Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

7 Temel LinkedIn Pazarlama İstatistikleri: Ne Zaman Paylaşılmalı, Ne Paylaşılmalı ve Nasıl Geliştirilmeli?

Not: Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: 7 Temel LinkedIn Pazarlama İstatistikleri: Ne Zaman Paylaşılmalı, Ne Paylaşılmalı ve Nasıl Geliştirilmeli?

7 Temel LinkedIn Pazarlama İstatistikleri: Ne Zaman Paylaşılmalı, Ne Paylaşılmalı ve Nasıl Geliştirilmeli?

İşte LinkedIn pazarlama stratejinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek yedi önemli LinkedIn Pazarlama istatistiği.

Sosyal medya platformları artık sadece sosyal ve profesyonel bağlantılar için değil. Artık pazarlama ve marka oluşturma yeri haline geldiler. Şirketler ve işletmeler bu platformlarda pazarlama yaparak daha geniş bir hedef kitle tabanına ulaşırlar.

Kinsta, LinkedIn'in dünya çapında 740 milyondan fazla aktif kullanıcıya ve Hindistan'da 650.000'den fazla güçlü aboneye sahip olduğunu söylüyor. Kuşkusuz, günümüzde işletmeler tarafından potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak ve pazar tabanlarını geliştirmek için mükemmel bir kaynak olarak kullanılmaktadır.

LinkedIn Pazarlamayı Neden Kullanmalısınız?

Kaynak

LinkedIn pazarlaması diğer sosyal medya platformlarından daha iyi çalışır. Pazarlamacıların bunu garanti etmesinin bazı nedenleri şunlardır:

Doğru bağlamı ayarlar

LinkedIn pazarlamasının temel avantajı doğru bağlamı yaratmasıdır. Profesyonelleri hedef alan LinkedIn reklamları sektör haber akışlarını, önerileri, ipuçlarını ve daha fazlasını içerir. ile birlikte görünür Ana amacı arkadaşlarınızdan ve ailenizden gelen gönderileri, fotoğrafları vb. paylaşmaktır. Facebook veya Instagram'dan farklı olarak işletmeniz için doğru bağlamı oluşturur.

Daha fazla potansiyel müşteri elde etmenize yardımcı olur

Platform esas olarak profesyoneller, işletme sahipleri ve pazarlamacılar tarafından kullanıldığından, LinkedIn işletmeler için daha fazla potansiyel müşteri yaratılmasına yardımcı oluyor. Anket sonuçlarına göre LinkedIn'den gelen yönlendirmeler, Facebook ve Twitter'dan daha iyi dönüşüm sağlıyor.

Daha iyi nişan almaya yardımcı olur

LinkedIn'in reklam hedefleme için kullandığı veriler kullanıcılardan gelir. Böylece doğru kullanıldığında LinkedIn reklamları doğru hedef kitleye gösterilebilir.

Potansiyel müşterileri yetiştirir

Profesyonel bir ağ sitesi olan LinkedIn, müşterileri eğitmek için harika bir araçtır. İşletmenizin ürün veya hizmeti hakkında ilgi çekici, eğitici ve düşündürücü içerikler sunulabilir. Bu dolaylı pazarlama ve potansiyel müşterilerle ağ oluşturma, satışların artmasına yardımcı olur. Ayrıca sorgulara yanıt göndermek, alan bilginizi göstermenin iyi bir yoludur.

Analiz alın

Sosyal medya pazarlaması tamamen ticari içgörüler ve müşteri geri bildirimleri almakla ilgilidir. LinkedIn, potansiyel müşterilerin ne istediğini görmek ve bu bilgileri işi geliştirmek için kullanmak için harika bir yerdir.

Okumak:  Fenerbahçe Wallpaper: En İyi Fenerbahçe Arka Planları Koleksiyonu

Ne Yayınlanacağı, Ne Zaman Yayınlanacağı ve Nasıl Geliştirileceği Konusunda Etkili Stratejiler

Artık LinkedIn'in neden etkili bir sosyal medya pazarlama platformu olduğu konusunda daha fazla netlik olduğuna göre, takip edebileceğiniz LinkedIn pazarlama stratejilerinin bir listesini burada bulabilirsiniz:

Profil optimizasyonu

Her sosyal ağ kullanıcısı ilginç bir profil oluşturmanın önemini bilir. Ancak yine de en çok gözden kaçırılan hususlardan biridir. Çoğu durumda temel bilgiler göz ardı edilir ve gelişmiş pazarlama stratejilerine odaklanılır. İster kişisel hesap ister şirket sayfası olsun, uygun şekilde optimize edilmiş bir LinkedIn profili oluşturmak, daha fazla görüntüleme ve gelecekteki başarı anlamına gelir.

LinkedIn profesyonel bir ağ platformu olduğundan profilinizin de son derece profesyonel olması gerekir. Yüksek kaliteli bir profil şu anlama gelir:

  • Son tıklanan profil fotoğrafı, şirket logosu ve kapak fotoğrafı.
  • Başkalarına şirket, insanlar, kültür, işyerleri vb. hakkında bilgi verin. hakkında bilgi veren doğru doldurulmuş bölümler
  • Ağınızı sürekli olarak büyütmek için yeni kişi önerileri almak üzere e-posta adres defterinizle senkronize edilir.
  • İş alanınızla alakalı etkileyicileri, grupları ve şirketleri bulur ve takip edersiniz.

Aramco şirket profili, optimize edilmiş bir şirket sayfasına iyi bir örnektir. Bu şirketin ahlakını ve çalışanlarını açıklayan ayrıntılı bölümleri vardır.

Değeri olan içerik yayınlayın

LinkedIn pazarlama stratejisi, kullanıcılarınızın hayatlarına değer katmayı içerir. İşletmenizin başarılı olmasını istiyorsanız içerik pazarlamanızın doğru olması gerekir. İçerik şunları içerebilir:

  • İzleyiciyi bilgilendiren, eğiten, eğlendiren veya ilham veren bir şey. Akılda kalıcı bir gönderi, daha yüksek bir kitle ve daha fazla marka bilinirliği anlamına gelir. Resimler, kendilerini açıklayıcı oldukları için en popüler gönderi türlerinden biridir.
  • Bir sonraki popüler seçenek, kaliteli bilgiyi profesyonel bir şekilde sunmanın harika bir yolu olan makalelerdir.
  • Video içeriği popüler olmasına rağmen birçok modaliteye sahiptir ve bu nedenle LinkedIn'de hala en iyi seçenek değildir.

Paylaşım yapmak için en iyi zamanı bilin

Ancak kapsamlı bir pazar araştırmasından sonra LinkedIn'de paylaşım yapmak için en iyi zamanı belirleyebilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizin profesyonel olması halinde mesai saatleri içinde sosyal medyayı kontrol etmeyebileceklerini unutmayın. Ancak gün içinde öğle yemeği molaları ve seyahat süresi gibi ulaşmayı bekleyebileceğiniz belirli dönemler vardır.

Ankete göre paylaşım yapmak için en iyi gün ve saatler Salı'dan Perşembe'ye ve sabah 8'den akşam 14'e kadar. Bu zaman dilimi, iş saatlerinden sonra veya hafta sonları ve tatil günlerinde paylaşım yapmaktan daha iyidir. Pazartesi ve Cuma günleri en az etkileşime sahipken, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri en fazla etkileşime sahip. Hafta sonları katılımda keskin bir düşüş yaşanıyor, bu da profesyonel bir ağ olduğu için anlaşılabilir bir durum.

Okumak:  Abonelik kutusu işine başlamak için ihtiyacınız olan 4 şey

İçerik ne sıklıkta yayınlanır?

Ne sıklıkta ve ne zaman gönderileceğini anlamak önemlidir. Potansiyel müşterilerin rakiplerinizi seçmemesi için sosyal medyada aktif olmanız gerekiyor.

Öte yandan, müşterileriniz bunu rahatsız edici bulup sizi takip etmeyi bırakabileceğinden, çok sık paylaşım yapmak işletmeniz için de kötü olabilir. Bunu dengelemek için günde en fazla bir veya iki kez paylaşım yapın ve ek faydalar için LinkedIn gönderi takvimini de kullanabilirsiniz. LinkedIn ayrıca yaklaşık 20 gönderinin paylaşılmasını öneriyor bu, ayda hafta içi her gün ortalama bir gönderi demektir.

Ayrıca LinkedIn'deki gönderilerinizi planlamanıza yardımcı olacak çeşitli en iyi sosyal medya planlama platformlarını kullanarak sosyal medya operasyonlarınızı yönetebilir ve pazarlayabilirsiniz.

Kaynak

Çalışanları meşgul edin

İster büyük ister küçük bir işletme olsun, çalışanlar işletmenizin başarısında hayati bir rol oynar. Onlar aynı zamanda markanızın en büyük savunucularıdır. Bu platform tamamen 'bağlantılar' üzerine kurulu olduğundan, LinkedIn'deki ağınızı bunlar aracılığıyla güçlendirebilirsiniz. Bunu başarmak için çalışanların şirket profilini profillerine eklemeleri teşvik edilmelidir. Neden?

  • Bu, şirket için aşağıdakileri artırmaya yardımcı olur.
  • Çalışanlar iş güncellemelerini bağlantılarıyla paylaşabilir; bu güvenilirliği artırır.
  • Markayla ilgili gönderileri ve diğer faydalı bilgileri paylaşabilirler; itibar yaratır.

Örneğin Visa'yı ele alalım. Bankacılıkta küresel lider konumlarını sergilemek için LinkedIn ile bir Çalışan Savunuculuğu Programı başlattılar. Bu programın başlatılmasının ardından çalışan stoku şirkete yardımcı oldu öncekine göre dört kat daha fazla izleyici.

Kişisel Posta

Kişisel e-posta göndermek, potansiyel müşterilerle bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Aynı zamanda etkili insanlarla ağ kurmanın harika bir yoludur. InMail'ler doğrudan gelen kutunuza gönderildiğinden, daha kişiseldirler ve normal e-postalara göre yanıt alma olasılıkları daha yüksektir. Profile bağlı olarak, en son teklifleriniz ve alıcının ilgisini çekebilecek ilgili teklifler hakkında güncellemeler gönderebilirsiniz.

LinkedIn analizlerini kullanın

LinkedIn analitiğinden elde edilen veriler pazar araştırması için kullanılabilir. Önceki gönderilerin, etkileşimlerin, demografik bilgilerin ve daha fazlasının performansını açıkça gösterir. Bu analizlerden bilgi edinmek, gönderilerinizi maksimum erişim için optimize etmenize yardımcı olabilir.

Örneğin aşağıdaki resimde bir şirket sayfasının ziyaretçi metrikleri gösterilmektedir. Benzersiz ziyaretçileri ve sayfa görüntülemelerini izler.

Kaynak

LinkedIn hem bireyler hem de işletme sahipleri için güçlü bir sosyal medya platformu haline geldi. Profesyonel ilişkiler kurmaya, işletmeleri tanıtmaya ve sektör düşünce liderleri olmaya yardımcı olur. Bu iş ağı platformundan yararlanmak için yukarıdaki stratejileri kullanın ve daha fazla potansiyel müşteri ve dönüşüm oluşturun.

Sonuç

Pazarlama hedeflerinize başarılı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, LinkedIn yaklaşımı sonuçta uzun bir oyundur. Bu stratejilere ek olarak, hedef kitleniz benzersiz olduğundan ve bunları yalnızca siz anladığınız için kendi stratejilerinizi deneyin.

Okumak:  İşletmeniz İçin Mükemmel Bir Instagram Markasını Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Yüksek kaliteli içerik üretmeye devam ederek ve sektörle ilgili diğer parçalara bağlantı vererek LinkedIn içeriğine ilişkin değerli bilgiler keşfedebilirsiniz. LinkedIn pazarlama stratejiniz geliştikçe, şirket sayfanızda hangi içerik türlerinin en iyi performansı gösterdiğini öğrendikçe bunu tekrarlayabileceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Nasıl bulunur? Hindistan'da LinkedIn'de paylaşım yapmak için en iyi zaman?

İşte, özellikle profiliniz için 2022'de LinkedIn'de paylaşım yapmak için en iyi zamana ilişkin bazı ipuçları:
1. LinkedIn profil bilgilerinizi analiz edin
2. LinkedIn'de paylaşımda bulunmak için birden fazla zaman dilimi seçin
3. Seçilen kareleri zamanında göndermek için LinkedIn Planlama aracını veya LinkedIn Gönderi Takvimini kullanın.
4. Performansı ölçmek için LinkedIn analiz sayfanıza girin
5. Verileri tabloya kaydedin ve hangi gün ve saatin sizin için daha çekici olduğunu karşılaştırın

2. LinkedIn gönderilerini planlamanın faydaları nelerdir?

LinkedIn için gönderi planlamanın faydalarından bazıları şunlardır:
1. Zamandan tasarruf sağlar ve çabaları azaltır
2. Katılımı artırır
3. Esneklik kazandırmaya yardımcı olur
4. Marka tutarlılığının oluşturulmasına yardımcı olur

3. LinkedIn'de paylaşım yapmak için en iyi gün ve saat hangisidir?

LinkedIn'de paylaşım yapmak için en iyi gün Salı'dan Perşembe'ye kadar olan hafta ortasıdır ve LinkedIn'de paylaşım yapmak için en iyi zaman sabah 8 ile öğleden sonra 14:00 arasıdır.

4. 2021'de LinkedIn performansı nasıl artırılır?

2021'de LinkedIn performansınızı iyileştirmenin bazı yolları:
1. Düzenli olarak yazın
2. Yorum yazan kişilerle bağlantı kurun
3. Çalışanları ve etkileyicileri etiketleyin
4. Video ve görsel içeriğe odaklanın
5. LinkedIn Live'ı deneyin
6. Yalnızca LinkedIn için içerik oluşturun
7. Analitiği kullanın

5. LinkedIn pazarlaması neden bu kadar önemli?

Dünyanın en büyük profesyonel ağı HubSpot'a göre LinkedIn, Facebook ve Twitter'dan %227 daha fazla potansiyel müşteri üretiyor ve bu da onu şirketiniz için önemli bir pazarlama kanalı haline getiriyor.

6. En etkili LinkedIn pazarlama araçlarından bazılarını listeleyin.

Başarılı olmanıza yardımcı olacak en etkili LinkedIn pazarlama araçlarından bazıları şunlardır: SocialPilot
1. Kristal
2.IFTTT
3. Aerolead'ler
4. Satış Loftu
5. LinkedIn Satış Gezgini
6. Dux çorbası
7. Kurşun Besleyici
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!