Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Korunacak En İyi 5 E-ticaret Dolandırıcılık Önleme Aracı…

Korunacak En İyi 5 E-ticaret Dolandırıcılık Önleme Aracı...

E-ticaret sahtekarlığını önlemek 2022'de en büyük önceliğiniz olmalıdır. Nedenini biliyor musunuz? Çünkü e-ticaret satışları bu yıl (2022) itibarıyla 908,73 milyar dolara ulaşacak.

İşin içinde paranın olduğu yerde, sizi gözetleyen suçlular olacaktır. Çevrimiçi dolandırıcılar, daha iyi teşviklerden yararlanmalarını sağlamak için daha iyi taktikler geliştiriyor. Günümüzün dijital ortamında, yeni e-ticaret dolandırıcılık taktikleriyle mücadele etmek, çevrimiçi işletmeniz için etkili e-ticaret güvenliği gerektirir.

Uygun e-ticaret sahtekarlığını önleme tedbirleri alınmazsa, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki e-ticaret sahtekarlığı kayıplarının toplamda 100.000'den fazla zarara ulaşabileceği öngörülüyor. 2022'de 20 milyar dolar.

Çevrimiçi dolandırıcıların sizi kurbanları haline getirmelerini engellemek için yapabileceğiniz pek bir şey olmasa da yine de onlarla mücadele edebilirsiniz. E-ticaret dolandırıcılığını nasıl önleyeceğinizi bilmek istiyorsanız, zor kazanılan karınızı kötü adamlardan korumanıza yardımcı olabilecek çok sayıda e-ticaret dolandırıcılığı koruma aracı ve hizmeti vardır.

Ancak işletmeniz için hangi e-ticaret dolandırıcılık araçlarını kullanabileceğinizi tartışmaya başlamadan önce temel bilgilerle başlamalısınız.

E-Ticaret Mağazanızı 1 Saniyeden Kısa Sürede Yükleyin

DreamHost, mağaza operasyonlarını ve performansını artıran gelişmiş önbelleğe sahip e-ticaret web sitesi için en iyi barındırma hizmetini sunar.

E-ticaret Dolandırıcılığını Önlemenin Temelleri

Siz ve ekibiniz ürün tedariki, kalite kontrol, içerik, SEO, İK vb. gibi birçok sorumluluğu bir arada yürütmelisiniz. Ancak temel unsurlar arasında, e-ticaret dolandırıcılığını önleme konusunda en iyi uygulamalar gözden kaçmaktadır. Temel bilgilerle başlamalısınız:

1. Adres Doğrulama Sistemi

AVS (Adres Doğrulama Sistemi) kullanın. Bu harika. Kredi kartı şirketinin kayıtlarında bulunanla aynı olsun ya da olmasın, müşterinin fatura adresini doğrulayarak e-ticaret işinizi güvence altına almanıza yardımcı olur.

2. PCI Standartlarını Takip Etmek

PCI veya Ödeme Kartı Endüstrisinin (PCI), her e-ticaret şirketinin uyması gereken güvenlik düzenlemeleri vardır. Bu standartlar işlemlerinizin daha güvenli olmasını sağlar. PCI standartlarına uymazsanız, kolayca e-ticaret dolandırıcılıklarının kurbanı olabilirsiniz veya özellikle e-ticaret ödeme işleme kanallarınız açığa çıkarsa, kendinizi ağır bir davaya maruz bırakabilirsiniz.

Kötü adamlar uluslararası sınırların arkasına saklanıyor ve yerel yetkililerinizin onlar üzerinde yargı yetkisi bulunmayabileceğinden, çalınan paranızı veya verilerinizi kurtarmanız sizin için sorun yaratabilir.

3. Güçlü Şifre Gereksinimlerini Ayarlama

Kısıtlayıcı şifre gereklilikleri çoğu zaman bizi hayal kırıklığına uğratır. Ancak aslında karmaşık bir şifre kullanmak işletmenizin yanı sıra müşterilerinizi de korur. Bilgisayar korsanlarının size saldırma olasılığını azaltmak için şifrenize farklı türde karakterler eklemek akıllıca bir uygulamadır.

E-ticaret Dolandırıcılık Türleri

Aşağıdaki üç e-ticaret dolandırıcılığı örneği oldukça yaygındır ve çevrimiçi işinizi güvende tutmak için gerekli tüm e-ticaret önleyici tedbirleri almalısınız.

Okumak:  Nvidia GTX 1660 Ti için En İyi Dead Island 2 Grafik Ayarları

1. Üçgenleme Dolandırıcılığı

Bu tür e-ticaret dolandırıcılığına karışan üç taraf var. Dolandırıcı, e-ticaret mağazası ve şüphelenmeyen meşru müşteri. Dolandırıcı, yüksek talep gören ürünleri düşük fiyatlarla sunan bir çevrimiçi mağaza oluşturur.

Şüphelenmeyen müşteri, kredi veya banka kartını kullanarak çevrimiçi sipariş verir. Dolandırıcı, çalınan kredi kartı bilgilerini kullanarak aynı ürünü meşru bir e-ticaret sitesinden sipariş ediyor.

2. Ele Geçirme Dolandırıcılığı

Bu dolandırıcılık türünde dolandırıcılar çalınan kredi kartı bilgilerini kullanarak sipariş oluştururlar. Fon sahibi, sahtekarlığın kurbanı olurken ürünleri kendilerine teslim ediyorlar.

3. Hesap Devralma Dolandırıcılığı

Daha basit bir ifadeyle bu kimlik hırsızlığıdır. Dolandırıcı/bilgisayar korsanı, kayıtlı bir müşterinin kredi hesabına erişim sağlar ve kredi kartı bilgilerini, bilinen ve güvenilir bir müşteri gibi görünmek için kullanır.

İşi büyütmek için muazzam fırsatlar sağlamanın yanı sıra, e-ticaret endüstrisinde çevrimiçi tehditlere maruz kalma olasılığı da yüksektir. Doğru sahtekarlığa karşı koruma araçlarıyla işletmenizi minimum çabayla koruyabilirsiniz.

Bu nedenle, kendinizi çevrimiçi tehditlerden korumak için kullanabileceğiniz beş önemli e-ticaret sahtekarlığını önleme aracının bir listesini hazırladım.

  1. Subuno – Desteklenen Platformlar: Magento, PrestaShop, Shopify, WooCommerce ve ZenCart
  2. Riskli – Desteklenen Platformlar: Magento, Shopify
  3. Dolandırıcılık Laboratuvarı Pro – Desteklenen Platformlar: Magento, OpenCart, osCommerce, PrestaShop, Shopify, VirtueMart, WooCommerce ve ZenCart
  4. Dupzapper – Desteklenen Platformlar: Tüm e-ticaret platformları
  5. Sayım – Desteklenen Platformlar: Magento

1. Subuno

Desteklenen Platformlar: Magento, PrestaShop, Shopify, WooCommerce ve ZenCart
Fiyatlandırma: Aylık 19$
Ücretsiz Plan: HAYIR
Ücretsiz deneme: Evet (30 gün)

Subuno 20'den fazla sahtekarlık tespit aracıyla birlikte gelir. Müşterinizin konumunu görmenize, ayrıntılarının eşleşip eşleşmediğini sorgulamanıza, e-posta adresinin ne kadar süredir kullanıldığını doğrulamanıza vb. olanak tanır.

Her siparişi ayrı bir sayfada inceleyebilirsiniz. Kapsamlı doğrulama için renk uyarılarını ve araçlarını da kullanabilirsiniz. Algoritmaları, işletmenizi sahte siparişlere karşı korumak için 100'den fazla risk faktörünü analiz edebilir.

2. Riskli

Desteklenen Platformlar: Magento, Shopify
Fiyatlandırma: İşlem hacminize bağlıdır
Ücretsiz Plan: HAYIR
Ücretsiz deneme: HAYIR

Riskli En son makine öğrenimi algoritmalarının yardımıyla gerçek zamanlı bilgiler de dahil olmak üzere, sahtekarlığa karşı mükemmel hizmetler sunar. Her türlü gecikmeden kaçınmanız için bir fırsat sağlar.

Hizmet, özellikle IP ve coğrafi konum olmak üzere bir dizi analitik yöntem sunar. Ayrıca proxy algılama, sosyal medya, sipariş bağlama, cihaz ve tarayıcı parmak izi alma ve ters ibraz dolandırıcılığı aletler.

Risk bayrakları veya puanları eski usuldür. Riskified, her işlemde size net bir “reddet veya onayla” yanıtı vererek oyunu basitleştirir. İstediğiniz şüpheli işlemleri gözden geçirmek için çağrınız. Üstelik yalnızca satış yaratan onaylı siparişler için ücret alıyorlar.

3. Dolandırıcılık Laboratuvarları Pro

Desteklenen Platformlar: Magento, OpenCart, osCommerce, PrestaShop, Shopify, VirtueMart, WooCommerce ve ZenCart
Fiyatlandırma: Aylık 29,95$
Ücretsiz Plan: Evet
Ücretsiz deneme: HAYIR

Etkili e-ticaret dolandırıcılık taraması için 40'tan fazla doğrulama kuralının yanı sıra çeşitli uluslararası tüccarların katkıda bulunduğu çok sayıda kara liste kaydı sunar.

Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz Dolandırıcılık Laboratuvarı Pro Ayda 500 sorgu kabul eden ve farklı sipariş doğrulama çeşitlerini destekleyen ücretsiz planları ile. Ücretsiz plan kapsamında risk puanlama, e-posta bildirimleri, satıcı raporlama aracı ve SMS doğrulama kredileri gibi özelliklere de erişebilirsiniz.

Ücretli bir plana abone olduysanız e-posta geçerlilik kontrolü, sosyal profil sorgulama, özel ülke, İSS kullanımı, e-posta alan adı yaşı, yüksek riskli kullanıcı adı ve şifre gibi gelişmiş özelliklere erişebilirsiniz.

Okumak:  Zadarma İncelemesi: En İyi Sanal Telefon Sistemi mi?

4. Dupzapper

Desteklenen Platformlar: Tüm e-ticaret platformları
Fiyatlandırma: İşlem başına 0,0015$'dan başlayan fiyatlarla
Ücretsiz Plan: HAYIR
Ücretsiz deneme: Evet (30 gün)

DupZapper hızlı ve kurulumu kolaydır. E-ticaret web sitenizde HTML izleme kodunu ayarlamak yalnızca 15 dakika sürer. Ayrıca herhangi bir API entegrasyonuna gerek yoktur.

DunZapper'ı kullanarak en yeni cihaz tanımlama ve parmak izi teknolojilerinden yararlanabilirsiniz. Akıllı makine öğrenimi algoritmaları, veri kaydının coğrafi tutarlılığını izleyebilir, çerez engelleme girişimlerini tespit edebilir ve bir proxy kullanımını önerebilir.

Ayrıca aynı kullanıcı tarafından hangi hesapların oluşturulduğunu da incelemenize olanak tanır. Riskli bir işlem yapılmadan önce tüm şüpheli faaliyetler kapsamlı raporlarla gösterilir.

5. Sayım

Desteklenen Platformlar: Magento
Fiyatlandırma: İşlem hacmine göre
Ücretsiz Plan: HAYIR
Ücretsiz deneme: Evet

Bu Magento dolandırıcılık önleme aracı, birçok sektörde örnek sonuçlar göstermiştir. Risk karar kuralları motoru Sayım Kendi ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabileceğiniz 200'den fazla veri değişkeni kullanır.

300 milisaniyelik yanıt süresi sağlayarak işlem onay sürecinin hızlandırılmasına yardımcı olur. Kount, gelişmiş yapay zeka teknolojilerini, cihaz kimliğini, coğrafi konumu, sipariş bağlama özelliklerini vb. kullanarak sahte kontroller gerçekleştirir.

En iyi yanı kullanımı kolay arayüzüdür. Tüm bilgiler tek bir ekranda görülebildiğinden farklı arayüzler arasında geçiş yapmanıza gerek kalmaz.

E-Ticaret Satıcıları İçin Dolandırıcılık İpuçları

1. Müşteri Desteğinizi E-ticaret Dolandırıcılığını Önleme Konusunda Eğitin

E-ticaret müşteri hizmetleri, e-ticaret sahtekarlığından korunmada hayati bir rol oynar. Satışların yoğun olduğu dönemde işletmenize zarar verebilecek e-ticaret sahtekarlıklarının taranmasına yardımcı olur.

Eğitimsiz müşteri destek ekibiniz sipariş onaylarını aceleye getirdiğinde, dolandırıcıların iş güvenliği sistemlerinizi atlatmasına olanak tanıyabilir. Müşteri hizmetleri temsilcilerinizi dolandırıcılık göstergelerine dikkat etmeleri konusunda eğitin. Dolandırıcılar, genellikle uygun düzeyde dolandırıcılıkla mücadele eğitimi olmayan ön saflardaki müşteri hizmetleri temsilcilerini hedef alır.

Satışların en yoğun olduğu sezonda ek müşteri hizmetleri desteği eklemeyi düşünün. Müşteri desteğinizin sorulara yanıt verme hızı doğrudan müşterinin memnuniyetiyle ilgilidir.

Mutlu olduklarından emin olmak için endişelerine mümkün olan en kısa sürede yanıt vermelisiniz. Eğer mevcut personeliniz bunu sürdürebiliyorsa endişelenmeyin, aksi halde onları eğitmeli veya gerekirse başkalarını da işe almalısınız.

2. Kişiselleştirilmiş Politikalar Üretin

Rastgele e-ticaret web mağazalarının yasal politikalarını kopyalayıp yapıştırıp web sitenize uygulamayın. Acele etmeyin ve çevrimiçi e-ticaret işinizi nasıl dolandırmaya çalışacağınızı düşünün. Facebook Marketplace'te satış yapıyorsanız bunu da politikanıza dahil ettiğinizden emin olun.

Dolandırıcılar genellikle ürünün nişine ve konumuna bağlı olarak ustaca yöntemler kullanır. Politikaları formüle edin ve gerekli kredi kartını alın dolandırıcılık önleme tedbirleri Riskinizi azaltmak için.

Politikalarınıza karar verdikten sonra onlara bağlı kalın! Eğer bir müşteri sizi kendi politikalarınızı ihlal etmeye zorlarsa pes etmeyin! Potansiyel müşteri meşru görünse ve muhtemelen başarılı bir ödeme yapacak olsa bile, mağaza politikanızı ihlal etmek kesinlikle hayır-hayır olmalıdır. Ters ibrazlarla uğraşmak hoşunuza gitmez, bu nedenle riski mümkün olduğunca azaltın.

3. Tüm Siparişleri Manuel Olarak İnceleyin

Web siteniz her gün binlerce sipariş almıyorsa sipariş gerçekleştirme sürecini otomatikleştirmeyin. Her siparişi kişisel olarak kontrol edin veya görevi deneyimli bir satış uzmanına devredin.

Bazen insan sezgisi, bir yazılımın gözden kaçırabileceği satış sorunlarının ortaya çıkmasını önleyebilir. En azından olağandışı siparişlerin manuel olarak doğrulanmasını sağlayın. Müşteriyi arayın ve siparişi yerine getirip getirmemeye karar vermenize yardımcı olacak mümkün olduğunca fazla bilgi toplamaya çalışın.

Okumak:  13 Adımda E-Ticaret Mağazası Nasıl Açılır?

Bu müşteri inceleme sürecinde, müşterinin meşruiyetini sağlamak için Adres Doğrulama Sistemini (AVS) ve Kart Doğrulama Değerini (CVV) kullandığınızdan emin olun. Herhangi bir tutarsızlık bulunursa müşteriyi arayın ve bunun nedenini öğrenin.

4. Tanınmış Bir E-Ticaret Çözümü Kullanın

Web mağazanızı güvenli, popüler bir e-ticaret barındırma sağlayıcısı üzerinde oluşturmak istiyorsunuz. Yeni e-ticaret çözümlerini deneyerek risk almayın. Dijital pazarda Magento, WooCommerce ve Prestashop çevrimiçi girişimler için birinci sınıf çözümlerdir. Bu yazılımların aşağıdaki gibi eklentileri vardır: Dolandırıcılık Sipariş Tespit Sistemi son derece güvenli ve güçlüdür.

5. Tatil Sezonuna Hazırlanın!

Tatil Sezonu çok yakında. Yeni tatil pazarlaması fikirlerini deniyorsanız gerekli e-ticaret güvenliği önleme önlemlerini aldığınızdan emin olmalısınız.

Yılın son çeyreği, yıllık gelirinize en büyük payı sağlıyor. Çevrimiçi dolandırıcılar, Tatil Sezonundan yararlanmak için tamamen kararlı ve çalışır durumdalar. Web mağazanızı/mağazalarınızı optimize etmeye bugün başlayın!

Çevrimiçi Alışveriş Yapanlar İçin İpuçları

Tatil alışverişi yapanlar, ücretsiz gönderim teklifleriyle mevcut en iyi fırsatları ararlar. Ancak, çevrimiçi sahtekarlığa karşı koruma sağlamak için, ürünleri satın aldığınız satıcının teslimat ve değişim politikalarının çok net olduğundan emin olmalısınız.

Birçok işletme, zamandan tasarruf etmek için nakliye masraflarının ve diğer politikalarının bir özetini web sitelerine yükler. Bununla birlikte, çevrimiçi tehditlere karşı güvenliğinizi sağlamak için aşağıdaki çevrimiçi dolandırıcılık önleme önlemlerini alabilirsiniz.

1. Borç Yok, Sadece Kredi

İnternet üzerinden alışveriş yapmak daha güvenli olduğundan banka kartınız yerine kredi kartınızı kullanmalısınız. Bir dolandırıcı banka kartınızı ele geçirirse banka hesabınıza erişebilir.

2. CTA'lara Tıklarken Dikkatli Olun

Pop-up'lara hemen tıklamayın veya pop-up fırsatlarından herhangi bir şey satın almayın. Ürün sayfasına gitmeli ve ürünü oradan satın almalısınız. Promosyon e-postaları aldığınızda 'hemen satın al' veya benzeri CTA'lara tıklamamanız da önerilir. Bunun yerine web sitelerini ziyaret edin ve sipariş verin.

3. Parola Yöneticisini kullanın

Satıcıların çoğu, müşterilerinin gelecekte kendilerinden alışveriş yapmasını daha kolay hale getirmek için 'Ödeme Bilgilerinizi Kaydedin' seçeneğini sunar. Bu nedenle özellikle Kara Cuma veya Siber Pazartesi döneminde çok sayıda e-ticaret sitesinden alışveriş yapıyorsanız güçlü şifreler kullanmalısınız.

Zayıf bir şifre sizi savunmasız hale getirir ve kendinizi çevrimiçi hırsızlığa hazırlarsınız. Gerekirse bir şifre yöneticisinden yararlanın. Herhangi bir web sitesi için uzun ve benzersiz bir şifre oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, bir kopyası da kayıtlı olacak, böylece unutsanız bile kolayca geri alabilirsiniz.

Genel olarak,

Umarım bu makaleyi bilgilendirici bulacaksınız. Yukarıda belirtilen e-ticaret sahtekarlığını önleme araçları ve teknikleri, işinizi minimum çabayla güvence altına almanıza yardımcı olabilir.

Şans eseri, bu blog yazısında yer almayı hak eden herhangi bir e-ticaret sahtekarlığından korunma stratejisini veya aracını kaçırdıysam, aşağıdaki yorumlar bölümünde bana bildirin.