Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Instagramda bir Kisinin Videonuzu kac kez izledigini nasil gorebilirsiniz

ÖNEMLİ ÖNERİLER:

  • Platform izleyici listesi sunmadığından Instagram videolarınızı izleyen kullanıcıları göremezsiniz. Ancak videolarınızın popülerliğini ölçmek için toplam görüntüleme ve beğeni sayısını kontrol edebilirsiniz.
  • Videolarınızı kimlerin izlediğini bilmek istiyorsanız bunları Hikayeler olarak yayınlayabilirsiniz çünkü Instagram, Hikayelerinizi görüntüleyen kişileri görmenize olanak tanır.
  • Sahte ve potansiyel olarak zararlı olduğundan, video görüntüleyenleri izlemenize yardımcı olduğunu iddia eden uygulamalara karşı dikkatli olun.

Instagram videolarınızı kimin izlediğini öğrenip öğrenemeyeceğinizi bilmek isteyen bir video yaratıcısı mısınız? Yoksa yaratıcının öğrenip öğrenmeyeceğini merak eden bir video izleyicisi misiniz? Bu kılavuzda her iki sorunuza da bazı ipuçlarıyla birlikte yanıt vereceğiz. Başlayalım.

Instagram Videolarınızı İzleyen Kullanıcıları Görebiliyor musunuz?

Bu sorunun basit cevabı hayır, Instagram videonuzu izleyen kullanıcıları göremezsiniz. Platform, videolarınızı izleyen kullanıcıların bir listesini sağlamaz. Bu, Instagram’daki videolarınızı herkesin izleyebileceği ve bu kişilerin kim olduğunu bilemeyeceğiniz anlamına gelir.

Birinin videolarını izlemiş biriyseniz ve o kullanıcının bunu yaptığınızı öğrenip öğrenmeyeceğini merak ediyorsanız endişelenmeyin çünkü Instagram, kullanıcıya videolarını izlediğinizi bildirmeyecektir.

Instagram Videonuzun Görüntülenme ve Beğeni Sayısını Kontrol Etme

Instagram size videolarınızı izleyen kişilerin adlarını göstermese de videolarınızın toplam izlenme ve beğeni sayısını görebilirsiniz. Bu, videonuzun ne kadar popüler (veya popüler olmadığını) değerlendirmenize yardımcı olur.

Bunu yapmak için iPhone veya Android telefonunuzda Instagram uygulamasını başlatın ve profil sayfanızı açın. Burada istatistiklerini görmek istediğiniz videonun mevcut beğeni sayısına dokunun.

Açılan “Beğeniler” sayfasının üst kısmında videonuzun toplam izlenme sayısını göreceksiniz. “Beğenenler” bölümünde toplam beğeni sayısını ve videonuzu beğenen kullanıcıların adlarını göreceksiniz.

Videonuzun Instagram’daki popülerliğini bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Okumak:  3 Adımda Shopify'a TikTok Piksel Nasıl Eklenir (2024 Güncellendi)

Videolarınızı Kimlerin İzlediğini Görmek İçin Hikaye Olarak Yayınlayın

Birinin videolarınızı izleyip izlemediğini öğrenmek istiyorsanız videonuzu Instagram hesabınızda Hikaye olarak yayınlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Instagram, Hikayelerinizi izleyen kişileri görmenizi sağlar ve videonuzu Hikayenize ekleyerek videonuzu izleyen kişileri öğrenebilirsiniz.

Bunu yapmak için Instagram profil sayfanıza erişin, videonuzu açın, sağdaki kağıt uçak simgesine dokunun ve “Hikayeye Ekle”yi seçin.

Video Hikayenizi özelleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin, ardından Hikayenizi yayınlayın.

Hikayenizi yayınladıktan ve bir süre geçtikten sonra, kimlerin izlediğini öğrenmek için Hikayenize erişebilirsiniz. Birisi videolarınızı izlemekle ilgilendiyse Hikayenize de göz atmış olabilir (bu da onun kim olduğunu öğrenmenizi sağlar).

Instagram Videolarınızı Kimlerin İzlediğini Size Gösterdiğini İddia Eden Uygulamaları Kullanmayın

Google ve Bing gibi arama motorlarında Instagram videolarınızı kimlerin izlediğini nasıl göreceğinizi aradığınızda, videolarınızı izleyen kişilerin adlarını bulmanıza yardımcı olduğunu iddia eden uygulamalarla karşılaşabilirsiniz.

Tüm bu uygulamaların sahte olduğunu ve hiçbirinin Instagram videolarınızı kimlerin gördüğünü öğrenmenize yardımcı olamayacağını bilin. Bunun nedeni, videolarınıza veya profil sayfanıza kimin eriştiği gibi hassas bilgilerin Instagram’da kalmasıdır; bu bilgiler üçüncü taraf uygulamalara dağıtılmaz.

Bir uygulama, videolarınızı izleyen kişileri izlemenize yardımcı olabileceğini iddia ediyorsa, bu uygulamanın yalnızca reklam sunmak için var olması veya kötü amaçlı olması ve kişisel verilerinizi veya hesabınızı çalmaya çalışması kuvvetle muhtemeldir. Bu tür uygulamaları telefonunuza yüklemekten kaçının çünkü bunların hiçbir faydası yoktur ve size veya telefonunuza zarar verme potansiyeli vardır.
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!