Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

DTC E-ticaret Bugün Neden Her Zamankinden Daha Önemli?

DTC E-ticaret Bugün Neden Her Zamankinden Daha Önemli?

2020'de DTC e-ticaretin müşterilerinize ulaşmanın başka bir mantıklı yolu olduğu kanıtlandı ve birçok marka B2B'den başlayıp doğrudan tüketiciye geçiş yapmayı düşünüyor.

E-ticarette çalışanlarımız bir süredir bu değişimi görüyor. Gittikçe daha fazla mağaza envanterlerini çevrimiçi ortama aktardıkça, e-ticaret patlaması sadece gerçekleşmiyor, aynı zamanda kaçınılmazdı.

Yine de 2020 baharına hızla ilerleyin ve KİMSE bundan sonra ne olacağını tahmin edemezdi.

Büyük mağaza kapanışları, dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük tuğla ve harç çıkışını tetikledi; 100.000 küçük işletme Yalnızca ABD'de, COVID-19 nedeniyle kapanmaların bir sonucu olarak tamamen kapanıyor.

Ancak darbe alan yalnızca küçük işletmeler değildi. Neiman Marcus gibi büyük perakendeciler başvuruda bulundu iflas son birkaç aydır ve bu liste büyümeye devam ediyor.

Ancak her şey dikkate alındığında pandemi, bu perakendecilerin birçoğunun daha güçlü bir e-ticaret varlığına olan ihtiyacını daha da belirgin hale getirdi. 2020'de e-ticarette, sektörü harekete geçiren büyüme atağı da dahil olmak üzere rekor kıran rakamlar geliyor planlanandan dört ila altı yıl önce.

COVİD-19 Döneminde Toptan Satış Sorunu

Alışveriş yapan pek çok kişinin gözünü internetten ayırmasına rağmen, fiziksel mağazaların kapanmasıyla üreticiler B2B satışlarında büyük darbeler gördü. Gelirlerini artırmak için toptan satış ilişkilerine güvenenler, kapatmaların ortasında yıkıcı darbeler aldı.

Tüketiciler Amazon gibi e-ticaret sitelerine yöneldikçe bu olumsuzluk devam etti. Mart ortasında Amazon, evdeki temel ihtiyaç maddelerine yönelik benzeri görülmemiş talebin ardından, temel olmayan malların B2B satın alımını kısıtladı.

Okumak:  Mbps Nedir? İnternet Hızınızı Belirleyen Değerleri Açıklıyoruz

Amazon, depolarında el dezenfektanı ve tuvalet kağıdı için yer açarken, temel olmayan mallara yönelik satın alma siparişleri ya azaldı ya da tamamen durdu ve üreticiler B2B satışlarının düştüğünü gördü.

Bu gelir kayıplarını telafi etme ve potansiyel ikinci perakende satış dalgasına hazırlanma çabasında birçok üretici DTC e-ticaret modellerine yöneliyor.

DTC ve DNVB Nedir?

DTC, doğrudan tüketiciye anlamına gelir. Bu, markanın perakendeciler yerine doğrudan tüketicilere satış yaptığı, esasen aracıyı ortadan kaldıran bir e-ticaret iş modelidir. Bazı DTC evangelistleri size amacın üretim, satış, dağıtım ve pazarlamayı tek çatı altında ele alıp toptan satışa gitmek olduğunu söyleyecektir, ancak 2020'de bunun müşterilerinize ulaşmanın başka bir mantıklı yolu olduğu kanıtlandı ve birçok marka başlamayı düşünüyor B2B'den DTC'ye geçiş.

Bir DNVB bir dijital olarak yerel dikey marka bu şekilde başlıyor. Avocado Green Mattress ve Allbirds gibi markalar tarafından en iyi şekilde örneklendirilen DNVB'ler genellikle basit bir ürün serisi (genellikle bir veya iki seçenek), net, net markalama ve güçlü bir misyon odaklı bileşenle başlar.

Fiziksel satışların istikrarsız kalması ve üreticilerin artık Amazon'da biriken işlerin sonuçlarıyla uğraşmasıyla DTC e-ticareti her geçen gün daha çekici görünüyor ve tüketiciler de bunu fark ediyor.

Görev Odaklı Alışverişçiler Yangını Körüklüyor

İlginç bir şekilde, DTC markaları iki şeye odaklanan Evanjelik müşteriler ve sadık hayran kitleleri yaratıyor:

  1. Harika ürünler
  2. Birleştirici bir marka misyonu

Tüketici verileri, Y kuşağının artık ABD'deki satın alma gücünün çoğunluğunu oluşturduğunu ve satın alma olasılıklarının %63 daha yüksek olduğunu gösteriyor. bir markadan satın almak Misyonları ve değerlerinden dolayı.

Bu veriler, DTC sektörünün yenilikçi tüketim ürünleri girişimlerinden gördüğü patlamayla birleştiğinde, sektöre toptan satış yoluyla giren üreticiler için çok daha çekici görünen, tekrarlanabilir bir iş modeli yarattı.

Okumak:  Kare Kesimler: 411 Neden Oluyor ve Ne Yapabilirsiniz?

Başarılı bir DTC E-ticaret Sitesinin Dört Bileşeni

DTC e-ticaretinde markaların oyunu öldürdüğünü tekrar tekrar görüyoruz ve bunların en iyilerinin birkaç ortak noktası var:

  1. Temiz markalama. Görsel odaklı alışveriş yapanlar güçlü mesajlara ve anlaşılır logolara yanıt verir. Tushy ve Anese gibi markalar, doymuş bir pazarda iz bırakan akılda kalıcı markalamalarıyla lider konumdalar.
  2. Sorunsuz kullanıcı deneyimi. Bana Hosting olarak, bir e-ticaret sitesinin performansının doğrudan gelir üretme yeteneğiyle bağlantılı olduğunu biliyoruz. En iyi DTC e-ticaret siteleri sezgisel bir düzene sahiptir, hızlı yüklenir ve alışveriş yapanlarla sorunsuz bir etkileşime sahiptir.
  3. Basit ürün grupları. Sadeliğin sattığını söylüyorlar ve bu kesinlikle DTC e-ticaretindeki oyunun adıdır. Güçlü DTC markalarının genellikle damgasını vurdukları ve genişlettikleri bir veya iki amiral gemisi ürünü vardır.
  4. Güçlü görevler. Veriler, günümüz tüketicilerinin satın alma kararları konusunda her zamankinden daha bilinçli olduğunu destekliyor. Misyonunuzu netleştirmek ve markanızı bunun etrafında oluşturmak (sonradan düşünülmek yerine) tam anlamıyla size daha fazla satış ve iyi karma kazandıracaktır.

DTC'ye Gitmenin Zamanı Geldi mi?

Eğer COVID-19 bize e-ticarette bir şey öğrettiyse o da yeterli yedekleme planınızın olamayacağıdır. Ürünlerinizi nasıl ve nerede satacağınızı çeşitlendirmek dünya çapında çok anlamlıdır. Bu yüksek hacimli perakende satın alma siparişleri bir süreliğine hoş görünebilir; ta ki onlar yok olana ve geliriniz de onunla birlikte yok olana kadar.

Dayanıklılık oluşturun, müşteri tabanınızla bağlantı kurun ve DTC e-ticaret heyecanına katılın. Markanızı internete taşıyın ve StoreBuilder by Bana Hosting ile DTC satmaya başlayın! Yönetilen WordPress ve WooCommerce tekliflerimizin tüm avantajlarından karmaşıklık yaşamadan yararlanın.

WordPress'te çevrimiçi mağaza oluşturmanın en hızlı ve en kolay yoludur; kodlamaya gerek yoktur!

Hızlıdır; birkaç dakika içinde, ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürmek için optimize edilmiş, sezgisel, gezinmesi kolay bir ana sayfaya sahip kendi çevrimiçi mağazanıza sahip olacaksınız. Buna bir bak!