Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Hizmet Olarak Platform (PaaS) Nedir?

Hizmet Olarak Platform (PaaS) Nedir?

Bir zamanlar, hizmet olarak yazılım ortalıkta dolaşan tek hizmet olarak kısaltmaydı. Ancak sektör geliştikçe, çeşitli teknolojik kategorilerde çok sayıda AaS şirketi yaratmak için ilgili alanlara çatallar çıktı.

Bu çatallardan biri PaaS'tır.

PaaS Nedir?

PaaS, hizmet olarak platform anlamına gelir. Geliştiricilere yönelik uygulamaları geliştirmek, test etmek ve dağıtmak için bir platform sağlayan ve sürdüren bir hizmettir. Geliştiricilerin projelerine odaklanabilmesi için tüm arka uç altyapısı PaaS tarafından yönetilmektedir.

PaaS sağlayıcıları, işletim sistemi uyumluluğuna (aw, yis) hiçbir bağımlılık olmaksızın doğrudan platformda kullanmanız için size ara katman yazılımı sağlayarak yapmanız gereken kodlama miktarını azaltabilir.

Aynı proje üzerinde çalışan birden fazla geliştiriciniz olduğunda PaaS kullanmak mantıklıdır. Diğer ekip tabanlı SaaS uygulamaları gibi, PaaS uygulamaları da aynı proje üzerinde uzaktan birlikte çalışmak üzere web tabanlı bir geliştirme ortamına birden fazla kullanıcı eklemenize olanak tanır.

PaaS Neleri İçerir?

Bana Hosting gibi daha altyapı odaklı hizmet sağlayıcılara benzer şekilde PaaS sağlayıcıları, sunucular, ağ iletişimi, depolama ve referans mimarileri gibi uygulamaları dağıtmak için gereken temel altyapıyı içerir.

Ancak PaaS'ın uygulama geliştiriciler için tartışmasız daha eksiksiz bir çözüm olduğu ve uygulamalarınızı tek bir yerden oluşturmanıza, işbirliği yapmanıza, test etmenize, dağıtmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan bir ortam sağladığı söylenebilir.

Bazı PaaS Örnekleri Nelerdir?

PaaS terimine aşina olmayabilirsiniz ancak bir geliştiriciyseniz zaten bir tane kullanıyor olabilirsiniz:

  • Fasulye sapı
  • Heroku
  • Microsoft Azure

Bizden Alın – Her Zaman Bir Uzmanla Gidin

Hizmet olarak platform şirketleri tek bir şey yapar: manuel olarak yapmaya alışık oldukları birçok şeyi bir araya getirerek ve otomatikleştirerek uygulama geliştiricilerin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar. Ardından, sorunlarla karşılaştığınızda perdenin arkasında size yardımcı olacak uzmanlardan oluşan bir ekip vardır.

Okumak:  2024'te bir TikTok videosunun maksimum uzunluğu nedir?

Alanınızda uzmanlaşmış uzmanlardan oluşan bir ekiple hepsi bir arada bir çözüm olan Bana Hosting, e-ticaret sitesi geliştiricileri için ne ise PaaS şirketleri de uygulama geliştiricileri için odur. Oyunun bu aşamasında birinci kademe desteğe ihtiyacınız yok; bu sorunları çözmeye yardımcı olacak, sizin kadar bilgili birine ihtiyacınız var.

Bir sonraki uygulamanızı oluşturmanıza yardımcı olması için yukarıdaki PaaS sağlayıcılarına göz atın ve başlatma zamanı geldiğinde e-ticaret sitenizi yönetme konusunda Bana Hosting ile konuşun.

Birden Çok Yönetilen Uygulama Arasından Seçim Yapın