Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Daha iyi kazanmanıza yardımcı olabilecek 3 Google reklamcılık ipucu

Daha iyi kazanmanıza yardımcı olabilecek 3 Google reklamcılık ipucu

Dijital pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda nihai hedefiniz Google aramada üst sıralara çıkmaktır. Bu başarıyı iki yoldan biriyle elde edebilirsiniz: SEO aracılığıyla organik olarak veya bu Google Reklamcılık İpuçlarını kullanarak tıklama başına ödeme (PPC) kampanyası aracılığıyla.

Organik SEO önemli olsa da fark edilebilir bir etki yaratmak zaman alabilir. Ancak özelleştirilebilir Google Ads ile, bu üç ipucunu takip ettiğiniz sürece neredeyse bir gecede fark edilebilir sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir PPC kampanyasının amacı yalnızca mümkün olduğu kadar çok tıklama almak değildir. Aslında tam tersi doğrudur.

Her tıklamanın size paraya mal olduğunu unutmayın.

Yani bir kişi tıklarsa dönüşüm sağlamaları daha iyi olur. Örneğin, 10.000 tıklama alan ancak yalnızca 100 dönüşüm alan bir kampanya, 100 tıklama ve 20 dönüşüm alan bir kampanyadan daha az kârlı olacaktır.

Çoğu marka, hedef kitleyle doğrudan ilgili, odaklanmış bir yaklaşıma sahip bir kampanyayla karşılaştırıldığında, geniş bir çekiciliğe sahip bir PPC kampanyasından faydalanmayacaktır.

Google reklamlarınızın kapsamını daraltmak için öncelikle ayrıntılı tüketici kişilikleri oluşturmalısınız. Bunu yapmak ekibinizin aşağıdakileri daha iyi anlamasını sağlar:

  • Kimi hedef alıyorsunuz?
  • Hangi kanalları kullanıyorlar?
  • Markanızı nasıl arıyorlar?
  • Hangi mesajlar ilgi çekiyor

Bunu başardığınızda, o kişinin arama amacına dayalı olarak en uygun anahtar kelime teklif stratejisini oluşturmak için daha iyi bir konumda olacaksınız.

Google Reklamcılığı İpucu #2 Özellikle Yaygın Arama Terimlerini Abartmayın

Genel anahtar kelimeler aramada daha popüler olabilir ancak maliyeti de daha yüksek olacaktır.

Okumak:  Google Pixel telefonlarda dahili Dosya Gezgini nasıl kullanılır?

Bunun nedeni, rakiplerinizin her birinin aynı anda bu en iyi kelimeler için rekabet etmesidir. Bu ihale savaşlarının bir sonucu olarak fiyatlar yükselme eğilimindedir.

Örneğin, “en iyi mezotelyoma avukatı”nın tıklama başına maliyeti 935,71 ABD dolarıdır.

Özellikle büyük bir marka değilseniz, en popüler arama terimlerini almak nadiren karlı olur. Bunun yerine, uzun kuyruklu ve aşırı spesifik anahtar kelimeler, genel tıklama başına maliyetinizi azaltacaktır. İdeal olarak, markanızla alakalı, hedef kitlenizle alakalı ve konuma dayalı (işletmenize bağlı olarak) anahtar kelimeler istersiniz.

Örneğin, “New Jersey'deki Mezotelyoma avukatı” gibi o konuyla ilgili daha uzun, daha spesifik bir anahtar kelimenin maliyeti muhtemelen yine de daha yüksek olacaktır, ancak yer seçici nedeniyle daha az olacaktır. O zaman bile, onu eyalet dışına, New Jersey'deki Newark veya Trenton gibi bir şehre taşıyarak onu daha da hedefli hale getirebilirsiniz.

Ancak, prim ödemeyi düşünmeniz gereken yer, işletmeniz ve kimliğinizle doğrudan alakalı markalı anahtar kelimelerdir. Aksi halde rakip bir marka anahtar kelimelerinizi satın alarak müşterilerinizi kendi sitelerine yönlendirebilir.

Google Ads İpucu #3 Açılış Sayfalarını Alaka Düzeyine Göre Özelleştirin

Bu ipuçlarının bir teması varsa, o da Google reklamlarına yönelik genel yaklaşımın kârlı olmamasıdır. Her şey hedef kitlenize göre uyarlanmalıdır.

Bu satırları takip ederek, birisinin sayfanıza tıklamasını sağladığınızda, onu ödeme yapan bir müşteriye dönüştürmelisiniz. Açılış sayfanız bu dönüşüm sürecinin gerçekleşeceği (veya gerçekleşmeyeceği) yerdir.

Müşterilerin dönüşüm gerçekleştirme olasılığını artırmak istiyorsanız açılış sayfasının söz konusu kişi için alakalı ve çekici olması gerekir.

yapma tüm anahtar kelimeleriniz için aynı ortak açılış sayfasını kullanın!

Bunun yerine, reklamların mesajını açılış sayfasının mesajıyla uyumlu hale getirerek açılış sayfalarını optimize edin. Search Engine Journal'ın belirttiği gibi, “Anahtar kelimeleriniz, reklam metniniz ve açılış sayfalarınız arasındaki tutarlılığı korumak, hem tıklamanızı hem de dönüşüm oranlarınızı artırırken TBM'nizi düşürür.”

Okumak:  Safari Kullanıcıları Seviniyor: Google, Mac'te Arama Potansiyelini Başlatıyor

Higher Visibility PPC: PPC Pazarlama Ajansınız

Google Ads'ün kazanç formülü gerçekten oldukça basit: miktardan ziyade kaliteye ve tıklamalardan ziyade dönüşümlere odaklanın. Belirlilik ve alaka düzeyi, genel PPC anahtar kelimelerinden ve açılış sayfalarından daha kârlıdır.

Yani açık artırma oyunu yalnızca stratejiyle kazanılmaz. Bunun için tüketici davranışı verilerinden, izleme metriklerinden ve Google Ads uzmanlığından yararlanan kapsamlı bir kampanya gerekir.

Semgeek'lerin fark yaratabileceği yer burasıdır.

Bir PPC pazarlama ajansı olarak, yatırım getirisini en üst düzeye çıkaran bir PPC kampanyasının nasıl oluşturulacağını tam olarak biliyoruz. İster Google Ads, ister ücretli sosyal medya, Amazon pazarlama veya yüksek öğrenim olsun, uzman ekibimiz doğru tıklamaları alan bir kampanya tasarlamanıza yardımcı olabilir.

Kaynaklar:

Ben bir Pazarlama Avukatıyım. Avukatlar için En Pahalı PPC Anahtar Kelimeleri. https://www.ilawyermarketing.com/expensive-ppc-keywords-lawyers/

Arama Motoru Dergisi. Size Daha Fazla Para Kazandıracak 8 Basit Google Ads İpucu https://www.searchenginejournal.com/google-ads-simple-tips-make-more-money/370958/#close

Nasıl yapılacağını öğrenmek ister misin?

  • Sürüş dönüşüme yol açar
  • Hedef kitle segmentasyonuna hakim olun
  • Reklam harcamanızdan en iyi şekilde yararlanın
  • Başarı için web sitenizi optimize edin

Buna ve daha fazlasına şimdi erişin!

Anlamak için aşağıya bilgilerinizi girin.

Hayır teşekkürler, bunu atlamayı tercih ederim.
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!