Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

En İyi E-Ticaret SSL Sertifikası – Sizi…

En İyi E-Ticaret SSL Sertifikası – Sizi...

Bir e-ticaret SSL sertifikası yüklemek, e-ticaret işletmesi sahipleri için en önemli adımlardan biridir. Güven oluşturmaya yardımcı olur ve insanların, tarayıcı ekranlarında yanıp sönen çarpıcı bir uyarı olmadan web sitenizi ziyaret etmelerine olanak tanır.

En iyi e-ticaret sertifikası Let's Encrypt SSL sertifikasıdır. Ücretsizdir ve DreamHost'te de mevcuttur. Ancak tek durum bu değil. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başka e-ticaret SSL sertifikası seçeneği vardır. Hadi oradaki en iyiler hakkında konuşalım!

E-ticaret SSL sertifikalarının mağazanızın güvenliğini nasıl sağlayabileceğini öğrenelim. Bu makalede ayrıca web siteleriniz için ücretsiz SSL sertifikalarını nerede bulabileceğiniz ve bunları nasıl ekleyeceğinizle ilgili ayrıntılar da ele alınacaktır.

E-ticaret SSL sertifikası nedir?

E-ticaret SSL sertifikası, web sitenizin, sitenizdeki kullanıcılar ile sunucu arasında şifreli bir bağlantıya sahip olduğunu gösteren basit bir sertifikadır. Verilerinin güvende ve korunduğunu tasdik eder.

Bu nasıl Küresel İmza SSL sürecini açıklıyor:

SSL sertifikaları yalnızca finansal işlemlerle uğraşan web siteleriyle sınırlı değildir. Kullanıcı verilerini bir şekilde saklayan tüm web siteleri, veri şifreleme için SSL sertifikaları kullanmalıdır. Facebook, YouTube, Twitter gibi sosyal medya web siteleri, kötü niyetli kullanıcıların web sitelerindeki işlemlere ve kullanıcı arama sorgularına müdahale etmesini engellemek için SSL sertifikaları kullanır.

Kaynak: Succuri blogu 'Ücretsiz veya Ücretli SSL Sertifikası Nasıl Kurulur'

Bir web sitesinin ssl sertifikası olup olmadığı nasıl kontrol edilir

Bir web sitesinin/mağazanın SSL sertifikası kullanıp kullanmadığını öğrenmek için tarayıcının arama çubuğundaki asma kilide tıklamanız ve ardından 'Sertifika' düğmesine tıklamanız gerekir.

Eğer site güvenli ise aşağıdaki görseldeki gibi sertifika bilgilerini göreceksiniz.

Chrome tarayıcısının ekran görüntüsü

Bu arada güvenli olmayan web sitelerinde Google Chrome, web sitesinin URL'sinde 'Güvenli Değil' etiketini belirtir.

Ünlem işaretine tıklarsanız, web sitesinde 'Bu siteye olan bağlantınız güvenli değil' şeklinde net bir mesaj görüntülenecektir.

Okumak:  Bir e-Ticaret Web Sitesi Oluşturmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Google artık sayıyor Hafif bir sıralama sinyali olarak SSL sertifikası. Bu nedenle, SSL sertifikaları web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasına da yardımcı olabilir ve çevrimiçi dolandırıcılık potansiyelini azaltabilir.

SSL korumalı web sitelerinin çeşitli arama tarayıcılarında nasıl göründüğü aşağıda açıklanmıştır.

Kaynak: Millsysinc E-ticaret SSL Sertifikası açılış sayfası

E-Ticaret Mağazanızı 1 Saniyeden Kısa Sürede Yükleyin

Optimize edilmiş bir e-ticaret barındırma yığını alarak web sitenizin hızını yüzde 200 artırabilirsiniz.

Farklı E-ticaret SSL Sertifikası Türleri

SSL sertifikalarının farklı türleri vardır ve her birinin farklı amaçları vardır. Piyasada mevcut olan SSL sertifika türleri hakkında daha fazla bilgi edelim.

Ben. Alan Adı Doğrulamalı (DV) SSL Sertifikası

Alan adı doğrulanmış bir SSL sertifikası, web sitesi için düşük düzeyde şifreleme sunar. Bilgi depolamayan bloglar, iş sayfaları ve web siteleri için kullanışlıdır. Alan adı düzeyindeki sertifikalar, site sahibine yapılan bir e-posta veya telefon görüşmesi yoluyla sitenin doğrulanmasını gerektirir. Bu SSL sertifikası, elde edilmesi en ucuz ve en hızlı olanıdır. Web sitelerinde HTTPS katmanı ve asma kilit isteyenler için düşük maliyetli bir seçenektir. DV SSL almanın nedenleri, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almaktan, niş veya sektörde otorite gibi davranmaya kadar değişebilir.

ii. Kuruluş Onaylı (OV) SSL Sertifikası

OV SSL sertifikaları işlemler sırasında kullanıcı verilerini şifreler. DV SSL'den daha yüksek düzeyde SSL şifreleme sunar. Ayrıca sertifikadaki web sitesi bilgileriyle birlikte iş bilgilerini de görüntüler. OV SSL, güvenli web sitelerini kötü amaçlı web sitelerinden ayırmaya yardımcı olabilir. Tüm kuruluşların OV düzeyinde bir SSL sertifikası alması gerekir. OV SSL vermeden önce, sertifika yetkilisi, işletmenin ve web sitesinin gerçek sahibinin kim olduğunu kontrol etmek için işletmeyi araştırır. Sağlayıcıdan iş belgelerini, banka hesap özetlerini ve alan adı bilgilerini isteyebilir. İşletme bilgileri alındıktan sonra sertifika, tarayıcının adres çubuğunda mevcut olacaktır.

iii. Genişletilmiş Doğrulanmış (EV) SSL Sertifikası

Genişletilmiş Doğrulama (EV) SSL sertifikaları e-ticaret mağazaları için en iyisidir. Kapsamlı bir doğrulama süreci vardır ve bu sertifikalarda ayrıca web sitesi adından önce yeşil asma kilit ve HTTPS protokolü gösterilir.

DreamHost ücretsiz sunuyor SSL sertifikasını şifreleyelim kullanıcıları için web sitelerine daha fazla koruma ve güvenlik sunuyor.

Bir Web Sitesinin SSL/TLS Kullanıp Kullanmadığını Nasıl Anlarız?

Bir web sitesinin mevcut bir SSL sertifikası olup olmadığını kontrol etmenin iki yolu vardır.

 1. Bir web sitesi SSL kontrol aracı kullanın
 2. Web sitesinin SSL denetleyici sertifikasını manuel olarak kontrol edin

1. Site SSL'sini Kontrol Etmek İçin Aracı Kullanın

Web sitenizde SSL'nin yüklü olup olmadığını kontrol etmek için SSL denetleyicisi adı verilen basit bir araç kullanarak web sitesi SSL'sini kontrol edebilirsiniz.

Web sitenizdeki SSL sertifikasını kontrol edecek ve sertifikayla ilgili her ayrıntıyı vurgulayacaktır. Örneğin, SSL kontrol aracında bir web sitesi aramıştık ve bu araç, web sitesinde yüklü olan sertifika türü de dahil olmak üzere her ayrıntıyı sağlıyordu.

Okumak:  AMD Radeon RX 6700 XT vs. RX 6750 XT: Oyun için en iyi grafik kartı hangisi?

Magenticians Web Sitesi SSL denetleyici sonuçlarının ekran görüntüsü

Bu aracı, sitenizde yüklü bir SSL sertifikası olup olmadığını kontrol etmek için de kullanabilirsiniz.

2. SSL Sertifikasını Manuel Olarak Kontrol Edin

Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız bir web sitesinin SSL sertifikasını manuel olarak da kontrol edebilirsiniz. .

Masaüstündeki SSL sertifikasını kontrol etmek için web sitesi URL'sine tıklayın. Asma kilit varsa bu, web sitesinin güvenli olduğu anlamına gelir.

Sertifikayı görmek için asma kilide tıklayın ve ardından 'Sertifikayı Görüntüle' seçeneğine tıklayın.

Çevrimiçi Mağazanızın SSL'ye İhtiyacı Varsa Nasıl Anlaşılır?

'Neden bir SSL sertifikasına ihtiyacım var' sorusunu yanıtlamak için işte bir kontrol listesi. Mağazanız aşağıdakilerden herhangi birini yapıyorsa e-ticaret mağazanız için bir site SSL'si almanız önemlidir.:

 • Kişisel bilgileri toplar
 • Güvenli değil
 • Web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek istiyorsunuz
 • Web sitenizi bilgisayar korsanlarından korumak istiyorsunuz
 • Web sitesine güvenli giriş yapmak istiyorsunuz
 • Güven mührü istiyorsun
 • Arama çubuğunda bir güven göstergesi görüntülemek istiyorsunuz
 • Web sitenizi ve alt alan adlarını korumak istiyorsunuz
 • İstemci PC'den web sitenize aktarılan verileri şifrelemek istiyorsunuz

E-ticarette SSL Nasıl Kurulur?

Web siteniz için SSL sertifikası almak istiyorsanız iki seçeneğiniz vardır. Bunlar:

Ben. Ücretsiz SSL Sertifikası

Let's Encrypt, ücretsiz Alan Adı Düzeyinde SSL sertifikalarının tek sağlayıcısı olarak öne çıkıyor. Ücretsiz SSL barındırma sunanlar da dahil olmak üzere çok sayıda web barındırma şirketi, kullanıcıların bu sertifikaları hiçbir ücret ödemeden yüklemelerine olanak tanır. Bazı alan adları için kurulum karmaşık olabilse de aşağıdaki kılavuz, web sitenize ücretsiz bir SSL sertifikası eklemeyi basitleştirir.

İkinci seçenek, ücretli sertifika dağıtım web siteleri aracılığıyla SSL sertifikalarını yüklemektir. Comodo SSL, ücretli bir EV SSL sertifikasını 199 dolara satıyor. DigiCert EV SSL'yi 70 dolara satıyor. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak web sitenize SSL sertifikası almak için ziyaret edebileceğiniz birçok web sitesi vardır.

DreamHost'e Ücretsiz SSL Ekleme

Let's Encrypt SSL Sertifikasını DreamHost sunucunuza birkaç dakika içinde nasıl ekleyebileceğinizi öğrenelim.

Öncelikle DreamHost'te hesabınızı oluşturun ve ardından ilk uygulamanızı başlatın.

Şimdi Uygulama Yönetimi sekmesini açın ve ardından 'SSL Sertifikası' bölümüne gidin.

Let's Encrypt'te SSL sertifikasını etkinleştirin ve ardından E-posta Adresiniz, Alan Adınız gibi ilgili ayrıntıları ekleyin ve ardından 'Sertifika Yükle' düğmesine tıklayın.

Aynı anda birden fazla alan adı ekleyebilirsiniz ve DreamHost, bunların her biri için Let's Encrypt sertifikasını sağlayacaktır. Ancak işlemin tamamlanmasının biraz zaman alacağını unutmayın.

E-ticaret Mağazasında SSL Sertifikasını Doğrulayın

Web sitenize SSL sertifikası kurulumu tamamlandıktan sonra, üçüncü taraf bir araç kullanarak doğrulamanın zamanı geldi.

Magenticians'ı ücretsiz kullanın SSL denetleyici aracı Sertifikanın web sitenize düzgün şekilde yüklenip yüklenmediğini doğrulamak için.

Okumak:  2024'ün en iyi 5 aynasız kamerası

Bu kadar. Sertifikanız web sitenize başarıyla yüklendi. DreamHost'e SSL Sertifikası yüklemek oldukça kolaydır.

SSL Sertifikasına Sahip Olmamanın Riskleri

 • Verilerin kötüye kullanılması: SSL sertifikası olmadan web sitenizdeki veriler güvende değildir. . Bu, sitenizdeki tüm gizli bilgilerin bilgisayar korsanlarının erişimine açık olduğu anlamına gelir.
 • Web sitesi sıralamasında düşüş: Google artık sıralama faktörü olarak SSL sertifikasını tercih ettiğinden, güvenli sitelerin daha üst sıralarda yer alması muhtemeldir.
 • MITM saldırıları: Şifrelenmemiş kanallar üzerinden bilgi aktaran web sitelerinde Ortadaki Adam (MITM) saldırıları gerçekleşebilir. Saldırgan bu bilgileri değiştirebilir, kaldırabilir ve hatta çalabilir.
 • Müşteri güvenini kaybetmek: Müşteriler, güven mührü bulunan, yani tarayıcıda SSL asma kilidi bulunan web sitelerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Web sitesi güvenli olmadığında çoğu kişi siparişlerini vermez.
 • Arama motoru uyarısı: Arama motorları, SSL sertifikası bulunmayan tüm web siteleri için bir uyarı sayfası görüntüleyecektir.

Bunlar web sitenizde SSL sertifikası bulunmamasının acil riskleridir. Web siteniz güvenli değilse daha az ziyaretçi ve dolayısıyla daha az sipariş alırsınız. İşletmeniz üzerinde ciddi bir etkisi olacak ve hatta işletmenin tamamen kapanmasına bile yol açabilir.

SSL Sertifikasına alternatif(ler)

SSL sertifikaları güvenli çevrimiçi işletmelerin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ancak birçok kişi SSL sertifikası satın almak için para harcamamayı tercih ediyor. Onlara sunulan çözüm nedir?

Daha önceki bir paragrafta da belirttiğim gibi Let's Encrypt'tan ücretsiz SSL sertifikası alabiliyorlar. DreamHost yönetilen barındırma platformu, bulut barındırma ile ücretsiz bir SSL sertifikası sunar. DreamHost kullanıcıları, ücretsiz olarak birden fazla alt alana aynı anda bir SSL sertifikası ekleyerek kusursuz bir web sitesi performansının keyfini çıkarabilirler. WildCard SSL sertifikası.

En İyi PHP Uygulamalarına SSL Sertifikaları Yükleme Kılavuzları

PHP açık kaynaklı e-ticaret platformlarına SSL sertifikalarının nasıl kurulacağı hakkında kapsamlı bir şekilde yazdık. Her şeyi burada okuyun:

Sonuç olarak

Güvenli bir web sitesine sahip olmadan e-ticaret mağazanızı büyütmek işinize zarar verebilir. Yalnızca potansiyel müşterileri kaçırmakla kalmayacak, aynı zamanda yavaş web sitesi hızı, sıralamada düşüş ve daha yüksek saldırıya uğrama riskiyle de karşılaşacaksınız.

SSL sertifikası sizi tüm bu sıkıntılardan kurtarır. Kullanıcı verilerini güvende ve emniyette tutan e-ticaret mağazanızın güvenliğini sağlayarak güvenilir bir müşteri tabanı oluşturmanıza yardımcı olur.

×

Bültenimizi Alın
En son güncellemeleri ve eğitimleri ilk alan siz olun.

Bize Abone Olduğunuz için Teşekkür ederiz!