Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Artık Sırada Beklemek Yok: Kayıp Sunucuları Kurtarın…

Artık Sırada Beklemek Yok: Kayıp Sunucuları Kurtarın...

Uygulamalarınızı veya sunucunuzu yanlışlıkla silme fikri içinizde soğuk, tüyler ürpertici bir korku uyandırıyor mu? Bu sürpriz değil. DreamHost destek ekibi her zaman sunucu kurtarmayı kolaylaştırmış olsa da, birikmiş iş yükünün üstesinden gelmeleri tam bir gün sürebilir; Nisan ve Mayıs 2021'de ekip, silinen uygulamaları kurtarmak için 350, silinen sunucuları kurtarmak için ise 105 isteğin üzerinden geçmek zorunda kaldı.

Dolayısıyla, silinen sunucularınızın veya uygulamalarınızın yeniden faaliyete geçmesini beklerken değerli trafikten ve potansiyel dönüşümlerden mahrum kalacaksınız. Ve bu, destek ekibinin sizin için diğer acil sorunları çözmek için harcayabileceği değerli zamandır.

Bu nedenle sunucu ve uygulama kurtarmanın gücünü doğru ellere vermenin tam zamanı olduğunu düşündük: sizin!

Uygulamalarınızı ve sunucularınızı kurtarmak için destek ekibimizi sıraya sokmayı unutun; yepyeni kurtarma özelliğimizle tüm bunları birkaç dakika içinde kendi başınıza nasıl yapabileceğinizi görün.

Bu Özellik İle Silinen Bir Uygulamayı Nasıl Kurtarabilirsiniz?

Geçmişte, bir uygulamanın veya sunucunun kurtarılmasına ihtiyacınız varsa Canlı Sohbet desteğine gitmeniz veya bir destek bildirimi oluşturmanız gerekiyordu. Daha sonra 8 ila 24 saat içinde iyileşmesi için destek almak üzere beklersiniz.

Ancak yeni kurtarma özelliğiyle artık silinen uygulamanızı, öncekiyle aynı sunucuda veya farklı bir sunucuda bulunan son yedeklemeden kolayca kurtarabilirsiniz.

Tüm yapman gereken:

 1. DreamHost Platformunuza giriş yapın kimlik bilgilerinizi kullanarak.
 2. Üst menü çubuğundan açın Uygulamalarve verilen listeden Uygulamanızı seçin.
 3. Sonra tıklayın Uygulamayı Kurtar. Uygulamanızı aynı sunucuda, farklı bir sunucuda veya yeni bir sunucuda kurtarabilirsiniz.
 4. Son olarak Devam'a tıklayın.
Okumak:  Google, Bağlantıların Artık İlk 3 Sıralama Faktörü Olmadığını Söyledi: İnanmalı mıyız?

Uygulamanızın boyutuna bağlı olarak kurtarma işlemi birkaç dakika sürebilir. Kurtarılan uygulamanın yeni bir varsayılan DreamHost Uygulama URL'si olacaktır. Bu nedenle, ilişkili tüm DNS kayıtlarının güncellenmesi gerekir.

Ve işte! Hazırsınız.

Silinen Bir Sunucuyu Kurtarmaya Ne Dersiniz?

Bu kadar basit. İşte bunu nasıl yapacağınız.

 1. DreamHost Platformunuza giriş yapın kimlik bilgilerinizi kullanarak.
 2. Üst menü çubuğundan açın Sunucularve listeden sunucunuzu seçin.
 3. Sonra tıklayın Sunucuyu Kurtar.

Sunucu kurtarma süresi, o sunucudaki uygulamaların boyutuna bağlı olarak değişecektir.

Sunucu kurtarma ile, silinen sunucuda barındırılan tüm uygulamaları mevcut en son yedeklemeden kurtarabileceksiniz. Uygulamanın tüm web dosyaları ve veritabanları kurtarılacaktır. Sunucunun yeni bir IP adresi olacak ve uygulamaların yeni bir varsayılan DreamHost Uygulama URL'si olacaktır. Bu, ilişkili tüm DNS kayıtlarının güncellenmesi gerektiği anlamına gelir.

Aşağıdaki Noktaları Aklınızda Tutun

 • Bu özelliği kullanmanın ekstra bir maliyeti yoktur, yalnızca Tam hesap ona erişebilir.
 • Silinen sunucular veya herhangi bir yedeği bulunmayan uygulamalar kurtarılamaz.
 • DreamHost, mevcut son yedeklemenizi 15 gün boyunca saklar; bu sürenin sonunda yedeklerinizi kurtarma için kullanamazsınız.
 • Silinen aşamalandırma uygulamaları kurtarılamaz.

Özetle

Kurtarma özelliği, herhangi bir uygulamayı belirli bir sunucuya geri yüklemenizi veya tam bir sunucuyu geri yüklemenizi sağlayan, kullanımı son derece kolay bir kullanıcı arayüzü eklentisidir. Destek ekibi olarak tüm kurtarma işlevlerine erişmenizi sağlar, böylece artık restorasyon için onlara güvenmenize gerek kalmaz. Bu aynı zamanda diğer yoğun görevlerde size yardımcı olacak desteğin serbest kalmasını da sağlar. Her yerde kazan-kazan!

Herhangi bir sorunuz varsa, bunun SSS bölümüne başvurabilirsiniz. rehberveya DreamHost Destek Merkezi'nde hızlı bir arama yapın. Veya bizimle sohbet yoluyla iletişime geçebilirsiniz (Yardıma İhtiyacınız Var > Bize Mesaj Gönderin). Alternatif olarak bir destek bileti de oluşturabilirsiniz.

Okumak:  Mükemmel Bir SaaS SEO Stratejisi Oluşturmak İçin Uzman Olmanıza Gerek Yok

×

Bültenimizi Alın
En son güncellemeleri ve eğitimleri ilk alan siz olun.

Bize Abone Olduğunuz için Teşekkür ederiz!

Okuduklarınızı beğeniyor musunuz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!