Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

BigCommerce for WordPress Kurulumu, Adım Adım

BigCommerce for WordPress Kurulumu, Adım Adım

Bu yazıda, çoğunlukla boş bir WordPress kurulumuyla başlayarak, BigCommerce for WordPress eklentisinin kurulumunu gerçekleştireceğiz. Ancak başlamadan önce, Bana Hosting'te yeniyseniz ve/veya mevcut Bana Hosting barındırma hesabınıza bir BigCommerce for WordPress perakende planı eklemek istiyorsanız, bunu bu sayfayı ziyaret ederek, bir plan seçerek ve Tek tıklamayla BigCommerce for WordPress'i otomatik olarak yükleme. Kurumsal düzeyde bir çözüme ihtiyaç duyanlar için, manuel kurulum için bu blogda özetlenen adımları izleyeceksiniz.

BigCommerce for WordPress eklentisi, çoğu eklenti gibi WordPress.org'da mevcuttur. Bu, doğrudan WordPress yönetici arayüzünden kurulumu kolaylaştırır.

WordPress'te oturum açarak başlayın ve soldaki yönetici menüsünde Eklentiler ➞ Yeni Ekle'yi seçin.

Bigcommerce'i eklenti dizininden yüklemek kolaydır

Daha sonra sağ üstteki arama alanında BigCommerce'i arayın. Sonuçlar göründüğünde BigCommerce eklentisinde Şimdi Yükle'ye tıklayın.

Kurulduktan sonra etkinleştirmeniz gerekecektir.

Başlamak için etkinleştir'e tıklamanız yeterli

Eklenti etkinleştirildiğinde, sizi doğru şekilde yapılandırmanıza yardımcı olacak bir Ekleme Sihirbazına götürecektir. İlk adımınız, WordPress sitenizi mevcut bir BigCommerce mağazasına bağlamak veya doğrudan WordPress'in içinden yeni bir BigCommerce mağazası oluşturmak olacaktır.

BigCommerce katılım sihirbazı otomatik olarak başlar

Bu yazı için Yeni Hesap Oluştur'u seçeceğiz.

BigCommerce'in mağazanızı oluşturmak için yalnızca birkaç ayrıntıya ihtiyacı var

Form, ekran görüntüsünde gördüğünüzden daha uzundur ancak adres, şehir, eyalet, posta kodu, telefon vb. gibi normal iletişim bilgilerini ister.

Bunun gibi yeni bir hesap oluşturduğunuzda, 15 günlük ücretsiz bir deneme süresi oluşturmuş olursunuz. Beğenmediğinize karar verirseniz, süresinin dolmasına izin verebilirsiniz. BigCommerce'e kaydolmak istediğinize karar verirseniz bunu BigCommerce yönetici alanındaki Hesap sayfanızda yapabilirsiniz.

ve bir kanal oluştur

Bir hesap oluşturduktan sonra bir Kanal oluşturmanız gerekir. BigCommerce'deki kanallar, hangi ürünlerin hangi vitrinde görüneceğini belirtmenize olanak tanır. Örneğin Amazon bir kanal olabilir ve “Bu ürünler Amazon’da görünüyor” diyebilirsiniz.

WordPress ile her WordPress örneği bir kanalda yer alır, böylece belirli ürünleri bir WordPress sitesinde ve diğer ürünleri başka bir WordPress sitesinde gösterebilirsiniz.

Okumak:  WordPress için En Popüler BuddyPress Temaları

Elbette dilerseniz WordPress sitenizdeki tüm ürünleri gösterebilirsiniz, ancak yaptığımız bu Kanal bunun gerçekleşme yöntemidir.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, tüm ürünlerin hemen içe aktarılmasını veya hiçbirinin içe aktarılmamasını seçebilirsiniz, böylece daha sonra geri dönüp özellikle hangi ürünlerin içe aktarılacağını seçebilirsiniz.

ardından bigcommerce eklentisini nasıl kullanmak istediğinizi seçin

Bir sonraki seçenek Tam Özellikli Mağaza seçmek veya bir Bloglama mağazası kurmaktır. Basit Bloglama'yı seçerseniz Gezinme Menüsü oluşturmanıza ve Sepeti ve Katıştırılmış Ödemeyi devre dışı bırakmanıza yardımcı olmaz. Böylece müşteriler Bir ürün satın almak için tıklayacaklar ve bu onları BigCommerce mağazasına gönderecek. Bunu seçip fikrinizi değiştirirseniz daha sonra geri dönmek kolaydır.

Bu yazı için Tam Özellikli Mağaza'yı seçeceğiz.

Tam Özellikli Mağaza'yı seçtikten sonraki adım, isteğe bağlı olarak bir WordPress Gezinme Menüsü ayarlamaktır. Ürün Listeleme Sayfaları, Marka Sayfaları, Kategori Sayfaları, Alışveriş Sepeti, Ödeme vb. dahil olmak üzere BigCommerce'in bu kurulum sırasında oluşturduğu tüm sayfalar için onay kutuları sağlanmıştır. Ayrıca, varsayılan WordPress menü oluşturucusunda olduğu gibi bir Menü Konumu da seçebilirsiniz.

Navigasyon yapılandırmasını tamamladıktan sonra WordPress kurulumunu tamamlamış olursunuz. Dilerseniz BigCommerce ➞ Ayarlar'a girip bazı değişiklikler yapabilirsiniz ancak bu gerekli değildir.

Kurulum Sihirbazının son sayfası, mağazanızın kurulumunu tamamlamak için bazı bağlantılar sunar ve mağazanızın düzgün çalışması için bunların yapılması gerekir. Bunlar, cihazınızın kurulumunu içerir. Ödeme Sağlayıcı, vergilerVe Nakliye.

Bu son yönetici işleri ayarlandıktan sonra satmaya hazırsınız!

Bana Hosting ile BC4WP eklentisi hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.