Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Ian Fernando ile tanışın – Süper Bir Ortak …

Ian Fernando ile tanışın – Süper Bir Ortak ...

Bugün Etkileyici Röportaj serimize IANternet Media'nın kurucusu Ian Fernando katılıyor. Ian'ın bağlı kuruluş pazarlaması, medya satın alma ve tıklama başına ödeme reklamcılığı konularında 15 yıllık deneyimi var. 2013 yılında, reklam bağlantılarından ve açılış sayfalarından yola çıkarak büyüme korsanlığı ve içgörülere odaklanan ilk SaaS projesini yarattı. O zamandan bu yana Affiliate Virtual Summit, ALO Event (Affiliate Leaders Online Event) ve daha pek çok seminerde öne çıkan konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca ClickDealer, MaxWeb ve RichPush gibi farklı podcast'lere de davet edildi.

Bulut Yolları: Ian, Bu röportaj için sizi aramızda görmek çok güzel. Okuyucularımıza kendinizden bahseder misiniz?

Ian: Elbette, bağlı kuruluş blog yazarıyım Ianfernando. Satış ortağı alanındaki yolculuğuma 15+ yıl önce başladım. eBay'de bir e-ticaret mağazası satıcısı olmaktan ve MySpace'de e-kitap satmaktan yüzlerce markanın süper ortağı olmaya kadar kariyerim bağlı kuruluş pazarlaması ve medya satın alma etrafında şekillendi.

Yalnızca bir hizmet olarak yazılım oluşturmakla kalmadım, aynı zamanda kampanya yönetimiyle ilgili sorguları yanıtlayan ve sektör lideri bazı örnek olay incelemelerini yanıtlayan bir sohbet uygulaması olan Affiliate Business Club Online'a topluluk odaklı bir iş de sunuyorum. örnek. Çevrimiçi alanda oldukça bilgili olduğum için e-ticaret sektöründe de dropshipping yapıyorum. Çalıştığım ilk ortaklık ağı Azoogle'dı. Çevrimiçi pazarlamanın her yeni mekanının bir parçası olduğumu ve başarılı olduğumu söyleyebilirsiniz.

Bulut yolları: 15 yıl önce bağlı kuruluş pazarlama sektörüne girerek sektörde tanınmış bir isim haline gelmek sizin için oldukça uzun bir yolculuktu. Bu hikayeyi bizimle paylaşmak ister misiniz?

Ian: Ortaklık dünyasındaki yolculuk, zorlu yolların, inişli çıkışlı trafik trendlerinin, yüksek potansiyel tekliflerin ve diğer yönlerin olduğu bir inişli çıkışlı yolculuk gibidir. Başlangıçta mevcut pazar trendlerini anlamanız, ardından kimin teklifine güvenip kabul edeceğinizi analiz etmeniz gerekir. Bağlı kuruluş pazarlaması daha çok güven ve bağlı kuruluş-tüccar ilişkileriyle ilgilidir. Belirli tekliflerde nelere dikkat etmeniz gerektiği, teklifin takipçileriniz için ne gibi bir değeri olduğu, onlarla tutarlı ve güvenilir bir ilişki kurmak ve en iyi sonuçları almalarına yardımcı olmak. Daha sonra iş akışınızı geliştirirsiniz. Kısa sürede çok fazla kazanmanıza yardımcı olmayacağından bu sizin tutarlılığınıza bağlıdır.

Bir deneyimimi sizinle paylaşayım. Hiç para kazanmadığım aylar oldu, aylarca 7 haneli gelir elde ettiğim dönemler de oldu. Bağlı kuruluş pazarlama endüstrisi, kendinizi toparlanmaya ve düşüşlerinizden ders almaya zorlamakla ilgilidir.

Okumak:  Büyük Markaların İşini Geliştirmek İçin Kullandığı 7 Pazarlama Türü

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Oyununuzu Yükseltecek 30'dan Fazla İnanılmaz Ortaklık Pazarlama Aracı

Bulut yolları: On yıl önce sizi ortaklık dünyasına adım atmaya iten şey neydi?
Ian: 3 işten kurtulmak istediğim için pasif gelir elde etmek amacıyla buna bir ek iş olarak başladım. Kariyerimin ilk dönemlerinde, gece vardiyasında bir çağrı merkezinde müşteri hizmetleri temsilcisi olarak çalışırken, hafta sonları barista olarak, hafta içi ise Walmart'ta İnsan Kaynakları Müdürü olarak tam zamanlı çalışan olarak çalışıyordum.

Ek işlerim, gelir yaratma yöntemine odaklanarak yarı zamanlı kazançtan uzaklaşabileceğimi fark etmemi sağladı. Bunun çok geniş bir kapsamı vardı ama yeterince kullanılmıyordu. Hiçbir zaman başarılı bir girişimci ya da kendi kendini yönlendiren bir bağlı kuruluş pazarlamacısı olmayı hedeflemedim, sadece iki işten uzaklaşmak ve yönlendirici bir vizyona sahip olmak istedim ve hedefim de buydu.

Bunu yaparak tek işimde tavana ulaştım. Veri analisti olarak tüm yolu tırmandım ve sonra kendime şöyle dedim: “Hey Ian, eğer iki işten kurtulabilirsen, bundan da kurtulabilirsin, hem de daha iyi gelir yaratma olanaklarıyla daha fazla kazanırken. ve yaklaşılmamış caddeler.

Ek işler yaparken haftada 40 saatten fazla çalıştım ve daha sonra daha önce yaptığım tüm işlerden daha fazlasını kazanarak verimli sonuçlar almaya başladım. Kendim için daha fazlasını yapmak istedim ve bu kendimi daha da ileriye taşımamı sağladı.

Bağlı kuruluş pazarlaması, pazarlamaya girmenin en sürtünmesiz yoludur çünkü yalnızca yönlendirmeler, trafik ve dönüşümler üzerinde çalışırsınız.

Bulut yolları: Bağlı kuruluş pazarlama endüstrisinde yeni başlayan bağlı kuruluşların deneyimlediği eğilimler ve zorluklar nelerdir?

Ian: Pek çok üyenin zorluklarla başladığını düşünüyorum, bunun zor olduğunu düşünüyorlar. Dalıyorlar ama nasıl yol açacaklarını bilmiyorlar ama en büyük zorluğun yaratıcılık olduğuna inanıyorum. Bir pazarlamacı olarak yaratıcı bir kıvılcıma sahip olmanız gerekir. Bir kullanıcının bilinen ve bilinmeyen ihtiyaçlarının neler olduğunu, gerçekte ne istediğini anlamak için onun psikolojisini anlamalısınız. Bu nedenle, bağlı kuruluş pazarlaması dünyasına girerken, amaç olarak paraya sahip olmak yerine, bağlı kuruluş pazarlaması dünyasına girerken itici güç olarak tutkuya sahip olmalarını öneriyorum.

Bir şeyi başarma tutkusuna sahip olduğunuzda yaratıcılık otomatik olarak gelir. Yaratıcılık yerine parayı ne kadar çok arzularsanız, odak noktanızı, zamanınızı ve enerjinizi o kadar kaybedersiniz.

Bulut yolları: Sizce bu zorluklar ve sorunlar nasıl hafifletilebilir?

Ian: Yaratıcı olmanın en iyi yolu kitlenizi tanımaktır. Müşterinizi Tanıyın (KYC) olgusu başarınızla el ele çalışır. Kutunun dışını düşün. Örneğin, reklam yaptığımda diş beyazlatma teklifi yaptım ve insanlar bir sosyal ağ için bir iş kategorisinde neden diş beyazlatma teklifi yaptığınızı sordular. Ama tek düşündüğüm, iyi bir iş görüşmesi için beyaz dişler istemez misin? Bu diş beyazlatıcıyı al demedim. “Hey, bu işi bu diş beyazlatma numarasıyla kap” dedim.

Okumak:  Akıllı Priz Sıralamasında Yer Almaya Çalışan En İyi Türkçe İçerik 2021: Akıllı Prizler Hakkında Her Şey

Değerini anladıktan sonra yaratıcı olacaksınız. Yaratıcılığı ortaya çıkarmanın en iyi yolu, bir kağıt parçası çıkarıp kullanıcıların bu konuda ne düşüneceğini ifade etmektir.

Bulut yolları: Bağlı kuruluşlar bu sektörde ortaya çıkan fırsatlardan nasıl yararlanabilir? Gerçek potansiyele sahip birkaç fırsatı sayabilirseniz harika olurdu!

Ian: Birçok fırsat var. Örneğin, birçok bağlı kuruluş, satışlar için potansiyel müşteri yaratmaya doğru ilerliyor. Bazıları ayrıca tüketicilerin tavsiye edilen bir ürün/hizmetten nasıl davrandıkları, algıladıkları ve bekledikleri hakkında veri araştırması için anket analizi yapıyor. Her işletmenin bir tavsiyeye ihtiyacı olmasına rağmen, bağlı kuruluş sektörü hala keşfedilmemiştir.

Ayrıca medya satın alma, organik arama veya sosyal medya gibi çeşitli yollardan yönlendirme yapabilirsiniz. Hangi konuda en iyi olduğunuzu nasıl keşfedebilirsiniz? Tutkunuzun sizi yönlendirdiği yönü bulun ve ilerlemenin farklı yollarını keşfetmeye ve deneyimlemeye başlayın.

İlgili İçerik: Affiliate Kazançlarınızı Artıracak 7 İçerik Pazarlama İpucu

DreamHost: Dijital pazarlama, proje geliştirme, potansiyel müşteri yaratma ve bağlı kuruluş pazarlaması alanlarında 15 yıldan fazla deneyime sahip olan yeni bağlı kuruluşların deneyiminizde yaptığı yaygın hatalar nelerdir?

Ian: Vazgeçmek. İştirakçilerin yaptığı en büyük hatadır. Mesela 50 dolar kaybedersen istifa edersin. Bu yanlış bir yaklaşım ve ısrar gerekiyor. Yüzlerce ve binlerce nakit kaybettim ve hala devam ediyorum çünkü sektör dinamiklerinin değiştiğini, değiştiğini ve geliştiğini biliyorum, bu yüzden en iyi sonuçları elde etmek için doğru yaklaşımı a/b testine ihtiyacım var. Bağlı kuruluş pazarlaması, pazarlamaya girmenin en kurgusal olmayan yoludur çünkü yalnızca yönlendirmeler, trafik ve dönüşümler üzerinde çalışırsınız. Ticari satış, lojistik veya diğer girişimcilerin yüksek gelir akışı oluşturmak için odaklanması gereken başka herhangi bir konu hakkında endişelenmenize gerek yok.

Bağlı kuruluş pazarlamasının en iyi yanı, size potansiyel müşteri yaratma, dijital pazarlama, ajans kurma veya bir ürünü tanıtmak ve ürün incelemeleri yayınlamak için reklamveren olmak gibi farklı yaklaşımları uygulamayı öğretmesidir.

Bu taktiği öğrendikten sonra kendi dijital ürününüzün tanıtımını da yapabilirsiniz. Bu sektörden ayrılsanız bile tanıtım taktiklerinize göre ajansınızı kuracak beceriye sahip olacaksınız.

Ortakların yaptığı ikinci hata kaybetme korkusudur. Kayıplarınızdan ders çıkardığınızda, üyelerin kaybetmenin aslında kazanmak olduğunu bilmeleri gerekir.

Okumak:  WooCommerce ve OpenCart: Ayrıntılı Bir Karşılaştırma ...

2021'de Kaçınılması Gereken Affiliate Pazarlama Hataları (Uzmanlar Ne Diyor)

Bulut yolları: 6 haneli satış ortaklığı gelirine ulaştınız ve birçok markanın süper satış ortağına dönüştünüz, birçok satış ortağına ilham kaynağı oldunuz. Başarınızın gizli tarifi nedir? Yeni başlayanlar için tavsiyeniz var mı?

Ian: Bağlı kuruluş ürününüze, tanıtım stratejisini oluşturmanız gereken kendi ürününüz gibi davranın. Çalıştığınız şirketi müşteriniz, ürününü de müşterinizin mega projesi olarak düşünün. Örneğin, DreamHost Ortaklık Programının bir parçasıysanız, DreamHost'e müşteriniz gibi davranın, ortaklık yöneticinizle sürekli iletişim halinde olun ve sürecinizi kolaylaştırmak için tanıtım stratejinizi ve engelleri tartışın.

Yeni başlayanlar için en büyük sorun, konfor alanlarının dışına çıkmaktan korkmalarıdır. Rutin temelli geleneksel terfi yöntemlerine takılıp kalmış durumdalar ancak kalabalığın içinde öne çıkmak için risk almaları gerekiyor.

Affiliate Pazarlama Oyununuzu Geliştirmek İçin Videoyu Kullanmak

E-posta adresinizi girin ve ücretsiz e-kitabımızı hemen alın!

Teşekkür ederim

E-Kitabınız Gelen Kutunuza Doğru Yolda.

Bulut yolları: Tamam, bu kadar mağaza konuşması yeter. Boş zamanlarını nasıl geçirirsin?

Ian: Rutinim oldukça odaklı. Mesela sabahları spor salonuna gidiyorum ve yoga yapıyorum ve futbol ya da basketbola zaman ayırıyorum. Seyahat etmekten keyif alıyorum. Şu anda Columbia'dayım. Bundan önce son 5 yıldır Asya'daydım. Boş zamanım, farklı insanlarla tanışarak, onların kültürünü tanıyarak ve bir süreliğine de olsa onun bir parçası olarak hayatımın her saniyesinden keyif almakla geçiyor.

Bulut yolları: Pekala, işte hayata, mutluluğa ve başarıya bakış açınızı anlamamıza yardımcı olacak bazı hızlı sorular.

İşte başlıyoruz!

  • Hayattaki Mottonuz: Korkuyla yaşamayı bırakın
  • Motivasyon Kaynağı: Ailem
  • İlhamınız: Hayatı yaşamak ve her saniyesinden keyif almak
  • İdeal Tatil Noktası: Dijital bir göçebe olarak belirli bir yerim yok ama Filipinler'in plajlarını seviyorum.

Süper bir üye misiniz?

DreamHost Ortaklık Programı ile Yönlendirme başına %15'e varan yinelenen komisyon + EBM kazanın.

Bulut yolları: Ian, zaman ayırdığın için teşekkürler! Son olarak bundan sonra kiminle röportaj yapmamızı önerirsiniz?
Ian: KJ Rockçı

Ian Fernando'nun sosyal bağlantıları aşağıda verilmiştir:

Facebook: Ian Fernando , Reddit: @ianternet, Twitter'da: @ianternet

×

Bültenimizi Alın
En son güncellemeleri ve eğitimleri ilk alan siz olun.

Bize Abone Olduğunuz için Teşekkür ederiz!