Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Her eğitim pazarlamacısının kaçınması gereken 5 tıklama başına ödeme reklamcılığı hatası

Her eğitim pazarlamacısının kaçınması gereken 5 tıklama başına ödeme reklamcılığı hatası

Her yıl üniversiteler ve eğitim kurumları, gelen lisans adaylarının sadakatini kazanmak için birbirleriyle kıyasıya rekabet etmek zorunda kalıyor. İşe alım sürecinin büyük bir kısmı çevrimiçi olarak gerçekleştiğinden, kullanıcı aramalarında üst sıralarda yer almak, öne çıkmanın önemli bir bileşenidir.

Ancak PPC söz konusu olduğunda, eğitim pazarlamacılarının yaptığı ancak kaçınabileceği çok sayıda yaygın hata vardır. Bu amaçla, önümüzdeki sonbaharda kaçınmanız gereken beş yanlış adım var.

#1 En iyi kelimelere fazla teklif verin

Açık artırmanın amacı mümkün olan en iyi teklifi elde etmektir. Ancak aynı ürünler için daha fazla kişi rekabet ettiğinde fiyat hızla yükselir.

Eğitim PPC alanı, Google Ads pazarındaki en rekabetçi ve dolayısıyla pahalı olanıdır. Bu, en iyi anahtar kelimelerin maliyetli olduğu anlamına gelir. Örneğin, bir sıralama olarak sıralanır 8. en pahalı kelime tıklama başına 40,61 ABD Doları teklif veriyor.

Büyük bir donanıma sahip büyük bir üniversite olsanız bile, bu tür anahtar kelimelere teklif vermek yine de buna değecek türden bir yatırım getirisi sağlamayabilir. Küçük işletmeler için bu, sınırlı PPC bütçenizi tüketmek için kesin bir reçetedir.

En popüler kelimeleri aramak yerine kullanıcının amacını göz önünde bulundurun. Kullanıcı sorgularıyla daha yakından alakalı olan uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanın.

#2 Sosyal Medyaya yaslanmayın

PPC, Google reklamlarının ötesine geçer. Buna sosyal medya da dahil olmalı.

Okumak:  SEO Ne Kadar Pahalıdır? SEO Hizmetleri için 2024 Fiyat Kılavuzu

Çoğu durumda ücretli sosyal, inanılmaz derecede faydalı bir PPC aracı olabilir. Ancak bu özellikle potansiyel öğrenci nüfusu (demografik özellikler) için geçerlidir. büyük ihtimalle Sosyal medyada olmak ve onlara yanıt vermek.

Ücretli sosyal kampanyalar oluşturmak, hedef kitlenizi olma olasılıklarının en yüksek olduğu yere yönlendirir. Ayrıca yaşa, bölgeye, ilgi alanlarına veya olaylara göre belirli segmentlere odaklanmak için bilgi vermenize olanak sağladığını da belirtmeden geçemeyeceğiz.

#3 Özel Açılış Sayfaları Oluşturmak Mümkün

Yürüttüğünüz her PPC kampanyasının, öğrencinin PPC reklamına tıkladıktan sonra yönlendirildiği kişiselleştirilmiş bir açılış sayfası olmalıdır. Örneğin, biyoloji bölümlerini hedefliyorsanız programınızı, eğitmenlerinizi, kurslarınızı vb. bulacaklardır. tartışılan açılış sayfasına gönderilmelidir.

Açılış sayfaları, kullanıcıları başvuru ve kayıt yolunda dönüşüm hunisinin daha da aşağısına yönlendiren araçlardır. Ancak bunları genel bir açılış sayfasına veya daha kötüsü bir ana sayfaya göndermek geri tepebilir.

# 4 Marka Adı Teklifine Hayır

En iyi anahtar kelimelerin çoğuna para harcamaktan kaçınmak akıllıca olsa da, denememeniz ve eksik bırakmamanız gereken yerlerden biri de üniversitenizin adına teklif vermektir. Okulunuzun adına teklif vermek ve kaydetmek şunları sağlar:

  • Marka adınızı zaten bilen öğrenciler onu arayabilir
  • Rakipler bunu kabul edemez ve ilgilenen kullanıcıları sizin sayfanızdan kendi sayfalarına yönlendiremez.
  • Yüksek kullanıcı amacı nedeniyle güçlü TO'nun keyfini çıkarabilirsiniz

Neyse ki markalı bir isim çok pahalı olmayacak çünkü oldukça niş bir yer.

#5 Reklam Uzantısı Yok

Eğitici reklamlarınızı optimize etmek mi istiyorsunuz?

Reklam uzantıları site bağlantıları, telefon uzantıları ve yer uzantıları eklemenize olanak tanır. Bunların tümü reklamın kalitesini artırır, daha fazla bilgi sağlar ve kullanıcıyı tıklamaya yönlendirir.

Eklenmeleri kolaydır ve arayan kişiye önemli değer sağlarlar. Reklam uzantılarına sahip olmamanın hiçbir mazereti olamaz.

Okumak:  Satışlarınızı En Üst Düzeye Çıkaracak En İyi 7 WooCommerce Ortaklık Eklentisi

Yüksek Öğrenim Dijital Pazarlama

Üniversiteniz için kazanan bir PPC kampanyası başlatmak ister misiniz?

Daha sonra yukarıdaki hatalardan kaçınmak için gerekli önlemleri almaya başlayın. Ve unutmayın, bunlar en yaygın hatalardan sadece birkaçı.

İyi haber şu ki, özellikle Higher Visibility PPC gibi profesyonel bir PPC ajansıyla ortaklık yaptığınızda bunlardan kaçınılabilir.

Ortağınız olarak, ister bir devlet koleji, ister teknik okul, 4 yıllık kurum veya yüksek lisans okulu olun, kaydı hızlandıran, yüksek derecede optimize edilmiş, programa özel kampanyalar oluşturmanıza yardımcı olabiliriz.

Daha fazla öğrenmek ister misiniz? Bugün PPC stratejinizi alalım.

Kaynaklar:

Kelime akışı. Google Nasıl Para Kazanır: Google Ads'deki En Pahalı 20 Anahtar Kelime https://www.wordstream.com/articles/most-expensive-keywords

Pew Araştırması. Sosyal medya infografik. https://www.pewresearch.org/internet/fact-sheet/social-media/

Nasıl yapılacağını öğrenmek ister misin?

  • Sürüş dönüşüme yol açar
  • Hedef kitle segmentasyonuna hakim olun
  • Reklam harcamanızdan en iyi şekilde yararlanın
  • Başarı için web sitenizi optimize edin

Buna ve daha fazlasına şimdi erişin!

Anlamak için aşağıya bilgilerinizi girin.

Hayır teşekkürler, bunu atlamayı tercih ederim.
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!