Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucusu Nasıl Kullanılır?

Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucusu Nasıl Kullanılır?

Visual Composer, WordPress için ReactJS tabanlı bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur ve geliştiricilerin ve tasarımcıların web sitelerini tam bir yaratıcı özgürlükle sıfırdan oluşturabilmeleri için çok çeşitli özellikler sunar.

Görsel Besteci sayfa oluşturucu, sıfır kodlama becerisi gerektirdiğinden teknoloji konusunda bilgili olmayan kullanıcılara tam kontrol sağlar. Ancak profesyonel web geliştiricileri için de API aracılığıyla özelleştirme olanağı sunuyor.

Bu makalede, WordPress için Visual Composer Website Builder'ın hem ücretsiz hem de premium sürümlerine genel bir bakış bulacaksınız. Arayüz, özellikler ve aktivasyon hakkında bilgiler olacak, böylece Visual Composer sayfa oluşturucunun sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Neden Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucusunu Seçmelisiniz?

WordPress web siteleri için Visual Composer, üstbilgiler, altbilgiler ve kenar çubukları da dahil olmak üzere eksiksiz bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olmak için 500'den fazla içerik öğesi ve önceden tasarlanmış şablonlar sunar. Ayrıca herhangi bir ek seçeneğe ihtiyacınız varsa editör, resmi depodaki en popüler eklentileri destekler (ve sayılıyor). Ayrıca herhangi bir WordPress temasıyla da uyumludur.

Yazılıma gelince, Visual Composer for WordPress'te kullanılan modern teknolojiler, daha iyi site performansı, daha iyi SEO ve daha hızlı sayfa yükleme elde etmenizi sağlayarak sitenizin daha üst sıralarda yer almasını, daha fazla trafik almasını ve dönüşüm oranlarını artırmasını sağlar.

Daha da ilginci, yeni nesil Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucusu, bugüne kadar 4,3 milyonun üzerinde aktif yüklemeye sahip orijinal web sitesi oluşturucusu olan WPBakery Page Builder (kısa kod tabanlı, sürükle ve bırak oluşturucu) ile aynı ekip tarafından oluşturulmuştur. Her ikisi de bu eklentilerin sunduğu performans, işlevsellik ve özellikler açısından farklılık gösteren bağımsız ürünlerdir.

Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucusunun Özellikleri

Görsel Besteci Merkezi

Bulut hem ücretsiz hem de premium sürümlerde mevcuttur. Burada tüm içerik öğelerini, şablonları, eklentileri ve entegrasyonları bulabilirsiniz. Bunları yalnızca indirerek içerik kitaplığınıza ekleyebilirsiniz.

En iyi yanı, haftalık olarak yeni özellikler ve araçlar sunan ve kullanıcı deneyimini iyileştirme olanaklarını artıran düzenli güncellemelerdir.

Rol Yöneticisi

Rol Yöneticisi eklentisi, web sitenizi, kullanıcıların sitenizi yönetme konusundaki yeterlik eksikliğinden kaynaklanan insan hatalarına karşı güvence altına alarak size zaman kazandırabilir. Bu, herhangi bir kullanıcı rolü için farklı özelliklere, seçeneklere ve haklara erişimi ayarlayarak WordPress sitenizdeki kullanıcı izinleri üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Okumak:  2024'teki Instagram Rehberleri Rehberiniz

Daha da önemlisi, Rol Yöneticisi bir öğe kilitleme seçeneğiyle birlikte gelir. Bu seçeneği kullanarak, belirlediğiniz kullanıcı rolleri için hem düzenleyici işlevini hem de içeriği kontrol edebilirsiniz. Ve elbette, ek roller sunan Yoast SEO ve WooCommerce gibi eklentilerle uyumludur.

Sayfa Tasarımı Seçenekleri

Sayfa tasarımı seçeneği, Visual Composer WordPress eklentisinin en güçlü özelliklerinden biridir. Kenar boşlukları, kenarlıklar, dolgu ve yarıçap için bir dizi ayarlanabilir parametre sunar (“soğan kontrolleri” olarak bilinir)ayrıca yalnızca satırların değil, web sitenizdeki tüm yayınların ve sayfaların arka planını şekillendirmek için birden fazla seçenek.

Yeni başlayanlar için paralaks efektleri, animasyonlar, video arka planı, resim slayt gösterileri veya CSS degrade kaplaması gibi farklı arka plan tasarım seçenekleri arasından seçim yaparak sayfanıza stil verin.

Görsel Besteci İçgörüleri

Visual Composer Insights aracı, içeriğinizi analiz eder ve oluştururken daha iyi web siteleri tasarlamanıza yardımcı olan akıllı senaryolar sunar.

Insights ipuçlarıyla site performansınızı, SEO sıralamanızı ve genel kullanıcı deneyiminizi iyileştirebilirsiniz.

Duyarlı tasarım

Farklı cihaz türlerine yönelik yanıt verme yeteneği onaylanmış bir Core Web Vital'dir. Bu nedenle Visual Composer, siz oluştururken web sitenizin masaüstü, tablet ve mobil uyumlu olmasını sağlamak için yerleşik otomatik ayarlamalarla birlikte gelir. Veya isterseniz her cihazın yanıt verme ayarlarını ayrı ayrı özelleştirin.

Sayfa tasarımı seçenekleri aynı zamanda duyarlı tasarım ayarlarını da destekler. Arka planlar, dolgular, kenar boşlukları ve animasyonlar da hayal ettiğiniz gibi belirli bir cihaza uyacak şekilde ayarlanabilir.

Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucu: Artıları ve Eksileri

Artıları:

 • Ön uç düzenleyicide kolay arayüz;
 • Sizin veya müşterinizin en çılgın fikirlerinden herhangi birini gerçekleştirmek için çok miktarda içerik öğesi, şablon ve tasarım seçeneği;
 • 1000 siteye sahip geliştiriciler için en iyi fiyatın yanı sıra tek ve 3 siteli lisanslar için uygun fiyat;
 • Yüksek performans, hız ve SEO için otomatik optimizasyon;
 • Eylemleri geri alma ve yineleme seçeneğiyle canlı düzenleme;
 • Özel düzenler oluşturmak için tema oluşturucu seçenekleri;
 • Düzenli güncellemeler ve birinci sınıf destek.

Eksileri:

 • Herhangi bir yeni eklentiye alışırken karşılaşacağınız gibi bir öğrenme eğrisi.

Kullanıcıların Visual Composer Website Builder'da Karşılaştığı Uyumsuzluklar

Aşağıda Visual Composer ile ilgili en sık bildirilen sorunların listesi yer almaktadır:

 • Etkinleştirme sorunu: Çoğu durumda kullanıcılar etkinleştirme sınırına ulaşıldığını bildirir. Bunun nedeni, istemcinin başka bir etki alanında etkin bir lisansa sahip olması veya onu farklı bir etki alanına sahip hazırlama sitesinde etkinleştirmeye çalışmasıdır. Bu sorunu çözmek için kullanıcılar şu adrese gidebilir: Görsel Bestecim lisanslarını yönetmek için – başka bir yerde etkinleştirilebilmeleri için kullanılmayanları devre dışı bırakın.
 • Sayfa kaydetme sorunu: Bu durumda kullanıcılar sayfayı kaydederken yeşil yerine kırmızı onay işaretiyle karşılaşır, bu da kaydetme sınırına ulaşıldığı anlamına gelir. Bu, başka bir eklentinin neden olduğu JavaScrip hatası nedeniyle meydana gelebilir. Her ihtimale karşı, sayfayı zaman zaman kaydetmeniz önerilir. Bu sorunu gidermek için kullanıcıların sayfa revizyonlarını kontrol etmesi gerekir; çok sayıda revizyon kayıtlıysa bunları temizlemenizi öneririz. Ayrıca Bellek Sınırını ve Maksimum Gönderi Boyutunu da güncellemenizi öneririz.
 • Ödeme yöntemlerinin değiştirilmesiyle ilgili bir sorun: Bu, gelecekte yenileme ödemeleri için hesapla ilişkili kartı değiştirmek isteyen kullanıcılarla ilgilidir. Bu durumda kullanıcıların şu adımları takip etmelerini öneririz. Eklentinin 22 Ocak 2020'den önce satın alındığı durumlarda, müşteri, kartın ödemeyi işleme koymaması durumunda bir e-posta alır ve kartı güncellemek için e-postadaki bağlantıyı kullanabilir.
Okumak:  Blog Yazıları Yazma Sanatı

Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucu Fiyatlandırması

Görsel Besteci sayfa oluşturucu WordPress için ücretsiz ve premium fırsatlar sunar. Ücretsiz sürüm, basit ama tamamen işlevsel bir web sitesi tasarlamak için sürükle ve bırak düzenleyiciyi, 50'den fazla öğe ve şablonu ve tasarım seçeneklerini sunar.

Premium lisanslar, Visual Composer'ın bir Tekli (49 ABD Doları/yıl) veya 3 Web Sitesi (99 ABD Doları/yıl) için tam sürümünü sunar; bu arada, eğer premium'a geçerseniz 15 gün boyunca risksiz bir deneyim sunar!

Hızlı ve kolay bir web sitesi oluşturmak için tüm Visual Composer özelliklerine ve eklentilerine tam erişim ile 1000'e kadar siteye sahip geliştiriciler ve ajanslar için yılda 349 $ karşılığında en iyi fırsat.

Sistem/Barındırma Gereksinimleri

Visual Composer WordPress için yapılmıştır, dolayısıyla aynı gereksinimlere uygundur.

Yeni başlayanlar için WordPress barındırma hizmetinizin olduğundan emin olun (DreamHost'i öneririz) Visual Composer ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin Sistem durumu Görsel Besteci Kontrol Paneli Ayarları altında.

Sunucu Gereksinimleri

 • Önerilen PHP 7.2 veya üstü;
 • MySQL sürüm 5.6 veya üzeri (WordPress'i MariaDB 10.0 veya üzeri sürümde de çalıştırabilirsiniz);
 • HTTPS desteğiT (İyi SEO için zorunludur).

PHP Uzantı Gereksinimleri

Gereksinimleri Ayarlama

 • wp-content/uploads klasörü yazılabilir (daha fazla bilgiyi şurada bulabilirsiniz WP Kodeksi);
 • Php.ini'deki bellek sınırı, Memory_limit = 256M olarak ayarlanmıştır;
 • Php.ini'de maksimum yürütme süresi max_execution_time = 90 olarak ayarlanmıştır

Tarayıcı ve Cihaz Erişilebilirliği

 • Visual Composer başlıca tarayıcıların tüm son sürümlerini destekler (bunları her zaman güncel tutmanızı öneririz);
 • Düzenleyici ayrıca web sitenizi mobil, tablet, dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlardan düzenleme seçeneği de dahil olmak üzere tüm önemli cihazları destekler.

DreamHost Kullanarak Visual Composer Nasıl Kurulur

Artık bir web sitesi oluşturucu kullanmanın avantajları hakkında her şeyi bildiğinize göre, Visual Composer, kullanıcılarına harika bir paket teklifi sunmak için DreamHost ile ortaklık kurdu. ücretsiz web sitesi oluşturucu artı barındırma.

Mevcut bir DreamHost müşterisiyseniz buraya gidin: giriş yapmak ve hesabınızın kimlik bilgilerini girin. Veya yeni bir kullanıcıysanız yeni bir hesaba kaydolabilirsiniz.

Ayrıca başlatabilirsiniz Görsel Besteci resmi web sitelerinden veya resmi WordPress eklenti deposundan veya WordPress yönetici sayfasından.

Kurulumu tamamlamak ve eklentiyi etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin. talimatlar. Süreç bittiğinde web sitenizi oluşturmaya hazırsınız!

Premium Görsel Besteci Lisansına Yükseltme

Yukarıda belirtildiği gibi, Visual Composer'ın premium sürümü, eksiksiz bir web sitesi oluşturmak için içerik öğelerinden ve önceden tasarlanmış şablonlardan tasarım seçeneklerine ve eklentilere kadar tonlarca özellik sunar.

Ücretsiz sürümün kendisi harika olsa da, hiçbir sınırlama olmaksızın premium sürüme geçme deneyimini tam olarak denemenizi önemle tavsiye ederiz. Denetimi yükseltmenin yararları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Ücretsiz ve Premium gözden geçirmek.

Ayrıcalıklı özellikler

 • Tema Oluşturucu;
 • Açılır Pencere Oluşturucu;
 • Küresel Şablonlar;
 • Bakım Modu;
 • Prim Desteği;
 • Dışa Aktarma/İçe Aktarma Eklentisi;
 • Uyumluluk Unsurları;
 • Unsplash Hazır Görüntü Kitaplığı ve çok daha fazlası.

Visual Composer Premium'a Nasıl Yükseltilir

 1. my.visualcomposer.com hesabınıza gidin ve giriş yapın;
 2. 'Lisanslar'ın üzerine gelin ve yükseltmeler bölümünün altındaki 'Yükselt'i tıklayın;
 3. Yeni lisansınızı seçin ve Lisansı Yükselt'e tıklayın;
 4. Ödeme formunu doldurarak siparişinizi tamamlayın ve işiniz bitti!

Visual Composer Web Sitesi Oluşturucusu nasıl kullanılır (Uygulamalı)

Bu adım adım video eğitimlerinde hayallerinizdeki web sitesini oluşturmak için Visual Composer düzenleyicisinde nasıl gezineceğinizi göstereceğiz.

Okumak:  Doğru Python Web Geliştirme Şirketi Nasıl Seçilir?

İnşa etmeye başlamanın ilk adımı öğrenmektir arayüz 3 dakikadan kısa sürede:

Bir sonraki adım daha önemli bir adım çünkü Görsel Besteci Merkezi senin en iyi arkadaşın. Sonuçta, ön uç düzenleyicideki tüm özellikleri saklıyor:

Hub'dan öğeleri ekleyip düzenleyin ve düzeni sürükle ve bırak Bu videoda açıklandığı gibi işlev:

Hakkında daha fazla bilgi edinmek için eleman kontrollerişu kısa videoyu izleyin:

İçerik yazmaya başladığınızda yerleşik TinyMCEditor'dan yararlanacaksınız. Metin düzelticitüm standart yazı tiplerine ve Google yazı tiplerine erişimin yanı sıra orijinal metin düzenleyiciden daha fazla düzenleme seçeneğine sahiptir:

Son fakat bir o kadar da önemlisi, olasılıkları anlamanın arkasına geçin. cevaplanabilirlik Ve tasarım seçenekleri teklif etmek zorundayım:

Nihayet, kaydetmek (İlerlemenizi kaybetmemek için bunu zaman zaman yapın) Ve Yayınla Senin sayfan:

DreamHost'te Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucu Performansı

Gerçek şu ki: Hiç kimse yavaş yüklenen web sitelerini sevmez, Google bile. Dolayısıyla yükleme hızı bir web sitesinin temel faktörlerinden biridir ve önemli bir SEO sıralama faktörüdür. Size Visual Composer ile oluşturduğum ve muhtemelen piyasadaki en hızlı WordPress barındırma yığınında barındırdığım WordPress sitesinin performansını göstereceğim. DreamHost, sitenin %99 kesintisiz çalışma süresine sahip olduğunu iddia ediyor, bu nedenle siteyi farklı araçlarda test ederek bu iddiayı kontrol etmenin zamanı geldi.

Kullandığımız kaynaklar

İsim Şartname
Bulut Yolları Sunucusu Vultr – Yüksek Frekans
Veri merkezi konumu Seattle
Veri deposu 2GB
SSD Diski 64 GB
Bant Genişliği Aktarımı 2TB
İşlemci 1 Çekirdek
İşletim sistemi Debian 9
NGINX 1.19
Vernik 6.0.7
Apaçi 2.4.25
Veri tabanı MariaDB 10.1
PHP 7.3

GTMetrix Performans Analizi

URL'si: https://gtmetrix.com/reports/wordpress-643363-2096364.cloudwaysapps.com/PhpcRxMj/

 • Verim: 100%
 • Yapı: %96
 • LCP: 569ms
 • Açıklama: 0ms
 • CLS: 0

Pingdom Performans Analizi

URL'si: https://tools.pingdom.com/#5ecfa5794e000000

 • Performans Derecesi: 87
 • Sayfa boyutu: 968,4 KB
 • Yükleme zamanı: 295 ms
 • İstekler: 33

PageSpeed ​​Insight Performans Analizi

 • Genel Not: 99
 • FCP: 0,4s
 • Hız Endeksi: 1.9s
 • LCP: 0,9s
 • TTI: 0,4s
 • Açıklama: 0ms
 • CLS: 0

(Özel sunucular ve yerleşik önbellek eklentileri ile DreamHost tarafından yönetilen WordPress barındırmayı kullandığımızı unutmayın.)

Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucu + DreamHost Kullanıcı İncelemeleri

Özet

Forbes, tasarım özgürlüğü, güçlü özellikleri ve kullanım kolaylığı nedeniyle Visual Composer'ı işletme web siteniz için sahip olunması gereken WordPress eklentilerinden biri olarak listeledi.

Artık TEDx, Martini, BBDO ve daha binlercesi gibi üst düzey bir web sitesi de oluşturabilirsiniz. #MadeInVCve yaratabileceklerinizin sınırı yoktur.

Bugün hızlı ve üst düzey bir web sitesi oluşturmak için, Visual Composer'ın ücretsiz sürümünü ve DreamHost tarafından doğrulanmış WordPress tarafından yönetilen bulut barındırmada Starter temasını kullanmaya başlayın. En hızlı WordPress arayışıyla ilgili DreamHost web seminerine göz atın.

Zaten Visual Composer'ı kullanıyor musunuz? İnceleme bırak Burada. 🙂

×

Bültenimizi Alın
En son güncellemeleri ve eğitimleri ilk alan siz olun.

Bize Abone Olduğunuz için Teşekkür ederiz!