Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Envira Galerisi: Önde Gelen WordPress'e Bir İnceleme…

Envira Galerisi: Önde Gelen WordPress'e Bir İnceleme...

WordPress harika bir İçerik Yönetim Sistemidir (CMS), ancak bazen görsellerinizi istediğiniz gibi görüntülemek için yardıma ihtiyaç duyar.

Örneğin, bir fotoğraf sitesinin mükemmel görüntülere ve yüksek çözünürlüklü görsellere ihtiyacı vardır ve sizin de şöyle bir şeye ihtiyacınız olabilir: Envira Galerisiİşi tamamlamak için önde gelen WordPress galeri eklentisi.

Bu yazımızda Envira Galeri hakkında bilmeniz gereken her şeye bir göz atacağız. Başlayalım!

Envira Galerisi, özünde, WordPress web sitenizde galerileri görüntülemenize yardımcı olacak sürekli gelişen özellikler sağlayan bir WordPress galeri eklentisidir.

Envira Gallery'yi Block Editor, Elementor, Beaver Builder, Divi ve daha fazlası gibi editörler ve sayfa oluşturma eklentileriyle kullanabilirsiniz.

​​Kodlama Zorluğu Olmadan Web Sayfaları Oluşturun

En iyi bulut barındırma sağlayıcısında kolaylıkla şaşırtıcı web siteleri oluşturmak için Tek Tıklamayla Divi'yi DreamHost'te başlatın

Ama gelin Envira Gallery'yi bu kadar harika yapan şeyin ne olduğuna daha derinlemesine bakalım. Sonraki iki bölümde Envira Gallery'nin özelliklerini ücretsiz ve premium katmanlarda toplayacağız.

Envira Galerisi bir teklif sunarken birçok özellik rekabeti geride bırakanlardan birkaçı öne çıkıyor. Örneğin:

  • Galerilerinizi oluşturmak için sürükle ve bırak oluşturucuyu kullanabilirsiniz.
  • Galerinizi birçok özel şablonla temalandırabilirsiniz.
  • Eklentinin içine yerleştirilmiş görüntü optimizasyonu var.
  • Envira Gallery, çekirdek eklentinin işlevselliğini genişletmek için eklentiler yüklemenize olanak tanır.
Okumak:  Modern Bir Masaüstü Denizanası Akvaryumu Nasıl Pazarlanır?

Bu son noktaya daha fazla değinilmeyi hak ediyor. Deneyimi birçok yönden özelleştirmek için Envira Galerisini genişletebilirsiniz. Örneğin, uygulayabilirsiniz e-ticaret işlevselliğieklemek şifre koruması görselleriniz için görüntü provaile senkronize et Işık odasıve daha fazlası.

Şimdilik Envira'nın ücretsiz sürümünün neler sunabileceğine kısa bir göz atalım.

Ücretsiz Evira Gallery Lite bu yazının odak noktası olmasa da, özellik setinin ne kadar yığılmış olduğundan bahsetmemiz gerekiyor. Örneğin, temaların ve düzenlerin tamamına sahip olamasanız da muhteşem bir şeye erişim elde edersiniz. tema, ışık kutusuVe mobil galeri.

Ayrıca çok sayıda özelleştirme seçeneği de hizmetinizdedir; sütun frekansı, yavaş yüklenme gecikmeler, görüntü boyutlandırmave daha fazlası:

Yalnızca görsellerinizi sergilemeniz gerekiyorsa ihtiyacınız olan tek şey ücretsiz Envira Gallery sürümüdür ve premium sürümü atlayabilirsiniz.

Envira Gallery'nin önemli bir avantajı, onu çalıştırmak için teknik açıdan sağlam olmanıza gerek olmamasıdır. Eklentiyi yükledikten sonra şuraya gidebilirsiniz: Başlamak eklentinin WordPress ayarlarında sekmeyi açın ve kılavuzları izleyin:

Ancak yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz alanlardan biri eklentinin kendisini yüklemektir. Bir sonraki bölümde bunu yapmanın birkaç yoluna bakacağız.

Envira Gallery'nin ücretsiz sürümüyle başlamayı seçerseniz, WordPress Eklenti DiziniWordPress kontrol panelinden erişebileceğiniz. Başlamak için şuraya gidin: Eklentiler > Yeni Ekle:

Burada, bulmak için arama kutusunu kullanın “Envira Galerisi.” İlk seçenek olarak açılmalıdır:

Burada, Şimdi kur düğmesine basın, WordPress'in işini yapmasını bekleyin ve ardından Etkinleştir.

Artık Envira Gallery Lite kullanıma hazır olacak!

Envira Gallery'nin premium sürümünü seçerseniz eklentiyi manuel bir yaklaşımla yüklemeniz gerekir. Atmanız gereken iki adım var ve ilki eklentiyi indirmek.

Okumak:  Teknik SEO: Nedir? Ne kadar küçük bir işletme...

1. Eklentiyi İndirin

Elbette Envira Gallery eklentisini yalnızca satın alma işlemi yaparsanız indirebilirsiniz. Satın aldıktan sonra, üzerinde çalışabileceğiniz kendi hesap ekranınız olacak:

Buradan, İndirilenler sekmesi. Eklenti yükleyici dosyasını ve lisans anahtarınızla ilgili bilgileri almak için düğmeyi göreceksiniz:

ZIP dosyasını indirebilir (ancak çıkartmayın) ve lisansınızı etkinleştirmeniz gerektiğinde bu ekranı daha sonra kullanmak üzere açık bırakabilirsiniz.

Envira Gallery Lite kullanıcıları için, eklentiyi bir test sürüşü yaptıktan sonra yükseltme yapmak isteyebilirsiniz. İyi haber şu ki bunu şu adresten yapabilirsiniz: Envira Galeri > Başlarken WordPress içindeki sayfa, özellikle Envira Galerisini Yükselt sekme:

Bir kez tıkladığınızda Envira Pro'ya Yükseltme düğmesine bastığınızda şuraya geleceksiniz: standart fiyatlandırma ekranı çoğu durumda uygulanan bir indirim ile. Envira Galeri sürümünüzü yükseltmek için buradan bağlantıları ve talimatları takip edebilirsiniz.

Envira Gallery Pro'yu yüklemek için WordPress'e gidin. Eklentiler > Yeni Ekle ekranıve buradan tıklayın Eklentiyi Yükle eklentiyi daha önce olduğu gibi aramak yerine:

Ardından seçiciyi kullanarak bilgisayarınızdan eklentinin ZIP dosyasını seçin ve ardından Şimdi kur. İstendiğinde ayrıca tıklayın Etkinleştir.

Lisans anahtarınızı hesap ekranınızdan girmek için şuraya gidin: Envira Galeri > Ayarlar WordPress'te:

Bir sonraki ekranda Envira Lisans Anahtarı alanına lisans anahtarınızı girin ve ardından tıklayın. Anahtarı Doğrula.

Birkaç dakika sonra süreç tamamlanacak ve Envira Gallery Pro'ya tam erişime sahip olacaksınız!

Envira Gallery'nin ücretsiz bir sürümü olmasına rağmen sınırlı bir özellik seti vardır. O zaman çeşitli seçeneklere bir göz atalım ayrıcalıklı fiyatlandırma seçenekler:

Pro katmanı yılda yaklaşık 89 ABD dolarıdır ve Envira Gallery'yi beş sitede kullanmanıza olanak tanır. Dahası, eklentinin tüm işlevlerini kısıtlama olmadan kullanabileceksiniz. Bununla birlikte, Ömür Boyu planın, bir kerelik 269 $ ücret karşılığında Envira Gallery'yi neredeyse sınırsız sayıda sitede kullanmanıza izin verdiğini belirtmekte fayda var.

Okumak:  TikTok: Geçici Olarak Yasaklanan Bir Hesap Nasıl Kurtarılır

Elbette Plus ve Basic katmanları uygun fiyatlandırma sunar ancak yine de işlevsellik açısından size yeterince şey sunar. Tüm site sahipleri için bir fiyat noktası vardır; WordPress galerilerinizden daha fazlasını istiyorsanız bu harika bir şeydir.

Bizim için, web sitenizde çok sayıda resim görüntülemek istiyorsanız, bu neredeyse vazgeçilmez bir galeri eklentisidir.

Ücretsiz sürüm tam özelliklidir ve sitenizde muhteşem galerileri minimum çabayla dağıtmanıza olanak tanır. Ancak eklentinin Pro sürümü çok daha fazlasını sağlayacaktır. Sürekli genişleyen eklenti kitaplığıyla birlikte fotoğrafçılık veya görsel satış işinize daha fazla işlevsellik eklemeye devam edebilirsiniz.

Bizim görüşümüze göre Envira Gallery, seçtiğiniz premium seviye ne olursa olsun, paranızın tam karşılığını sunuyor. Her türden WordPress sahiplerine gönülden tavsiye ediyoruz.

×

Bültenimizi Alın
En son güncellemeleri ve eğitimleri ilk alan siz olun.

Bize Abone Olduğunuz için Teşekkür ederiz!