Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Çevrimiçi Mağazanızı Büyütmek için 4 E-ticaret Stratejisi

Çevrimiçi Mağazanızı Büyütmek için 4 E-ticaret Stratejisi

Daha fazla tüketici internetten alışveriş yapıyor. 2021'de e-ticaret satışları zirveye çıkacak 930 milyar dolargeçen yıla göre yaklaşık %18 artış gösterdi. Çevrimiçi alışveriş pazarından payınızı almak, doğru e-ticaret stratejisini kullanmayı gerektirir.

E-ticaret perakendecileri, pazarlamadan web sitesi değişikliklerine kadar işlerini büyütmek için teknikler uygulayabilir. Bu yazıda çevrimiçi mağazanızı büyütmek için en iyi e-ticaret stratejilerinden bazılarını inceleyeceğiz.

Satışlarınızı ve Mağazanızı Artıracak E-Ticaret Stratejileri

1. E-posta Pazarlama

Gelen kutunuzun perakendecilerden gelen satış bildirimleri ve diğer pazarlama e-postalarıyla dolup taşmasının bir nedeni var. E-posta pazarlaması işe yarıyor ve hala en iyi performansı gösteren bir e-ticaret stratejisi.

E-posta pazarlamasının temel avantajı hedef kitleye sahip olmanızdır. Sosyal veya diğer dijital reklamlarda platformlar hedef kitlenin sahibi olur ve reklam vermeniz için sizden ücret alır. Özel bir e-posta listesi oluşturmak, müşterilerinizle aracıya ödeme yapmadan doğrudan iletişim kurmanıza olanak tanır.

E-posta pazarlamasının bir diğer avantajı da mevcut müşterileri hedef almasıdır. Zaten mağazanızdan alışveriş yapan kişilerin yanıt verme ve tekrar satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Bir e-ticaret e-posta pazarlama listenizi oluşturmaya yönelik ipuçları:

 • Ödeme sırasında bir Etkinleştirme ekleyin. Ödeme formunuza, müşterilerin pazarlama mesajlarına katılmasını sağlayan bir onay kutusu ekleyin.

 • Bir Promosyon yürütün. E-postalarınıza kaydolmaları durumunda insanlara bir sonraki alışverişlerinde indirim yapın.

 • Ürün Duyurularını Yapın. Yeni bir ürünü piyasaya sürüyorsanız veya sınırlı bir sürüm sunuyorsanız, ürün mevcut olduğunda insanlardan bir e-posta almak için kaydolmalarını isteyin.

Okumak:  Yeni Kurulan Küçük İşletmeler İçin Sosyal Medya Güçlü Pazarlama Stratejileri

2. Sosyal ve Dijital Reklamcılık

Ücretli reklamcılık, web ve sosyal medya üzerinden yeni müşterilere ulaşmanıza yardımcı olabilir. Reklam harcamanızdan en iyi getiriyi elde etmek için kampanyanızı stratejik olarak hedeflediğinizden emin olun. Mevcut müşterileriniz hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenin.

Sıklıkla hangi web sitelerini ziyaret ediyorlar? Hangi sosyal medya ağlarını kullanıyorlar?

Hedef müşterilerinizin demografik özelliklerini ve kullanıcı davranışlarını anlamak, en iyi reklam kanallarını ve hedefleme seçeneklerini seçmenize yardımcı olacaktır.

İpucu: Aynı kitle bilgisini, trafiği ve satışları artırmak için doğru e-ticaret içerik stratejisini oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

E-ticaret stratejinizde kullanacağınız dijital reklam türleri:

 • Ücretli Arama. Bu reklamlar arama sonuçlarının en üstünde görünür. Reklamlarınızla ilişkilendirilmesini istediğiniz anahtar kelimelere teklif verirsiniz.

 • Reklamları Görüntüleyin. Banner reklamlar olarak da bilinen bu görsel tabanlı reklamları web sitelerinde, uygulamalarda ve oyunlarda bulabilirsiniz.

 • Ürün Listelemeleri. Google ve Bing, e-ticarete özel ürün reklamları sunar. Birisi mavi Polo gömlek araması yaparsa, arama sonuçlarının en üstünde ürün listelerini görür.

 • Sosyal Reklamlar. Markanızın bilinirliğini artırmak veya belirli ürünleri veya promosyonları tanıtmak için ücretli sosyal medyayı kullanabilirsiniz.

 • Reklamları Yeniden Hedeflemek. Bunlar bir tür görüntülü reklam veya sosyal reklamdır. Hiç Amazon'da bir şey aradınız ve Facebook feed'inizde o ürünün reklamlarını görmeye başladınız mı? Bu bir yeniden hedefleme kampanyası. Bu reklamlar, web sitenizi ziyaret eden kişileri tanımlamak için bir izleme pikseli kullanır. Daha sonra onlara web sitelerinde ve sosyal medyada reklam göstererek onları satın alma işlemi yapmak üzere sitenize geri yönlendirebilirsiniz. Yeniden hedefleme reklamları, terk edilmiş alışveriş sepetlerini yeniden ele geçirmeye çalışmanın harika bir yoludur.

3. Kişiselleştirme

Bir ürün listesinin altındaki “Sizin için önerilenler” veya “Kullanıcılar da baktı” bölümünde göründüğü için ne sıklıkla çevrimiçi bir şey satın aldınız?

Okumak:  Lojistik Nedir: Türkçe Yazılmış Sıralamaya Çalışan Detaylı Bir İnceleme

Kişiselleştirme, çevrimiçi satışları artırmak için güçlü bir pazarlama tekniğidir. Müşterilerinizin web sitesi trafiğini ve satın alma geçmişini izliyorsanız, kişiselleştirilmiş e-posta pazarlama kampanyaları geliştirebilirsiniz.

Örneğin, kıyafet satıyorsanız ve bir müşteri düzenli olarak çocuk kıyafetleri satın alıyorsa, okula dönüş kıyafetleriyle ilgili en önemli önerilerinizi içeren bir e-posta gönderebilirsiniz.

4. Stratejik Promosyonlar

Pek çok e-ticaret stratejisi yaptığınız satış sayısını artırmaya odaklanırken ortalama sipariş değerini artırarak da işinizi büyütebilirsiniz. Örneğin ortalama sipariş toplamınız 50$ ise, nasıl 75$'a veya 100$'a çıkabilirsiniz? Promosyonlarınızı ortalama sipariş toplamını artırma hedefi etrafında şekillendirin.

Stratejik e-ticaret promosyon tekliflerine örnekler:

 • Ücretsiz kargo. Amazon Prime'ın popülaritesi sayesinde birçok müşteri ücretsiz gönderim bekliyor. Yine de çoğu, ücretsiz gönderime hak kazanabilmek için minimum sipariş toplamına ihtiyaç duyulduğundan şikayet etmeyecektir. İnsanlar 5$ kargo ücreti ödememek için sepetlerine 10$ değerinde ürün ekleyecekler. Minimum siparişle ücretsiz gönderim sunmak, ortalama sipariş toplamınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

 • Kademeli İndirimler. Ne kadar çok harcarsanız o kadar çok tasarruf ettiğiniz bu popüler promosyonlara muhtemelen aşinasınızdır. Kademeli bir promosyonun indirim yapısı şu şekilde görünebilir:

 • 50$ harcayın, %10 tasarruf edin

 • 75 $ harcayın, %15 tasarruf edin

 • 150 $ harcayın, %20 tasarruf edin

Daha fazla ipucu için tüm e-ticaret blog yazılarımıza göz atın.

Büyüme için E-ticaret Stratejileri

Artık bu e-ticaret stratejileriyle donanmış olduğunuza göre, Bana Hosting'in optimize edilmiş WooCommerce barındırma hizmetiyle mağazanızın seviyesini yükseltin.

Bana Hosting, hızlı, yüksek performanslı mağazalar için tasarlanmış, tam olarak yönetilen WooCommerce barındırma hizmeti sunar. Ayrıca aşırılık:

 • Yüksek performans ve site hızı sunar.

 • Dinamik olarak ölçeklendirir ve optimize eder.

 • Mağazanızı her zaman açık izlemeyle korur.

Bana Hosting'in tam olarak yönetilen WooCommerce barındırma planlarına göz atarak bugün başlayın.

Okumak:  Blogcular için Bloglovin

alakalı kaynaklar