Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Bir Google Reklam Kampanya Yöneticisi tutmanız gerektiğini gösteren işaretler

Bir Google Reklam Kampanya Yöneticisi tutmanız gerektiğini gösteren işaretler

Bir işletmenin ilk aşamalarında, dijital pazarlama görevlerinin çoğu şirket içinde gerçekleştirilir. Ancak bir şirket büyüdükçe, PPC'yi yönetmek gibi belirli görevlerin daha nitelikli profesyonellere devredildiği bir zaman kaçınılmaz olarak gelir.

Peki bu noktaya ulaştığınızı nasıl anlarsınız? Bir Google Ads kampanya yöneticisini işe almanın işaretleri nelerdir?

İşte dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar.

Ekibiniz Uzman Değil, Genel Uzmanlardır

Belki pazarlama ekibinizin her üyesi, Google Ads kampanyalarının etkinliği hakkında genel bilgiye sahiptir, ancak bir uzman olmadan çok fazla deneme yanılma söz konusu olacaktır. Başarılı bir PPC kampanyası için yalnızca bir hesap oluşturmaktan ve anahtar kelimelere teklif vermekten daha fazlası vardır. Google Reklam Yöneticisi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli görevlerde yardımcı olabilir:

 • Hesap kurulumu
 • Anahtar kelime araştırması
 • Anahtar kelime önerisi
 • Reklam oluşturma
 • Metin Yazarlığı
 • Açılış sayfası oluşturma
 • Reklam testi
 • Bölünmüş test
 • Dönüşüm optimizasyonu

Bir PPC kampanyasıyla ibreyi hızlı bir şekilde hareket ettirmek mümkün olsa da bunun olacağının garantisi yok. Gelişmek istiyorsanız yukarıdaki taktiklerin tümü ile başa çıkabilmeniz gerekir. Aksi halde bu becerilere sahip birini bulmak zorunda kalacaksınız.

Zamanın yok

Belki PPC deneyiminiz var ancak zamanınız yok. Tek bir Google reklam kampanyasını yönetmek zaman ve çaba gerektirir. Tek yapmanız gereken doğru anahtar kelimeleri bulmak, onlara teklif vermek, özel açılış sayfaları oluşturmak ve bir reklam yayınlamak için etkili mesajlar oluşturmaktır. Daha sonra, etkili olabilmek için reklam çalışmalarınızı sürekli olarak izlemeniz, ayarlamanız ve optimize etmeniz gerekir.

Okumak:  ChatGPT İçin Erken Geri Bildirim: Bu, Yapay Zekanın Geleceği Açısından Ne Anlama Geliyor?

Ayrıca, bir PPC kampanyasının gerektirdiği ilgi miktarı, denkleme eklediğiniz her yeni anahtar kelimeyle birlikte katlanarak artar.

Sonunda, Google reklam yönetiminin sınırlı zamanınızın çoğunu aldığı bir noktaya ulaşabilirsiniz. Öyleyse, uzmanlığınızı gerektiren bir konuya odaklanabilmeniz için bir Google Ads kampanya yöneticisini işe almanız muhtemelen daha iyi olacaktır.

Metrikleriniz yatırım getirisini göstermiyor

Her PPC kampanyası bir işletmeye özgü olsa da, yardıma ihtiyacınız olduğunu açıkça gösteren bazı temel göstergeler vardır. Bunlar şunları içerir:

 • Kalite puanı (QS) ortalamanın altında – QS böyle Google etkinlikleri reklamlarınızın kalitesi ve alaka düzeyi. Düşük puan, reklamınızın ve tekliflerinizin kötü performans gösterdiğini gösterir.
 • Çok fazla veya çok az tıklama – Herhangi bir sonuç genellikle reklamınızda bir sorun olduğunun işaretidir. Çok fazla tıklama genellikle reklamın dar bir hedef kitleye yeterince hedeflenmediği anlamına gelir. Ve çok az sinyal geçerliliğini kaybeder.
 • Düşük dönüşüm oranları – Unutmayın, amaç tıklama almak değil, dönüşüm sağlamaktır. Kârlılığınız düşüyorsa veya dönüşüm sağlamayan tıklamalar alıyorsanız, bunları gözden geçirip hemen bazı değişiklikler yapmanız gerekir.
 • Azalan yatırım getirisi – İdeal olarak, kampanyanızı optimize ettikçe yatırım getirisinin zaman içinde artması gerekir. Tersi gerçekleşirse, PPC yöneticileri kampanyanızın nerede geciktiğini görmek için verilerinizi analiz edebilir ve stratejilerinizi inceleyebilir.

Higher Visibility PPC – PPC Yönetim Şirketiniz, NJ

Google reklam kampanyalarınız düşük performans mı gösteriyor? Veya PPC kampanyalarınıza yatırım yapacak zamanınız mı yok?

Yalnız değilsiniz. Her tıklamayla değer kazanmak istiyorsanız biz tam size göre bir ekibiz.

Higher Visibility PPC'te ücretli arama ekibimiz, her kampanyadan en iyi şekilde yararlanmak için güvenebileceğiniz PPC yöneticilerinden ve Google analiz danışmanlarından oluşur. Anahtar kelime planlama, tahmin veya analiz olsun, dönüşüm için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

Okumak:  Yeni Pazarlara Ulaşmak İçin Blogunuzu Etkin Bir Şekilde Nasıl Yeniden Kullanabilirsiniz?

Sonuçları görmeye hazır mısınız? Hadi Konuşalım.

Kaynaklar:

Google Reklamları. Kalite Puanı hakkında. https://support.google.com/google-ads/answer/6167118?hl=tr

Nasıl yapılacağını öğrenmek ister misin?

 • Sürüş dönüşüme yol açar
 • Hedef kitle segmentasyonuna hakim olun
 • Reklam harcamanızdan en iyi şekilde yararlanın
 • Başarı için web sitenizi optimize edin

Buna ve daha fazlasına şimdi erişin!

Anlamak için aşağıya bilgilerinizi girin.

Hayır teşekkürler, bunu atlamayı tercih ederim.
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!