Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Kurulumu Kolay 7 WordPress Sitesi Türü

Kurulumu Kolay 7 WordPress Sitesi Türü

Hangi platformda web sitesi oluşturulacağına karar verirken en sık sorulan sorulardan biri WordPress'in ne tür web sitelerini barındırdığıdır. Cevap? Herhangi bir şey! Bir WordPress sitesiyle hemen hemen her şeyi yapabilseniz de, biz fazla uğraşmadan oluşturabileceğiniz yedi kolay siteye odaklanmak istedik.

1. Kişisel Blog Siteleri

Kişisel bloglar WordPress'in üzerine inşa edildiği şeydir. CMS platformu büyüyüp diğer web sitesi türlerine yayıldıkça, blog platformları da daha da iyi hale geldi. Her zamankinden daha sağlam ve gösterişlidirler ve yüzlerce farklı temayla, ister yemek, yaşam tarzı, seyahat veya başka bir şey olsun, blogunuzun konusu ne olursa olsun görünüm ve hissi özelleştirmek kolaydır.

2. Ticari Siteler

Ticari siteler boyut açısından farklılık gösterir ancak profesyonellik açısından tutarlı kalır. İş siteleri genellikle bir geliştiricinin (kullanıcılarınız için gerçekten benzersiz bir deneyim (dönüştüren) yaratmanıza yardımcı olabilecek birinin) yardımıyla oluşturulduğunda en iyi sonucu verir. WordPress ayrıca sitenizi ölçeklendirmenize olanak tanır, böylece siz büyüdükçe büyüyebilir ve birçok farklı WordPress sayfası türünü kullanabilirsiniz.

Burada düşünülmesi gereken bazı şeyler temalar ve SEO'dur. İşletme sitenizin iyi performans göstermesi için arama motorları aracılığıyla kolayca bulunması gerekir. İyi haber şu ki WordPress, yararlanabileceğiniz harika SEO eklentileri sunuyor.

3. Eğitim ve Üyelik siteleri

Eğitim ve üyelik siteleri bir WordPress sitesiyle yapabileceklerinizi genişletti. Her zaman WordPress platformunun bir parçası olmadılar, ancak MemberPass gibi eklentilerin kullanıma sunulmasıyla bunları oluşturmak basit hale geldi.

Okumak:  Faaliyet Belgesi Nasıl Alınır? Türkçe Yönergeler ve Süreç Ayrıntıları

MemberPass'in kurulumu kolaydır, size güçlü erişim kuralları sunar ve kullanabileceğiniz her temayla çalışır.

4. Portföy Web Siteleri

Portföy web siteleri, ister yazı, ister grafik tasarım, web tasarımı veya başka bir şey olsun, çalışmalarınızı sergilemek için mükemmeldir. Bu tür WordPress sitelerinin oluşturulması ve bakımı kolaydır. Buradaki en önemli husus yine temalar olacak; neyse ki WordPress'in benzersiz portföy düzenleri için birçok farklı seçeneği var.

5. Fotoğrafçılık Web Siteleri

İster profesyonel ister hobi fotoğrafçısı olun, görsellerinizi sergileyebileceğiniz bir siteye sahip olmak önemlidir. Fotoğrafçılık WordPress siteleri portföy sitelerine çok benzer, ancak temalar fotoğrafların vurgulanmasına daha özeldir. Bu eklentiler, fotoğraflarınızın öne çıkmasını sağlayacak inanılmaz ve kusursuz ışık kutuları sağlar.

6. Topluluk Web Siteleri

Topluluk web siteleri harika çünkü içeriği siz yapmıyorsunuz, topluluğunuz yapıyor! Ancak bu, tasarım yönüne odaklanmamanız gerektiği anlamına gelmez. Bir tema seçin ve diğer her şey yerli yerine oturmalıdır.

Topluluk web sitelerinin en önemli kısmı, diğer WordPress site türlerine benzer şekilde, yeni sitenizde forumlar kurmanıza ve forumlarda gezinmenize yardımcı olacak eklentilerdir. BbPress gibi eklentiler başlamak için harika bir yerdir.

bbPress mevcut en popüler forum eklentilerinden biridir. Daha hızlı forumlar ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi anlamına gelen derin bir WordPress entegrasyonu sunar. Neyse ki, bbPress'in kurulumu da kolaydır ve başka hiçbir şeye benzemeyen bir forum oluşturmak için özelleştirilebilir şablonlarla birlikte gelir.

7. E-ticaret Siteleri

E-ticaret siteleri, büyük ve küçük işletmelerin mal satması ve farklı türdeki WordPress sitelerine çok iyi entegre olması için tasarlanmıştır. WooCommerce, çevrimiçi mağazanızı sorunsuz bir şekilde çalışır hale getirmek için kolay bir araçtır! Bana Hosting, e-ticaret ihtiyaçlarınıza uyacak birden fazla Yönetilen WooCommerce barındırma planı sunar ve bunların tümü sektör lideri hız, destek, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sunar.

Okumak:  Yaz Kazan: En İyi Stratejilerle Yaz Aylarında Para Kazanmanın Yolları

Çözüm

Ne tür web siteleri işletirseniz yönetin, doğru temelde olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Uzmanların güvendiği bir platform üzerine inşa edilen Bana Hosting'in StoreBuilder'ı, Yönetilen WordPress ve WooCommerce'in tüm avantajlarından karmaşıklık olmadan yararlanmanıza olanak tanır.

Kodlama deneyiminiz yok mu? Sorun değil.

Sıfırdan başlamanıza veya boş bir ekran karşısında bunalmanıza gerek yok. Sadece birkaç soruyu yanıtlayın ve birkaç dakika içinde ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürmek için optimize edilmiş, sezgisel, gezinmesi kolay bir ana sayfaya sahip kendi çevrimiçi mağazanıza sahip olacaksınız. Buna bir bak!