Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Hangi E-Ticaret CMS Size Uygun?

Hangi E-Ticaret CMS Size Uygun?

Satıcıların mağazaları faaliyete geçmeden önce yapacakları pek çok seçenek var; site tasarımı, müşteri tabanı ve ürün iyileştirme bunlardan birkaçıdır. Ancak bu seçimlerin altında potansiyel olarak daha önemli olan başka bir şey var: Hangi e-ticaret CMS'si bunları sunmak için uygundur?

2019'da e-ticaret satışları satışların %13,7'sini oluşturacak dünya çapında perakende satışlar. 2021 yılına kadar bu sayının %17,5'e çıkması bekleniyor. İyileştirilmiş erişim, veriye dayalı stratejiler ve mobil uygulamalar, bu hızlı büyümenin nedenleri. Tüccar ve tüketici beklentilerini karşılamak için e-ticaret CMS'nin sürekli geliştirilmesi bir diğeridir.

Magento'dan WooCommerce'e ve ötesine kadar doğru CMS, satıcıların alıcının yolculuğunu optimize eden ve satışları artıran bir vitrin oluşturmasına olanak tanır.

Bu makalede, satıcıların kullanabileceği en popüler yedi e-ticaret CMS'sine bir göz atılmaktadır. Her birinin artılarını ve eksilerini sıralıyor ve hangi satıcıların hangisini kullanması gerektiğine bakıyor. Yeni bir e-ticaret mağazası kurmayı düşünüyorsanız veya diğer olasılıkları araştırmakla ilgileniyorsanız okumaya devam edin.

E-ticaret CMS Karşılaştırması

Magento2

Magento 2, e-ticaret dünyasının en işlevsel platformlarından biridir. Daha karmaşık alıcı yolculukları oluşturup yönetebilen uygulama, bazı büyük isimler tarafından benimsendiCoca-Cola, Warby Parker ve Nike dahil.

Şu anda en iyi 1 milyon web sitesinin %19'undan fazlası Magento kullanıyor ve bu da onu daha büyük e-ticaret mağazaları için en popüler e-ticaret CMS'si olarak konumlandırıyor. Bunun bir nedeni de topluluğudur. Magento'nun kalbinde satıcılar, geliştiriciler ve tüccarlar, diğer pek az platformun rakip olabileceği bir ekosistem oluşturmak için bir araya geldi.

Magento, Coca-Cola, Warby Parker ve Nike gibi bazı büyük isimler tarafından kullanılıyor.

Bu ekosistem, Magento'nun Adobe tarafından satın alınmasının ardından büyümeye devam etti. Adobe teknolojileriyle entegrasyonlar genişletilmeye ve geliştirilmeye devam etti; birçok kişi Magento 2'yi “eksiksiz e-ticaret paketi” olarak değerlendirdi.

Ancak Magento her satıcı için uygun değildir. Daha büyük markaların sunduğu kullanıcı deneyimlerinin ve alıcı yolculuklarının geliştirilmesi, daha büyük bir yatırım gerektirir. Tek başına bu nedenle Magento, küçük tüccarlar için doğru seçim olmayabilir. Mağaza yönetimi de WooCommerce gibi bir şeye göre daha karmaşık bir süreçtir.

Buna ek olarak Magento platformundan gerçek anlamda yararlanmak için doğru barındırma sağlayıcısını bulmak da önemlidir. Bunun nedeni Magento'nun kaynak açısından yoğun bir uygulama olmasıdır. Magento'yu seçerseniz Magento için optimize edilmiş barındırma seçeneğini arayın.

Sonuçlarını iyileştirecek son teknoloji çevrimiçi deneyimler yaratmak isteyen satıcılara Magento 2'yi öneriyoruz. Ancak bu tür bir gelişmenin yüksek bir fiyat etiketi anlamına geldiğini unutmamak önemlidir.

Artıları

 • İnanılmaz işlevsellik ve yetenekler
 • Daha da iyi e-ticaret çözümleri geliştirmek için sürekli çalışan harika bir topluluk
 • Açık kaynak sürümü ücretsizdir

Eksileri

 • İlk kez mağaza sahipleri için genellikle bir geliştirici gerekir

Magento 1

Magento 1, Magento'nun ilk sürümüdür ve hala işlevsellik ve performans açısından kendine ait olmayı başarmaktadır. Şu anda, var 4.500'den fazla canlı Dünya çapında en iyi 1 milyon site arasında Magento 1 sitesi.

Okumak:  2024'te Oyun Sektörünün Değeri Ne Kadar?

Bu noktada Magento 1 üzerinde çalışan siteler genellikle Magento 2 sürümünden önce platforma taşınmış sitelerdir. Magento 1 hala çok yetenekli bir e-ticaret CMS'si olsa da, uygulamanın ikinci sürümünde bulacağınız bazı özelliklere ve desteğe sahip değil. Bu hala güçlü bir topluluk desteğine sahip olmasına rağmen.

Magento 1 ve 2 arasındaki temel farklardan biri güvenlik biçimindedir. Magento 2, şifreler için güçlendirilmiş karma algoritması ve yöneticiler için geliştirilmiş kullanıcı yönetimi dahil olmak üzere gelişmiş güvenlik protokollerini destekler.

Daha da kötüsü, yaklaşmakta olan Haziran 2020 Yaşam Sonu, M1 platformunun artık resmi destek almaya devam etmeyeceği anlamına geliyor. Bu, birçok kişinin Magento 2'ye veya başka bir e-ticaret uygulamasına yeniden platform oluşturması gerekeceği anlamına geliyor.

Seçeneklerinizin ne olduğundan hala emin değilseniz Magento 1 Yaşam Sonu'nun sizin için ne anlama gelebileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Magento ile ilgilenen yeni satıcılar için doğrudan Magento 2'ye geçmenizi öneririz.

Artıları

 • Çok sayıda tüccarla dolu bir başarı geçmişi
 • Platformu Kullanımdan Sonra da desteklemeye devam edecek destekleyici bir topluluk

Eksileri

 • Haziran 2020'de kullanımdan kaldırılacak
 • Magento 2'de bulacağınız pek çok işlevsellik ve desteğe sahip değil

Shopify

Shopify, kullanımı kolay bir SaaS e-ticaret aracıdır. Yıllar geçtikçe küçük ve basit bir uygulamadan yetenekli bir e-ticaret mağazasına dönüştü. Bunu yaparak tüccarların kullanabileceği en popüler seçeneklerden biri olarak konumunu sağlamlaştırdı.

Bununla birlikte, yeni başlayanlar için harika olsa da, satıcılar önemli bir satın alma hacmi görmeye başladığında Shopify'ın sorunu kendini duyurmaya başlıyor. Magento gibi alternatiflerin aksine Shopify'ın özel işlevleri hâlâ gelişmemiş durumda. Sonuç olarak, alıcının yolculuğuna ilişkin aynı düzeyde iyileştirme yapılmasına izin vermez. Zamanla bu, ticari büyümenin daha da artmasını sınırlayabilir.

Buna rağmen Shopify, kapalı kaynaklı bir SaaS ürünü olması sayesinde büyük bir desteğe ve güvenliğe sahiptir. Uygulamanın optimizasyonlarının çoğu standart olarak gelir ve Shopify'ın kendisi tarafından yönetilir. Bu hem olumlu (mağazanızın arkasında uzmanlardan oluşan bir ekip olduğunu bildiğiniz gibi) hem de benzersiz ve son teknoloji performans iyileştirmelerini beklemeniz gerekeceğinden olumsuz olabilir.

Shopify, satıcılara yetenekli bir e-ticaret mağazası sunar.

Yine de Shopify, biraz daha fazlasına ev sahipliği yapıyor Dünya çapında en iyi 1 milyon web sitesinin %10'u ve uygulamanın popülaritesi yalnızca küçük ve orta ölçekli işletmeler için artıyor.

Basit, kullanımı kolay bir e-ticaret cms'si arıyorsanız Shopify doğru seçim olabilir. Ancak çevrimiçi e-ticaret deneyiminizi genişletmek ve farklı bir şey yaratmak istiyorsanız Magento'ya bakmanızı öneririz.

Hangi uygulamanın sizin için uygun olduğundan emin değil misiniz? Magento ve Shopify karşılaştırmasını bir araya getirdik.

Artıları

 • Kurması ve kullanması kolay
 • Shopify ekibinden güvenilir destek

Eksileri

 • Shopify, sitenizdeki tüm işlemlerden kesinti yapar
 • Magento kadar çok yönlü değil

Silius

Sylius, e-ticaret sahnesine yeni eklenen ve işlevsellik ve tasarım açısından rakiplerine karşı art arda galibiyetler elde etmeyi başaran bir şirkettir. Şu anda tercih edilen uygulama az sayıda sitebu sayı hızla arttı; özellikle platformun yalnızca birkaç yıldır ortalıkta olduğu göz önüne alındığında.

Okumak:  Mobil Meditasyon Uygulaması Nasıl Yapılır

Belki de Sylius platformuna geçmek isteyen tüccarlar için girişin önündeki ana engellerden biri, bir geliştiricinin tam donanımlı bir vitrin oluşturmasını gerektirmesidir. Bu çoğu tüccar için iki ucu keskin bir kılıçtır. Bu, vitrinlerinin, seçilmiş bir kullanıcı deneyimi ile muhtemelen unutulmaz olacağı anlamına gelir, ancak aynı zamanda düzgün bir şekilde uygulanması da çok maliyetli olabilir.

Bir Sylius mağazası, özenle seçilmiş kullanıcı deneyimiyle muhtemelen unutulmaz olacaktır.

Buna rağmen, en gelişmiş e-ticaret CMS'sine bile rakip olabilecek yetenekler sunan daha gelişmiş bir platform arayan bir satıcıysanız Sylius muhtemelen en iyi seçimlerinizden biridir. Kendi başınıza yönetebileceğiniz basit bir şey arıyorsanız okumaya devam etmenizi öneririz.

Artıları

 • İşlevsellik üzerinde tam kontrol sunar
 • Harika bir açık kaynak topluluğu

Eksileri

 • Hala nispeten yeni
 • Sitenizi oluşturmak için bir geliştirici gerektirir

BigCommerce (WordPress için)

Satıcılara sunulan içerik pazarlama fırsatlarından tam anlamıyla yararlanmak istiyorsanız BigCommerce en iyi seçeneklerinizden biri olabilir.

2018 yılında piyasaya sürülen WordPress eklentisi için BigCommerce hızla büyüdü ve artık satıcılara hem güçlü e-ticaret işlevselliği hem de içerik yönetimi sunan anlaşılır ve kullanımı kolay bir ekosisteme erişim sunuyor.

BigCommerce'in başsız bir uygulaması olması nedeniyle bunu yapabiliyor. Bu, ürün yönetiminin BigCommerce arka ucu tarafından kontrol edildiği, ön uç tasarımı ve gezinmenin ise WordPress tarafından yönetildiği anlamına gelir.

WordPress için BigCommerce, BigCommerce'in başsız bir uygulamasıdır.

BigCommerce, satıcıların ek bir aylık ücret ödemesini gerektirir. Ancak bu, BigCommerce desteğine (uygulamayla ilgili yardım için) ve potansiyel olarak iyileştirilmiş güvenliğe erişebileceğiniz anlamına gelir.

BigCommerce for WordPress eklentisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Şu anda BigCommerce for WordPress Geliştirici Evangelisti olan Topher DeRosia'nın konuk gönderisini okuyun.

Artıları

 • Satıcıların hem BigCommerce'in ürün yönetimi araçlarını hem de WordPress'in içerik yönetimi araçlarını kullanmasına olanak tanır
 • Mükemmel işlevsellik ile kullanımı nispeten kolay

Eksileri

 • Ek bir aylık ücret

Prestashop

Prestashop 2007'den beri e-ticaret sahnesinde. Bu süre zarfında birçok yenilikten geçti. Hem kendi kendine barındırılan formda hem de SaaS platformu olarak mevcut olan bu ürün, artık küçük bir e-ticaret mağazasına başlamak isteyen yeni başlayanlar için bazı harika seçenekler sunuyor.

Öncelikle Prestashop, kullanımı kolay bir arayüz sunarak günlük yönetim görevlerinin basitleştirilmesine yardımcı olur. Buna sezgisel etiketler ve indirilebilir modüller aracılığıyla işlevselliği genişletme yeteneği de dahildir. Prestashop'a bir göz attık ve onu Magento ile karşılaştırdık ve uygulamanın Magento ile neredeyse aynı seviyede olduğunu gördük.

Ancak Prestashop'un avantajlarının bittiği yer burasıdır. Kişiselleştirme açısından yapabileceğiniz pek bir şey yok. Benzersiz, unutulmaz alıcı yolculukları oluşturmanıza olanak tanıyan bir e-ticaret platformu arıyorsanız başka bir yere bakmanızı öneririz. Prestashop'un özelleştirmeleri hemen hemen renk şemalarında, temel kullanıcı arayüzü öğelerinde ve modüllerde başlar ve biter.

Bugüne kadar sadece 2 Prestashop sitesi bunu başardı Dünya çapında en iyi 10.000 site, toplam 270.000'den fazla canlı siteden. Bu eğilim, platformun öncelikli olarak tasarlandığı amaç ve hedef kitle ile uyumlu görünüyor.

Artıları

 • Kullanımı ve kullanmaya başlaması kolay

Eksileri

 • Sınırlı işlevsellik
 • Alternatifler kadar güncel değil
Okumak:  Drupal ve Joomla Karşılaştırması: Siteniz için CMS Seçmek

WooCommerce

Bu listedeki son girişin tanıtıma ihtiyacı yoktur. WooCommerce, mevcut en popüler e-ticaret CMS'sidir ve 3 milyondan fazla canlı site.

WordPress için BigCommerce gibi, WooCommerce de bir WordPress eklentisidir. E-ticaret için gelişmiş yapılandırmaları içerecek şekilde WordPress'in doğal içerik yönetimi işlevselliğini genişletir.

Doğası gereği yalnızca içerik pazarlaması ve SEO ile ilgilenen satıcılar için mükemmel bir seçim olmayı başarmakla kalmaz, aynı zamanda e-ticaret ve ürün yönetimi için de sağlam bir temel sağlar.

Özellikle yeni başlayan veya içeriklerinin ve tasarımlarının çoğunu şirket içinde yönetmek isteyen küçük e-ticaret mağazaları için iyidir. Bu listedeki diğer CMS'lerin çoğunun aksine, WooCommerce satıcıları çok çeşitli önceden tasarlanmış temalara ve özelleştirmelere erişebilir.

WooCommerce, içerik pazarlaması ve SEO ile ilgilenen satıcılar için mükemmel bir seçimdir.

WooCommerce ayrıca satıcılara işlevselliği genişletme olanağı da sağlar. Uzantılar. Bunlar ödeme süreçleri, alıcının yolculuğu ve daha fazlası üzerinde daha fazla kontrole olanak tanır.

Ancak bu yeteneklerine rağmen WooCommerce, Magento ve Sylius gibi rakiplerle karşılaştırıldığında hala basit bir e-ticaret platformudur. Gelişmiş özelleştirme hâlâ kodlama bilgisi gerektiriyor ve WordPress platformu yapılabilecekleri sınırlıyor.

Küçük bir işletme sahibiyseniz WooCommerce'i yeterince öneremeyiz. Ancak halihazırda yerleşik bir mağazaysanız bu listedeki başka bir seçenekle daha fazla kontrol sahibi olmanızı öneririz.

Artıları

 • Ücretsiz ve açık kaynak
 • Kullanımı ve kullanmaya başlaması kolay
 • Çok çeşitli farklı temalar ve uzantılar
 • WordPress'in harika içerik yönetimini içerir

Eksileri

 • Bu listedeki alternatiflerden bazıları kadar işlevsel değil
 • WordPress'in yetenekleriyle sınırlıdır

Sizin için Doğru E-ticaret CMS'si

Her uygulamanın kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Bir satıcının sattığı ürünlere benzer şekilde, doğru CMS'yi seçmek, satıcıların hem kendilerine sunulan kaynakları hem de kendi tercihlerini analiz etmesini gerektirir.

Orta ve büyük mağazalar için Magento 2'yi benimsemenizi öneririz. Sadece büyümeye devam eden çok yönlü bir platform değil, aynı zamanda hem yardımsever hem de bilgili inanılmaz bir topluluğa da sahip.

E-ticaretin en ileri teknolojilerinde yer almak istiyorsanız Sylius'a geçmenizi öneririz. Nispeten yeni bir platform olmasına rağmen, dünya çapındaki satıcılar arasında kendisini zaten kanıtlamıştır. Sylius ekibiyle iletişime geçin vitrininiz için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

E-ticaret satışları 2019 yılında dünya çapındaki perakende satışların %13,7'sini oluşturacak.

İçerik pazarlamayla ilgilenenler ve e-ticaret sahnesindeki nispeten “yeni” görünümünden yararlananlar için BigCommerce, başka yerde bulamayacağınız birçok araç sunacak. Aynı zamanda ürünlerin daha iyi yönetilmesine de olanak tanıyacak.

Daha küçük mağazalar için WooCommerce'i öneriyoruz.

Kullanımı kolay arayüzü ve daha da basit ürün yönetimiyle, mevcut diğer birçok “kullanımı kolay” ve yönetilen CMS'den daha iyidir. Nasıl başlayacağınızdan emin değil misiniz? WooCommerce kurulum kılavuzumuzu takip edin.