Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Breeze 1.2.2 – Küçük Bir Sürüm

Breeze 1.2.2 – Küçük Bir Sürüm

Breeze 1.2.2 çıktı ve esas olarak eklenti GUI ve WP CLI'den esinti yapılandırmalarının İçe/Dışa Aktarılmasına odaklanan küçük bir sürüm. Birden fazla WordPress sitesi çalıştırıyorsanız, tüm web siteleri için Breeze yapılandırmalarını yönetmek yorucu olabilir ve aynı ayarları manuel olarak ayarlamak da sıkıcı bir iş olabilir.

Bu nedenle Breeze artık birden çok web sitesi için tekrarlanan önbellek ayarlarınızı doğrudan WP CLI ve GUI'den yönetmenize yardımcı olan bir çözümle birlikte geliyor. Size çok zaman kazandıran bir WordPress çoklu sitesi için yapılandırmaları bile yönetebilirsiniz.

Breeze 1.2.2'deki Yenilikler

Lafı daha fazla uzatmadan Breeze'in bu sürümde getirdiği heyecan verici yeni özelliklere kısaca göz atalım, ancak önce eklentinin ayarlarında bulunan görsel içe ve dışa aktarma sekmesine göz atalım.

Esinti Ayarı Sekmesi (İçe/Dışa Aktarma)

Eklentiyi güncellediğinizde yeni bir eklenti göreceksiniz. Ayarları içe aktarma/dışa aktarma ayarlardaki sekme. GUI tabanlıdır ve yapılandırmayı içe veya dışa aktarmak için tek yapmanız gereken birkaç tıklamadır.

Şu anki durumum şunlar Gelişmiş seçenekler ayarları ve nasıl çalıştığını göstermek için önce bu ayarları dışa aktararak, ardından bunları değiştirerek ve son olarak dışa aktarılan JSON dosyasını içe aktararak süreci göstereceğim.

Artık tek yapmanız gereken tıklamak JSON'u dışa aktarsitenizin geçerli Breeze ayarlarını içeren bir JSON dosyasını indirir.

Ardından Breeze ayarlarını değiştirin ve tıklayın. Değişiklikleri Kaydet. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, dışındaki tüm işlevlerin işaretini kaldırdım. Tembel Yükleme Resimleri.

Okumak:  Magento fiyatlandırması: Bir Magento mağazasının maliyeti ne kadardır?

Mevcut Breeze ayarları farklı konfigürasyonlar içerdiğinden, JSON dosyasını (daha önce dışa aktarılmış) içe aktararak içe aktarma özelliğini test edelim.

Şimdi tıklayın JSON Dosyasını Seçin JSON dosyasını seçip tıklayın. Önemli dosya. Tıklamanız gereken yerde bir sayfa yeniden yükleme bildirimi açılır TAMAM yeniden yüklenecek ve içe aktarılan tüm ayarlar uygulanacaktır.

Ayarları başarıyla içe aktardığında Breeze yapılandırmalarınızı kontrol edin. Benim durumumda, başlangıç ​​ayarları başarıyla içe aktarıldı ve başlangıçta kullandığım ayarların aynısını içeriyor.

Bu şekilde birçok uygulama için aynı spesifik ayarları kolaylıkla kullanabilirsiniz. Örneğin, birden fazla LMS sitesi çalıştırıyorsanız ve sitelerinizden birinin önbellek ayarlarını optimize ettiyseniz, birkaç tıklamayla aynı yapılandırmaları tüm sitelere uygulayabilirsiniz.

Breeze WP CLI'yi Destekliyor

CLI komutları üzerinde çalışma konusunda rahatsanız bu özellik özellikle sizin için. Eklentinin GUI özelliğinin yanı sıra, içe/dışa aktarma işlevini doğrudan WP CLI komutundan da yönetebilirsiniz.

DreamHost'te WP CLI'yi doğrudan sunucudan kullanabilirsiniz SSH Terminali sunucu erişim kimlik bilgilerini sağlamanız gereken yer. İşte bir rehber bu WP CLI'nin nasıl kullanılacağını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Breeze'in temel bir komutu var “wp esintisiiçin kullanabileceğiniz ihracat veya içe aktarmak işlevler. Ayrıntıları kontrol etmek istiyorsanız, çalıştırmanız yeterlidir. wp meltem yardımı emretmek.

O halde önce dışa aktarma işlevini kontrol edelim.

Dışa Aktarma – WP CLI

Breeze ayarını dışa aktarmak kolaydır ve tek yapmanız gereken aşağıdaki komutu çalıştırmaktır.

wp esinti dışa aktarma

JSON dosyası şuraya indirilecektir: wp-content/uploads/breeze-export dosya. Bu varsayılan konumdur ancak başka bir klasöre indirmek istiyorsanız farklı bir dosya yolu sağlayabilirsiniz.

Belirli bir klasöre indirmek istiyorsanız işte komut; benim durumumda, onu yüklemek dosya.

wp meltem dışa aktarımı –file-path=/home/master/applications/rkhpgjjhas/public_html/wp-content/uploads

Çok siteli WordPress kullanıyorsanız ve dışa aktarma işlevini yönetmek istiyorsanız, siteyi tanımlamak biraz farklıdır. –seviye parametre.

Okumak:  Google Arama Filtresinde Etkili Bir Şekilde Gezinme: Tam Olarak İhtiyacınız Olanı Bulun

Ağ için: –seviye=ağ ağ arka ucunda bulunan kök yapılandırmayı dışa aktaracaktır.

esinti dışa aktarma –seviye=ağ

Ağ düzeyindeki ayarlar şunları yansıtır:

Site 1 veya Site 2 veya benzeri için: –seviye=1 veya –seviye=2 ( ve benzeri) sitenin ayarlarını ilgili olanla birlikte dışa aktaracak İD.

wp meltem dışa aktarımı –seviye=1

Daha önce de belirtildiği gibi, varsayılan dosya konumu aynıdır “wp-content/uploads/breeze-export” dosya. Konumu değiştirmek istiyorsanız, çok siteli WordPress için dosya konumu yolunu tanımlayabilirsiniz.

wp meltem dışa aktarma –level=2 –file-path=/home/419414.cloudwaysapps.com/hnruaxrptg/public_html/wp-content/uploads/

İçe Aktarma – WP CLI

JSON dosyasını sunucunuzdan içe aktarabildiğiniz için içe aktarma işlevi çok güçlüdür ve uzak geçerli URL adresleri.

İçinde içe aktarmak işlevi için JSON dosya yolunu tanımlamak gerekir. Dosya başarıyla içe aktarıldığında, meltem-config.php dosyası yenilenecektir. Şimdi esinti ayarlarınızı değiştirelim ve daha önce dışarı aktardığımız JSON dosyasını içe aktaralım. yüklemeler dosya.

wp meltem içe aktarma –file-path=.

wp meltem içe aktarma –file-path=/home/master/applications/rkhpgjjhas/public_html/wp-content/uploads/breeze-export-settings–11-06-2021.json

Breeze ayarlarını uzak bir URL'den içe aktarmak istiyorsanız aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

wp meltem içe aktarma –file-path=https://wordpress-571835-1981468.cloudwaysapps.com/example.json

WordPress multisite'in içe aktarma ayarları için, –seviye sitenizin.

wp meltem içe aktarma –file-path= –level=ağ/ID

wp meltem içe aktarma –file-path=–file-path=/home/419414.cloudwaysapps.com/hnruaxrptg/public_html/wp-content/uploads/breeze-export-settings–11-06-2021.json — seviye=2

Sarmalamak!

DreamHost ekibi Breeze'i favori önbellek eklentiniz haline getirmek için gece gündüz çalışıyor. Umarım yeni özelliği beğenirsiniz çünkü size çok zaman kazandıracak. Breeze 1.2.2 hakkında herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminiz varsa aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!

Bulut Yolları WP-CLI'ye sponsorlukve yakında WP-CLI konusunda daha fazla çalışma yapacağız.

×

Bültenimizi Alın
En son güncellemeleri ve eğitimleri ilk alan siz olun.

Bize Abone Olduğunuz için Teşekkür ederiz!