Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Borçsuz Hikaye – Size İlham Verecek 18 Borç Hikayesi!

Borçsuz Hikaye - Size İlham Verecek 18 Borç Hikayesi!

Borçsuz, iyi bir hikayeyi seviyorum! Borcunuzu nasıl ödeyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız size ders verecek, motive edecek ve ilham verecek 18 hikaye paylaşacağım. 7 ayda 40.000 dolarlık öğrenci kredisi borcumu ödediğimde, internette diğer insanların nasıl olduğunu okuyarak çok zaman harcadım…

iyi seviyorum borçsuz hikaye! Borcunuzu nasıl ödeyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız size ders verecek, motive edecek ve ilham verecek 18 hikaye paylaşacağım.

borçsuz hikaye7 ayda 40.000 dolarlık öğrenci kredisi borcumu ödediğimde, internette diğer insanların borçlarını nasıl ödediğini okuyarak çok zaman geçirdim.

Borcumu olabildiğince çabuk ödemek istediğim için ekstra motivasyona ihtiyacım olduğunu biliyordum.

Borçsuz iyi bir hikaye bulmak bana ek işlerim üzerinde çalışmaya devam etmek, tasarruf etmenin yeni yollarını bulmak ve tüm ekstra paramı borcuma yatırmak için ihtiyaç duyduğum enerji artışını sağlayacak.

Ayrıca borcumu ödememe yardımcı olacak, başka türlü öğrenemeyeceğim pek çok harika ipucu ve püf noktası da öğrendim. Okuduğum ipuçlarının hepsi işime yaramadı ama bazıları işe yaradı.

Başkalarının borç kapatma hikayelerini okuyarak ve nasıl borçtan kurtulacağınızı öğrenerek, kendi borcunuzu ödeme motivasyonunu bulabileceğinize inanıyorum.

Borç ödeme konusunda yeni yaklaşımlar öğrenebilirsiniz. Ve borcunuzu ödemenin mümkün olduğunu anlayacaksınız.

Bu makalede size gerçekten hitap eden bir veya iki borç erteleme öyküsü bulabilirsiniz; belki o kişi sizinle benzer durumdaydı, sizden daha fazla borcu vardı, vb. Size ilham veren borçsuz bir hikaye bulmak gerçekten olabilir. teşvik edici.

Bu hikayelerde okumayı sevdiğim şeylerden biri de borcun ödenmesinin bir insanın hayatını nasıl daha iyi yönde değiştirebileceğidir.

Ve nasıl borçsuz olunacağını öğrenmenin aşağıdakiler gibi pek çok olumlu yanı olabilir:

 • Son olarak, daha az mali stres hissedebilirsiniz.
 • Yaşam ücretini maaş çekine kadar dondurabilirsiniz.
 • Bu parayı emeklilik gibi daha önemli şeyler için tasarruf etmek için kullanabilirsiniz.
 • Borç özgürlüğüne ulaşmak, daha fazla seyahat etmek veya daha iyi bir iş aramak gibi hayattaki diğer hedeflere ulaşmanıza olanak sağlayabilir.

Bugünkü yazımda borçsuz hikayelerini paylaşan insanlarla yaptığım 18 röportajı ve misafir paylaşımını paylaşıyorum. Ne kadar borçlu olduklarını, ödemelerinin ne kadar süreceğini ve bunu mümkün kılmak için neler yaptıklarını öğreneceksiniz.

Borç kapatma stratejilerinden bazıları size çılgınca veya imkansız görünse de, borcu ödemenin mümkün olduğunu gösteriyorlar.

Ancak bu hikayelerde okuduğunuzdan daha uzun sürerse cesaretiniz kırılmasın. Bu kendinizi başkalarıyla karşılaştırmakla ilgili değil ve herkesin bir yerden başlaması gerekiyor. Aşağıdaki insanların yapabileceğinin yalnızca küçük bir kısmını ödeyebiliyor olsanız veya bu sizin iki kat daha fazla zamanınızı alsa bile, yine de hayatınızı iyileştirmek için bir şeyler yapıyorsunuz demektir.

Okumak:  İşletmeniz İçin Marka Hikayesi Anlatımına Yönelik 5 Temel İpucu

İlgili:

Aşağıda sizi motive edecek 18 harika borçsuz hikaye var.

1. Amanda 43 ayda 133.763 doları nasıl ödedi?

Amanda 43 ayda 133.763 dolar ödedi.

Bu borçsuz hikayede şunları öğreneceksiniz:

 • Amanda nasıl borca ​​girdi?
 • Neden borçtan hızla kurtulmaya karar verdi?
 • Borcunu çabuk ödeyebilmek için harcamaları kıstı.
 • Nakit zarf yöntemi hakkında ne düşünüyorsunuz?
 • Amacına ulaşmak için yaptığı fedakarlıklar.
 • Motivasyonu korumak için ne yaptı?

Devamını oku: Amanda 43 ayda 133.763 dolarlık borcunu nasıl ödedi?

2. 33 ayda 266.329,01$'ı nasıl ödedik?

Lauren Mochizuki bir acil servis hemşiresi, eşi ve annesidir. O ve kocası 33 ayda 266.329,01 dolar ödedi.

Borcunu ödeme konusunda ciddileşmeden önce Lauren'in kim olduğunun özeti şöyle:

“25 yaşında hemşire kadın, maddi durumu ne olursa olsun yeni bir aile hayatına başlamış ve hayatını sürdürüyor. Sık sık dışarıda yemek yiyor, konserlere gidiyor, yurt dışına seyahat ediyor, hiçbir zaman ekstra vardiyalarda çalışmaya gönüllü olmuyor, imkanlarının ötesinde yaşıyor. Yepyeni bir Subaru Forester satın aldı, kocası yeni bir araba aldı, 1100 metrekarelik apartman dairesinde yaşıyor. Toplam borç: 266.329,01 dolar.”

33 ayda nasıl 266.329,01$ ödediğimiz hakkında daha fazlasını okuyun.

3. Van'da Yaşayarak 29.000 Dolarlık Borcumu Nasıl Ödedim

Sarah, 29.000 dolarlık borcunu tam zamanlı bir minibüste yaşayarak ödedi. Bu borçsuz hikayeyi seviyorum çünkü ben Sarah gibiyim; seyahat etmeyi seviyorum ama hareket etmekten nefret ediyorum! Bunları birleştirip borcunu ödeyebildi.

“Neden bir minibüste yaşıyorum? Seyahat eden bir sağlık çalışanı olarak genellikle tıbbi tesislerde sözleşmeli olarak 13 hafta çalışıyorum. İşçileri işten çıkarma kararım başlangıçta doğuştan gelen tembelliğimden kaynaklandı. Görüyorsunuz, seyahat etmeyi seviyorum ama hareket etmekten nefret ediyorum. Her taşındığımda daha az şey yapmam gerektiği düşüncesi çok motive ediciydi. İlk üç yıl (Vanni'den önce) çok pahalı olan kısa süreli mobilyalı bir daireye para ödüyordum. Çoğu zaman daireyi kendim buldum ve aylık maliyeti 1600-2900 dolar. Paramı harcamanın daha iyi birçok yolunu düşünebiliyordum, bu yüzden hızla alternatifler düşünmeye başladım. Hakkında okuduğum küçük ev/ev yaşamı devrimi ilgimi çekti.”

Van'da Yaşayarak 29.000 Dolarlık Borcumu Nasıl Ödedim

4. 5 kişilik ailemiz 3 yıl içinde nasıl fakir bir durumdan borçsuz hale geldi?

Evde kendinizi fakir mi hissediyorsunuz? İşte Renee'nin kendisinin ve ailesinin sadece 3 yıl içinde hanedeki yoksulluktan borçsuz duruma nasıl geçtiklerini anlatan harika bir gönderi.

İşte onun borçsuz hikayesinin anlık görüntüsü:

“Üç yıl önce evliliğim sallantıdaydı, kariyerimde amaçsız hissediyordum, aile hayatımız darmadağındı ve resmi olarak çılgın bir aile içi yoksulluğun ortasındaydık. Ya kayıplarımızı kesip evliliğimizden uzaklaşacağını ya da bize vurup bizi parçalayan evi satacağını bildiğimiz bir noktaya geldik.”

Devamını oku: 5 kişilik ailemiz 3 yıl içinde nasıl fakirden borçsuz hale geldi.

5. 65.000 $'lık öğrenci kredisini nasıl ödedim ve aynı zamanda nasıl yatırım yaptım?

Borcunuzu ödemek ve aynı anda yatırım yapmak mı istiyorsunuz? İşte bunun nasıl mümkün olduğunu gösteren harika bir borç kapatma hikayesi. Borcumu mu ödeyeceğim yoksa tasarruf/yatırım mı yapacağım konusunda pek çok soru alıyorum ve bu hikaye her ikisini de yapabileceğinizi kanıtlıyor.

65.000 $'lık öğrenci kredisini nasıl ödediğim ve aynı zamanda yatırım yaptığım hakkında daha fazlasını okuyun.

6. 58.000 $ öğrenci borcunu öderken 2 yılda 8 yeni ülkeyi nasıl ziyaret ettik?

Bu çift seyahat ederken öğrenci kredisi borcunun 58.000 $'ını ödedi! Bu, siz de seyahat etmeyi seviyorsanız okumak isteyeceğiniz, borçsuz, inanılmaz bir hikaye.

“Kocam ve ben sekiz yeni ülkeyi keşfetmemiz gerekiyor ve hâlâ ödememiz gereken 58.000 dolar öğrenci kredisi var. Bazen zor bir işti ama aynı zamanda daha büyük bir seyahat sevgisini teşvik etti ve bize serbest kariyer yapma konusunda finansal özgürlük verdi. “Artık neredeyse her ay yeni bir şehre taşınıyorum ve çocukluk hayalim olan tam zamanlı seyahat gerçek oldu.”

58 bin öğrenci borcunu öderken 2 yılda nasıl 8 yeni ülkeyi ziyaret ettiğimiz hakkında daha fazlasını okuyun.

Okumak:  Huni Pazarlamanın En İyisi: 2024'te Kampanyalarınıza İlham Verecek 8 Fikir

7. 100.000 Dolarlık borcumuzu tek gelirle nasıl ödedik?

Bu, Sarah'nın tek gelirle 100.000 dolarlık borcunu nasıl ödediğinin hikayesi. Sarah evde oturan bir anneydi ve borçsuz kalmak için bütçe yapma konusunda çok katıydı.

Bu borçsuz hikayenin kısa bir açıklaması:

“Sıfır temelli bir bütçe kullanarak bir maaş bütçeleme stratejisi geliştirdik ve mali durumumuzu takip etmemize yardımcı olacak bir bütçe bağlayıcı oluşturdum. Bu strateji, 4 yılda tek gelirle 100.000$ ödeyerek ailemizi büyütmemize yardımcı oldu (ve biz zengin DEĞİLİZ!).

Tek bir gelirle 100.000 dolarlık borcumuzu nasıl ödedik?

8. Asgari Bakiyeyi Ödeyerek 2 Yılda 30.000 Dolarlık Öğrenci Kredisini Nasıl Ödedim

Alyssa Hunt 2 yılda 30.000 $ öğrenci kredisi ödedi ve sadece minimum bakiyeyi ödedi. Bunun, borcunu bu kadar çabuk ödeyebileceğinin tam tersi gibi görünebileceğini biliyorum, ancak bunun nasıl işlediğini Alyssa'nın borçsuz hikayesinde öğreneceksiniz.

İşte kısa bir resim:

“Başarımı iki ana karara borçluyum:

 1. Kredilerimi birleştirmeme kararı.
 2. Yalnızca aylık minimum ödeme.

Kredilerimi 1 dev kredide birleştirmememin nedeni, her seferinde bir krediyi ödemeye odaklanmayı seçmemdi.”

Asgari bakiyeyi ödeyerek 2 yıl içinde 30.000 $'lık öğrenci kredisini nasıl ödediğim hakkında daha fazla bilgi edinin.

9. Evliliğimizin ilk altı ayında 34.000 dolarlık borcumuzu nasıl (ve neden) ödedik?

Bu Zach Buchenau'dan borçsuz bir hikaye. Kendisi, Making Sense of Cents kitabının bir okuyucusu ve kendisinin ve karısının, evliliklerinin ilk altı ayında nasıl 34.000 dolar borç ödediklerini paylaşıyor.

Evliliğimizin İlk Altı Ayında 34.000 Dolarlık Borcumuzu Nasıl (Ve Neden) Ödedik hakkında daha fazla bilgi edinin.

10. Bu aile mahalleye nasıl taşınıp 120.000 dolar borcunu nasıl ödedi?

Aja McClanahan 120.000 dolarlık borcunu ödemek için büyük fedakarlıklar yaptı!

Bu röportajda şunları öğreneceksiniz:

 • Borçtan nasıl kurtuldu.
 • Borcunu ödeme disiplinini nasıl takip etti.
 • Borçtan kurtulmak için yaptığı fedakarlıklar.
 • Paranız olmadığını hissettiğinizde borcunuzu ödemeye yönelik ipuçları.
 • Borcunu ödeyebilmek için gelirini nasıl artırdı?
 • Neyi farklı ve daha fazla yapardı!

Hood Rich – Hood'da Yaşamak Mali Durumumuzu Nasıl Kurtardı başlıklı makalesinde şöyle diyor: “'Da' Hood'da yaşıyoruz. Köşedeki dükkanlar, gece geç saatlere kadar dışarıda kalan çocuklar, silah sesleri, sokak tamircileri ve mahallede yaşamanın getirdiği tüm ihtişam. Evet evimizin bulunduğu yer burası. Yan bloktaki ev 2.500 dolara satılıyor.”

Bu Ailenin Hood'a nasıl taşındığı ve 120.000 dolarlık borcunu ödediği hakkında daha fazlasını okuyun.

11. 100.000 Dolarlık Borcumuzu 40 Ayda Nasıl Ödedik: Evlilik ve Askerlik

Nolan Martin, yalnızca 40 ayda 100.000 dolarlık borcunu başarıyla ödeyen bir subaydır.

“Birlikte hayatımıza başlama konusunda inanılmaz derecede endişeliydik. Üniversiteden yeni mezun olmuş ve askeri hayata yeni adım atmış biri olarak eşim Erin'i benimle evlenmeye ikna ettim. Çoğu yeni çift gibi biz de ilişkiye her iki tarafa da çok fazla borçla girdik. 35.000 dolarlık bir “kariyer atlama başlangıcı” kredisi alacak kadar şanslıydım. Erin, Amerika'da 40.000 doların üzerinde öğrenci kredisiyle “normal”i temsil ediyordu. Sonra elbette yeni bir evlilikte satın almanız gereken şeyler geldi: bir araba, bir ev ve bir köpek yavrusu. 1 Şubat 2012'de 100.000 dolardan fazla borcumuz vardı.”

40 Ayda 100.000 Dolarlık Borcumuzu Nasıl Ödedik: Evlilik ve Askerlik.

12. Bu çift sadece 7 ayda 62.000 dolar borcunu ödedi

James ve karısı sadece 7 ayda 62.000 dolar borcunu ödedi! Borçsuz hikayeleri, düğünlerinden kar elde etmeyi, mali durumlarını birleştirmeyi ve yedi ayda 62.000 dolarlık borcunu ödemeyi içeriyor. Borçtan nasıl kurtulacaklarını öğrendikten sonra hayatları dramatik bir şekilde değişti.

Nasıl ödünç aldıklarına dair kısa bir özet:

“22 yaşındaydım, askeri kariyerime yalnızca dört ay kalmıştı ve ~115.000 doların üzerinde borcum vardı. “Bunun için göstermem gereken tek şey gösterişli bir diploma, 3 yıllık bir Mazda ve ayda 1.100 dolardan fazla borç ödemesiydi.”

Eşim ve ben 62.000 dolarlık borcumuzu 7 ayda nasıl ödedik?

13. Bu çift 10 haftada 10.000 dolar ödedi

Cassie 10 haftada 10.000 dolarlık borcunu ödedi ve size bunu nasıl yapacağınızı da gösteriyor.

Okumak:  Ajans Lideri için 18 Sağlam Fikir

İşte borç özgürlüğü hikayesinin kısa bir özeti:

“Öğrenim borcumuz olduğunu bilmemize rağmen, bu borç bitene kadar asgari tutarı ödeyeceğimizi varsayıyorduk, o da bu kadardı. Matematik yaptığımızda ne bulduk? Karımın ve benim yalnızca 200.000 dolar borcumuz olduğu ortaya çıktı (Ahh!). Daha da kötüsü? “Asgari ödemeler faizi dahi karşılamaya başlamıyor, bu da ne kadar ödersek ödeyelim, borçlarımızdan asla kurtulamayacağımız anlamına geliyor.”

10 Haftada Nasıl Neredeyse 10.000 Dolar Kazandık hakkında daha fazlasını okuyun.

14. EBay ve Garaj Satışlarını Kullanarak 100.000 Doların Üzerindeki Borcumu Nasıl Ödedim

Bu, bir yan uğraşın hayatınızı nasıl tamamen değiştirebileceğine dair harika, borçsuz bir hikaye.

İşte kısa bir özet:

“Bugüne kadar 96.500 $'lık öğrenci kredisini, 15.000 $'lık düğünümüzü, 5.000 $'lık kredi kartı borcumuzu, 6.500 $'lık arabamızı ve ipoteğimizin yarısından fazlasını (76.600 $) ödedik! Hayır, biz piyangoyu miras almadık veya kazanmadık. Bizim sırrımız? EBay'de ikinci el eşyaların yeniden satılmasıyla tamamlanan son derece tutumlu bir yaşam tarzı. İkinci el ürünler haftalık garaj satışlarından, emlak satışlarından ve katıldığımız müzayedelerden geliyor.”

eBay ve Garaj Satışlarının yardımıyla 100.000 dolardan fazla borcumu nasıl ödediğim hakkında daha fazla bilgi edinin.

15. Bu çift 204.971,31 dolarlık borcunu nasıl ödedi?

Claudia ve Garrett inanılmaz miktarda borç ödediler ve artık borçsuzlar!

1.500 metrekarelik evlerini sattılar, küçülterek 500 metrekarelik bir eve dönüştürdüler, eşyalarının %80'ini sattılar, deli gibi koşturdular ve 204.971,31 dolarlık borcunu ödeyebildiler.

Evet, 200.000 doların üzerinde borç ödediler!

Borçsuz hikayenin tamamını okumak için lütfen Bu Çiftin 204.971,31 Dolarlık Borcunu Nasıl Ödedi sayfasını ziyaret edin.

16. 195.000 Dolarlık borcumuzu 18 ayda nasıl ödedik?

Sami ve Dallas borçsuz yolculuklarına Ocak 2016'da başladılar ve 28 Temmuz 2017 itibarıyla borçsuzlar! 195.000 dolarlık borçlarını ödediler ve paylaşacak harika hikayeleri var.

Bu röportajda şunları öğreneceksiniz:

 • Nasıl borçlandılar.
 • Neden hepsini ödemeye karar verdiler?
 • 18 ayda nasıl ödeyebildiler?
 • Neden yatırım yapmak yerine borçlarını ödemeye karar verdiler?
 • Başkalarına olan borcunuzu ödemeye yönelik ipuçları.
 • Borç ödeme hikayeleri diğerlerinden nasıl farklı?
 • Şu anda üzerinde çalıştıkları finansal bir hedef.

Ve dahası!

18 ayda 195.000 dolarlık borcumuzu nasıl ödedik!

17. 400.000 Dolarlık Mortgage'ı 7,5 Yılda ve 32 Yaşından Önce Nasıl Ödedim

Rob'un inanılmaz bir borçsuz hikayesi var. 32 yaşına gelmeden önce 400.000 dolarlık ipoteği sadece 7,5 yılda ödeyebildi.

“Üniversiteyi bitirmek için sabırsızlanan tuhaf çocuklardan biriydim. Her zaman uzun vadeli odaklandım ve üniversiteyi bir basamak olarak gördüm. Birinci sınıfta bir gün mezun olup para kazanmak için sabırsızlanan bir arkadaşımla derse gittiğimi hatırlıyorum. Arkadaşım inanamayan bir bakışla bana döndü ve yaşayabildiği kadar yaşayacağını itiraf etti. Söylemeye gerek yok, muhtemelen üniversiteden diğerleri kadar keyif almadım.”

32 yaşına gelmeden 7,5 yıl içinde 400.000 dolarlık ipoteği nasıl ödedim?

18. 7 ayda 40.000$ öğrenci kredisini nasıl ödedim

Tamam bu hikaye benim hikayem ama yine de bununla gurur duyuyorum 🙂 Öğrenim kredisi borcumu nasıl ödedim.

Finans MBA derecesiyle mezun olduğumda, lisans derecelerimden gelen borçlar da dahil olmak üzere yaklaşık 40.000 $ öğrenci kredisi borcum vardı. Fazladan para kazanmanın yollarını bulabildiğim için hepsini sadece yedi ayda ödeyebildim!

7 ayda 40.000 $'lık öğrenci kredisini nasıl ödediğim hakkında daha fazlasını okuyun.

Umarım borçsuz hikayelerin her birini beğenmişsinizdir. Borç hikayelerinde boğulanların çoğu, para tasarrufu için yeni fikirlerle tanışmanıza yardımcı olabilir.

Nasıl borçsuz olacağınızı öğrenmek ister misiniz? Borç özgürlüğünden ne kadar uzaktasınız?
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!