Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Gerçek Seyahat Sigortası İnceleme Hikayesi – Dominik Cumhuriyeti'nde Ameliyat

Gerçek Seyahat Sigortası İnceleme Hikayesi - Dominik Cumhuriyeti'nde Ameliyat

Bugün görümcem ve editörüm Ariel Gardner tarafından yazılmış harika bir makalem var. Seyahat sigortası inceleme öyküsünü paylaşıyor ve seyahat sigortası sürecinin derinliklerine dalıyor. Ondan bu konu hakkında yazmasını istedim çünkü bunun gerçekten tartışılmadığını düşünüyorum ama öğrenecek çok şey var! Sahip olabilirsiniz…

Bugün görümcem ve editörüm Ariel Gardner tarafından yazılmış harika bir makalem var. Seyahat sigortası inceleme öyküsünü paylaşıyor ve seyahat sigortası sürecinin derinliklerine dalıyor. Ondan bu konu hakkında yazmasını istedim çünkü bunun gerçekten tartışılmadığını düşünüyorum ama öğrenecek çok şey var! Belki burada tam zamanlı olarak bir ek iş, küçük bir evde yaşamak, gerçek hayattaki tutumluluk ve daha fazlasıyla bulabilirsiniz. hakkında konuşmadan önce görmüşsünüzdür.

Bu yılın başlarında en yakın arkadaşlarımdan biriyle Karayipler'de tatilin tadını çıkarıyordum.

Her sabah kahvaltımı odama getiriyordum, akşamları lüks kokteyller içiyordum ve her ihtimale karşı aldığım seyahat sigortasını düşünmüyordum.

Gezimizin dördüncü gününde Dominik Cumhuriyeti'nin Santo Domingo kentinde mola verdik ve şehri keşfetmek için karaya çıktık. Grubumuz 1502 yılında inşa edilmiş bir İspanyol kalesi olan Fortaleza Ozama'da sona erdi.

Manzarayı tepeden görmek için 4-5 kat merdiven çıktık ve geriye doğru ilk adımda düşüp bacağımı kırdım.

Çok büyük bir düşüş değildi.

Ancak bacağımı doğru bir şekilde büktüm ve sonunda spirali kırdım, bu da ayak bileğimde, kaval kemiğimde ve fibulamda birkaç kemiğin kırılmasına neden oldu.

Dominik Cumhuriyeti'nde ameliyat olup olmayacağından kocamı nasıl uçuracağımıza kadar her şeyi nasıl halledeceğimizi çözerken o kadar çok kaos vardı ki.

Hepsinden önemlisi, 2020 yılının Mart ayının başlarıydı, tıpkı ABD ve diğer birçok ülkenin Kovid-19 nedeniyle sınırlarını kapatması gibi.

Etkileyici Fortaleza Ozama.

Sadece birkaç gün içinde cebimden yaptığım 10.000 doların üzerinde tıbbi harcamalar ve beklenmedik seyahat masrafları biriktirdiğim için seyahat sigortam sonradan aklıma gelen bir düşünceden bir zorunluluk haline geldi.

Tüm bu çile başladıktan sekiz ay sonra nihayet kapandım. Seyahat sigortası taleplerim karşılanıyor ve bacağımı metal bir çubuk ve yedi vidayla sabitleyen cerrahla son bir randevum var.

Geçtiğimiz birkaç ayda seyahat sigortası süreci hakkında çok şey öğrendim ve Michelle benden deneyimimi paylaşmamı istediğinde çok heyecanlandım.

Tüm bunlardan çıkardığım en büyük çıkarım? Ülke dışına çıktığımda daima seyahat sigortası yaptırırım ve nedenini açıklamak üzereyim.

İlgili içerik:

Gerçek Seyahat Sigortası İnceleme Hikayem ve Neden Seyahat Sigortasını Düşünmelisiniz?

Seyahat sigortası planımın maliyeti ve ayrıntıları

Seyahat sigortasının toplam seyahat maliyetinizin %5 ila %10'u arasında olmasını bekleyebilirsiniz. Maliyet büyük ölçüde istediğiniz sigorta kapsamına, seyahat ettiğiniz yere, yolculuğun uzunluğuna ve maliyetine ve yaşınıza bağlıdır.

Yüksek puanlara sahip olmaları ve istediğim planı sunmaları nedeniyle Generali Global Assistance aracılığıyla bir seyahat sigortası planı satın almaya karar verdim.

142,68 $ karşılığında seyahatim, aşağıdaki teminat limitlerini sunan Generali'nin Tercih Edilen Planı kapsamında karşılanacak:

 • Seyahat iptali: Seyahat maliyetinin %100'ü
 • Seyahat iptali: Seyahat maliyetinin %150'si
 • Seyahat gecikmesi: Kişi başı 1.000$
 • Bagaj kaybı: Kişi başı 1.500$
 • Spor malzemeleri: Kişi başı 1.500$
 • Spor malzemeleri gecikmesi: Kişi başı 300$
 • Kaçırılan bağlantı: Kişi başı 750$
 • Tıp ve dişçilik: Kişi başı 150.000$
 • Ambulans ve ulaşım: Kişi başı 500.000$
 • Kaza sonucu ölüm ve parçalanma (hava uçuşu kazası): Kişi başına 75.000 ABD Doları / plan başına 150.000 ABD Doları
 • Kaza sonucu ölüm ve parçalanma (seyahat kazası): Kişi başına 25.000 ABD Doları/plan başına 50.000 ABD Doları

Bu planın beni gerçekten rahatsız eden birkaç yönü vardı; gezi iptalleri ve kesintiler dahil. COVID-19 salgını Amerika Birleşik Devletleri'ni vurduğunda bir gemi yolculuğuna çıkıyordum ve seyahat planlarımda bir şeyler olma ihtimali vardı.

Küresel salgının başlangıcında gemiye binmek harika bir fikir değildi, ancak şans eseri gemimizdeki hiç kimse eyaletlere döndükten sonra semptom göstermedi veya COVID-19 testi pozitif çıkmadı.

Planım, seyahat iptalleri ve kesintiler için “herhangi bir nedenle iptal” kapsamı sunuyordu. Bu, en kapsamlı teminat türüdür; nedenleri ne olursa olsun, harcamalarınızın bir kısmı size geri ödenir, ancak biraz daha pahalıdır.

Tıbbi sigorta benim için büyük bir öncelik değildi çünkü yaralanma ihtimalinin oldukça zayıf olduğunu düşünüyordum. Bu artık çok saçma.

Okumak:  Girişimciliği Keşfetmek: Gerçek Girişimcinin Özünü Tanımlamak

Sağlık sigortasının gereksiz olduğunu düşünmeme rağmen (daha yüksek sağlık teminatlı) seyahat sigortası satın almamın nedeni, bir tanıdığımın birkaç yıl önce bana anlattığı bir hikayeydi.

Bu kadının 10 günlük Akdeniz yolculuğunda olduğu ve birkaç gün içinde yemek borusunun kendiliğinden patladığı öğrenildi. Bu Inanılmaz Derhal tedavi edilmezse ölümle sonuçlanacak ciddi bir durum.

Yolcu gemisi doktoru ne olduğunu anlayınca bir helikopterle kendisini en yakın hastaneye götürmesini emretti. Hangi ülkede olduğunu hatırlamıyorum ama ameliyat, komplikasyonlar ve iyileşme arasında iki ay hastanede kaldı.

1.000.000 dolardan fazla masrafının tamamını karşılayan premium seyahat sigortası planı için 450 dolar ödedi. Kocası için sağlık hizmeti, sağlık hizmeti, seyahat kesintisi masrafları ve gidiş-dönüş uçuş masraflarından.

Bu hikaye kafama takılınca, en kötü senaryo mantığım devreye girdi ve bana gemi yolculuğu için seyahat sigortası yaptırmamı söyledi.

Seyahat sigortam gerçekte neleri kapsıyor?

Daha önce ayak bileğimi kırmıştım ve tedavisi oldukça basit ve kolaydır. Botunu giy ve yoluna devam et. Bu kopuş daha da kötüydü ve yabancı bir ülkede olmak işleri zorlaştırıyordu.

Öncelikle açık bir kırık yaşadım. Bu, kaval kemiğimin cildimi kırdığı anlamına gelir, bu da sizi enfeksiyon riskine sokar. Eğer kapalı bir konaklama olsaydı, belki yolcu gemisine geri dönebilir, gemideki doktorun ayağımı yere koymasını sağlayabilir ve eve dönene kadar ağrı kesici alabilirdim.

Açık kırıklar, yaranın debridmanı için mümkün olan en kısa sürede cerrahi olarak tedavi edilmelidir. Ameliyat, yolcu gemisine dönmeyeceğim anlamına geliyordu.

Beni nereye götüreceğim konusunda pek çok tartışma vardı; Dominik Cumhuriyeti'nin çok farklı bir sağlık sistemi var. En iyi bakımın özel bir klinikten alınmasına karar verildi.

Tedavi edilmem için klinik 80.000 Dominik Pezosu (DOP) tutarında bir depozito talep etti. Döviz kuru günden güne dalgalanıyor ancak bu yazının yazıldığı sırada 1.369 dolara eşitti.

Antibiyotikler, IV ağrı kesiciler, röntgenler, elektrokardiyogram için serum takıldı ve ameliyata hazırlandım. Yarayı temizleme operasyonu hızlıydı ama yine de anestezi gerekiyordu.

Cerrah bacağımı düzeltmek için ayrıca ORIF'ye (açık redüksiyon dahili fiksasyonu) ihtiyacım olacağını söyledi. Burada kırışıklarınızı bir sopa ve vidalarla düzeltiyorlar. Karmaşık bir ameliyat değil ama evdeki bazı insanlarla ve grubumuzda seyahat eden doktor arkadaşımla konuştuktan sonra, ORIF ameliyatı için ABD'ye dönene kadar beklemenin en iyisi olduğuna karar verdik.

Yarayı temizlemek için yapılan ameliyattan sonra cerrah, eve uçmam güvenli oluncaya kadar iki gün klinikte kalmamı emretti. Bu geziyi çoğunlukla IV antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlarla geçirdim. Depozito toplamına uygulandıktan sonra elimde 357.000 DOP veya 6.110 $ daha kaldı.

Yeni ameliyat olmam ve kırık bacağımın tam olarak iyileşmemesi nedeniyle tek başıma eve uçamayacaktım. Dominik Cumhuriyeti'ndeki cerrah eve uçmama yardımcı olacak bir seyahat arkadaşına ihtiyacım olduğunu söyledi, bu yüzden kocam bir uçak bileti rezervasyonu yaptı ve ameliyatımın ertesi günü oradan ayrıldı. Uçuşu 400 dolardı.

Cerrah eve güvenli bir şekilde uçabilmem için iki şey emretti: beni hastaneye nakledecek bir ambulans ve bandajlı bacağıma yeterince yer açmak için eve birinci sınıf uçuşlar. Yan not: Bu benim ilk kez birinci sınıfta uçmamdı ve takdir edebildiğimde bunu tekrar yapmayı çok isterim. En azından kocam bedava Bloody Mary'nin tadını çıkardı.

O biletler ucuz değildi. Bu sadece birinci sınıf bir uçuş değildi, küresel bir salgının başlangıcında son dakika, tek yön bir uçuştu. Bunun için 1275 dolar ödedik her biri bilet.

Havaalanına ambulans yolculuğu 7.600 DOP veya 130 dolardı. Şoförlere nakit ve bahşiş ödedik. Bu arada muhteşemlerdi. Hiçbiri İngilizce konuşmuyordu ve biz de İspanyolca konuşmuyoruz, bu yüzden 30 dakikalık araba yolculuğunu Google Çeviri aracılığıyla iletişim kurarak geçirdik.

Bu noktada tekerlekli sandalyede olduğum için havaalanında daha fazla zamana ihtiyacımız olacaktı ve ambulansımız beklenenden daha yavaş hareket ediyordu. Sürücü zamanımızın kısıtlı olduğunu biliyordu ve bizi havaalanına zamanında ulaştırmak için çimenli refüjden karşıdan gelen trafiğe doğru ilerledi. Muhtemelen en güvenli hareket değildi ama işe yaradı.

O kadar tatlılardı ki, bizimle fotoğraf çektirmek bile istediler çünkü dedikleri gibi, “Bu günü hatırlamak isteyeceksiniz!”

Aman Tanrım, kompresyon çorapları ve üç günlük kıyafetler bir görünüm. Göremediğiniz şey ise tamamen hareketsiz olduğum için benim de kateterle seyahat ettiğimdir. O günü kesinlikle unutmayacağım!

Kocamın Dominik Cumhuriyeti'ne uçuşu, eve birinci sınıf biletlerimiz ve ambulans yolculuğu arasında bu fazladan 3.080 dolardı.

Aşağıdaki harcamalardan hangileri seyahat sigortası kapsamındadır:

 • Klinik için 1369$ depozito
 • Ameliyat ve hastanede kalış için 6.110 $
 • ABD'ye iki uçuş için 2.550 dolar

= Ödenen toplam giderlerde 10.029 ABD Doları

Seyahat sigortası kocamın Dominik Cumhuriyeti'ne olan 400 dolarlık uçuşunu kapsamıyordu; bunun acil bakım ve ulaşımın bir parçası olmadığını söylediler. Onlara göre halihazırda Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan biri benimle birlikte eve uçabilir.

Okumak:  Magento 500 Dahili Sunucu Hatası – 4 Gerçek...

Yolculuktan sonra Florida'dan eve dönüş uçağım için 200 dolar talep ettik, ancak kredi kartı puanlarıyla ödediğim için talebimiz reddedildi. Bazı seyahat sigortaları puanlar için geri ödeme sunuyor ancak Generali'nin planı bunu yapmıyordu. İnkar edebileceklerini bildiğimizi iddia etmeye çalıştık.

Bir diğer seyahat sigortası masrafı ise klinikten havaalanına 130 dolarlık ambulans yolculuğuydu. Sorun, makbuzun tarihinin olmamasıydı.

Bu 730 dolardır, geri ödeme yapılmadı.

Bahsetmediğim bir şey de gemi yolculuğunun maliyeti ve seyahatin yapamadığım kısmı için geri ödeme almak. Uzun lafın kısası, arkadaşım cruise partisinin bir parçasıydı ve ben de onun misafiri olarak gittiğim için biletimi organizatörler karşıladı.

Kruvaziyer organizatörlerinin bu iddiayla başa çıkmak için kendi sigortaları vardır. Eğer gemi yolculuğunun parasını ödemiş olsaydım, bu hasarı seyahat sigorta şirketime bildirecektim. Mantıklı geliyor?

Toplamda 142,68 $'lık seyahat sigortam, cepten yaptığım harcamalarda 10.000 $'ın üzerinde tasarruf sağlamamı sağladı.

Seyahat sağlık sigortam sağlık masraflarını karşılar mı?

Yurtiçi sağlık sigortası planınızın ABD dışındaki tıbbi bakımı kapsaması pek olası değildir. Planınız herhangi bir şeyi kapsıyorsa, bu yalnızca çok çok acil durumlar için olacaktır.

Mesela kırık bacağım yabancı bir ülkede acil ameliyata ihtiyaç duyacak kadar ciddi bir yaralanmaydı. Arkadaşlarımı ve eşyalarımı yolcu gemisinde bırakıp iki gün hastanede kalmak zorunda kaldım.

Sağlık sigortası şirketim (Anthem Blue Cross Blue Shield) bunu acil bir durum olarak değerlendirmedi; bu yalnızca acil bir durumdu.

Sigorta şirketim acil durumu şöyle tanımlıyor: Yaralanma yeterince şiddetliyse “Üyenin fiziksel veya zihinsel sağlığını ciddi şekilde tehlikeye atıyor; vücut fonksiyonlarında ciddi bozulma; veya herhangi bir vücut organının veya parçasının ciddi fonksiyon bozukluğu”.

Sağlık sigortanızı aramanızı ve uluslararası seyahat poliçelerini sormanızı öneririm, ancak muhtemelen aradığınız sigorta türünü sunmayacaklarını da anlıyorum.

Kredi kartımın sunduğu seyahat korumasına ne dersiniz?

Tüm kredi kartları seyahat korumasıyla birlikte gelmez, ancak daha popüler seyahat kartlarından bazıları (Chase Sapphire kartları ve American Express Platinum kartı gibi) bu özelliğe sahiptir. Önemli: Sigorta kapsamına girebilmek için seyahat rezervasyonunuzu bu kartı kullanarak yapmanız gerekir.

Kredi kartınızın teminatıyla ilgili başka bir şey de, üçüncü taraf seyahat sigortasıyla karşılaştırıldığında oldukça sınırlı olmasıdır.

Araç kiralamalarda kredi kartınızla en yaygın teminat türü bagaj gecikmesi, yolculuk gecikmesi, yolculuk kesintisi, acil yolculuk iptali, kaza sonucu ölüm ve parçalanma ve çarpışma hasarı teminatlarıdır.

Ancak örneğin Dominik Cumhuriyeti'nde bacağınızı kırarsanız muhtemelen ihtiyacınız olan sigortayı alamayacaksınız.

Seyahat kartı olarak kabul edilen üç kredi kartım var ve bunların hiçbiri seyahat sigortamın kapsamını karşılamıyor.

Points Guy'ın daha fazlasını açıklayan gerçekten iyi bir makalesi var: Seyahat Sigortası Ne Zaman Alınmalı ve Kredi Kartı Korumalarına Ne Zaman Güvenilmeli?.

Peki ya uçuş sigortası?

Çoğu havayolu şirketi sınırlı bir seyahat sigortası sunar ve Limitli Anahtar mı.

Uçuşlarınıza ait ödeme bilgilerinizi girdiğinizde açılan pencereyi eminim görmüşsünüzdür. “Uçuşunuzu iptallerden veya gecikmelerden korumak için teminata 25$ harcamak ister misiniz?”

İyi bir anlaşma gibi görünüyor ve daha önce ne kapsadığını anlamadığım için satın almıştım. Havayolu şirketlerinin sunduğu teminatlara tıbbi bakım, kayıp bagaj dahil değildir ve “herhangi bir nedenle iptal” teminatı değildir.

Seyahat sigortasını ne zaman satın almalısınız?

Artık yabancı bir ülkede sağlık sigortanıza güvenemeyeceğinizi, kredi kartınızın kapsamlı teminat sunmadığını ve uçuş sigortasının olmadığını biliyorsunuz. Meltem.

Bu nedenle ABD dışına seyahat ediyorsanız seyahat sigortasını şiddetle tavsiye ederim. Uzmanlar şu nedenlerle aynı tavsiyeyi verecek:

1. Tıbbi harcamalar konusunda endişeleniyorsunuz

Seyahat sağlık sigortası, ev sağlık sigortanız gibidir ve uzmanların seyahat sigortasını tavsiye etmesinin ana nedeni de budur. Bu olmadan, yabancı bir ülkedeki tıbbi acil durum mali durumunuzu mahvedebilir. Çoğu poliçenin önceden mevcut koşullara ilişkin sınırlamaları vardır, ancak araştırma yapabilir ve önceden mevcut koşullar için teminat bulabilirsiniz.

2. Bagajınızın ve kişisel eşyalarınızın teminat altına alınmasını istiyorsunuz

Oldukça pahalı eşyalarla seyahat etmek alışılmadık bir durum değil. Dizüstü bilgisayarınızın, tabletinizin, cep telefonunuzun, kameranızın, mücevherlerinizin ve daha fazlasının toplam maliyetini düşündüğünüzde bu tutar hızla artar.

Seyahat sigortası bu eşyaların kaybolması veya hasar görmesi durumunda karşılanabilir. “Olabilir” diyorum çünkü çoğu politika, eşyalarınıza dikkatsiz davranmamanızı bekliyor. Örneğin, dizüstü bilgisayarınızı bir otel lobisinde gözetimsiz bırakmazsınız.

Kapsama konusunda bazı sınırlamalar olacağından alyans gibi değeri yüksek eşyaları sormalısınız. Daha da iyisi pahalı mücevherlerinizi evde bırakın.

Bazı poliçelerde golf sopaları, kayak malzemeleri, avcılık veya olta takımları gibi ek teminatlar bulunur. Kayak veya golfle geçireceğiniz günleri kaçırırsanız veya sizinki kaybolursa veya nakliye sırasında gecikirse, kiralama masraflarını bile karşılayabilirler.

3. Maceracı bir gezginsiniz

Her seyahatin kendi riskleri vardır; kocam Bahamalar'da dinlendirici bir plaj tatilinde parmağının ucunu kesti ve o da sadece yeşil soğan doğruyordu. Ancak daha fazla riskle karşılaşacağınız belirli tatil türleri vardır.

Okumak:  Tam zamanlı seyahat göründüğü kadar iyi mi?

Orman yürüyüşü, ziplining, parasailing, sörf, mağaracılık vb. yaralanma olasılığınızı artırabilecek şeylerdir. World Nomads, ekstrem sporları kapsayan az sayıda seyahat sigortası şirketinden biridir.

4. Herhangi bir nedenle seyahatinizi iptal etmek istiyorsanız

Bir şeyler ortaya çıkıyor. Belki pasaportunuz için yeterince erken başvurmadınız, evcil hayvanınız hastalandı, mali sorunlarınız var, küresel bir salgın sırasında seyahat ediyorsunuz vb. Herhangi bir nedenle seyahatinizi iptal etme seçeneğini istiyorsanız seyahat sigortası satın alabilirsiniz. yardım.

Bunu daha önce de söyledim, ancak tüm poliçeler “herhangi bir nedenle iptal” veya CFAR olarak değerlendirilmez. Çoğu CFAR poliçesi, ön ödemeli ve iadesiz seyahat masraflarınızın %100'ünü karşılamaz; bu oran %50 ile %75 arasında değişir.

Bu poliçeler daha pahalıdır ve insanların beklediğinden daha az teminat sağlar; araştırmanız da öyle. Çoğu şirket CFAR'ı eklenti olarak sunuyor ancak bunlar pahalıdır ve insanların beklediğinden daha az kapsama alanı sağlar.

5. Eve erken gelmeniz gerekebilir

Bir arkadaşım, yeni kayınpederi ölümcül bir hastalık nedeniyle hastaneye kaldırıldığı için balayından erken ayrılmak zorunda kaldı. Eve gelmeleri iyi oldu çünkü kayınpederi döndükten birkaç gün sonra öldü. Balayının geri kalanını ve son dakika uçak biletlerini seyahat sigortası karşıladı.

Genel olarak seyahat sigortası kişinin rahatlığıdır. Ne olacağını kontrol edemezsiniz ancak acil durum senaryolarıyla ilişkili mali stresin çoğunu azaltabilirsiniz.

Seyahat sigortası ile seyahat edin

Seyahate çıkmadan önce seyahat sigortası poliçenizin yazdırıldığından ve kolayca erişebileceğiniz bir yerde saklandığından emin olun. Otelinizden, yolcu geminizden vb. siz uzaktayken üzerinizde kalmalıdır.

Benimle ilgili bir poliçem olmadığı için birisinin yolcu gemisine geri dönmesi, onu bulması ve geri getirmesi gerekiyordu.

Ayrıca poliçenizin ve seyahat planınızın bir kopyasını evdeki birine göndermek de kötü bir fikir değildir. Sizden giriş bilgisi veya poliçe numarası almaya gerek kalmadan hasar işlemlerine hızlı bir şekilde erişebilirler.

Seyahat sigortası talebinde bulunurken neler beklenmeli?

Yalan söylemeyeceğim, iddialarla uğraşmak çok sinir bozucu oldu. Eşim cebimizden yaptığımız harcamaların ödenmesini beklerken çok stresliydi. İşlerin hala devam ettiğinden emin olmak için iki haftada bir aradı ve e-posta gönderdi.

Evrakları iki kez yeniden göndermek zorunda kaldık, ilkinde talebimizin tamamı reddedildi (nedenini birazdan açıklayacağım) ve talebimizin ödenmesi tam yedi ay sürdü.

Başımıza gelenlerin düşündüğünüzden çok daha yaygın olup olmadığının farkında değilim. Seyahat sigortası şirketleri birçok belgeleri nasıl aldıkları ve talep gönderme süreci ile ilgilidir.

Talep süreci hakkında bilmeniz gerekenler:

 • Talebinizi en kısa sürede gönderin. Bu, işleri hızlandırır, ayrıntılara hakim olursunuz ve çoğu şirket, taleplerinizi 90 günlük bir süre içinde göndermenizi ister.
 • Her şey elektronik olarak sunulmalıdır. Makbuzlarınızın fotoğraflarını çekmeniz veya taramanız gerekecektir. Görüntüler çok net olmalıdır (bu yüzden belgeleri yeniden göndermek zorunda kaldım).
 • Tıbbi tazminat talepleri öncelikle sağlık sigorta şirketinize gitmelidir. Çünkü sağlık sigortanız olabilir Masrafları karşılamak için öncelikle onlara teslim etmelisiniz. Seyahat sigortası talebim başlangıçta sağlık sigortası şirketimden resmi bir ret alamadığımız için reddedildi.
 • Seyahat masraflarınız veya acil durum harcamalarınızla ilgili her türlü belgeyi saklayın. Gereksiz veya yararsız görünse bile saklayın. Sigortalı İngilizce el yazısıyla yazılmış bir not, sigortanın eve dönüş pahalı uçuşlarımızı karşılamasının nedenidir ve biz bunu neredeyse hiç sağlamayız.
 • Talebinizin işlenmesi beklediğinizden daha uzun sürecektir. Talebinizin işleme alınması en az üç ay sürebilir ve cebinizden yaptığınız harcamaların geri ödenmesini bekliyorsanız, bu sanki sonsuza kadar sürecekmiş gibi gelebilir.

Zor olduğunu biliyorum ama sabırlı ol. Sorularınız varsa veya talebiniz üzerinde çalıştıklarından emin olmak istiyorsanız talep temsilcinize her zaman e-posta gönderebilirsiniz.

olmalı Sen seyahat sigortası satın almak mı istiyorsunuz?

Bundan sonra ülkeden ayrılırken mutlaka seyahat sigortası yaptıracağım. Bu, tatillerimizin toplam maliyetini bütçelemek ve hesaba katmak zorunda kalacağımız ek bir masraftır.

Yaşadıklarım oldukça küçüktü ama seyahat sigortası olmasaydı birikimlerimizin çoğu silinip giderdi.

Dilini bilmediğim yabancı bir ülkede yaralanmak gerçekten çok korkutucuydu. Bunun bedelini bilemezsiniz ama masraflarımın çoğunun karşılanacağına güvenmek, eve dönene kadar geçen o birkaç günü atlatmama yardımcı oldu. Tamam, ağrı kesicilerin de gerçekten faydası oldu.

Ancak mesele şu ki, seyahat sigortası bir kolaylıktır. Satın almak bir seçenek ama umarım uzun vadede ne kadar faydalı olabileceğinin farkındasınızdır.

Genellikle seyahat sigortası mı satın alıyorsunuz? Bu seyahat sigortası incelemesine eklememi istediğiniz bir şey var mı?
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!