Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Beaver Builder vs Divi: Fe'nin Ayrıntılı Bir İncelemesi…

Beaver Builder vs Divi: Fe'nin Ayrıntılı Bir İncelemesi...

Kodlama karmaşıklıklarından kurtulmak isteyenler, yazılarını ve sayfalarını tasarlamak ve hatta bunları güzelleştirmek için WordPress sayfa oluşturucularını kullanıyor. kolay sürükle ve bırak düzenleme. Bu sayfa oluşturucular arasında her ikisi de Beaver Builder ve Divi en sağlam ve değerli seçenekler olarak kabul edilir.

Beaver Builder ve Divi yalnızca sayfalarınızı oluşturmanıza olanak sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda kapsamlı özellikleri ve kullanım kolaylığıyla düzenleme deneyiminizi de dönüştürüyor. Bu sayfa oluşturucular, varsayılan WordPress düzenleyicisi ve özel üstbilgiler ve altbilgiler oluşturmanıza ve heyecan verici tasarımlarla denemeler yapmanıza olanak tanır.

Hem Divi'nin hem de Beaver Builder'ın etkinliği ve kullanılabilirliği inkar edilemez, ancak ikisinden hangisi daha iyi? Bu karşılaştırma blogu, ihtiyaçlarınıza göre daha iyi seçeneği seçmenize yardımcı olacak bir rehber görevi görecektir.

Bu isimlere aşina değil misiniz ve kafanızı karıştırıyor musunuz? Endişelenme, seni korudum.

Divi ve Beaver Builder'ı yan yana koymadan ve daha iyi seçeneğe karar vermeden önce, size sayfa oluşturucular, bunları neden kullandığımız hakkında kısa bir giriş yapacağım ve her iki yarışmacımızın da temellerini anlayacağım.

Neden bir WordPress Sayfa Oluşturucuya İhtiyacınız Var?

Sizi ilk web sitenizi oluşturmaktan alıkoyan şey nedir? Sınırlı bütçe? Web sitesi geliştiricilerine yüksek meblağlar ödeyemiyor musunuz? Yoksa kendi tasarımlarınızı hayata geçirmek istiyorsunuz ancak kodlama hayaletlerinden mi korkuyorsunuz? Tüm bu sorgular basit ama devrim niteliğinde bir WordPress eklentisi ile çözülür. sayfa oluşturucu.

WordPress sayfa oluşturucuları, kodlama ihtiyacını ortadan kaldırarak ve teknoloji konusunda bilgisi olmayan kullanıcıların tasarım kısmını kendi ellerine almasına izin vererek web sayfası oluşturma sürecini basitleştirir. Tüm bu sihir, kolay sürükle ve bırak düzenleme sayesinde gerçekleşir. İşiniz sadece bir tasarım düşünmek, bir sayfa oluşturucu yüklemek ve sayfanızdaki nesneleri sürükleyip bırakmak ve herhangi bir dış yardım olmadan web sitenizi tasarlamaktır.

Sayfa oluşturucuların ortaya çıkmasıyla birlikte farklı firmalar ürünleriyle öne çıktı ve kendilerine özgü özellikleriyle çözümler sundular. Beaver Builder ve Divi en iyi sayfa oluşturucular arasında kullanıcı dostu, özelliklerle dolu ve güvenilir isimler olarak ortaya çıktı.

Bu inşaatçıların her ikisi de lansmanlarından bu yana sürekli olarak hizmet veriyor ve olumlu geri bildirimlerden keyif alıyorlar.

Beaver Builder vs Divi: Genel Bakış

Nasıl çalıştıklarını öğrenmek için öncelikle her sayfa oluşturucunun temellerini öğrenmelisiniz. Hem Beaver Builder hem de Divi, düzenleme işlemini kullanıcı için çocuk oyuncağı haline getiren faydalı özellikler sunar.

Özel bir odaklanma ile Kullanıcı dostu, bu sayfa oluşturucuların kullanımı o kadar kolaydır ki acemi bir kullanıcı bile bunları kullanarak neredeyse anında web sayfaları oluşturabilir. Daha iyi anlaşılması için her sayfa oluşturucuyu ayrı ayrı kısaca açıklayacağım.

Kunduz İnşaatçısı

Kunduz İnşaatçısı bir WordPress sayfa oluşturucu bu, kodlayıcı olmayan birinin hayatını her zamankinden daha kolay hale getiriyor. olduğu için güvenilir geliştirici dostu seçenekbu sayfa oluşturucu şunları sağlar: temiz kodweb sayfalarınızı hızlandırmanıza ve kullanıcı dostluğunu artırmanıza yardımcı olur.

Beaver Builder'ın kolay sürükle ve bırak düzenleme özelliği ve karmaşık olmayan arayüz Kullanıcılara mükemmel web siteleri tasarlamaları için ihtiyaç duydukları yaratıcı özgürlüğü verin.

Birden fazla sayfa oluşturucunun mevcut olmasına rağmen Beaver Builder konumunu korudu ve rakamlar onun popülaritesini gösteriyor. Şu anda birden fazla milyon web sitesi Beaver Builder eklentisini kullanıyor.

Okumak:  Bir İşletmenin Tek Sahibi Olmanın Artıları ve Eksileri

İle birleştirildiğinde Kunduz TemalıBeaver Builder, yaratıcılığınızı denemenize yönelik tüm sınırlamaları ortadan kaldırır ve sanatsal düşüncelerinizi sayfalarınızda ifade etmenize olanak tanır.

Sezgisel düzenleyicisi sayesinde tüm düzenlemelerinizi sayfanızın ön ucunda canlı olarak görebilirsiniz. Kunduz İnşaatçısı gerçek zamanlı görünüm Ve cevaplanabilirlik Birkaç dakika içinde harikalar yaratmanıza ve muhteşem tasarımlar yaratmanıza olanak tanır.

Divi Sayfa Oluşturucu

DiviBeaver Builder gibi bir WordPress sayfa oluşturucu tarafından inşa edildi Zarif temalar. Divi 2015 yılında piyasaya sürüldü ve güçlü özellikleri dünya çapındaki kullanıcıların ilgisini çektiğinden, gelip alanı fethetme konusunda bir örnek oluşturdu.

Bugünlerde piyasadaki en iyi sayfa oluşturuculardan biri olarak kabul edilen bu eklenti, kullanıcıların sayfa oluşturmasına olanak tanır estetik Ve tamamen duyarlı web sitesi tasarımları bir kaç dakika içinde.

Diğer sayfa oluşturucular gibi Divi de sürükle ve bırak düzenleme çözümünü sunuyor ve kullanıcıların kendilerine yük olmasını gerektirmiyor kodlama zorlukları.

Hiçbir deneyiminiz olmasa bile web sitesi tasarımısayesinde kendi web sitenizi oluşturmak için Divi'yi kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu Ve kolay kullanım.

Divi'nin sürükle ve bırak düzenleme özelliği, ön uç görsel oluşturucuBu, tüm acemi kullanıcıların medya öğeleriyle oynamasına ve gerçek zamanlı görüntüleme yoluyla canlı değişiklikleri görmesine olanak tanır.

​​Güzel Bir Temanın Gelişmesi İçin Güçlü Bir Ortam Gerekir!

Tek Tıklamayla güçlü DreamHost sunucularında Divi sayfa oluşturucuyu başlatın ve başarıya doğru uçun.

Beaver Builder ve Divi'yi Farklı Kılan Nedir?

Beaver Builder ve Divi, WordPress sayfa oluşturucularıdır, dolayısıyla doğal olarak aynı temel özellikleri sunarlar. Ancak her sayfa oluşturucu, diğerlerinin sunmadığı benzersiz özellikler sağlayarak yerini alır.

Her iki yarışmacımız için de durum aynı; birincil sayfa oluşturucu özelliklerine ek olarak şunları da sunuyorlar: ayırt edici özellikleri farklı bir kullanıcı grubuna hitap ediyor.

Tüm sayfa oluşturucular ücretsiz içeriklere önem vermez, ancak Beaver oluşturucuları onları hoş karşılar. ücretsiz sürüm (elbette sınırlı özelliklerle). Divi ise herhangi bir ücretsiz sürüm sunmuyor.

Bu Divi'nin bir hayal kırıklığı gibi görünüyor, değil mi? Ama durun, acele etmeyin ve henüz Beaver'ı seçin; Divi'nin ayrıca Beaver'ın sunamadığı çok şeyi var. Örneğin, Divi destekliyor 46 web sitesi öğesi Beaver yalnızca desteklerken 31 element.

Divi Builder modülleri şu adresten edinilebilir: Divi Oluşturucu ve modüller Divi temasından gelmediğinden kullanıcının Divi Builder'ı herhangi bir temayla kullanmasına izin verin (Divi kullanma zorunluluğu yoktur).

Kunduz inşaatçısı onunla geri dönüyor karmaşık olmayan kullanıcı arayüzü Ve benzersiz editör modu. Divi'nin arayüzünün kullanımı da zor olmasa da ortamına alışmak biraz pratik gerektiriyor.

Divi ayrıca sayfa oluşturucular arasında nadir bulunan bir özellik sunuyor; yerleşik A/B testi özelliğitasarım optimizasyonuna yardımcı olur. A/B testi, kullanıcının sayfalarındaki varyantların performansını görmesini sağlar ve bu da sayfa tasarımında çok yardımcı olur.

Artık hem Beaver Builder hem de Divi sayfa oluşturucunun güçlü konumlara sahip olduğunu biliyorsunuz, ancak hangisini seçmelisiniz? Bir sonraki bölümde, gereksinimlerinize uygun doğru sayfa oluşturucuya karar vermenize yardımcı olacak ana özelliklerini karşılaştıracağım.

Beaver Builder vs Divi: Özellik Karşılaştırması

Divi ile Beaver Builder arasındaki ana mücadele, sundukları özelliklerle ilgili ve daha zengin özelliklere ve daha iyi fiyata sahip olan sonuçta kazanan olacak. Her kullanıcı, işlerini daha da kolaylaştıran sayfa oluşturucuyu tercih edecektir. sayfa oluşturma deneyimi yararlı özelliklere sahip.

Divi ve Beaver Builder'ı ana özellikleri açısından karşılaştırdık ve hangi inşaatçının öne çıktığını görmek için her özellik için ayrı bir kazanan seçtik.

Kullanım kolaylığı

Bir WordPress sayfa oluşturucusu eksikse değersizdir sezgisellik Ve kullanım kolaylığı. Hem Divi hem de Beaver Builder popüler seçenekler olduğundan bu özelliğe özellikle dikkat ediyorlar.

Okumak:  Elon Musk Sonunda Twitter'ı Kapattı, Daha Açık Bir Twitter Sundu: CEO & CFO Kovuldu

Sürükle ve bırak düzenleyicisi ve ön uç görsel düzenleyicisi kullanılabilirliği sağlamak için yeterli olsa da, bu sayfa oluşturucular, kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için ekstra öğelerden kaçınamaz. sorunsuz kullanıcı deneyimi.

Beaver Builder kolaylığın simgesidir. düzenli arayüzCanlı düzenlemeyle desteklenen, oluşturma sürecini basitleştirerek her türden kullanıcının sayfa oluşturucuda ellerini denemesine olanak tanır.

Öte yandan Divi de fena değil ancak kullanım kolaylığı konusunda biraz yetersiz kalıyor. Divi sayfa oluşturucu şu kişiler tarafından da kullanılabilir: teknoloji meraklısı olmayan kullanıcılarancak arayüze alışmak biraz zaman alıyor, bu da yeni başlayanlar için biraz kafa karıştırıcı oluyor.

Ayrıca yeni oluşturma satırlar ve sütunlar Beaver Builder ile son derece kolay ve esnektir, ancak Divi ile işler biraz karmaşıklaşır.

Kazanan: Beaver İnşaatçısı

İçerik Modülleri

Modüller, yani elementler, herhangi bir web sayfasının tasarımının yapı taşlarıdır ve her sayfa oluşturucu için gereklidir. İdeal bir sayfa oluşturucu, kullanıcının yaratıcılığını tasarımlarında hiçbir engel olmadan tam olarak yakalamak için gereken tüm modülleri sağlamalıdır.

Divi ve Beaver Builder gibi popüler sayfa oluşturucular metin, düğmeler vb. gibi sınırlı modüllerle sınırlı değildir. Bir adım daha ileri giderek aşağıdakiler gibi daha fazla öğe sunarlar: iletişim formları, yorumlar, portföyler, fiyatlandırma tabloları, kaydırıcılarvesaire.

Divi sunduğu özelliklerle bu kategoride liderliği ele alıyor 46 elementBeaver Builder şunları sunarken 31 element. Bununla birlikte Beaver Builder, gönderilerinizi ihtiyaçlarınıza göre dekore etmek için yeterli öğe sunuyor.

Hem Divi hem de Beaver Builder kullanıyor üçüncü taraf eklenti öğeleri Ve WordPress widget'ları (Divi ile bu oldukça karmaşıktır) kullanıcı deneyimini geliştirmek için.

Kazanan: Divi

Önceden Hazırlanmış Düzenler

Herhangi bir dış yardıma ihtiyaç duymadan kendi web sayfalarınızı tasarlama yeteneği, esas olarak WordPress sayfa oluşturucularının başarısına katkıda bulunmuştur. Ama işte nasıl daha iyi hale geldiği. Sürükle-bırak yöntemiyle (dakikalar sürse de) yeni tasarımlar oluşturmak için enerjilerini harcamak istemeyenler için bu iş daha da kolaylaştırılıyor. önceden hazırlanmış düzenler.

Divi ve Beaver Builder şunları sağlar: yüksek kaliteli önceden hazırlanmış düzenler Zamandan tasarruf etmenizi sağlayan ve gelişmiş tasarımlar sunan. Her sayfa oluşturucunun kaç tane önceden hazırlanmış düzen sunduğuna bir göz atalım.

Kunduz İnşaatçısı

Beaver Builder şunlardan fazlasını sunuyor: 50 önceden hazırlanmış düzen. Açılış ve içerik sayfası şablonlarını şurada bulacaksınız: şablonlar sekmesi.

Kullanıcılar düzenleri saniyeler içinde doğrudan web sitelerine uygulayabilirler. Beğendiğiniz şablonu seçtiğinizde, mevcut düzeni değiştirmeniz veya yeni bir düzen eklemeniz istenecektir; uygulama için istediğiniz seçeneği seçin.

Daha sonra düzenleri ayarlayabilir ve hatta bunları özel şablonlar olarak kaydedebilirsiniz. Beaver Builder, şablonlara ek olarak şunları da sağlar: önceden oluşturulmuş satırlar satırlar sekmesinin altında bulunabilir.

Divi Sayfa Oluşturucu

Divi oluşturucu daha fazlasını sunuyor 1100 düzen paketi. Büyük sayı, web siteniz için alakalı ve uygun bir düzen bulma şansını artıran çeşitliliğe katkıda bulunur.

Divi Builder'ı başlattığınızda size önceden hazırlanmış bir düzen seçme seçeneği sunulur; tıklamak Düzenlere Göz Atınve ardından + Kitaplıktan bir düzen yüklemek için düğmeyi kullanın.

Belirli bir düzeni arayabilir ve ardından uygulayabilirsiniz. Yeni bir düzen kullanmadan önce mevcut düzeninizi kaydetmeyi unutmayın, çünkü bu, mevcut düzenin üzerine yazılacaktır.

Kazanan: Divi (Divi, çok sayıda düzen nedeniyle kazanır. Kalite açısından beraberlik)

Tema Özelleştirme

Beaver Builder ve Divi ile yalnızca yeni tasarımlar oluşturmak veya önceden oluşturulmuş düzenleri seçmekle sınırlı değilsiniz, aynı zamanda mevcut temalar veya önceden oluşturulmuş düzenler ve özelleştirmek onları ihtiyaçlarınıza göre.

Kullanıcılar özel arşiv şablonları, üstbilgiler ve altbilgiler oluşturabilir ve bunları web sitelerinin farklı bölümlerine uygulayabilir. Ayrıca, tüm yeni gönderilere veya belirli bir kullanıcının belirli bir gönderi türüne uygulanacak şekilde ayarlayabileceğiniz özel bir şablonun kullanımını da özelleştirebilirsiniz.

Okumak:  Bağlantı Stratejisi: 2024 İçin Tam Kılavuz

Kazanan: Beaver İnşaatçısı

Sayfa oluşturuculara ek olarak hem Divi hem de Beaver Builder kendi tema oluşturucularını sunar. Fakat, Divi Tema Oluşturucu Divi sayfa oluşturucu eklentisinin yerleşik bir parçası olarak gelir; Beaver Themer eklentisi işlevlerini kullanmak için ayrı ayrı.

Kişisel olarak sayfa oluşturucuları resmi temalarıyla kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bununla birlikte, her iki sayfa oluşturucu da desteklediği için kesin ve hızlı bir kural yoktur. üçüncü taraf temalarıyani yalnızca Divi temasını ve Beaver Builder temasını kullanmakla sınırlı değilsiniz.

  1. Divi, Elementor'a Karşı
  2. Beaver Builder, Elementor'a Karşı

Beaver Builder vs Divi: Fiyatlandırma ve Planlar

Artık Divi ve Beaver Page Builder hakkında bilgi edindiğinize ve onların özellikleri ve teklifleri hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre, kazananı zaten seçmiş olabilirsiniz. Çok hızlı değil! Henüz çok önemli bir seçim faktörünü, yani fiyatlandırma planlarını tartışmadık.

Her kullanıcı en son özelliklere ve işlevlere sahip sayfa oluşturuculardan hoşlanır, ancak bu sayfa oluşturucu bütçelerinin altında mı? Son seçiminizi yapmanıza yardımcı olmak için bu bölümde Beaver Builder ve Divi sayfa oluşturucunun fiyatlandırma planlarını ele aldık.

Beaver Builder Fiyatlandırması

Beaver Builder'ın hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri mevcuttur. Ücretsiz sürüm minimal özellikler sunar ve kişisel kullanım için tasarlanmıştır. Profesyonel kullanım için Beaver Builder'ı arayan kullanıcılar premium sürümüne yükseltme yapabilirler.

Beaver Builder fiyatlandırma planını üç kategoriye ayırdı:

  • Yıllık 99 USD standart
  • Yıllık 199 USD PRO
  • Ajans yıllık 399 USD

Tüm planlar indirimli olarak sunulmaktadır Yenilenmeleri üzerine %40. Beaver Builder şunları sağlar: ücretsiz destek ve güncellemeler Bir yıl boyunca tüm planlarında. Aynı zamanda bir 30 günlük geri ödeme politikasıyani hizmetlerinden memnun kalmazsanız size %100 geri ödeme yapılacaktır.

Divi Fiyatlandırması

Divi, kullanıcılarının yıllık ve ömür boyu planlar olmak üzere iki farklı fiyatlandırma planı arasından seçim yapmasına olanak tanır. Yıllık plan ödeme yapmanızı gerektirir 89 USD/yılve ömür boyu plan maliyetleri 249 ABD dolarısize sınırsız kullanım hakkı veriyor Zarif temanın hizmetleri Hayatının geri kalanı için.

Divi'nin her iki planı da size yalnızca Divi sayfa oluşturucuya erişim sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Elegant temasının tüm ürün yelpazesi. Ayrıca web sitelerinizin daha da iyi görünmesini sağlamak için kullanabileceğiniz düzen paketlerini de alacak ve premium, 24 saat müşteri hizmetlerinden destek alacaksınız.

Divi'nin fiyatlandırma planında en çok hoşuma giden şey, eklentileri ve temaları istediğiniz gibi kullanabilmenizdir. sınırsız sayıda web sitesi. Ayrıca, bir 30-gün para iade garantisi alışverişinizi güvenle gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Kazanan: Beaver Builder (Bir yıl boyunca Elegant'ın tüm ürünlerine 89 $ karşılığında erişmeniz koşuluyla Beaver Builder'dan daha uygun fiyatlı).

Özet

Beaver Builder ile Divi Page Builder'ı farklı departmanlarda karşılaştırdım. Hem Divi hem de Beaver Builder'ın kendi artıları ve eksileri vardır ve sağlam ve benzersiz özellikleriyle birbirlerinin güçlü ve zayıf yönlerini dengelerler.

Her ikisi de mükemmel eklentiler olduğundan, farklı özellikler ve işlevler sunduğundan ve farklı kitlelere hitap ettiğinden, rasyonel olarak açık bir kazananı ilan etmek mümkün değildir. Ancak, gereksinimlerinize en uygun kazananı belirleyip adını aşağıdaki yorumlara bırakabileceğiniz için nihai kararı okuyuculara açık bırakıyorum.