Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

iRacing için en iyi 7 direksiyon

Not: Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: iRacing için en iyi 7 direksiyon

iRacing için en iyi 7 direksiyon

iRacing şu anda PC'de oynayabileceğiniz en iyi yarış simülasyonlarından biridir. Çok oyunculu topluluk muhteşem ve oyun, ayırmanız gereken hemen hemen her türlü donanımı destekliyor.

Ancak iRacing kadar ciddi bir simülasyon yarışına katılmak için ihtiyaç duyacağınız açık ara en önemli donanım parçası bir direksiyon ve pedal setidir. Bu yazıda paranın satın alabileceği en iyi 7 direksiyonu gözden geçireceğiz.

iRacing bu listedeki tüm tekerlekleri resmi olarak desteklemektedir. Daha fazla seçenek için şuraya göz atın: iRacing direksiyonu sayfası.

Ayrıca okuyun: iRacing'in maliyeti ne kadar? Sim oynamak için neye ihtiyacınız var?

Üretici firma: Logitech | Fiyat: $500 dolar

iRacing için en iyi 7 direksiyon |  Samimi.Teknoloji

G293, direksiyon söz konusu olduğunda Logitech'in en yeni ve en harika ürünüdür. Zaten çok popüler olan G29'un 2020'deki yeni versiyonu, sim yarış kariyerine başlayan herkese önerilebilecek belki de en kolay direksiyon.

Logitech'in Trueforce adı verilen çift motorlu kuvvet geri bildirimi, bir grup düğme ve bir döner kodlayıcıya sahip oluyorsunuz. Direksiyon ayrıca eklenti olarak satın alınabilecek bir vites değiştiriciyi de destekler. Hattan hızlı bir şekilde çıkmanıza yardımcı olabilecek yerleşik bir başlatma desteği özelliği de bulunmaktadır.

Tüm oyunlar, G923'ün sahip olduğu Trueforce ve Çift kavramalı başlatma yardımını (iRacing'in yaptığı) desteklemez, ancak yine de arabayı hissetmenize olanak tanıyan harika bir direksiyona sahip olursunuz.

Logitech G923'ü buradan alabilirsiniz

Üretici firma: Logitech | Fiyat: 299$

iRacing için en iyi 7 direksiyon |  Samimi.Teknoloji

G923'ün öncüsü olan G29, direksiyonunuzda biraz renk arıyorsanız ve Trueforce kuvvet geri bildirimi ile çift kavramalı desteği kaçırmayı dert etmiyorsanız hala satın alabileceğiniz sağlam bir janttır.

Okumak:  Akıllı telefonlar için Geekbench gibi en iyi 5 kıyaslama aracı (2024)

Ayrıca yaklaşık 200$ tasarruf etmenizi sağlar. Bir indirim gününde bu, G923'ün yarı fiyatına satılabilir. Direksiyonun iki versiyonu var, PC ve Playstation ile uyumlu olan G29 daha fazla kontrole sahip ve ikisinden daha popüler olanı.

Diğeri ise Xbox/PC versiyonu olan G923. G29'un daha fazla renk ve döner kodlayıcı alması dışında her iki tekerlek de aynıdır.

Tekerlekler aynı zamanda pedallarını G923 ile paylaşıyor. Logitech'in pedalları pek mükemmel değil ama işi hallediyor.

Logitech G29/G920'yi buradan alabilirsiniz

Ayrıca okuyun: Logitech G29 ve Thrustmaster Ferrari Red Legend Edition

Üretici firma: İtme Yöneticisi | Fiyat: 199$

iRacing için en iyi 7 direksiyon |  Samimi.Teknoloji

T150 RS muhtemelen piyasadaki en ucuz kuvvet geri besleme çarkıdır ve bunu da gösteriyor. Direksiyon tamamen plastikten yapılmış, her iki tarafta da lastik tutma yerleri var ve pedallar tam bir saçmalık.

Ancak bütçeniz kısıtlıysa tekerleğin kendisi hiç de fena değil. Ayrıca direksiyonu elinizde tutabilir ve pedalları Thrustmaster'ın seçkin serisinden hemen hemen herkese yükseltebilirsiniz. Direksiyon ayrıca TH8A vites değiştiriciyle de uyumludur.

Kuvvet geri bildirimi biraz daha yumuşaktır ve tekerlek kayışla tahrik edilir, dolayısıyla iç sürtünmenin bir kısmı da vardır. Yine de para karşılığında, size pist ile ekranınız arasındaki her şeyi anlatacak bir direksiyon alıyorsunuz ve sonuçta ihtiyacınız olan tek şey bu.

Thrustmaster T150 RS'yi buradan edinebilirsiniz

Ayrıca okuyun: Doğrudan Tahrikli vs Kayış tahrikli vs Dişli tahrikli oyun direksiyonları

Üretici firma: İtme Yöneticisi | Fiyat: 450$

iRacing için en iyi 7 direksiyon |  Samimi.Teknoloji

T150'nin büyük kardeşi olan T300 her bakımdan daha fazlasını katıyor. Direksiyonun boyutu daha büyük, daha iyi yapılmış, daha fazla tuşa sahip, biraz daha güçlü kuvvet geri bildirimi ve çöp olmayan pedallar var.

T300 aynı zamanda standart pedallardan çok daha iyi ve Logitech pedallardan biraz daha iyi olan yükseltilmiş pedal setini içeren 'Pro' versiyonuyla da geliyor.

Okumak:  PTC Shop Australia kuponları ve indirim kodları

Ancak T300'ün en iyi yanı hızlı çıkarılabilen tekerlek sistemine sahip olmasıdır. Bu, tekerlekleri istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz anlamına gelir. GT3 arabasını sürerken F1'de yarışmak ister misiniz? Sorun yok, direksiyonu değiştirin ve hazırsınız.

Artık her türlü disiplinde yarışmak için tek bir tekerleği kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz, ancak tekerlekleri değiştirme seçeneğine sahip olmak sadece en üstte bir kiraz. Kullanışlıdır ve aslında yolda yardımcı olabilir.

Thrustmaster T300'ü buradan alabilirsiniz

Üretici firma: İtme Yöneticisi | Fiyat: 499$

iRacing için en iyi 7 direksiyon |  Samimi.Teknoloji

Thrustmaster'ın bir diğer tekerleği ise TX'dir ve sundukları en iyilerden biridir. Direksiyon yeterli boyuttadır ve tekerleğiniz her yerde titremeden arabadan en iyi hissi almanızı sağlayan çift kayışlı kuvvet geri bildirim sistemine sahiptir.

Direksiyonla birlikte gelen pedallar aslında oldukça iyi ve her ne kadar potansiyometre bazlı olsa da dilerseniz en üst seviyedeki sim yarışlarında bile kullanabiliyorsunuz.

Bir kez daha direksiyonun çıkarılabilir olması, diğer jantlar ve TH8A vites değiştirici de dahil olmak üzere Thrustmaster ekosisteminin geri kalanıyla uyumluluk anlamına geliyor.

Thrustmaster TX'i buradan alabilirsiniz

Ayrıca okuyun: Sim yarışlarında daha hızlı olmanın 7 yolu

Üretici firma: Fanatec | Fiyat: 699,95$

iRacing için en iyi 7 direksiyon |  Samimi.Teknoloji

Fanatec'in CSL Elite serisi, sim yarış donanımı açısından en iyi ürün olarak kabul ediliyor ve CSL Elite de bir istisna değil.

Şimdiye kadar deneyimleyeceğiniz en iyi kayış tahrikli kuvvet geri bildirimine sahip, F1 lisanslı bir direksiyona sahip oluyorsunuz. Pedallar alüminyumdan yapılmıştır ve ayrı ayrı ayarlanabilir.

İsterseniz pedalların taban plakasını bile çıkarabilir ve donanımınıza ayrı ayrı monte edebilirsiniz. Ayrıca 90 kg'a kadar pedal basıncına dayanabilen isteğe bağlı bir yük hücresi kiti de mevcuttur.

CSL Elite'i buradan alabilirsiniz

Ayrıca okuyun: Telefonunuzu iRacing için kontrol paneli olarak nasıl kullanırsınız?

Okumak:  Pixel 7'de kulaklık girişi var mı?

Üretici firma: Fanatec | Fiyat: 2000$

iRacing için en iyi 7 direksiyon |  Samimi.Teknoloji

Podium F1, adından da anlaşılacağı gibi F1 tarzı jantla birlikte gelen doğrudan tahrikli bir tekerlektir. Artık burada doğrudan tahrik kategorisinde olduğumuzdan, bir kombinasyon satın almadığınız sürece tekerlekler ve pedallar genellikle ayrı ayrı gönderilir ve Podium F1'de de olan tam olarak budur.

Dingil mesafesi tak ve çalıştır özelliğindedir; bu, doğrudan tahrikli bir motor kurma zahmetine girmenize gerek olmadığı anlamına gelir ve tekerleğin kendisi de resmi olarak Formula 1 lisanslıdır. Dingil mesafesi üzerinde kullanabileceğiniz küçük, düzgün bir ekran vardır. İstediğiniz bilgiyi gösterin.

Doğrudan tahrikli tekerleklerin önemli yatırımlar olduğunu unutmayın. Sadece pahalı bir tekerleğe yatırım yapmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda tekerleği monte etmek için bir kokpite de ihtiyacınız olacak. O zaman pedal almayı da düşünmelisiniz.

Doğrudan tahrikli tekerlekler üzerindeki kuvvet geri bildirimi, sim yarışlarında elde edebileceğiniz en iyi şeydir ve bu, Podium F1 için de geçerlidir. Ancak kuvvet geri bildirimi o kadar güçlü ki dikkatli olmazsanız kendinize zarar verebilirsiniz.

Fanatec Podium F1'i buradan alabilirsiniz

Ayrıca okuyun: iRacing vs Assetto Corsa vs DiRT Rally 2.0
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!