Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

DreamHost Staging 2.0: Sitenizi Sorunsuz Test Edin

DreamHost Staging 2.0: Sitenizi Sorunsuz Test Edin

DreamHost hazırlama ortamı, başından beri, canlı sitelerinizi bozma riskine girmeden istediğiniz kadar hazırlama sitesi geliştirmenize ve test etmenize olanak sağlayacak şekilde tasarlandı. Elbette, iyi tasarımın kullanıcı geri bildirimi dikkate alınmadan hiçbir önemi yoktur. DreamHost olarak, sunduğumuz hizmetlerle ilgili yorumlarınızı ve notlarınızı dinlemeye ve bunu özellik setimizi sürekli olarak yükseltmek için kullanmaya kararlıyız.

Bu bağlamda, genişletilmiş işlevsellik ve evrelemeyi canlı yayınla senkronize ederken dosyaları hariç tutma becerisine sahip Staging 2.0'ımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz! Yeniliklerin ve iyileştirmelerin özeti için okumaya devam edin.

Eski Sahneleme Ortamında Neler Eksikti?

DreamHost aşamalandırma her zaman esneklik ve gelişmiş kontrol için tasarlanmış olsa da, özellikle web dosyaları için varsayılan gönderme mantığıyla ilgili olarak bazı ince ayarların yapılabileceğini fark ettik.

Kullanıcılar sahneden canlıya kolaylıkla artımlı bir geçiş gerçekleştirebilir. Bir eklenti sorununu çözmek için bir hazırlama ortamı oluşturduğunuzu varsayalım. Hata ayıklama süresi boyunca müşterinizin, yayındaki sitede tutmak isteyeceğiniz bazı yeni dosyalar yüklediğini fark edeceksiniz. Tek yapmanız gereken, eski ortamda kolayca gerçekleştirebileceğiniz, sahneden canlı yayına artan bir ilerlemedir.

Ancak eski ortamın başarısız olduğu nokta, tamamen üzerine yazma işlemleriydi. Hazırlama sürümünde yapılan değişiklikler yayındaki sitede gösterilmeyecektir. Bu genellikle son kullanıcının optimizasyonunu canlı sitede tekrarlamak zorunda kalmasını gerektirir. Ayrıca kullanıcılar belirli dosya ve klasörleri aktarma işleminin dışında tutamaz.

En son güncelleme bu temel sorunları çözmektedir.

Okumak:  Daha fazla para kazanmak için nasıl zaman bulunur?

Staging 2.0 İşlevselliği Nasıl Geliştirir?

Yeni hazırlama ortamıyla üzerine yazma işlevi üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Optimizasyon için bir hazırlama sitesi oluşturduğunuzu ve hazırlama ortamındaki güncel olmayan dosyaları ve eski eklentileri kaldırdığınızı varsayalım. Aşama sitesinde her şeyin çalıştığını doğruladıktan sonra, isterseniz değişiklikleri tüm optimizasyonunuz bozulmadan canlı siteye aktarabilirsiniz.

Benzer şekilde, artımlı bir gönderim yapmak ancak belirli dosya ve klasörleri hariç tutmak istiyorsanız, artık bunu yapabilirsiniz. Bir eklenti sorununda hata ayıklamak için bir hazırlama sitesi oluşturduğunuzu varsayalım. Değişiklikleri canlı siteye göndermeden önce, siz hata ayıklama yaparken bir istemcinin canlı sitedeki bazı belgeleri kaldırdığını fark ettiniz. Eski sürümde, yayındaki siteye gönderdiğinizde silinen belgeler yeniden ortaya çıkıyordu. Staging 2.0 ile artık silinen belge klasörünü aktarma işleminin dışında tutma seçeneğine sahipsiniz.

Üzerine Yazma Sırasında Göreceğiniz Şeyler

Kullanıcılar web dosyalarını aktarırken varsayılan seçici Üzerine Yaz olacaktır; Varsayılan olarak kaynak site hedef sitenin üzerine yazılacaktır. İşte size nasıl görüneceği:

Artımlı İtme Sırasında Göreceğiniz Şeyler

Kullanıcılar artımlı bir itme istediğinde, artımlı itme seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Şunun gibi görünecek:

Artımlı Bir Aktarma İstediğinizde ve Dosyaları/Klasörleri de Hariç Tutduğunuzda

Bu durumda artımlı itme seçeneğini seçin. Onay kutusunu uygula Dosyaları/klasörleri hariç tut ve dosyaların/klasörlerin hariç tutulacağı yolu belirtin. Bu durumda müşteri istediği kadar hariç tutma yolu ekleyebilir. Şunun gibi görünecek:

  • Klasörleri hariç tutmak için kullanıcı şunları ekleyecektir: wp-içerik/eklentiler/
  • Dosyaları hariç tutmak için kullanıcı şunları ekleyecektir: wp-content/object-cache.php

Sonuçlandırmak için

Staging 2.0, DreamHost Platformundaki aşamalandırma sürecinin işlevselliğini geliştirerek kullanıcılara aşamalandırmadan canlı yayına aldıkları siteler üzerinde daha fazla esneklik ve kontrol sunar. Kod çakışması olasılığını en aza indirir ve kullanıcılara dosyaları hariç tutmak için ek bir seçenek sunar. DreamHost ile bir hazırlama ortamı oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kapsamlı rehber.

Okumak:  Para veya ücretsiz şeyler kazanmak için en iyi 45 ürün test sitesi

×

Bültenimizi Alın
En son güncellemeleri ve eğitimleri ilk alan siz olun.

Bize Abone Olduğunuz için Teşekkür ederiz!