Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

2024'te İlham Verecek 11 Ana Sayfa Örneği

2024'te İlham Verecek 11 Ana Sayfa Örneği

Bir iş arkadaşınız ilk sanal toplantınızda dağınık görünseydi nasıl hissederdiniz?

Bu muhtemelen sizin için bir olumsuzluk, diğer kişi içinse bir olumsuzluk olacaktır.

Aynı şey ana sayfa tasarımınız için de geçerlidir. Web sitenizin ana sayfası, misafirinizin alan adınızı bulduğunda ulaştığı ilk yer olan açılış sayfasıdır.

Bu anlamda web sitenizi nasıl tasarladığınız, ziyaretçilerin sitede kalıp kalmayacağını ve diğer sayfalara göz atıp atamayacağını belirleyebilir. Bir web sitesi kötü yapılmış görünüyorsa, kullanıcılar muhtemelen itibarından şüphe edecek ve hızla devam edeceklerdir.

Ancak çoğu kullanıcının bir web sitesinde 15 saniyeden az zaman geçirdiği göz önüne alındığında, ziyaretçileri elde tutmak kolay bir iş değildir. Bu nedenle bir etki yaratmak istiyorsanız ziyaretçilerin dikkatini çekecek ve onları gelir artırıcı müşterilere dönüştürecek bir web sitesi ana sayfasına ihtiyacınız var.

Web sitesi ziyaretçileri görüşmeciler gibidir. Sorunlarını çözmek için sürekli olarak güvenebilecekleri marka veya ürünleri arıyorlar. Bu nedenle, sahip olduklarınızı harika bir ana sayfayla sergilemeniz gerekiyor.

İşte ele alacağımız konular:

Harika bir Ana Sayfa Tasarımı Nedir?

En iyi ana sayfa örnekleri çok fazla karmaşıklığa veya teknik özelliğe sahip değildir. İyi bir web sitesi ana sayfası tasarımının özellikleri ve uygulamaları göründüğünden daha basittir.

Peki, ana sayfalar için iyi bir web sitesi tasarımı yapan şey nedir?

İyi bir ana sayfa şu önemli unsurlara sahip olmalıdır:

 • İşletmenizi temsil eden özelleştirilmiş logo.
 • Web sitenizin başlığındaki hayati sayfaları vurgulayan gezinme çubuğu.
 • Başlıkta resim veya videoların görüntülendiği kahraman bölümü.
 • Kahraman bölümünde benzersiz satış teklifinizi (USP) belirten başlık.
 • Birden fazla stratejik yerde harekete geçirici mesaj (CTA) düğmeleri.
 • Otorite web sitesi banner'ları, referansları veya müşteri incelemeleri gibi sosyal kanıtlar.
 • Web sitesi kopyası ve içeriği gibi metinler.
 • Ziyaretçilerin görsel olarak etkileşimde kalmasını sağlayacak fotoğraf veya video gibi medya dosyaları.
 • Hızlı bağlantılar kullanarak web sayfalarınızı özetleyen altbilgi.

İşte en iyi ana sayfa örneklerinin özelliklerinden bazıları. Harika bir anasayfa…

Açık ve Spesifiktir

Ana sayfanız basit terimlerle kim olduğunuzu, ne sunduğunuzu ve hedef kitlenizin kim olduğunu belirtmelidir.

Potansiyel müşterilerinizi ve web sitesi ziyaretçilerinizi ikna etmek için fazla zamanınız yok, bu nedenle karmaşık mesajlardan kaçının. Marka mesajınızı iletmek için açık ve karmaşık olmayan terimler kullanmak, ziyaretçilerin web sitenizden hemen ayrılmasını engellemeye yardımcı olur.

Üstelik nihai hedefinizin satış yapmak olduğunu unutmayın. Bu nedenle, web sitesi ziyaretçilerine yapmaları gereken eylemleri anlatmak için ilgi çekici CTA'lar kullanmak iyi bir fikirdir. Hemen Satın Alın, Daha Fazla Bilgi Edinin, Bize Ulaşın veya Ücretsiz Deneme gibi ifadeler ziyaretçilere yön verir ve dönüşümlere yol açar.

Hedef Kitleye Sesleniyor

Hedef kitlenizin ilgisini çekecek bir ana sayfa oluşturun. Metninize anlam katmayan boş sözcükler kullanmaktan kaçının ve hedef pazarınızın zorluklarını ele alın.

Okumak:  Gelişmiş Cron Yöneticisi: En İyi Eklenti ...

Kullanıcı arama amacının ilgi çekici bir değer teklifi oluşturmanıza yardımcı olacağını unutmayın. Sonuçta, hedef kitlenizin nereden geldiğini bilmiyorsanız herhangi bir teklife değer katmanız zordur. Hedef kitlenizi ne kadar iyi tanırsanız, o kadar ikna edici bir yazı yazarsınız. değer teklifi direnemezler.

Kolay ve Çoklu Cihaz Kullanılabilirliği için Optimize Edilir

Ana sayfanızda gezinmek kolay olmalıdır. Üstelik birden fazla tarama arayüzünü desteklemesi gerekiyor. Başka bir deyişle ana sayfanızın duyarlı bir web tasarımına sahip olması gerekir.

İnsanların yüklenmesi zor olan veya karmaşık pop-up'lara ve menü yerleşimlerine sahip web sitelerine karşı çok az sabrı vardır veya hiç sabrı yoktur. Ana sayfanız:

 • Mobil uyumlu olun.
 • Karmaşık web sitesi öğelerinden kaçının.
 • Kaydırma desteği.

Harika ana sayfaların harika bir barındırmaya ihtiyacı vardır

WooCommerce tarafından resmi olarak önerilen barındırma hizmetimiz sizinki gibi çevrimiçi işletmeler için tasarlanmıştır

Değişikliklere Tabidir

Tek seferlik bir ana sayfa diye bir şey yoktur. Ana sayfanız dinamik olmalı ve marka gelişiminize ve web sitesi güncellemelerinize bağlı olarak incelemelere ve değişikliklere tabi olmalıdır.

Web sitenizi sürekli olarak yükseltebilir ve şunları yapabilirsiniz: A/B testi ana sayfa tasarımlarınızı ve içeriğinizi karşılaştırmak ve karşılaştırmak için.

İnteraktif Bir Tasarıma Sahiptir

Web sitenizin ana sayfa tasarımı dikkat çekici olmalıdır. Ana sayfanız için temiz bir tasarım oluşturmak için göz alıcı renk paletlerini kullanın.

Ayrıca seçtiğiniz renk şemasının değerlerinizi yansıttığından emin olun. Aynı durum arka plan renkleri ve tasarım öğeleri için de geçerlidir. Bunu yaparken şunu da hesaba katmalısınız: beyaz alan kullanımı Okunabilirliği artırmak için.

Ana sayfanızı oluştururken web sitesi tasarımına ilişkin bunları ve diğer ipuçlarını aklınızda bulundurun.

Kullanımı ve Yönetimi Kolaydır

Bana Hosting Storebuilder, WordPress web siteniz için bu kutuları işaretleyen bir ana sayfa veya tek sayfalık bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan, kullanıcı dostu bir e-ticaret web sitesi oluşturucusudur.

Bana Hosting Storebuilder ile ana sayfa tasarım fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz. Size şunları yapmanızı sağlar:

 • Diğer platformların sunduğu başlangıç ​​şablonlarını kullanmak yerine hedef kitlenizde yankı uyandıracak benzersiz ana sayfalar oluşturun.
 • Web sitenizin ana sayfasını birden fazla cihaz için optimize edin.
 • Dakikalar içinde çekici bir web sitesi tasarlayın.
 • Gerektiğinde web sitenizi kolayca özelleştirin ve güncelleyin.

İyi Tasarlanmış Bir Ana Sayfanın Faydaları

Harika bir web sitesi ana sayfası tasarımı oluşturmanın çeşitli avantajları vardır. İyi tasarlanmış bir ana sayfaya sahip olmanın faydaları şunlardır:

Geliri Artırır

Kullanıcılar bir web sitesinde ne kadar çok zaman geçirirse, o web sitesinin ürünlerini satın alma olasılıkları da o kadar artar. Kullanıcıların ilgisini canlı tutmanın, onlara iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaktan daha iyi bir yolu var mı?

Tasarımın devreye girdiği yer burasıdır. Erişim kolaylığı ve sunum, ilgi çekici CTA'ların yanı sıra ziyaretçilerin stoğunuza giden yolunu bulmasına yardımcı olur, böylece dönüşüm oranları ve gelir artar.

İyi ana sayfa tasarımlarının ürün ve hizmetlerin pazarlanmasında bu kadar önemli bir rol oynamasının nedeni budur ve hatta web sitenizin satış açısından en iyi e-ticaret sitesi olmasına yardımcı olabilir.

Marka Güvenilirliğini Artırır

Hiç şüphesiz tasarım, bir web sitesinin güvenilirliğini belirleyebilecek önemli bir faktördür.

Bir düşünün; dağınık görünen bir web sitesinin ürün ve hizmetlerine güvenir misiniz?

Çoğu kişi, ana sayfaların bekledikleri gibi olmaması durumunda web sitelerinden hemen vazgeçer; bu genellikle karmaşık olmayan, düzgün tasarlanmış bir web sitesidir.

Ziyaretçilerinize sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak için elinizden geleni yaparsanız, markanıza güvenmeleri ve ürünlerinizi satın almayı düşünmeleri daha olası olacaktır.

İyi Bir İlk İzlenim Yaratır

Harika bir ilk izlenim bırakmak, ziyaretçilerinizi rakiplerinizden ziyade sizden satın almaya ikna etmede uzun bir yol kat edebilir. Harika bir ana sayfa gördükten sonra etkilenen ziyaretçiler şunları yapabilir:

 • Müşteri olun.
 • Markanız için yüksek düzeyde güven geliştirin.
 • Tekrarlanan alıcılar olun.
 • Markanızın sadık savunucularına dönüşün.
Okumak:  Neden BrightonSEO'nun Bir Parçası Oluyoruz?

SERP’lerde Daha İyi Sıralama

Daha önce de belirttiğimiz gibi, kötü web sitesi ana sayfası tasarımı yüksek hemen çıkma oranlarına neden olur ve bu da arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERPS) konumunuzu etkiler.

Google gibi arama motorları, yüksek hemen çıkma oranlarını ziyaretçilerin içeriğinizle ilgilenmemesi olarak yorumlayarak web sitenizin SEO sıralamasını düşürür. Ancak bunun tersi de doğrudur; çekici ana sayfa tasarımı, SEO sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olur.

Artık harika bir ana sayfa tasarımının avantajlarını bildiğinize göre, 2024'teki en iyi ana sayfa tasarım fikirlerinden bazılarına göz atalım.

En İyi Web Sitesi Ana Sayfası Tasarımı Örneklerinden 11'i

1.Evernote.

2.Spotify.

3. Zendesk.

4. Dünyayı temizleyin.

5. Parıltı.

6. Über.

7. Hootsuite.

8. Taze Kitaplar.

9.Dropbox.

10.Starbucks.

11. Nane.

E-ticaret web sitenizi oluştururken ana sayfa fikirleri içeren yaratıcı bloklarla karşılaşabilirsiniz.

Çeşitli e-ticaret ve web tasarımı trendleri olsa da, ilham almak için kullanabileceğiniz en iyi 11 ana sayfa tasarım örneğinin listesini burada bulabilirsiniz.

1.Evernote

Evernote'un ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Evernote'un ana sayfası markanın ne yaptığını düzgün bir şekilde özetlemektedir.
 • Bu ana sayfa, uygulamanın içindekilerin nasıl olduğuna dair ekran görüntülerini içerir ve bu da şeffaflığı artırır.
 • Yeşil dokunuşlu beyaz arka plan, hem metinlerin hem de görsellerin belirgin olmasını ve görüntülenmesini kolaylaştırır.
 • Birincil CTA yeşil renkle vurgulanır – Ücretsiz kaydolun.

Evernote, sizi farklı paketler arama stresinden kurtarmak için tekliflerini ve fiyatlarını doğrudan ana sayfada vurgular. İstediğinizi seçmeniz yeterli.

2.Spotify

Spotify'ın ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Spotify'ın tasarımı markanın görsel ve yaratıcı zekasını yansıtıyor.
 • Parlak renkler, gölge efektleri, değişen görseller ve animasyon, web sitesine sağlam bir marka imajı kazandırır.
 • Renkli bölümler, ana sayfayı taranabilir hale getiren beyaz boşluklarla ayrılmıştır.
 • Spotify'ın tasarımının yazı tipi ve sadeliği, onu olağanüstü bir ana sayfa örneği haline getiriyor.

3. Zendesk

Zendesk'in ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Zendesk'in ana sayfası basit ve doğrudan konuya yöneliktir.
 • Menü çubuğu, iyi aralıklı beyaz metinlerle düzgün ve akılda kalıcıdır.
 • Bir ziyaretçi ana sayfaya geldiği anda ne yapacağını biliyor. CTA'lar açık ve spesifiktir — Ücretsiz denemenizi başlatın ve Demoyu görüntüleyin.
 • Zendesk, USP'sini sosyal kanıt biçiminde belirtiyor – Müşteri hizmetlerinin şampiyonları.
 • Web sitesi düzeni, geniş bir beyaz alan yelpazesiyle gezinmek kolaydır.

4. Dünyayı Temizleyin

Swab the World'ün ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Swab the World'ün ana sayfa tasarımı hem benzersiz hem de güzel.
 • Farklı, sürekli değişen parlak renklerde zarif bir şekilde düzenlenmiş farklı segmentlere sahiptir.
 • Tasarımı, hangi eylemin gerçekleştirileceğini bilmeyi kolaylaştırır. Dahası, Swab the World, CTA'yı ana sayfa boyunca birçok yerde stratejik olarak tekrarlar.

5. Parıltı

Gleamin'in ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Gleamin'in ana sayfasında hedef kitlesinin ilgisini çeken yüksek kaliteli fotoğraflar bulunmaktadır.
 • Karmaşık olmayan bir menü çubuğu ve CTA düğmesi vardır — Şimdi Alışveriş Yapın.
 • Ana sayfa kopyası şirketin ne yaptığını kısaca açıklıyor.
 • Ana sayfada beyaz alanlar ve iyi bölümlenmiş kategoriler bulunur.

6.Über

Uber'in ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Uber'in USP'si, kahraman bölümünün sol köşesindeki beyaz kutuda bulunur.
 • Kahraman bölümünde belirli CTA'lar bulunur; birincil CTA (Araba kullanmak için kaydolun) ve ikincil CTA (Araba sürme ve teslimat hakkında daha fazla bilgi edinin).
 • Ana sayfadaki görseller marka mesajıyla uyumludur.
 • Web sitesindeki beyaz alanların bolluğu, kaydırmayı kolaylaştırmaya ve dönüşümleri artırmaya yardımcı olur.
Okumak:  WordPress Geliştiricisi Ilya Zolotov Düşüncelerini Paylaşıyor...

7. Hootsuite

Hootsuite'in ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Hootsuite'in ana sayfa tasarımı, onu göz alıcı kılan benzersiz resimlere sahiptir.
 • USP'sini bir slogan gibi görünen bir şekilde açıklıyor – Sosyal sizin süper gücünüzdür – ve altındaki çizgi.
 • Hootsuite'in ana sayfasında güzel yazı tipleri ve ekran görüntüsüne benzer güzel görseller içeren iyi organize edilmiş bölümler bulunur.

Kahraman bölümünde net CTA'lar var. Birincil CTA (30 Günlük Ücretsiz Denemenizi Başlatın) ve ikincil CTA (Planları Karşılaştırın).

8. Taze Kitaplar

FreshBooks'un ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Kahraman bölümünde kalın renkte net bir CTA düğmesi (Şimdi Satın Al ve Tasarruf Et) bulunur.
 • Bu siteye tıkladığınız andan itibaren ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Menü seçenekleri üst kısımda belirgindir.
 • Ana sayfaya yayılmış bölümler arasında yeterli miktarda beyaz boşluk vardır.
 • Müşteri incelemesinin hemen ardından, bu ana sayfa örneğinde ilgi çekici bir CTA gösteriliyor: Ücretsiz Deneyin.
 • Web sitesi düzeni gezinmeyi çok kolaylaştırır.

9.Dropbox

Dropbox'ın ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Dropbox, sloganı gibi, ziyaretçilerin ilgisini çeken şeyleri gösteren düzenli ve anlaşılır bir ana sayfa tasarımına sahiptir.
 • Dropbox'ın ana sayfasında yukarıdaki resimde gösterildiği gibi görünür menü düğmeleri bulunur.
 • Ayrıca ana sayfadaki birincil CTA olan bir kayıt formunu da açar.
 • İşlevleri sıkıştırılmış bir widget'ta basitleştirilmiştir. Her işlev hakkında daha fazla bilgi edinmek için onu genişletmeniz gerekir.
 • Altbilgisi iyi düzenlenmiştir ve aradığınızı bulmanızı kolaylaştırır.

10.Starbucks

Starbucks'ın ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Starbucks'ın başlığı, tek bir tıklamayla bedava kahve alabilmeniz için sizi gerekli işlemleri yapmaya zorluyor.
 • CTA'sı – Şimdi katılın – açık ve bulunması kolaydır.
 • Starbucks'ın web sitesi ana sayfa tasarımı basit ve doğrudan hedefe yöneliktir.
 • Bölümlere ayrılmış alanlar, okunması kolay çekici resimler ve metinler içerir.

11. Nane

Mint'in ana sayfa örneği neden işe yarıyor:

 • Sağlam ve kısa bir başlık ve alt başlık içeren basit bir tasarımdır.
 • Ana sayfa güvenli ama arkadaş canlısı bir hava veriyor. Bu, Mint'in izleyicilerinin mali bilgileri konusunda ona güvenmesi için gereklidir.
 • Kahraman bölümündeki mutlu kişinin videosu onu inandırıcı kılan güven verici bir unsurdur.
 • Mint'in ana sayfasında net bir CTA düğmesi var – Ücretsiz kaydolun.

Son Düşünceler: 2024'te İlham Verecek 11 Ana Sayfa Örneği

Web sitesi ana sayfaları ortak öğeleri paylaşır ancak genellikle birbirlerinden farklıdırlar.

Yukarıdaki ana sayfa örneklerinden ipucu alabilseniz de, kendiniz ve hedef kitleniz için en iyi olan benzersiz bir ana sayfa oluşturmalısınız.

Ana sayfa oluştururken kullanıcı deneyimini ve müşteri güvenini bozabilecek şeylerden kaçınırken modern tasarım kurallarını test etmenizi öneririz.

Web tasarımında yeniyseniz uzmanlarımız sizin için güzel bir ana sayfa oluşturabilir. Özel WordPress web sitesi tasarım hizmetlerimizi keşfedin.

Çevrimiçi mağazanızı yüksek dönüşüm sağlayan bir ana sayfayla mı kurmak istiyorsunuz? Ayrıca e-ticaret web sitesi tasarım hizmetleri de sunuyoruz.

En hızlı performans için bugün başlamaya yönelik tam olarak yönetilen WooCommerce planlarımıza göz atın.