretsiz sürüm, OpenAI tarafından oluşturulan GPT-3.5 dil modeli sistemini temel almaktadır. Elon Musk ve Sam Altman tarafından ortaklaşa kuruldu OpenAI.

sohbetgpt

OpenAI'nin ChatGPT'si, insan konuşması yoluyla rekor sürede farklı türde metin içeriği üretebilir.

Süresi Kasım 2021'de dolacak olan 175 milyar parametre üzerinde eğitilen bu chatbot, yapay zekada bir dönüm noktasıdır. ChatGPT tarafından desteklenmektedir Microsoft.

Yeni Bing

Şubat 2023'te Microsoft, Bing AI OpenAI ile çalıştıklarını duyurdu. GPT-4'ü temel alan ChatGPT'yi arama motorlarına entegre ediyorlar.Yeni Bing

Bing AI'nin yeni özelliği ilginç bir alternatif Google Ozanı – Google'ın ChatGPT'ye yanıtı. Bard, Google'ın kendi modeli olan LaMDA (Diyalog Uygulamaları için Dil Modeli) tarafından desteklenmektedir. Yakında piyasaya sürülecek Google Bard, Google Chrome arama motorunun bir parçası olacak. Yarışı hangisinin kazanacağını görmek için ChatGPT ve Google Bard makalemizi okuyun.

İşte ChatGPT'nin neler yapabileceğine dair bazı örnekler

 • E-posta pazarlama kampanyalarınız için dikkat çekici konu satırları ve ilgi çekici içerik yazın.
 • PAS, AIDA, BAB vb. Aşağıdaki gibi iyi bilinen formülleri kullanarak ikna edici satış metinleri oluşturun:
 • Konular, taslaklar önererek ve içerik yazarak blog yazmanıza yardımcı olun.
 • Sosyal medya içeriği yazın.
 • Emlakçılar için profesyonel ev listeleri oluşturun.
 • Pazarlama kampanyaları için fikirler oluşturun.
 • İlgi çekici ürün açıklamaları yazın.

OpenAI, işletmelerin teknolojiyi web sitelerine ve müşteri hizmetleri modüllerine dahil etmeleri için bir API sağlar. Bu aracın işinize nasıl yarayacağını vurgulayan dokuz ChatGPT başarı öyküsü.

ChatGPT'nin insan yazarların yerini alıp alamayacağını öğrenmek istiyorsanız daha fazlasını okuyun.

ChatGPT'nin yapamayacağı şeyler

 • ChatGPT'nin eğitimi Kasım 2021'de sona erdi. Chatbot bu tarihten sonraki etkinliklerle ilgili hiçbir soruyu yanıtlayamaz.
 • Yazılım bazen makul görünen hatalı veya taraflı yanıtlar verebilir. Ve cevaplar hazırlayabilir.
 • ChatGPT insan duygularıyla düşünüp tepki veremez ve bazen duyarsız tepkiler verebilir.
 • Bazen ChatGPT yasa dışı içerik oluşturabilir.
 • Kodlama pek iyi değil ve geliştiriciler kodlama için ChatGPT'nin kullanılmasına karşı uyardılar.
 • ChatGPT, kendi yapay zeka içeriği ile insan tarafından yazılan içerik arasında ayrım yapamaz.
 • Chatbot doğrudan sanat ve görsel oluşturamaz.

Aslında ChatGPT'nin dezavantajları vardır ve bu aşamada insanların yerini alamayacaktır. Ancak birçok rakibi olan ilginç ve yaratıcı bir araçtır.

ChatGPT Plus – Ücretli Abonelik

ChatGPT'den daha hızlı ve daha iyi yanıtlar, yeni özelliklere öncelikli erişim ve yoğun zamanlarda kolay erişim gibi daha fazlasını istiyorsanız, ChatGPT Plus.

ChatGPT Plus

ChatGPT Plus'ın en ilginç özelliği artık OpenAI'nin yakın zamanda piyasaya sürülen GPT-4'ünü kullanmasıdır. OpenAI'ye göre:

GPT-4, birçok gerçek dünya senaryosunda insanlardan daha az yetenekli olmasına rağmen, çeşitli profesyonel ve akademik ölçütlerde insan düzeyinde performans sergileyen, büyük, çok modlu bir modeldir (görüntü ve metin girişlerini kabul eder, metin çıktıları üretir). Örneğin, sınava girenlerin en iyi %10'unun puan aldığı simüle edilmiş bir baro sınavına girin; aksine GPT-3.5'in puanı en alttaki %10 civarındaydı.

Okumak:  Statik HTML ve WordPress: Bir Web Sitesi Oluşturmak İçin Hangisini Kullanmalısınız?

ChatGPT Plus'ta hâlâ bir eğitim tarihi sınırlaması var (Kasım 2021 eğitim bitiş tarihinden sonraki etkinliklere ilişkin veri yok), ancak bu, ChatGPT'ye göre önemli bir gelişme.

ChatGPT Plus, aylık 20 ABD Doları karşılığında ücretli bir aboneliktir. Henüz resmi olarak piyasaya sürülmeyen yeni ChatGPT Professional seçeneğinin aylık 42 dolara mal olacağı söyleniyor.

ChatGPT Plus başlangıçta yalnızca ABD'ye açıktı, ancak artık aynı fiyata uluslararası olarak da mevcut.

İşletmeniz için ChatGPT Alternatifleri

Üretken yapay zeka araçları, yıllarca süren araştırma ve geliştirme gerektirir (ve sürekli genişleyen kullanım örneklerine sahiptir). Artık her gün yeni yapay zeka sohbet robotları piyasaya sürülüyor. Bazıları web ve iş uygulamalarıyla entegre olur. Bazı ChatGPT alternatiflerine bir göz atalım.

Jasper AI

Jasper, içeriği 10 kat daha hızlı oluşturmanıza yardımcı olabilecek, iş dünyasına yönelik güçlü bir üretken yapay zeka platformudur. Jasper AI ile sosyal medya içeriği, blog gönderileri, pazarlama metni, video komut dosyaları, satış e-postaları ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

Jasper AI'nin ayrıca bir Chrome uzantısı vardır, böylece çalıştığınız her yerde özelliklerine erişebilirsiniz.

Jasper

29'dan fazla dili destekleyen Jasper AI'nin şu anda 105.000'den fazla kullanıcısı var ve en iyi AI yazma yardımcılarından biri olarak kabul ediliyor.

Surfer SEO entegrasyonu ile içeriğinizin SEO optimizasyonlu olacağından emin olabilirsiniz. Jasper'ın çıktısı %99 oranında intihal içermemektedir ve ChatGPT hala bunun üzerinde çalışmaktadır.

DALLE 2'yi temel alan Jasper Art, yazılarınızı tamamlayacak benzersiz görüntüler oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir metinden resme modülüdür.

Jasper Chat, ChatGPT'ye benzer şekilde Jasper'da üretken yapay zeka ile etkileşime geçmek için yeni bir yaklaşım sunuyor. Jasper Chat, kullanıcıların komutlarla düşünmesini veya katı talimatları takip etmesini gerektirmek yerine, kullanıcıların karşılıklı diyalog kurmasına ve her etkileşimde yanıtları iyileştirmesine olanak tanır.

Jasper Chat, OpenAI'nin GPT 3.5 dil modelini kullanır. Jasper Chat, ChatGPT'den farklıdır çünkü pazarlama ve satış gibi ticari kullanım durumları için özel olarak tasarlanmıştır. Örneğin müşteri geri bildirimlerini keşfetmek ve daha kişiselleştirilmiş yanıtlar oluşturmak için Jasper Chat'i kullanabilirsiniz.

Kullanılabilirlik ve işlevsellik açısından Jasper Chat, ChatGPT'nin en iyi alternatiflerinden biridir.

Jasper Chat ve Chat GPT arasındaki fiyat farkı, ek özellikler dikkate alındığında haklıdır. Jasper Chat'in 5 günlük ücretsiz deneme süresi vardır ve başlangıçta 10.000 ücretsiz kelime sunar. Patron Modu 50.000 kelimeyle ayda 59 dolardan başlıyor. Yıllık planda %17 indirim uygulanır.

Bu harika araç hakkında daha fazla bilgi için Jasper AI incelememizi okuyun.

ChatSonic

Writesonic'ten ChatSonic, kendisini “süper güçlerle oluşturulmuş bir ChatGPT Alternatifi” olarak tanıtıyor.

ChatSonic seçenekleri

Bu konuşmaya dayalı yapay sohbet robotu, Google Arama Motoruna erişebildiğinden daha güncel bilgiler sunabilmesi açısından Jasper AI veya Chat GPT'den farklıdır. Bu, ona diğer ChatGPT alternatiflerine göre avantaj sağlar.

ChatSonic, tıpkı Google Asistan gibi sesli aramalar ve yanıtlar sağlayabilir. Ayrıca konuşmaya dayalı bir yapay zeka platformunda içerik de oluşturabilir. ChatSonic bir içerik yazma, pazarlama ve iş aracı olarak mükemmeldir.

ChatSonic ayrıca saniyeler içinde benzersiz sanat eserleri yaratan DALLE 2 ile de entegredir.

ChatSonic'i mevcut uygulamalarınıza entegre etmek için bir API mevcuttur.

Writesonic, Surfer SEO ile entegrasyon da dahil olmak üzere Jasper ile aynı yazma özelliklerinin çoğunu sunar.

Writesonic'in bir aylık ücretsiz sürümü var ve size 10.000 kelime veriyor. Bundan sonra, Uzun Form Premium planı (GPT-3.5 kullanan) 60.000 kelime için aylık 19 dolardan başlıyor. Superior ve Ultra çeşitleri GPT-4 kullanır ve sırasıyla 30.000 ve 15.000 kelime sağlar.

Okumak:  2024'te Günde Kaç Google Araması Yapılacak?

ChatSonic daha uygun fiyatlı bir ChatGPT Plus alternatifidir.

Kopyamatik

Copymatic, Google Arama Motoruna erişimi olan yaratıcı bir yazma yapay zeka aracıdır. Chatbot, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi öneri sunar. Örneğin, “Hakkında bir paragraf yazın …” veya “Hakkında on blog yazın…”

Copymatic CopyChat

Copimatic dili modelleri genelleştirebilir, görseller oluşturabilir ve sosyal medya gönderileri oluşturabilir.

Bu üretken yapay zeka aracı, OpenAI Chat GPT ve ChatGPT Plus'a kıyasla iyi bir alternatiftir. İnternet erişimi ve daha güncel bilgilere sahiptir. Kullanıcı arayüzü basit ve gezinmesi kolaydır.

Copymatic'in 1.500 kelimeye ücretsiz erişimi ve ardından size sınırsız kelime sağlayan Pro planı için 29 $ abonelik ücreti vardır.

Kolay Peasy Yapay Zeka

Easy Peasy AI adının hakkını veriyor. Süper dostu arayüzü, şablonları ve seçenekleri kullanımı kolaylaştırır. Arama motoru sonuçlarını da chatbot geri bildirimine dahil edebilirsiniz. Easy Peasy'nin sohbet robotu GPT4'ü temel alıyor.

Kolay Peasy Yapay Zeka

Chatbotun adı Marky. Easy Peasy AI'nin en güzel yanı, önceden hazırlanmış yönlendirmeler arasından seçim yapabilmenizdir. Sadece bilgilerinizi girin ve cevabı oluşturun. Ayrıca SEO'dan İK'ya kadar elde etmek istediğiniz tonu veya stili ya da içeriğin özel kullanımını da ayarlayabilirsiniz.

Kolay Peasy AI MARKy

Metinden konuşmaya transkripsiyon özelliğine, kullanımı kolay bir görüntü oluşturucuya ve 80'den fazla şablona sahiptir. Easy Peasy AI içerik yazımı, bloglar, pazarlama ve sosyal medya gönderileri için kullanılabilir.

Kullanım kolaylığı ve birçok kullanışlı özelliği Easy Peasy'yi diğer ChatGPT alternatiflerinden ayırıyor.

Easy Peasy size 3.000 kelime sağlayan ücretsiz bir plan sunuyor. Bundan sonra, Temel Planın maliyeti 10.000 kelime için aylık 4,99 ABD Dolarıdır, Başlangıç ​​Planının maliyeti 25.000 kelime için 8 ABD Dolarıdır ve Pro Planın maliyeti aylık 28 ABD Dolarıdır ve size 100.000 kelime sağlar.

marmof

Marmof, iş dünyasına yönelik bir yapay zeka yazarıdır ve bir yapay zeka konuşma platformu sağlar. Sosyal medya gönderileri ve bloglar için hızlı bir şekilde gerçekten iyi içerik oluşturabilir. Marmof'un güçlü yazma araçları, her yazarın daha iyi, daha ilgi çekici içerik oluşturmasına yardımcı olacaktır.

SEO dostudur ve profesyonel ve kişisel kullanım için mükemmeldir. Jasper AI gibi Marmof da içeriğin %100 intihal içermediğini iddia ediyor.

Marmof Chat'e ChatGPT'nin bir Marmof alternatifi olup olmadığını sordum.

Marmof konuşması

Marmof'un harika değerlendirmeleri var ve kullanıcılar basit, gezinmesi kolay arayüzü hakkında yorum yapıyor. Kullanıcılar ayrıca chatbotun çok işlevliliğinden de etkileniyor.

Marmof Art, metin komutlarını kullanarak etkileyici sonuçlar veren görüntüler oluşturabilir!

Marmof'tan tıpkı chatbot'un yaptığı gibi huzur içinde uyuyan bir kedinin soyut bir resmini yaratmasını istedim.

Marmof - huzur içinde uyuyan soyut kedi

İşletme ve pazarlama yazıları için harika bir araç. İçerik, resim ve metin oluşturmayı çok basit hale getiriyor; mevcut en iyi ChatGPT alternatiflerinden biri.

Marmof size ayda 5.000 kelimeye ücretsiz erişim sağlar; Bundan sonra fiyatlandırma 50.000 kelime için aylık 19 dolardan başlıyor.

HyperWrite

HyperWrite şablonlar ve yaratıcı yazarlıkla ilham veren bir yapay zeka yazma asistanı ve sohbet robotudur.

HyperWrite araçları

Bu araç, metni karşılaştırmak ve siz yazarken önerilerde bulunmak için web üzerinde eğitilmiş bir veritabanını kullanır. Bu daha iyi içerik yazmanıza yardımcı olacaktır. HyperWrite intihal sözü vermez. İçeriği yayınlamaya hazır olduğunuzda bir alternatif kullanmanızı önerir.

Yapay zeka yazarı siz yazarken cümleleri ve paragrafları tamamlayacak ve cümleleri otomatik olarak tamamlayacaktır. HyperWrite, Google ve Linkedin gibi büyük teknoloji şirketleriyle entegre olur. Aynı zamanda uygulamayı gömebileceğiniz bir Google Chrome uzantısıdır.

Okumak:  2024'te Sosyal Medya Ekipleri için Hayatta Kalma Rehberiniz

HyperWrite Chat, GPT-3 teknolojisini kullanır ve İnternet üzerindeki her yerden erişilebilir. Fikir, ipucu, planlama ve daha fazlasını yazma konusunda sohbet robotundan yardım isteyebilirsiniz. HyperWrite Chat, yazma ve yaratıcı yeteneklerinizi geliştirebilir.

Görüntüler ve çizimler oluşturmak için gidebileceğiniz bir HyperWrite Görüntüleri sayfası bulunmaktadır (HyperWrite AI incelememizin tamamına bakın).

Ücretsiz erişim size ayda 15 nesil ve 15 yeniden yazma olanağı sağlar. Aylık 19,99 ABD doları tutarında bir Premium erişim seçeneği vardır. Bu size sınırsız nesiller verir. Ultra planının maliyeti aylık 44,99 ABD dolarıdır ve ayrıca size daha uzun nesiller, daha uzun IA depolama alanı ve öncelikli destek sunar.

Karışıklık Yapay Zekası

Ağustos 2022'de Andy Kowinski tarafından kuruldu. Karışıklık Yapay Zekası kendisini karmaşık sorulara içerik sağlayan bir “cevap motoru” olarak adlandırıyor. Ayrıca içeriğin her zaman doğru olmayabileceği konusunda da uyarıyor ancak bu, tüm yapay zeka sohbet robotları için geçerli.

Karışıklık Yapay Zekası

Perplexity AI, GPT3'ü temel alır (en iyi GPT3 araçlarına buradan göz atın). Buradaki ekran görüntüsünden görebileceğiniz gibi, chatbot, yanıtı oluştururken kullanılan veri kaynaklarının bir listesini sağlar. Ayrıca araştırabileceğiniz ilgili soruları da listeler.

Şu anda 90.000'den fazla kullanıcısı olan bir Google Chrome Uzantısı var. Kullanıcı arayüzü basit ve minimaldir. Görüntü oluşturucu, metinden konuşmaya seçeneği veya farklı dillerde kullanılabilirliği yok.

Ancak Perplexity AI'nin yanıtları iyi ifade edilmiş, basit ve bilgilendiricidir. Ve bilgiler konuyla ilgilidir.

Şaşkınlığın kullanımı ücretsizdir.

OpenAI Oyun Alanı

Kasım 2021'de OpenAI, API'lerinin geliştiricilerin kullanımına sunulduğunu duyurdu. OpenAI Oyun Alanı GPT-3.5 modelini kullanan başka bir program. Bu, daha fazla geliştiricinin API yeteneklerini test edebileceği bir test modelidir.

OpenAI Oyun Alanı

Mod, model, sıcaklık vb. gibi çeşitli parametreler seçilebilir

Aralarından seçim yapabileceğiniz dört yapay zeka modeli vardır; Ada (en hızlı), Davinci (en güçlü), Curie ve Babbage. Bunlar, her biri insan benzeri bir metin stiline sahip farklı türde yanıtlar sunar. (ChatGPT aslında sabit parametrelere sahip bir Açık Yapay Zeka Oyun Alanı modelidir.)

Open AI Playground ayrıca konuşmayı metne dönüştürme özelliklerine de sahiptir.

OpenAI GPT-3 web sitesini ziyaret ettiğinizde, yeni bir sekmede açılan OpenAI Playground'a bir bağlantı bulunur. Hesabınızı açtığınızda 5$ kredi alırsınız. Üç ay sonra kredinin süresi dolacaktır. Bunun üzerinden geçerseniz kullanımınıza göre bir fiyatlandırma yapısı seçmeniz gerekir.

Sonuç: ChatGPT Plus vs ChatGPT vs Alternatifler – Hangisi daha iyi?

ChatGPT Free ve ChatGPT Plus'a ve alternatiflere baktık ve birçok seçenek var. Ancak bir chatbotun neler sunabileceği açısından farklılık gösterir.

Jasper AI, iş ihtiyaçlarınızı karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca artık işletmeler için daha fazla seçenek sunan bir API sunuyor.

Mevcut tüm şablonlarla web sitelerine, bloglara, sosyal medyaya içerik eklemek ve hatta bir makale veya e-posta oluşturmak için harika bir araçtır. Jasper ayrıca diğer platformlara göre beş kat daha hızlıdır ve %99 oranında intihal içermeyen içeriğe sahiptir. Jasper AI 25 veya daha fazla dil sunar ve SEO yazımını destekler.

ChatGPT Plus, ChatGPT ve alternatifi aramanız özel ihtiyaçlarınıza, bütçenize ve sizin için en uygun platformun hangisi olduğuna bağlıdır.

Yapay zeka sohbet robotu teknolojisinde sırada ne olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz!
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!