Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

5 Temel WooCommerce Performans Optimizasyonu

5 Temel WooCommerce Performans Optimizasyonu

Son derece hızlı bir WooCommerce mağazası oluşturmak eskiden tam zamanlı bir işti. Artık temel WooCommerce performans optimizasyonu, mağazanızı hızlı tutmak ve müşterilerinizin ilgisini canlı tutmak için hangi teknolojilerin ve eklentilerin kullanılacağını bilmekten ibarettir. Burada, çevrimiçi mağazanızı başarılı bir şekilde optimize etmeye yönelik beş performans konusuna ve ilgili kaynaklara bir giriş bulunmaktadır.

Önbelleğe almayla başlamam gerekmez mi?

WooCommerce performans optimizasyonuna bakıldığında önbelleğe alma işlemine yönelmek kolaydır. Önbelleğe alma, bir WooCommerce web sitesini hızlandırmak için gerekli bir teknik olsa da, önbelleğe alma işleminizin de optimize edilmiş olması önemlidir.

Sayfa optimizasyonu

Bir sayfanın ne kadar hızlı yüklendiği, satış ile hemen çıkma arasındaki fark anlamına gelebilir. Sayfanın görünür alanının mümkün olduğunca hızlı yüklendiğinden emin olmak önemlidir. Bu, grafiksel gelişmelerin, yazı tiplerinin ve izleme komut dosyalarının ya en son yüklenecek şeyler arasında olması ya da eşzamansız olarak yüklenmesi gerektiği anlamına gelir.

Web sitesinin belirli bölümlerinin yüklenmesini erteleseniz bile sayfanın nasıl yüklendiğine dikkat etmeniz yine de önemlidir. Dış kaynaklar yükleniyor mu? Bu kaynaklar yazı tipleri mi yoksa CSS gibi daha kritik bir şey mi? Kritik kaynakların hızlı ve/veya eşzamansız olarak yüklendiğinden emin olun.

Bu tür optimizasyon için birkaç harika eklenti: Eşzamansız JavaScript Ve Otomatik optimize et.

Veritabanı optimizasyonu

Veritabanı sorgularını ve tablo türlerini optimize etmek, minimum çabayla büyük performans kazanımları elde etmenin harika bir yoludur.

Okumak:  Google Search Console'da Uzmanlaşmak: Web Sitesi Optimizasyonu için En İyi Uygulamalar

Yeni bir Dizin oluştur

Dizinler MySQL veritabanı sunucusunun bilgiyi daha hızlı bulmasına yardımcı olur. Bunu eski bir ansiklopedinin arkasındaki dizin veya bir kitabın içindekiler listesi olarak düşünün. Çok fazla dizin aslında veritabanını yavaşlatabilirken, stratejik olarak oluşturulan bazı dizinlerin performans açısından önemli faydaları olabilir.

Başvurmayı düşünün bu indeks Performansta bir artış görmek için WordPress web sitenize.

MyISAM ve InnoDB

Genellikle şu şekilde anılır: MyISAM Ve InnoDB MySQL'de kullanılabilen iki farklı tablo türüdür. WordPress için veritabanınızdan en iyi performansı alabilmeniz için tabloların InnoDB formatında olması gerekir. Elbette herhangi bir değişiklik yapmadan önce veritabanınızı yedeklemeyi unutmayın.

Veritabanı tablolarınızı InnoDB'ye dönüştürmeniz mi gerekiyor? Bu eklenti yardımcı olmalı.

Görüntü optimizasyonu

İnanması zor olsa da büyük resimler web sitenizin veya mağazanızın performansını önemli ölçüde azaltabilir. Resimlerin geç yüklenmesinin sorunu çözebileceğini düşünmek cazip gelebilir, ancak kullanıcılarınızın iyi bir deneyim yaşaması için bir web sitesinin o anda görüntülenebilen alanındaki her resmin yüklenmesi gerektiğini unutmayın. Aslında, bir kullanıcı web sitenizi mobil cihazından ziyaret ettiğinde görüntü boyutu daha da büyük bir fark yaratır çünkü ağ koşulları ve hızlar dünyanın her yerinde farklıdır. Neyse ki görsellerinizi optimize etmenize yardımcı olabilecek harika eklentiler var!

TinyPNG, Hayal et, EWWW, Kısa pikselVe Robin Görüntü Optimize Edici birkaçı harika görüntü optimizasyonu eklentiler.

Önbelleğe almak

WordPress eskiden sadece bir blog platformuydu. WordPress mağazalar, öğrenme siteleri vb. oluşturmak için yetenekli bir platforma dönüştükçe önbelleğe alma ihtiyacı da arttı. Bana Hosting blogundaki WooCommerce'de önbelleğe alma makalesine göz atarak WooCommerce performans optimizasyonunun bu önemli yönünü öğrenebilirsiniz.

Çoklu iş parçacığı

Kalabalık bir süpermarkette başka bir kasa hattı açılmasını dilediyseniz, çoklu iş parçacığının ardındaki fikri zaten anlamışsınızdır. Bir PHP işlemi komutlar üzerinde doğrusal bir şekilde çalıştığından, büyüyen bir site, tek bir PHP işleminin aşırı yüklenmesi nedeniyle eninde sonunda durma noktasına gelecektir. Daha fazla işlem eklerseniz, web sitesi aynı anda daha fazla isteğe yanıt verebilir hale gelir ve sistem yeniden hareket etmeye başlar. Bana Hosting gibi WordPress ana makineleri, hızlı eşzamanlı istekler için çoklu iş parçacığını etkinleştirmek amacıyla PHP çalışan işlemlerini kullanır. Çalışan süreçlerine ve nasıl çalıştıklarına daha ayrıntılı bir bakış için bu makaleye göz atın. Kendinizi ekstra havalı hissediyorsanız, resmi uygulamayı kullanarak işçileri uygulamaya koyma şansınızı bile deneyebilirsiniz. PHP belgeleri.

Okumak:  Niş Vs. Genel Amaçlı WordPress Temaları: Hangisi Size Uygun?

Optimizasyonlarınızı test etmeyi unutmayın

Son olarak, optimizasyonlardan önce ve sonra web sitenizin hızını test etmeyi unutmayın. Sayfa hızını test etmek için pek çok kaynak olsa da, GTMetrix yolculuğunuza başlamak için harika bir yerdir. Ve unutmayın, bu süreçte yardıma ihtiyacınız olursa iletişime geçin. Yardım etmek için buradayız!

Optimizasyonu Bize Bırakın

Uzmanların güvendiği bir platform üzerine inşa edilen Bana Hosting'in StoreBuilder'ı, Yönetilen WordPress ve WooCommerce'in tüm avantajlarından karmaşıklık olmadan yararlanmanıza olanak tanır. Kodlama deneyiminiz yok mu? Sorun değil. Sıfırdan başlamanıza veya boş bir ekran karşısında bunalmanıza gerek yok. Sadece birkaç soruyu yanıtlayın ve birkaç dakika içinde ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürmek için optimize edilmiş, sezgisel, gezinmesi kolay bir ana sayfaya sahip kendi çevrimiçi mağazanıza sahip olacaksınız. Buna bir bak!