Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Lennox Fırın Hata Kodları ve bunların nasıl düzeltileceği

Not: Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Lennox Fırın Hata Kodları ve bunların nasıl düzeltileceği

Lennox Fırın Hata Kodları ve bunların nasıl düzeltileceği

Konut ve ticari kullanıma yönelik ısıtma ve soğutma işindeki büyük isimlerden biri olan Lennox, 1895'ten beri piyasada ve Lennox Fırınları şirketin en üst düzey ürünlerinden biri.

Lennox Fırınlarında, olup bitene bağlı olarak farklı frekanslarda yanıp sönen iki LED ışık bulunur ve LED'lerden birinin veya her ikisinin neden sürekli yanıp söndüğünü veya uzun süredir sabit kaldığını merak ediyorsanız veya fırının üzerinde yanıp sönen kırmızı ışıktan endişeleniyorsanız. fırın, burada tüm Lennox Fırını hata kodlarını, ne anlama geldiğini ve nasıl düzeltileceğini listeledik.

Ayrıca okuyun: 'Valorant Bağlantı Hatası' nasıl düzeltilir?

Aşağıda en yaygın Lennox Fırını hata kodlarından on tanesi, bunların neden oluştuğu, ne anlama geldiği ve bunların nasıl düzeltileceği yer almaktadır.

Hata kodlarının tümünü kendi başınıza gideremeyebileceğinizi unutmayın. Lennox müşteri hizmetleri yöneticisiyle şu adresten konuşabilirsiniz: 1-800-953-6669 Pazartesi-Cuma günleri saat 9:00-19:00 (EST) arasında sorun gidermelerini veya sorunun çözülmesi için size bir teknisyen göndermelerini isteyin.

Lennox Fırın Hata Kodları Ne anlama geliyor ve nasıl düzeltilir?
Her iki LED de kapalı Bu, Lennox Fırınınızın güç almadığını gösterir. Fırın sigortasını kesici kutusundan kontrol edebilir, atmışsa sıfırlayabilirsiniz. Sigorta tekrar atarsa ​​Lennox Fırını sorununu kendi başınıza gidermeye çalışmayın.
İlk LED yavaşça yanıp sönüyor, diğeri ise sürekli yanıyor Bu, HVAC sisteminin aşırı ısınmasını önlemek için bir önlem olan yüksek limit anahtarının açık olduğunu gösterir.
İlk LED yavaşça yanıp sönüyor, diğeri kapalı Bu, fırınınızın gazı tespit edemediğini gösterir. Gaz beslemesinde, valfte veya ateşleyici kontrolünde sorun olabilir. Bunu kendi başınıza düzeltmeye çalışmayın;
İlk LED kapalıyken diğeri yavaşça yanıp sönüyor Bu, çekiş indüktörünün işlevsiz olduğunu veya basınç anahtarı devresinin kapalı olduğunu gösterir.
Birinci ve ikinci LED dönüşümlü olarak teker teker yavaşça yanıp sönüyor Bu, fırının alev sisteminin, gaz kaynağı, valf veya ateşleyici kontrolü ile ilgili bir sorundan kaynaklanabilecek işlevsiz bir HVAC sistemi nedeniyle arızalandığını gösterir. Bunu kendi başınıza düzeltmeye çalışmayın; Yukarıda belirtilen müşteri hizmetleri numarasını kullanarak Lennox ile iletişime geçin.
Birinci ve ikinci LED sırayla ve hızla yanıp sönüyor Bu, fırının çalışması için ideal voltaj seviyesini almadığını gösterir. Konutunuzun veya binanızın yeterli voltaj alıp almadığını veya gevşek bir bağlantı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca fırını bağlamak için bir uzatma kullanılmaması da tavsiye edilir.

Bu aynı zamanda yakıtı ateşleyen fırın ateşleyicisinin işlevsiz olduğu anlamına da gelebilir. bu durumda bir uzman çağırmanız gerekir.

İlk LED yavaşça yanıp sönerken diğeri hızla yanıp sönüyor Bu, Lennox Fırınınızın alev seviyesinin düşük olduğunu gösterir ve bu durum, fırının ısıtma sistemi düzgün çalışıyor olsa bile meydana gelebilir. Hata, algılama çubuğunu temizleyerek giderilebilir. Çubuk yerinden çıkarsa bir uzman çağırmak isteyebilirsiniz.
İlk LED hızlı bir şekilde yanıp sönerken diğeri yavaş yanıp sönüyor Bu, ısıtıcınızın kablolamasındaki bir sorundan kaynaklanabilecek fırınlarınızın kutuplarının ters olduğunu gösterir. Bunu kendi başınıza düzeltmeye çalışmayın, bir teknisyeni arayın.
Her iki LED de yavaşça yanıp sönüyor Bu, Lennox ısıtıcınızın sıcak havayı HVAC'tan yaşam alanınıza taşıyan fan motorunun düzgün çalışmadığını gösterir. Sorunu çözmek için bir uzman çağırmanız gerekecek.
Bir LED yanıp sönerken diğeri sabit Bu, Lennox Fırınınızdaki alev yayma anahtarının açık olduğunu gösterir. Bu anahtarın yangınlardan ve karbon monoksitten kaçınmak için güvenliğiniz amaçlandığı için bunu kendi başınıza düzeltmeye çalışmamalısınız.

Ayrıca Lennox'la iletişim formunu kullanarak e-posta yoluyla da iletişime geçebilirsiniz. Burada.

Okumak:  SD kartı biçimlendirirken Steam Deck hatası nasıl düzeltilir?

Ayrıca okuyun: NP-34957-8 Playstation hatası nasıl düzeltilir?

Yatharth Singh

Yatharth Singh

Yatharth, Candid.Technology'de Pazarlama Müdürüdür. Bazen Apple, Oyun ve Sosyal Platformlar hakkında yazıyor ve zaman zaman sıra dışı teknoloji konularıyla da ilgileniyor. Yatharth'a e-posta yoluyla ulaşın: [email protected]
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!