Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Doğru E-Ticaret Danışmanlarını Bulun: Neden…

Doğru E-Ticaret Danışmanlarını Bulun: Neden...

E-ticaret endüstrisi son birkaç on yılda büyük bir hızla büyüdü. eMarketer'a göre, küresel e-ticaret satışlarının 2022'de dünya çapında 5.545 trilyon dolara, 2025'e kadar ise 7.385 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu harcamaların neredeyse dörtte biri ABD'den geliyor. Satacak bir şeyiniz varsa, artık fiziksel bir mağaza açmak ve kurmak için tonlarca para yatırma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Fiyatının çok küçük bir kısmı ve saygın e-ticaret danışmanlarının rehberliği karşılığında bir web sitesi kurabilir ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi hemen satmaya başlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey bir tedarik zinciri oluşturmaktır ve hazırsınız.

Gelir elde etmeye başlamanın inanılmaz derecede basit bir yolu. Ancak farklı endüstrilerde çok fazla rekabet var ve birçok e-ticaret mağazası sahibi başını suyun üstünde tutmakta zorlanıyor. Ek olarak, tıpkı bir fiziksel mağazada yaptığınız gibi, e-ticaret mağazası sahiplerinin de pazarlamaya para yatırması gerekir. Bir kişi neden başka bir mağazaya gitmek yerine sizden alışveriş yapsın?

Zaman zaman bir engelle karşılaşabilirsiniz veya şirketinizin satışlarında düşüş yaşayabilirsiniz. Bu birçok nedene bağlanabilir, bu nedenle hem küçük ayrıntılara hem de büyük resme odaklanmanız önemlidir. Ancak bazı durumlarda kapsamlı bir analizden sonra bile neyi yanlış yaptığınızı anlayamayabilirsiniz.

Bu durumda bir danışmanla iletişime geçmeniz gerekebilir. E-ticaret danışmanları her büyüklükteki e-ticaret mağazasına hizmet sunmaktadır. Her işletmenin farklı aşamalarda karşılaştığı zorluklar, örneğin çevrimiçi mağaza barındırma seçimi gibi büyük farklılıklar gösterir; bu nedenle, bir profesyonele danışmak, ilerlemek için ihtiyacınız olan şey olabilir. Bundan önce e-ticaret danışmanlıkları hakkında pek bir şey bilmiyorsanız kapsamlı bir fikir için okumaya devam edin.

En hızlı e-ticaret barındırma hizmetiyle satışlarınızı en üst düzeye çıkarın

DreamHost, e-ticaret işinize odaklanmanıza olanak tanıyan hızlı, güvenli ve ölçeklenebilir e-ticaret barındırma hizmeti sağlar. Barındırma zorluklarınızı unutun ve işinizi hemen büyütün.

E-ticaret Danışmanı Nedir ve Neden Birini Tutmalısınız?

E-ticaret danışmanları, modern iş ortamında giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Bir e-ticaret danışmanı, öncelikle e-ticaret mağazalarını analiz etmeye, iş pazarlarındaki konumlarını değerlendirmeye ve e-ticaret mağazası sahiplerinin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya odaklanan çeşitli hizmetler sunar. Ayrıca e-ticaret mağazalarının yönetimi ve büyümesi için danışmanlık hizmetleri de sunuyorlar.

 • E-ticaret danışmanları, çevrimiçi mağazanızda iyileştirilmesi gereken alanları vurgulamak için kapsamlı bir sürece sahiptir.
 • Bir e-ticaret danışmanı, satışları nasıl artırabileceğiniz ve daha fazla trafik oluşturabileceğiniz konusunda öneriler sunacaktır.
 • Büyüme hedeflerinin nasıl takip edileceği, hesap verebilirliğin nasıl sağlanacağı ve mağazanın hiyerarşisinin nasıl optimize edileceği konusunda tavsiyeler sunarlar.
 • Bir e-ticaret iş danışmanı, arama motoru optimizasyonu, blog yazma, sosyal medya pazarlaması, çevrimiçi markalama ve e-ticaret işletmelerinin bir ürünü tanıtmak için kullanabileceği diğer stratejiler dahil olmak üzere temel dijital pazarlama ilkeleri hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip olacaktır.
 • Bir e-ticaret pazarlama danışmanı, büyüme yaşam döngüsünün farklı aşamalarında e-ticaret mağazalarıyla çalışabilir. Yeni başlayan mağazaların büyüme fırsatlarını belirlemesine ve yerleşik mağazaların operasyonel harcamaları azaltmak için önemli maliyet merkezlerini belirlemesine yardımcı olabilirler.

E-ticaret mağazanızın nişine, sattığınız ürün kategorilerine ve odaklandığınız hedef pazara bağlı olarak bir e-ticaret danışmanı, yatırım getirinizi artırmak ve maliyetleri azaltmak için şirketinizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir strateji geliştirecektir.

İşte e-ticaret danışmanlarının hizmetlerini kullanmayı düşünmeniz gereken birçok nedenden birkaçı.

Ben. Satışları Artırmanıza Yardımcı Olurlar

Ortalama alışveriş sepetini terk etme oranı tahminidir %65,23. Bu, alışveriş yapan 100 kişiden 65'inin ödeme işlemini tamamlamadığı anlamına geliyor. Bu, her müşteriden kaybettiğiniz gelire işaret eder. Bir e-ticaret iş danışmanı web sitenizi inceleyecek ve alışveriş yapan kişinin sepetini neden terk edebileceğinin nedenlerinin bir listesini geliştirecektir. Web sitenizi daha misafirperver ve alışveriş dostu hale getirecek şekilde uyarlamanıza yardımcı olacaklar.

ii. Size Tarafsız Geri Bildirim Verirler

Çevrimiçi alışveriş mağazanızı bir arkadaşınıza veya aile üyenize gösterirseniz, onların kararlarında bir miktar önyargı bekleyebilirsiniz. Dahası, çevrimiçi alışveriş konusunda profesyonel bir danışman kadar deneyime veya derin bir anlayışa sahip olmaları pek olası değildir.

Web sitenizi bir pazarlama danışmanına gösterin; onlar size neyi yanlış ve doğru yaptığınız konusunda tarafsız geri bildirim vermek için kapsamlı bir denetim gerçekleştireceklerdir. Satışların beklenmedik bir şekilde düşmesine neden olabilecek bazı küçük web sitesi ayarlamalarını bilmek sizi şaşırtabilir. Örneğin, odaklanmanız için uygun çok satıcılı pazar yerleri önerebilirler.

Okumak:  Lookbook Nedir ve E-Ticaret Satışlarını Nasıl Artırabilir?

iii. Doğru Kitleye Odaklanmanıza Yardımcı Olurlar

Şirketinizi çevrimiçi olarak pazarlıyorsanız ancak doğru hedef kitleyi hedef almıyorsanız, parayı çöpe atıyorsunuz demektir. Örneğin, bir web sitesi tasarım şirketiyseniz, odak noktanız web sitesi oluşturmak isteyen diğer işletmeler veya kişiler olmalıdır.

İşletmeler genellikle en kârlı ancak dar hedef gruplarını belirlemedikleri ve bu nedenle onlara ulaşamadıkları için sıkıntı çekiyorlar. Bir e-ticaret iş danışmanı aracılığıyla, mevcut tüm kaynaklarınızı pazarlamaya yönelik doğru hedef kitleye odaklayabileceksiniz.

iv. Size Yol Haritası Geliştiriyorlar

Şirketiniz için hangi pazarlama yöntemlerinin en iyi sonucu vereceği ve hangilerinden kaçınmanız gerektiği konusunda hâlâ bilginiz olmayabilir. Bu durumda bir e-ticaret danışmanı bulun. İhtiyaçlarınıza en uygun, özelleştirilebilir bir yol haritası oluşturacaklar. Bir yol haritası, hedeflerinizi izlemenize ve bunları ölçmenize yardımcı olacak ve hem uzun hem de kısa vadede iş büyümesini izlemenize olanak tanıyacaktır.

Jose Ribera, Way2 E-ticareti, Magento Gelişimi ve Magento 1 ile Magento 2 Tartışmasını Tartışıyor

Çevrimiçi Mağazanızı Nasıl Büyütebilirsiniz – En İyi E-Ticaret Danışmanlarından 11 İpucu

Başarıyı yakından gören ve işletmenizi nasıl büyüteceğinize ilişkin kendi stratejilerini paylaşmak isteyen çok sayıda e-ticaret danışmanı var. Burada, e-ticaret mağazanızı büyütmeyle ilgili deneyimli e-ticaret danışmanlarından birkaç ipucu bulacaksınız.

Ben. SMS Entegrasyonu

Erico Franco, Gelen Pazarlama Müdürü Dijital Pazarlama Ajansıdiyor “E-ticaretteki büyük bir trend, satın alan müşterinizle iletişim kurabilmeniz için SMS entegrasyonuna sahip olmaktır. Son birkaç yılda SMS'in öneminin çok arttığını öğrendik. Bu nedenle müşterinizle iletişim kurmak önemli bir faktördür.

Günümüzde, satın alma sürecinde müşterilerle bağlantı kurmak için SMS'in otomatikleştirilmesi çok önemli; böylece ödeme onayı, teslimat onayı ve daha fazlası gibi mesajlar gönderebilirsiniz.”

ii. Videoyu Kullan

Kurucusu Mark Aselstine Mantarsız Girişimler videoların önemli bir rol oynadığına inanıyor. Diyor, “İnsanların internetten alışveriş yaparken iki şeyden birini aradıklarını görüyorum. Ya ucuz fiyata harika bir ürün ya da inanabilecekleri bir hikaye. İkinci kategoriye giriyorsanız sitenizde video kullanın. Yaptığınız işe bir yüz katmanın kolay bir yolu ve ana sayfama düzgün bir video eklediğimde, dönüşümler öncekine göre 3 kat arttı. Çaba ve masrafa değer!”

iii. Bülteninizi Büyütün

Dave Grayson, SEO Yöneticisi M3 AjansıWest Midlands merkezli tam hizmet pazarlama ajansı şöyle diyor: “Bir e-ticaret mağazasını büyütmek için bir numaralı ipucum, sadık müşterilerden oluşan bir taban oluşturmak için bülten listenizi her zaman büyütmektir. Bu, SEO, PPC ve Sosyal dahil diğer tüm kanallardan uzun vadeli gelir elde etmenize yardımcı olabilir.”

iv. E-posta Yakalamaları Oluşturun

Keith Hoelzeman Ölç + Büyüt girdisini veriyor: “Markaların yıllık gelirini 0 dolardan 1 milyon dolara çıkarma konusunda deneyimi olan biri olarak bir numaralı tavsiyem, e-posta yoluyla bir topluluk oluşturmaya odaklanmak olacaktır. Diğer platformlar gelip geçti (veya ücretsiz etkileşimden ücretli etkileşime geçti), ancak e-posta, sahip olduğum veya danıştığım her e-ticaret mağazasına değer sağlamaya devam etti.

Açılır pencere veya sekme aracılığıyla e-posta kayıtları oluşturun ve ardından yeni abonelere hoş geldiniz akışını başlatın. Bir abone akıştan çıktıktan sonra onu normal e-posta kampanyalarına ekleyin. E-posta kampanyalarınızın açılmaya değer olduğundan emin olun. Kampanyaların miktarına değil kalitesine odaklanın. Daha yüksek katılım oranları, hem açık hem de tıklama oranları, zaman içinde ödüllendirilecektir.”

v. Büyük Bir Farklılığa Sahip Olun

Saeer J. Butt, Yazılım Çözümleri Mimarı Zaphyr Teknolojileriiki basit kuralı vardır: “1. Büyük bir fark yaratan veya niş bir e-ticaret mağazanız olsun. Amazon'u rakibiniz yapmayın. Örneğin, bayan kıyafetleri satıyorsanız, örneğin şık, büyük beden profesyonel bayanlar için ofis ve gündelik kıyafetleri pazarlama şansınız çok daha yüksek olur.

“2. Var olmanın bir hikayesi olsun. Sadece üründen değil, müşteriyi nasıl etkilediğinden bahsedin. Neredeyse onlara bu ürünü kullanarak ulaşabilecekleri gelecekteki durumu gösteriyoruz.”

vi. Hedeflerinizi Bölün

Kurucusu ve CEO'su Taze Sahil Laboratuvarları Forest Richter, hedeflerinizi bölmenin en iyisi olduğuna inanıyor. Şu ipuçlarını veriyor:

“Genel olarak: Öncelikle ve ağırlıklı olarak Google Görüntülü reklamlar aracılığıyla pazarlayın. Bunlar internette satın alabileceğiniz en ucuz tıklamalardır ve sunduğunuz ürünler için aktif olarak alışveriş yapan ancak henüz sitenizi bulamayan birine ürünlerinizi göstermenin en iyi yoludur. Bu, e-ticaretin en düşük meyvesidir.”

“Mağazada: Ödeme için optimize edin. Sepete bir ürün eklendikten sonra neredeyse herkes bir ödeme sayfasına yönlendiriliyor olmalıdır. Çoğu işletme sahibi, alışveriş yapanların birden fazla ürün satın almasını istiyor (haklı olarak) ve alışveriş yapanların çok erken ödeme yapmasından korkuyor. Ancak gerçek şu ki çoğu e-ticaret mağazası bu tür çevrimiçi tüketici alışverişini destekleyecek kadar geniş bir envanteri aslında desteklemiyor.”

“Bunun yerine tüketicilerin meşgul olması veya dikkatlerinin dağılması ve sepetteki ürünü terk etmesi oluyor. Daha sonra ürün sahibi, zaten sahip olabileceği bir satışı yeniden kazanmak için ürünü yeniden pazarlamak *ve* indirim yapmak zorunda kalır. Bir müşteri sepetine bir şey koyarsa, onu ödeme sayfasına gönderin. Burada, tamamlayıcı ürünler veya sıklıkla birlikte satın alınan ürünler için tavsiye edilen ek satışlar yapabilir, ancak tüketicinin ödeme hunisinde aşağı doğru ilerlemesini sağlayabilirsiniz.”

vii. Dönüşüm Hunisinin Alt Kısmını Optimize Edin

CEO'su Bruce Hogan Yazılım Uzmanıe-ticaret sektöründeki 10 yıllık tecrübesinden yararlanıyor ve şöyle diyor: “Büyüme çabalarınıza web sitenizin en yüksek etkiyi sağlayacak kısmından başlamak en iyisidir. Hemen hemen tüm web siteleri için bu, huninin alt kısmı veya kullanıcının istenen eylemi tamamlamak için atması gereken son adımlardır. E-ticaret siteleri için dönüşüm hunisinin alt kısmı ödeme akışıdır.”

Okumak:  E-ticaret Satış Takibi ile Mağazanızı Nasıl Büyütebilirsiniz?

“Ödeme akışındaki %10'luk performans artışı, toplam satışları %10 artıracaktır. Bu etkiyi daha yüksek dönüşüm hunisi optimizasyonuyla karşılaştırın; satışların %20'sini oluşturan bir ürün sayfasındaki %10'luk performans artışı, satışları yalnızca %2 artıracaktır. Dönüşüm hunisinin alt kısmındaki dönüşümü ve satışları artırmak için yapılması gereken bazı spesifik denemeler şunları içerir:

Form alanlarını kaldırma. Dönüşümü artırmanın en iyi yollarından biri form alanlarını kaldırmaktır. Ödeme akışında bu, gereksiz bir kullanıcı adı alanının, e-posta alanının veya işlemin tamamlanması için %100 gerekli olmayan herhangi bir alanın kaldırılması anlamına gelebilir.

Otomatik doldurmayı kullanma. Neredeyse her zaman dönüşümü artıran bir başka web sitesi iyileştirmesi, web sitesi ziyaretçileri adına formları doldurmak için otomatik doldurmanın kullanılmasıdır. Bu, müşteri posta kodunu girdikten sonra adres bilgilerinin otomatik olarak doldurulması veya müşteri hakkında kaydettiğiniz bilgilerin bir alana girilmesi anlamına gelebilir.

Müşteri yolculuğundaki adımların kaldırılması. Ödeme akışına yönelik bir başka optimizasyon da gereksiz sayfaların kaldırılmasıdır. Bazı durumlarda daha fazla adıma sahip olmak dönüşümü geliştirebilir, ancak genellikle bu sağlamaz. Perakendeciler ödeme akışlarını inceleyebilir ve ihtiyaç duymadıkları veya birleştirebilecekleri herhangi bir adım olup olmadığını görebilir.

Misafir ödemesi test ediliyor. Misafir ödemesini uygulamak biraz daha teknik olduğundan tüm perakendeciler için bir seçenek olmayabilir. Ancak mümkünse misafir ödemesi, dönüşümde büyük bir iyileşmeye yol açabilir. Misafir ödemesi, müşterilerin perakendecide bir hesaba kaydolmadan işlemlerini tamamlamalarına olanak tanır. Bu, hesap oluşturmak istemeyenler için ödeme akışını kolaylaştırıyor.”

viii. SEO'ya yatırım yapın

sahibi Calloway Cook Laboratuvarları AydınlatSEO yatırımının önemli olduğuna inanıyor. “SEO'nun en güzel yanı ücretsiz olmasıdır!” diyor. “Kaynak yatırımından ziyade sadece zaman yatırımı gerektiriyor. Bu önemlidir çünkü birçok küçük işletmenin (bizimki dahil) milyon dolarlık bir pazarlama bütçesi yoktur.

Çoğu e-Ticaret mağazasının genel giderleri nispeten düşüktür çünkü ofis alanına ihtiyaç yoktur, dolayısıyla kârlılık elde etmek için aylık yalnızca bir avuç satışa ihtiyacınız vardır. Bu nedenle SEO çok önemlidir. Eğer ayda 1.000 organik site ziyareti elde edebiliyorsanız ki bu, SEO ve içerik pazarlaması üzerinde bir veya iki ay çalışarak bile kolaylıkla elde edilebilir, o zaman %2'lik bir dönüşüm oranı varsayarsak, ayda 20 satış yapacaksınız!”

ix. E-postanızı Otomatikleştirin

Bir e-posta pazarlama ajansının sahibi olan Chris Orzechowski, Orzy Medya, otomatik e-posta akışlarının en iyisi olduğuna inanıyor. Diyor, “Bir mağazayı büyütmek için 1 numaralı ipucum, temel otomatik e-posta akışlarını ayarlamaktır. Herhangi bir e-posta otomasyonu kurulmadığı için mağazaların masada ne kadar para bıraktığı şaşırtıcı. Sektör istatistikleri, çevrimiçi alışveriş sepetlerinin ortalama %70'inin terk edildiğini bildiriyor.”

“Basit bir sepetten vazgeçme dizisinin uygulanması, daha önce kaybedilen bu satışların %10-20'sini neredeyse anında geri kazanabilir. Sepetten vazgeçme dizisine ek olarak, bir hoş geldin dizisi, bir göz atma vazgeçme dizisi, bir VIP dizisi ve bir geri kazanma dizisinin eklenmesi de işletme sahibinin parmağını kıpırdatmasına gerek kalmadan günün her saati gelirin artırılmasına yardımcı olabilir. Bedava para bulmak gibi, orada öylece duruyor, onu kapmanı bekliyor.”

X. Reklamlara Yatırım Yapın

John Lincoln, kurucu ortağı ve CEO'su Görünürlüğü Ateşleyin gidilecek yolun yüksek niyetli reklamcılık olduğuna inanıyor. Diyor, “Bir e-ticaret mağazasını büyütmek için 1 numaralı ipucum, Google reklamları, YouTube veya Facebook veya Instagram'da belirli bir hedef kitle gibi yüksek niyetli çevrimiçi reklamlara %60 yatırım yapmaktır.”

“Sonra bütçenizin geri kalanını web'in tamamındaki çok geniş bir yeniden pazarlama hedef kitlesine yatırın. Yeniden pazarlama kitlesini 120 güne kadar uzatmanız gerekiyor. E-ticarette her şey yüksek niyet ve hedefe yönelik kişilik, harika reklamlar ve daha sonra bunları dönüşüme uğrayana kadar tüm çevrimiçi web sitelerinde uzun bir süre boyunca beslemekle ilgilidir. Çevrimiçi reklamcılık çok önemlidir. Son tavsiyem, dağıtılmış ticarete yatırım yapmak olacaktır; eğer Amazon, Walmart ve Target'a ulaşabilirseniz, bu işiniz için harika olacaktır.”

xi. İndirimleri Akıllıca Kullanın

Vince Fishbone, pazarlama müdürü Kingpin Özel Tarayıcı, indirimlerin hafife alınmaması gerektiğine inanıyor. Diyor, “Bir numaralı ipucu indirimleri akıllıca kullanmaktır. Çoğu üründe indirim kullanmak satın almalar için çok iyi görünse de en iyi strateji değil.”

“Çevrimiçi perakendecilerin çoğu tedarikçilerden gelen maliyetlerle, nakliye maliyetleriyle veya geri ödemelerle bağlantılı maliyetlerle uğraşırken, ürünlerinizde indirim yapmak ve marjları düşürmek çok dar görüşlülüktür. *Müşterileriniz etkileşimi artırmak ve satışları artırmak için ne yapabilir?

“Ürünlerinizin sunumunu tekrar düşünün. Fotoğraflar kaliteli mi? Video veya gif sunumu sunuyor musunuz? Ürün sayfalarınızı yeniden ziyaret etmek isteyebilirsiniz: satın alma sonrası ipuçları ekleyin ve müşteri geri bildirimlerine yer açın.

Unutmayın, işletmeler bir gecede başarılı olmazlar. Çeşitli stratejiler ve teknikler kullanmanız ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bulmanız gerekecek. Bir e-ticaret danışmanının yardımıyla kaynaklarınızı maksimum verimlilik için kullanabilirsiniz.

Bir e-ticaret danışmanı tutmanız mı gerekiyor?

Nasıl daha fazla potansiyel müşteri yaratabileceğiniz ve mağazanızı nasıl büyütebileceğiniz konusunda bir DreamHost uzmanıyla konuşun.

E-ticaret Danışmanı Nasıl Seçilir?

Bir e-ticaret danışmanı bulmak söylenenden daha kolaydır. Çevrimiçi olarak basit bir arama binlerce sonuç döndürecektir. Hangi danışmanın işletmenize uygun olduğunu nasıl anlarsınız? Bir e-ticaret danışmanını işe almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör var.

Okumak:  God of War Ragnarok PC | Türkçe İnceleme ve İndirme Rehberi 2022

Ben. Ortak hedefler

E-ticaret danışmanının ulaşmaya çalıştığınız hedefleri anladığından emin olun. Bu sadece sinerji yaratmakla kalmaz, aynı zamanda her iki tarafın da aynı sayfada kalmasını sağlar.

Örneğin, özellikle mağazanızın henüz başlangıç ​​aşamasında olduğu bir zamanda, daha büyük mağazalarla çalışmaya odaklanan deneyimli bir e-ticaret danışmanını işe alırsanız, danışmanın size bu kadar yardımcı olması pek olası değildir.

Bunun yerine, daha küçük mağazalarla çalışma ve bunları ölçeklendirme konusunda önemli deneyime sahip bir danışmanı işe alırsanız, uzun vadede bunun daha uygun olduğunu kanıtlayabilirsiniz.

ii. Paylaşılan değerler

Her zaman mağazanız için sahip olduğunuz vizyonu anlayan bir danışman arayın. Motivasyonu yalnızca parayla sınırlı olmayan, yaptığı işten gurur duyan bir danışmanı işe almanız önemlidir. Bir e-ticaret danışmanıyla yapacağınız ilk görüşme, ikinizin birlikte çalışıp çalışamayacağınızı daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

iii. İşletme Türünüz

İşletme türünüzle çalışmış bir danışmana ihtiyacınız var. Sektörünüzün nasıl çalıştığına ilişkin deneyime sahip olacaklar ve çok fazla deneme yapmak yerine daha kısa sürede ölçülebilir sonuçlar gösteren pazarlama stratejileri oluşturabilecekler.

iv. E-ticaret Deneyimi

Bir e-ticaret danışmanını işe almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden biri muhtemelen onların deneyimidir. Kaç yıldır bu alanda çalışıyorlar?

Onlara e-ticaret işletmeleri için oluşturdukları kampanyaları sorabilirsiniz. Ayrıca onlara kullandıkları stratejileri, dönüşümleri artırmak için web sitelerini nasıl tasarladıklarını ve geçmişte e-ticaret müşterileri için nasıl olumlu sonuçlar elde ettiklerini de sorabilirsiniz.

v. Danışmanlık Ücreti

Danışmanlıkla bir ücret konusunu konuştuğunuzdan ve kapsamlı bir ödeme planına sahip olduğunuzdan emin olun. İlk başta bir avans veya vekalet isteyecekler, sonra ileriye dönük plan yapabilirsiniz.

Bu göründüğü kadar kolay değil. Danışmanlık işinin doğası göz önüne alındığında, her müşteri farklıdır, dolayısıyla sabit bir fiyat teklifi verme eğiliminde değildirler. Ancak bütçenin üzerine çıkamazsınız, bu nedenle finansal kısıtlamalarınıza uygun bir danışman bulmanız önemlidir.

Şeffaf fiyatlandırma sunan danışmanlıkları arayın. Birçok danışman temel hizmetler için fiyatlarını paylaşıyor. Bu şekilde en azından danışmana ne kadar ödemeniz gerektiğine dair bir rakama sahip olursunuz.

vi. Müşteri Görüşleri

E-ticaret danışmanının gururlu bir müşteri tabanına sahip olup olmadığını görmek için müşteri referanslarını okuyun. Müşteriler hizmetlerinden gerçekten memnun kalırlarsa, olumlu deneyimlerini kesinlikle paylaşacaklardır.

Varsa örnek olay incelemelerine bakın ve seçtiğiniz e-ticaret danışmanına daha fazla güvenmek için müşterileriyle konuşun. E-ticaret danışmanı, müşterilerinin sonuçlara ve büyümeye ulaşmalarına nasıl yardımcı olduklarını sitelerinde göstermelidir.

vii. İş Portföyü

Danışmandan size portföyünü göstermesini isteyin. Bu size danışmanın birlikte çalıştığı farklı müşteriler, kaç yıldır iş dünyasında oldukları ve üzerinde çalıştıkları projelerin ölçeği ve boyutu hakkında daha iyi bir fikir verecektir. Unutmayın, odak noktanız diğer web siteleriyle değil, e-ticaret müşterileriyle olan deneyimleriniz olmalıdır.

Çevrimiçi bir çalışma portföyüne sahip bir e-ticaret danışmanı seçtiğinizden emin olun; bu, müşterileri için elde ettikleri sonuçlardan gurur duyduklarını garanti edecektir.

Darshit Parmar, Magento 2 ve Mağaza Optimizasyonu hakkında

En İyi E-ticaret Danışmanları

Karar vermenize yardımcı olmak için aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi üç e-ticaret danışmanından oluşan bir liste derledik.

1. Argona Ortakları

Argona Ortakları Indiana merkezli ve 2017'den beri faaliyet gösteriyor. Mükemmel e-ticaret danışmanlık hizmetleri sunuyorlar ve işletmelere başlangıç ​​aşamalarında rehberlik ediyorlar. Aşağıdaki hizmetleri sunuyorlar:

 • Özel danışmanlık hizmetleri
 • Büyüme stratejisi
 • Pazarlama stratejisi ve planlama

2. PixelPlex

New York merkezli, PixelPlex 2007 yılından bu yana startup danışmanlığı ve e-ticaret danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Müşterilerine aşağıdaki hizmetleri sağlamaktadır:

 • Tam döngü çözüm mühendisliği
 • Bilişsel bilgi işlem
 • Web erişilebilirliği denetimi

3.BellaVix

BellaVix Kuzey Carolina merkezlidir ve Amazon'da e-ticaret işlerini büyütme konusunda uzmanlaşmıştır. Aşağıdaki hizmetleri sunuyorlar:

 • Satıcı merkezi yönetim hizmetleri
 • Satıcı merkezi yönetimi
 • Amazon Ücretli Arama

4. Bir 12.

Bir12. 2012 yılında Aventura, Florida'da kuruldu ve alıcının yolculuğunun her aşamasında, e-ticaret mağazası sahipleri için gerçek iş sonuçlarına yön veren etkili, veri odaklı ve tutarlı temas noktaları oluşturmak amacıyla e-ticaret danışmanlığı sağlıyor. Müşterilerine aşağıdaki hizmetleri sağlarlar:

 • Pazarlama danışmanlığı
 • Katılımı artırmaya yönelik danışmanlık
 • İstihbarat/otomasyon danışmanlığı

5. Her Zaman Daha İyisi: Koçluk ve Danışmanlık

Merkezi Washington DC'de bulunan Her zamankinden daha iyi sonuçlara ulaşmalarına yardımcı olmak için kuruculara, kurucu ortak ekiplere ve vizyoner liderlere koçluk yapıyor. Bireyler, ekipler ve şirketler için sonuçlara yön verecek araçları ve kaynakları kullanarak özel deneyimler yaratır. Müşterilerine aşağıdaki hizmetleri sağlarlar:

 • Yönetici ve liderlik koçluğu
 • Kurucu ortak takım koçluğu
 • Ekip oluşturma atölyeleri
 • Liderlik Eğitimi
 • Çalışan hız koçluğu
 • Değerlendirmeler

Son Söz

Google'ın her yeni güncellemesiyle dijital pazarlama alanı değişmeye devam ettiğinden, bir e-ticaret danışmanıyla çalışmak çevrimiçi işletme sahipleri için kritik öneme sahiptir. Eğer işletmeniz zamanında uyum sağlamazsa geride kalacaktır. Bir e-ticaret danışmanı, iş modelinizdeki boşlukları tespit edecek ve mevcut kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak, böylece işletmenizi yeni boyutlara taşıyacaktır.