Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Gelişmiş Reklamlar: Profesyonel Bir Reklamcılık Eklentisi…

Gelişmiş Reklamlar: Profesyonel Bir Reklamcılık Eklentisi...

Birçok web sitesi sahibi, projelerini finanse etmek ve işletme maliyetlerini karşılamak için web sitelerinden para kazanmaya çalışıyor. Bir web sitesinden para kazanmanın en popüler yollarından biri banner ve görüntülü reklamcılıktır.

Reklamları bir web sitesine uygulamak ilk başta nispeten kolay gibi görünse de gelir elde etmek zordur. Gelişmiş Reklamlar reklam yönetimi eklentisinin devreye girdiği yer burasıdır. Reklamları web sitenize entegre etmek ve performanslarını otomatik olarak optimize etmek için güçlü araçlar sağlar.

Gelişmiş Reklamlara Genel Bakış

Gelişmiş Reklamlar, belirli kullanıcılara ve hangi sayfalarda göstermek istediğiniz reklamları kesin olarak ayarlamanıza olanak tanıyan hafif bir eklentidir.

Gelişmiş Reklamlar ücretsiz bir eklentidir. Ücretsiz temel sürüm zaten birçok reklam hedefleme seçeneği sunuyor, ancak daha fazla yerleşim ve benzersiz özellik için bunları çeşitli eklentilerle genişletebilirsiniz.

Gelişmiş Reklamlar nasıl çalışır?

Gelişmiş Reklamları kullanarak, reklamları belirli yerleşimlere atayabilir ve bunları gönderilerinizde tanımlı konumlara otomatik olarak yerleştirebilirsiniz. Örneğin her üç paragraftan sonra bir reklam yerleştirebilirsiniz. Ayrıca gruplara tek reklamlar ekleyebilir ve reklam rotasyonlarını bu şekilde uygulayabilirsiniz.

Yerleşimler, tekli banner'ları seçilen konumlarda kolayca göstermenize olanak tanır. Ancak belirli kullanıcı gruplarını veya içerik türlerini tam olarak hedeflemek için son derece karmaşık reklam kurulumları da uygulayabilirsiniz.

Bir reklamı ne kadar hızlı oluşturabileceğiniz ve içeriğinize otomatik olarak ekleyebileceğiniz hakkında fikir edinmek için bu videoyu izleyin.

özellikler ve faydalar

Temel sürümü Gelişmiş Reklamlar zaten birçok özellik ve araç sunuyor. Örneğin istediğiniz kadar reklam oluşturabilir, bunları gruplar halinde düzenleyebilir ve reklam rotasyonları uygulayabilirsiniz. Eklenti ayrıca TCF 2.0 gibi gizlilik standartlarını dikkate alarak reklamları da yerleştirebilir.

Okumak:  Ürün Odaklı SEO: Nedir ve Nasıl Ustalaşabilirsiniz?

Gelişmiş Reklamlar ile banner ve metin reklamlar oluşturabilirsiniz ancak elbette reklam ağınızdan istediğiniz reklam kodunu da ekleyebilirsiniz (Google AdSense, medya.netveya Amazon) sayfalarınıza ekleyin.

AdSense için, reklam kodlarınızı doğrudan kopyalamanıza gerek kalmadan AdSense hesabınızdan reklamları içe aktarmanıza olanak tanıyan özel bir entegrasyon bulunmaktadır. Ayrıca Otomatik Reklamların yanı sıra AMP Otomatik Reklamlarını da yalnızca tek tıklamayla etkinleştirebilirsiniz.

Ücretsiz sürüm, reklamlarınızı hedef kitlenize hedeflemek için çeşitli görüntüleme koşulları ve bazı ziyaretçi koşulları sunar. Reklamları yalnızca mobil cihazlarda göstermek, farklı hedefleme türlerine yalnızca bir örnektir. Bir ads.txt dosyasına ihtiyacınız varsa endişelenmeyin; Gelişmiş Reklamlar bunu da halledebilir.

Gelişmiş Reklamların seçeneklerini ve özelliklerini çeşitli eklentilerle önemli ölçüde genişletebilirsiniz. Popüler özellikler arasında tıklama sahtekarlığına karşı koruma, yavaş yükleme, önbellek bozma, açılır pencereler ve yapışkan yerleşimler, coğrafi hedefleme ve reklam ızgaraları bulunur. Daha popüler uzantılar, reklam sunucusu seçenekleri, etkinleştirilmiş reklam engelleyicilere sahip kullanıcıları yönetmeye yönelik çeşitli özellikler, Reklam İzleme veya WPML veya BuddyBoss gibi diğer eklentilerle entegrasyonlardır.

Kullanışlı Google Reklam Yöneticisi entegrasyonu

Google Ad Manager entegrasyonu bu bağlamda özellikle dikkat çekicidir. Bu, GAM reklamlarınızı WordPress'e eklemenin son derece kullanışlı bir yoludur.

Daha önce Google Ad Manager (eski adıyla DFP) ile çalıştıysanız, her ikinizin de sitenize entegre etmesi gereken iki parçalı reklam etiketlerini hatırlıyor olabilirsiniz.

Tek bir reklam için bunu kolayca halledebilirsiniz, ancak reklamları daha hassas bir şekilde hedeflemek veya bir reklam rotasyonunun bir parçası olmak istediğinizde, durum karmaşıklaşır ve bazen gerçek bir zorluk haline gelir.

Bu görevde Advanced Ads'in Google Reklam Yöneticisi eklentisi sizi mükemmel bir şekilde destekleyebilir ve zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Bu eklentiyi kurup GAM hesabınıza bağladıktan sonra, yeni bir reklam oluşturduğunuzda, GAM hesabınızda oluşturulan reklamları otomatik olarak içe aktarabilir ve WordPress sitenizde kullanabilirsiniz.

Bunu yaparken, iki parçalı başlık ve gövde kodları otomatik olarak tek parçalı kodlara dönüştürülür. Bu, artık doğru başlıkları ve gövde kodlarını eşleştirme konusunda endişelenmenize gerek kalmadığından, bu reklamların yönetimini ve işlenmesini önemli ölçüde basitleştirir.

Okumak:  WordCamp ABD 2024 Özeti

Bu entegrasyon, duyarlı reklamların yanı sıra anahtar/değer hedeflemeyi de destekler. Ve elbette bu GAM reklamları web sitenizin AMP sürümünde de çalışır.

Eklentinin nasıl çalıştığı hakkında fikir edinmek için bu videoyu izleyin.

AdSense hesabınızı geçersiz trafiğe karşı koruyun

Google AdSense reklamlarını daha büyük bir web sitesinde kullanıyorsanız, geçersiz trafik nedeniyle AdSense kazançlarınızın bir kısmının iptal edildiğini fark etmiş olabilirsiniz.

Bu, bazı kullanıcılar için kazançlarının yalnızca küçük bir kısmını oluştururken, diğer kullanıcılar ise kazançlarının önemli bir kısmını alamıyor.

Geçersiz trafiğin, gelir reddi dışında olumsuz sonuçları, Google AdSense'in öncelikle web sitenizdeki reklam dağıtımını engellemesi ve eklenen reklam kodlarının boş kalmasıdır.

Bu durumda bu reklam alanlarından hiçbir şekilde kazanç elde edemezsiniz. En kötü durumda, Google AdSense de hesabınızı sonsuza kadar kapatabilir.

Advanced Ads Pro, tıklama bombardımanını ve botlardan veya popüler olmayan kullanıcılardan gelen istenmeyen tıklamaları önleyen bir özellik olan Tıklama Sahtekarlığı Korumasını sunar.

Tıklama Sahtekarlığı Koruması için bir kullanıcının belirli bir aralıkta bir reklama kaç kez tıklayabileceğini tanımlayabilirsiniz. Kullanıcı bu sınırı aşarsa tüm reklamlar belirli bir süre boyunca anında gizlenir. Bu şekilde geçersiz trafik miktarını önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

TCF 2.0 gizlilik standardıyla tam entegrasyon

Son yıllarda, bir web yöneticisi olarak veri korumasıyla ilgili birçok yeni düzenleme ve yasayla uğraşmak zorunda kaldınız. GDPR, CCPA veya DSGVO olsun, birçok bölgede reklamları entegre ederken dikkate almanız gereken farklı kurallar vardır.

Kısa bir süre önce, Google AdSense çevrimiçi reklamcılığa yönelik yeni endüstri standardının uygulamaya konulduğunu duyurduğunda, Şeffaflık ve Rıza Çerçevesi (TCF2.0), web sitesi operatörleri o zamandan beri kullanıcılarının ilgili onayını alma zorluğuyla karşı karşıya kaldı. Üçüncü taraf kaynaklardan veri yükleyen reklamlar yalnızca bu izin verildikten sonra görüntülenebilir.

Gelişmiş Reklamlar, tek tuşla çalışan kullanışlı bir entegrasyon sunar. Bir web sitesinde hangi çerezin veya izin eklentisinin kullanıldığı önemli değildir. Bu izin çözümü TCF 2.0 ile uyumlu olduğu sürece Gelişmiş Reklamlar, verilen izne bağlı olarak reklamları kontrol edebilir.

Diğer eklentilerle özel entegrasyonlar

Yıllar geçtikçe Gelişmiş Reklamların entegre olduğu eklentilerin sayısı giderek artıyor. Dolayısıyla, yerel WPML ve Polylang desteğine ve eklentileri önbelleğe alma desteğine ek olarak, BBPress, BuddyPress, BuddyBoss veya Paid Memberships Pro gibi üyelik eklentileri için de özel entegrasyonlar mevcuttur.

Okumak:  Hesap Olmadan Instagram'da Nasıl Arama Yapılır?

Temel olarak, mümkün olan en yüksek performansı elde etmek için reklamlarınızı tam olarak kullanıcılarınızın ilgi alanlarına ve özelliklerine göre hedefleyebilirsiniz.

Güçlü reklam takibi

Sitenizi optimize etme konusunda ciddiyseniz, reklamlarınızın performansını ölçmeli ve analiz etmelisiniz. Aksi takdirde sitenizdeki hangi konumların reklamlar için işe yarayıp hangilerinin işe yaramadığını nasıl bileceksiniz?

Gelişmiş Reklamlar, reklamlarınızın performansını ölçmek için gizlilikle uyumlu bir yol sağlayan iki yerel izleme yöntemi sunar. Ayrıca, reklam izlemeyi Google Analytics'e bağlayarak her reklam gösteriminin ve tıklamanın Google Analytics raporlarınızda bir etkinlik olarak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Reklam Fiyatlandırması

Temel sürümünü indirebilirsiniz Gelişmiş Reklamlar wordpress.org'da ücretsiz. Burada ayrıca, örneğin WP Bakery ve Genesis temalarıyla entegrasyon, yapışkan widget'lar veya AdSense yayın içi reklamların uygulanması için bazı ücretsiz eklentiler de bulabilirsiniz.

Eklentilerin çoğunu ayrı olarak satın alabilirsiniz. Ancak şunları öneririz: Tam Erişim lisansı, mevcut tüm eklentileri ve Advanced Ads Pro'yu içerir. Bu lisans için 4 yıllık uzun vadeli bir teklif de bulunmaktadır. Diğer tüm planların yıllık bir süresi vardır.

Son düşünceler

Şu ana kadar 150.000'den fazla site Gelişmiş Reklamları yükledi.

WordPress.org'daki olumlu yorumlar bu gerçeği göstermekte ve kullanıcıların memnuniyetini kanıtlamaktadır. Ayrıca kapsamlı yazılı belgeler ve giderek büyüyen YouTube eğitim kitaplığı sayesinde eklentinin kurulumu oldukça kolaydır.

Sonuç olarak Gelişmiş Reklamlar, reklamlarınızı yönetmek, gelirinizi optimize etmek ve favori reklam yöneticilerinizle entegre etmek için çok çeşitli olanaklar sunar.

×

Bültenimizi Alın
En son güncellemeleri ve eğitimleri ilk alan siz olun.

Bize Abone Olduğunuz için Teşekkür ederiz!