Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

En İyi 20+ E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı Örneği…

En İyi 20+ E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı Örneği...

Web sitesinin tasarımı herhangi bir e-ticaret işinin kalbidir.

Ve eğer sahip olmayı planlıyorsanız mağazanızın tasarımına dikkat etmeniz gerekir. Etkileyici tasarımlar ziyaretçileri müşteriye dönüştürür.

Eksik tasarımlar sepetlerin terk edilmesine, hemen çıkma oranlarının artmasına ve iş sağlığının genel olarak bozulmasına neden olur. Özensiz e-ticaret mağazaları da SERP'lerde yüksek sıralamalar elde etmek için mücadele ediyor.

Önemli olan, web sitenizi birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi sunacak şekilde optimize etmektir. Bu olmadan, işinizi çevrimiçi ortamda yürütmekte zorlanacaksınız.

Ama endişelenme.

Burada, e-ticaret işletmeniz için bir web sitesi oluştururken veya yeniden başlatırken inceleyebileceğiniz ve ilham alabileceğiniz en iyi 22 e-ticaret web sitesi tasarımının bir listesi bulunmaktadır.

En İyi E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Her işletme markasına uygun tasarım öğelerine sahip bir web sitesi isteyeceğinden bu biraz öznel olabilir.

Ancak yüksek performanslı bir e-ticaret web sitesinin bazı temel bileşenleri vardır. Hadi onlara bakalım!

Kullanıcı Dostu Gezinmeye Odaklanın

Kafa karıştırıcı bir web sitesi, bir e-ticaret işi için kötü bir alamettir.

İlk temas noktasından ödeme sürecinize kadar her şey, 10 yaşındaki bir çocuğun bile halledebileceği kadar basit olmalıdır. Karmaşık düzenler ziyaretçilerinizin hemen sıçramasını sağlayacaktır. Ele aldığımız web sitelerinin çoğunun düzgün ve kullanıcı dostu bir düzeni var.

Örnek olarak buna bir göz atın. Ana sayfaya baktığınızda bu mağazadan istediğinizi almanın ne kadar kolay olacağını görebilirsiniz.

Aslında KISS diye bir kural var – Basit Tutun, Aptal!

E-ticaret web sitenizi oluşturmanın tüm adımlarında bunu takip ettiğinizden emin olun; harika sonuçlar elde edeceksiniz.

Mobil Uyumlu Tasarım Oluşturun

%92 İnternete erişen kişilerin oranı bunu mobil cihazları aracılığıyla yapıyor. Mobil e-ticaret satışlarının 2021'de 314 milyar dolara ulaşacağı ve toplam e-ticaret satışlarının yaklaşık %54'ünü oluşturacağı tahmin ediliyor.

Bu açıdan bakıldığında, e-ticaret sitenize cep telefonlarıyla giren kişilerin önemli bir yüzdesini bekleyebilirsiniz.

Uygun yanıtın sağlanması için aşağıdaki öğelerin ayarlanması gerekebilir:

  • Düğmeler: Hataları önlemek için boyut ve kenar boşluğu uyarlanmalıdır.
  • Menüde Gezinme: Yeterli boyutlandırma ve dolguyu sağlamak için ayrı bir menü navigasyonu oluşturmak gerekli olabilir.
  • Telefon numaraları: Kullanıcıların kolayca aramak için dokunabilmesine olanak sağlamak için bunlar resim olarak değil sayı olarak görüntülenmelidir.
  • Form Alanları: Daha küçük ekranlarda kolay doldurulması ve sunulması için alanların boyutu artırılmalıdır.

Web siteniz mobil uyumlu ve mobil uyumlu değilse anında geri dönecektir. Ve işinizi kaybedeceksiniz.

Özelleştirmeden Yararlanın

İnternet, birçok sitenin kullandığı genel e-ticaret temalarıyla doludur.

Sizinkinin de kopya kedi olmadığından emin olun. Elbette bir temayla çalışmaya başlayabilirsiniz ancak sitenizi özelleştirdiğinizden ve markanızın kimliğini gerçekten yansıttığından emin olun. Tasarım, animasyonlar ve tipografiden renk temaları ve açılır pencerelere kadar çeşitli web sitesi öğeleri için özelleştirme seçenekleri mevcuttur.

Web sitesi sahipleri, bu seçeneklerden yararlanarak web sitelerini markalarının ve hedef kitlelerinin özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilir. Düzeni mobil cihazlara daha iyi uyacak şekilde ayarlamak, okunabilirliği artırmak için yazı tipi seçimlerini denemek veya ziyaretçilerin ilgisini çekmek için göz alıcı animasyonlar eklemek olsun, bir web sitesini öne çıkarmanın ve kalıcı bir izlenim bırakmanın birçok yolu vardır.

Mümkün olduğu kadar çok ziyaretçi çekmek için en iyi özelleştirmeleri yaptığınızdan emin olun.

Müşteri Gibi Düşünün

E-ticaret mağazası sahipleri genellikle kendileri için güzel ve basit olanın, ziyaretçiler için de güzel ve basit olduğunu düşünürler.

YANLIŞ!

Bir müşteri gibi düşünmeniz ve onların ihtiyaçlarını karşılayan bir web sitesi tasarlamanız gerekir.

Bunu yapmanın en basit 3 yolunu bilmek ister misiniz?

İşte odaklanmanız gereken şey:

  1. Rakiplerinizi ziyaret edin ve düzenlerindeki sorunları arayın. Müşterilerinin neyle uğraştığını belirleyin ve ardından bunu web sitenizde düzeltin. İşte! Tek kuruş bile kaybetmeden müşteri dostu bir web siteniz olacak.
  2. Müşterilerinizin kişiliklerini oluşturun ve neleri sevip neyi sevmediklerini görün. Daha sonra sevecekleri uygun bir site yapın.
  3. Sitenizi yayınlamadan önce potansiyel müşterilerden test çalıştırmaları yapın. Ziyaretçilerinize daha özel bir site sunmak için yanıtlarını entegre edin.

Yüksek Çözünürlüklü Ürün Görselleri Kullanın

Yüksek kaliteli görseller e-ticaret mağazaları için mutlak bir zorunluluktur.

Fiziksel işlemlerin aksine, insanlar çevrimiçi ortamda ürünlerin gerçek hissini yaşayamazlar. Ancak yüksek çözünürlüklü ürün görselleri ile ziyaretçilerinizin ürününüzün en gerçek resmini hayal etmelerine yardımcı olur ve sizden satın almalarını kolaylaştırırsınız.

Yüksek çözünürlüklü görsellerle dolu bir mağazanın nasıl bu kadar muhteşem görünebileceğini daha iyi anlamak için Mahabis'e göz atın.

Sosyal Kanıt/Güven Sinyalleri

Yine, çevrimiçi alışveriş yaparken insanlar büyük ölçüde geri bildirimlere güveniyor.

Okumak:  Maksimum Pozlama için Makaralarda Diğer Kullanıcılarla Nasıl İşbirliği Yapılır?

İstatistikler, insanların %99,9'unun bir şey almadan önce yorumları okuduğunu ve %96'sının özellikle olumsuz yorumları araştırdığını gösteriyor.

Bu nedenle sitenizde yorumların yer almaması bir hata olabilir. Ayrıca, yalnızca olumlu yönlerin sergilenmesi de bir alamet olabilir.

Müşterilerinize en doğru resmi çizmeniz en iyisidir. Gibi güvenilir üçüncü taraf sitelerdeki derecelendirmeleri paylaşabilirseniz daha da iyi olur. G2 veya Güven pilotu.

Bu, işletmenizin güvenilir görünmesini sağlayacak ve insanlar ürünlerinizi satın almakta fazla tereddüt etmeyecektir.

Yüksek Hızlı Hosting ile E-Ticaret Büyümenizi Artırın!

Güzel tasarlanmış mağazalarınız, DreamHost ile yüksek hızlarda yüklendiğinde çok daha iyi performans gösterecektir.

İlham Alabileceğiniz 22 Harika E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı Örneği

Bir işletme sahibi olarak sektör trendleri hakkında bilgi sahibi olmak ve akranlardan ve rakiplerden bilgi edinmek çok önemlidir. Bunu yapmanın bir yolu, en iyi e-ticaret web sitelerinden bazılarını incelemek ve işletmeniz için başarılı olabilecek unsurları belirlemektir.

Tasarım öğeleri, kullanıcı deneyimi özellikleri ve pazarlama stratejileri hakkında notlar alarak sektörünüzde neyin işe yaradığına dair değerli bilgiler edinebilirsiniz. Bu başarılı unsurları kendi web sitenize dahil ederek genel kullanıcı deneyimini iyileştirebilir ve müşterileri çekme ve elde tutma olasılığını artırabilirsiniz.

Bunu akılda tutarak, kesinlikle ilham almanız gerektiğine inandığımız 22 e-ticaret web sitesi tasarımının bir listesini burada bulabilirsiniz.

1. Mutluluk

1 numarada, elimizde Mutluluk. Bliss harika bir e-ticaret sitesidir. Şirket, maskeler, yüz yıkama ürünleri vb. dahil olmak üzere çeşitli cilt bakım ürünleri üretmekte ve satmaktadır.

Bliss, marka sesine sadık kalarak pazarlama ve markalaşma çalışmaları boyunca eğlence havasını sürdürüyor.

Web sitesine bir bakış, izleyiciyi neşeli, neşeli hislerle bırakmak için yeterlidir. Ayrıca, web sitesinde gezinmeyi kolaylaştırdılar.

Ayrıca işe hızlı bir şekilde başlıyorlar ve gereksiz bilgilerle zaman kaybetmiyorlar.

İlk sayfadan itibaren ürünleri ve teklifleri görmeye başlarsınız.

Bliss web sitesinin öne çıkan özelliklerinden biri de gerçekten hızlı yüklenmesidir. Muhtemelen web sitesinin hızlı yüklenmesini sağlayan hızlı bir çevrimiçi mağaza barındırma kullanıyorlar.

2. Büyükler

Büyükler modern kullanıcı arayüzü öğeleriyle ilgili iyi olan her şeyi yakalar.

Ürünlerinin büyük boyutlu resimleriyle oldukça minimalist bir arayüze sahiptir. Ne kadar kaydırırsanız kaydırın sayfaya spor ayakkabılarının resmi eşlik ediyor.

Oldukça güçlü. Ayrıca ürünün hiçbir resminde işlem butonu bulunmamaktadır. Görünüşe göre Greats, sörf yolculuğunun herhangi bir noktasında bir ziyaretçiyi kaybetmenin kolay olduğunu biliyor ve onların gitmesini istemiyor.

Dikkat – Greats, eylem düğmeleri konusunda iyi bir iş çıkarmış olsa da, dikkatli bir tasarım yapılmadan bu düğmelerin abartılması kolaydır. Eylem düğmelerini her yere uygulamak istiyorsanız bunun doğal olduğundan ve güçlü ve sinir bozucu görünmediğinden emin olun.

3. Nalen Ayurveda

Nalen Ayurveda ayurveda cilt bakım ürünleri satıyor.

Hakkımızda bölümünde sahipleri, insanlarda uyum ve denge duygusunu geri getirmek istediklerini söylüyorlar. Bu kesinlikle web siteleri için geçerlidir.

İlk bakışta ana sayfanın benzersiz bir renk, tasarım, animasyon ve metin dengesine sahip olduğunu göreceksiniz. Gezinme çubuğunda yalnızca 3 sekme bulunan son derece basit bir web sitesidir.

Karmaşık mağazalar müşterileri korkutacağından mağazanızda işleri basit tutmalısınız.

4. Giydirme

Giydirme bir kadın giyim butiğidir.

Web siteleri sadece Mükemmel. Parlak renklerin hoş bir kontrastı ve göze hoş gelen ancak görülmesi kolay büyük, kalın metin kopyası vardır.

Düzenleri basittir ve bu kesinlikle e-ticaret satışlarına katkıda bulunacaktır.

Ürünlerinin canlı, çarpıcı görselleriyle dolu olan bu web sitesi, müşterileri cezbedecek ve onların bir veya iki yeni güzel elbiseye biraz para vermelerini sağlayacak.

5. Sihirli Kaşık

Sihirli Kaşık yüksek proteinli tahıllar satan süper neşeli bir markaya benziyor. Bana Şanslı Kaptan Tavşan Kral Nuggets mısır gevreği hakkındaki Powerpuff Girls bölümünü hatırlattı.

Web sitesi canlı ve basit bir gezinme çubuğuna sahip. Üst kısımda ise hemen bir teklif görebilirsiniz.

Geliştirilebilecek bir şey de gezinme çubuğundaki metin rengidir. Hakkımızda düğmesinin beyaz rengi net bir şekilde görünmüyor ve arka plan görüntüsünde soluklaşıyor.

Bu, kendi web sitenizi geliştirirken tüm metnin okunabilir olmasını sağlamak için akılda tutulması gereken bir şeydir.

Magic Spoon, sitelerini daha güvenilir kılmak için ünlü kişilerin yorumlarını sergiliyor.

6. Nuff

Nuff Güçlü bir hikayesi olan bir çocuk kitabı.

Bu kitabın yazarı bir kanser hastasıydı. Kanserle mücadele ederken, yokluğunda kızlarına ilham vermek için çalıştı ve The Nuff'ın yapımcılığını üstlendi. Ancak kitap artık dünyanın her yerindeki kızlar için bir ilham kaynağı.

Web sitesine gelecek olursak The Nuff oldukça sade bir tasarıma sahip. Hem küçük çocukların hem de ebeveynlerinin ilgisini çekmek için tasarlandı. Sayfadaki web kopyası ilgi çekici. Ayrıca, hemen önünde ödeme seçeneklerinin ve tekliflerin açıkça belirtildiği bir satın alma düğmesi var.

Genel olarak, web sitesi düzenli ve göze hoş geliyor; eğer hedef kitleniz gençse kesinlikle web siteniz için ilham almaya değer bir seçenek.

7. Desibullz

Desibullz satan bir kulak bakım markasıdır airpod'lar & özelleştirilmiş kulak tıkaçları ve kulaklıklar.

Web siteleri de göz atmak için bir zevktir. İlk izlenimler – çok basit. Zarif siyah-beyaz tema anında göze çarpıyor. Daha sonra, hemen ürünleri için eylem düğmeleri sunuyorlar.

Ve bu e-ticaret mağazaları için gereklidir. Çünkü insanlar internette hızlı çözümler arıyor. Onları gereksiz yere uğraştırmayın. Aksi halde onları kaybedersiniz.

Ayrıca indirim tekliflerini sol alt tarafa nasıl renklendirdikleri de dikkat çekicidir. Siyah-beyaz temanın ortasında bu gerçekten fark edilir hale geliyor.

Genel olarak Decibullz kesinlikle basit ve etkili bir e-ticaret sitesidir.

Okumak:  Google Arama Neden Y8 Oyunlarını Oynamak İçin En İyi Kılavuzdur?

8.Hebe

Bir bakış Hebe'nin e-ticaret web tasarımı, şirketin ağırlıklı olarak fotoğrafçılığa güvendiğini açıkça ortaya koyuyor.

Bu listedeki diğer bazı örneklerin aksine, Hebe'nin renk şeması çok yüksek değil, bu da insanların görsel öğelere daha fazla odaklanmasını sağlıyor ve dikkat dağıtıcı unsurları azaltıyor.

Mağaza, insanların ürünlerin neye benzediğini anlamalarına yardımcı olan yüksek kaliteli görseller kullanıyor.

Ayrıca daha kalın bir yazı tipi kullanırlar, bu da kolay okunabilirlik ve benzersiz bir estetik sağlar. Bu web sitesini gerçekten beğenen şey, basit gezinme çubuğudur. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları şeyi bulmak için fazla çaba harcamalarına gerek yoktur. Bu sonuçta daha iyi dönüşüm oranlarıyla sonuçlanır.

9. Bohem Tüccarlar

E-ticaret web sitesi tasarımı ilhamı arayan kişiler için, başka yere bakmayın Bohem Tüccarlar.

Adına sadık kalarak, web sitesi estetiğine bohem bir dokunuş kattı.

Ziyaretçiler farklı giyim kategorileri, aksesuarlar, promosyonlar ve etkinlikler arasında kolayca gezinebilir.

Yumuşak renklerin kullanılması dikkatin ürünler üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. Ana sayfadaki kıvrımlar ise göz atabileceğiniz ürün kategorilerini gösterir.

Web sitesinde daha derin bir inceleme yapıldığında, ürünlerin fiyat ve açıklamalara göre düzgün bir şekilde kategorize edildiği görülür.

Bohemian Traders, e-ticaret mağazanızın tasarımıyla uğraşırken kesinlikle bakmanız gereken bir mağazadır.

10. Bütün Kuşlar

Bütün kuşlar doğal malzemelerden yapılmış ayakkabılar satıyor.

Web sitesinde ilginç bir kopyaya sahip oldukça ilgi çekici bir kahraman bölümü var. İlgi çeker ve insanları daha fazlasını keşfetmeye iter.

Yine kahraman bölümünde insanların ilk temas noktasından alışverişe başlamasını sağlayan işlem butonları yer alıyor.

Laboratuvardaki ayakkabıların olduğu fotoğraf da ziyaretçiler için yeni bir şey. Elbette dikkat çeken ve gözleri dönüşüme dönüştürebilen bir şey.

11. Sakal markası

Sakal markası sakal ürünleri satan bir e-ticaret mağazasıdır.

Şu ana kadar ele aldığımız çoğu e-ticaret web sitesinden farklı. Sitenin kahraman bölümünde sıfır görsel yer alıyor ve markanın oluşum öyküsünü sergiliyor.

Ancak düzen son derece basittir. Bu mağazanın sattığı tüm ürünleri görmek için “alışveriş” düğmesinin üzerine gelmeniz yeterli.

Biraz aşağı kaydırdığınızda web sitesinde yüksek çözünürlüklü görsellerin de bulunduğunu göreceksiniz. Beardbrand ayrıca bu markanın yer aldığı platformu da sergiliyor. Markanızın ziyaretçilerinizin gözünde güvenilir görünmesini istiyorsanız bu çok önemlidir.

12. Daha fazla domuz

Daha fazla domuz web sitesi tasarımına biraz farklı bir yaklaşım getiriyor.

Web sitesi, bir geminin güvertesinden çekilmiş bir nehrin güçlü, yüksek çözünürlüklü görseliyle açılıyor. Video, markanın açık hava havasını yansıtıyor.

Yani video görselleri, web sitenizin tasarımı için çantanıza koyacağınız bir diğer unsurdur.

Moreporks'a dönecek olursak, mağaza gerçekten çok basit. Piyasadaki en güzeli değil ama dikkat dağıtıcı unsurların en az olması ve gezinme kolaylığı sayesinde onlardan satın almayı son derece kolay hale getiriyor.

Ana sayfalarındaki tek bir kaydırma sizi yeni gelenler bölümüne götürecektir. Bu da ziyaretçilerinin gereksiz süslü web metinleriyle bir dakika bile kaybetmeden doğrudan alışverişe gitmesini istediklerini gösteriyor.

13. RYDER

RYDER düz iş anlamına gelir.

Basit tasarım, sınırlı seçenekler, kafa karıştırıcı hiçbir şey yok; işte RYDER tarzı.

Mağazanızdan daha fazla satış elde etmek aslında harika bir strateji. Çünkü dağınık ve gösterişli web siteleri insanların kafasını karıştırıp mağazanızdan uzaklaşmalarına neden olabilir.

RYDER bunu gerçekten basit tuttu. Gezinme çubuğu da dikkat çekicidir.

İşletmenizin çok fazla kategorisi yoksa RYDER'in tasarım öğeleri sitenizin yapısına oldukça iyi uyum sağlayabilir.

14. Mahabiler

Mahabiler bir ayakkabı mağazasıdır. Web sitelerinin en iyi kısmı renk şemasıdır. Parlaktır, yaratıcıdır ve gözleri yormaz.

Her yerde ziyaretçilerin tıklayıp doğrudan ürün sayfalarına gidebilecekleri işlem butonları bulunmaktadır.

Genel olarak temiz, şık ve aksiyon odaklı.

Ayrıca ana sayfayı aşağı kaydırdığınızda promosyonlarını 3 alt kategoride göreceksiniz:

  • En çok satanlar
  • Yeni
  • Son şans

Ayrıca güvenilirlik oluşturmak için Trustpilot derecelendirmelerini de paylaştılar.

Ayrıca derecelendirmeler veya kullanıcı yorumları gibi güvenilirliği artıracak bir şeyiniz varsa bunları paylaşın. Bu, mağazanızın güvenilir görünmesini sağlayacak ve hedef kitlenin sizden alışveriş yaparken kendine daha fazla güven duymasını sağlayacaktır.

15. Jackie Smith

9 numarada, Jackie Smithparlak renkleri ortaya çıkarmayı başaran olağanüstü bir e-ticaret web sitesi tasarımının bir başka örneği.

Parlak renk paleti, ürünlerin yanı sıra web sitesinin her yerine sıçradı. Bu, son birkaç yılda oldukça popüler hale gelen muhteşem bir tasarım estetiğidir ve kalıcı olacağı da açıktır.

Yine Jackie Smith, tüm renklerine rağmen basit bir web sitesi düzenine sahip. Ziyaretçilerinin dikkatlerinin dağılmaması ve kolayca alışveriş yapabilmesi için navigasyonu basit tuttular.

16. Muroexe

Muroexe çok ilgi çekici bir e-ticaret web sitesi tasarımına sahip!

Düğmeler düzgün bir şekilde yerleştirilmiştir ve gezinme çubuğu da karmaşık değildir. Ana sayfadaki resimler oldukça düzgün ve iyi sıralanmış görünüyor. Yalnızca ilk sayfadan itibaren sepetleri Muroexe'nin en çok satan ürünleriyle doldurmaya başlayabilirsiniz.

Genel olarak mağazanız için de ilham alabileceğiniz basit ve etkili bir tasarımdır.

17. Doğal Güç

Doğal Güç oldukça basit bir e-ticaret web tasarımına sahip bir Aussie organik eğitim takviyesi web sitesidir.

Web sitesi ilgi çekicidir ve ziyaretçilere hemen bir test sunar, ardından yanıtlarına göre özelleştirilmiş bir teklif alırlar.

En iyi kısım?

Web sitesi hiç de karmaşık görünmüyor. Web sitesinin genel havası oldukça neşeli ve kendi işiniz için de sahip olabileceğiniz bir şey.

18. Hippi Koşucusu

Hippi Koşucusu ilginç bir web sitesine sahip bir giyim mağazasıdır.

Okumak:  CarX Street APK: En İyi Sıralamayı Elde Etmenin Yolları - Türkçe Rehber

Ana sayfa, gezinme menüsü ile teklifler arasında net bir kontrast gösterir.

Teklif kısmı dikkat çekecek kadar renkli ve heyecanlı, menü ise ziyaretçilerin aradıklarını bulmakta zorluk çekmeyecek kadar basit.

Web sitesi, adına sadık kalarak havalı ve gösterişli bir havayı koruyor: Hippie Runner.

19. Çevrimiçi Aletler

Çevrimiçi Aletler tonlarca ürün satıyor. Mağazanız aynı zamanda çok sayıda ürün satan bir mağazaysa Appliances Online'ın tasarımından ilham alın.

Tasarımın hiç de sıkıcı olmadığına, aynı zamanda dikkati ürün kategorilerinden uzaklaştırmayacak kadar basit olduğuna dikkat edin.

Sayfaya giriş yaptığınız anda, basit beyaz arka planı ve iyi sıralanmış kategorileri ile tasarımın kendini ifade ettiğini fark edeceksiniz. Ayrıca kategorilerin üzerine geldiğinizde alt kategoriler de karşınıza çıkıyor.

Bu, ziyaretçilerin gereksiz şeyleri elemekle zaman kaybetmeden istediklerini satın almalarını kolaylaştırır.

20.Bremont

Bremont lüks bir saat markasıdır. Siteyle ilgili her şey lüksten bahsediyor.

Ziyaretçilerle ilk etkileşimden itibaren sağlam bir izlenim oluşturmaya başlar. Ziyaretçileri bir kerede tüm ürünlerle bombardıman etmek yerine, onları bir yolculuğa çıkarıyor ve sattıkları her şeyi yavaş yavaş gösteriyor.

Ayrıca, eğer bir ziyaretçi belirli bir şey arıyorsanız, bunu üstteki basit gezinme çubuğundan kolayca bulabilir.

Kahraman bölümü gerçekten zarif ve markanın lüks temasıyla uyum sağlıyor.

21. Dolar Tıraş Kulübü

Dolar Tıraş Kulübü oldukça sade ve sade bir tasarıma sahip. Renk seçimi de muhteşem. İşletme erkeklere ürün sattığı için mavi genellikle erkeksi bir renk olarak kabul edilir ve mükemmel bir seçimdir.

Tasarım basit, gezilebilir ve ziyaretçilerin ilgisini çekecek doğru kelimelere sahip.

Dollar Shave Club ayrıca web sitelerinin yeni ziyaretçiler için güvenilir görünmesini sağlamak amacıyla incelemeler de yayınladı.

Bu web sitesinde mutlaka e-ticaret mağazanız için de uygulayabileceğiniz birkaç şey bulacaksınız.

22. Boohoo

boohoo teklifleri gözünüze fırlatmak için bir saniye bile beklemiyor.

Tasarım ve metin stili, odak noktasının teklif üzerinde kalmasını ve ziyaretçinin dikkatinin başka hiçbir şey tarafından dağılmamasını sağlayacak şekildedir.

Bu noktayı her zaman aklınızda bulundurun; ziyaretçilerinizin dikkatini dağıtacak kadar tasarımı aşırıya kaçmayın.

Elbette onları etkilemek istiyorsunuz, ancak işleri onlar için karmaşık hale getirmek sizin yararınıza değil.

Sayfalar için E-ticaret Web Sitesi Tasarımı Kontrol Listesi

En zekice tasarlanmış web sitelerinin bile doğru sayfalar olmadan başarısız olacağı bir gerçektir.

Kullanıcılarınız sitenize geldiklerinde farklı türde bilgilere ihtiyaç duyacaktır. Herkes gösterişli yüksek çözünürlüklü resimlerinizden etkilenip siparişlerini vermeyecektir.

Pek çok ziyaretçi, zorlukla kazandıkları dolarları size teslim etmeden önce daha derin bir araştırma yapacaktır. Ancak doğru sayfalarla bunun sorunsuz olmasını sağlayabilirsiniz.

E-ticaret mağazanızı oluştururken mutlaka takip etmeniz gereken bir sayfa kontrol listesi:

Ana sayfa

Bu hiç akıllıca değil; ana sayfanıza maksimum çabayı gösterin. Bu genellikle müşterilerinizle ilk temas noktanız olacaktır. Ana sayfayı beğenmezlerse hızla sekerler!

Keyifli ve ilgi çekici tutun; ziyaretçiler gerçekten bir satın alma işlemi gerçekleştirene kadar huninizin derinliklerine inmeye devam edeceklerdir.

Kategori sayfaları

Dağınık web siteleri asla dönüşmez. Ziyaretçilerin ihtiyaç duydukları şeyi bulmakta zorluk yaşamaması için ürünlerinizin farklı sayfalarda düzgün bir şekilde kategorize edildiğinden emin olun.

Ürün Açılış Sayfaları

Her ürünün sayfasında gerekli ayrıntıların bulunup bulunmadığını bir kez daha kontrol edin. Beden, renk seçenekleri, marka, model vb. gibi.

Sayfalarınız ne kadar kapsamlı olursa ziyaretçilerinizin karar vermesine o kadar yardımcı olurlar.

Çıkış yapmak

Mümkün olan en basit ödeme sayfalarını yapın.

Karmaşık ödeme süreçleri, e-ticaret mağazalarının satışlarını kaybetmesine neden olur. Basit tutun. Çok sayıda ödeme seçeneği mevcut. Ayrıca misafir ödemelerine izin verin. İnsanlar bir hesap oluşturmaya zorlanırsa büyük olasılıkla alışveriş sepetlerini terk edeceklerdir.

Hakkımızda

Hakkımızda sayfasında işletmenizi tanıtın. İnsanlar işletmeler hakkında bilgi sahibi olmayı merak ediyor. Hakkımızda sayfanız aracılığıyla doğru izlenimi bıraktığınızdan emin olun.

Değerlerinizi, ekip üyelerinizi ve diğer ilgili bilgileri burada tanıtın. Pek çok kişi, değerleri işletmenin değerleri ile uyumlu olduğu için işletmelere sadık hale gelir.

Nakliye ve İade Politikası

Yine çok önemli. Ürünlerin nakliyesi ve iadesi, çevrimiçi alışverişlerde insanları en çok endişelendiriyor.

İade ve gönderim politikalarınızı dikkatli bir şekilde uygulayın. Açıkça ifade edilen iade politikaları, insanların bir satın alma işlemini gerçekleştirme konusunda kendilerine güvenmelerini sağlar. Gönderim koşullarını açıkça bilmek, insanların sizden satın almak isteyip istemediklerine karar vermelerine de olanak tanır.

İletişim Formu

Her zaman sizinle bağlantı kurmak isteyen bir grup insan olacaktır. Bir soruyu yanıtlamak, satışlar veya indirimler hakkında bilgi almak, hatta geri bildirimde bulunmak için. İnsanların işletmenize yaklaşabilecekleri bir iletişim formunuz olduğundan emin olun.

Nihai Düşünceler

E-ticaret web sitesi tasarımı çok önemlidir. Her şey web sitenizin tasarımını işletmenizin kişiliğini vurgulamak için kullanmakla ilgilidir.

Benzersiz bir tasarım ve renk paleti ortaya koyabilirsiniz ancak bunun aynı zamanda markanızı ve tasarım estetiğinizi en iyi şekilde yansıtması da gerekir. Etkili olup olmadığını belirlemek için web sitenizde bazı A/B testleri yapın ve kurcalamayı bırakmayın!

En iyi e-ticaret web sitesi tasarımını bulmanın kolay olmayacağını unutmayın, ancak doğru noktaya ulaştığınızda beklenmedik bir müşteri sayısına sahip olacaksınız!