Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Mağazanızın Sorunsuz Çalışmasını Sağlayacak Beş Magento Görevi

Mağazanızın Sorunsuz Çalışmasını Sağlayacak Beş Magento Görevi

Herhangi bir karmaşık yazılım parçası gibi Magento da ara sıra biraz bakım gerektirir. Mağazanız geliştikçe ve işiniz büyüdükçe yeni ürünler ve müşteri hesapları oluşturulur ve silinir, uzantılar ve temalar yüklenir veya değiştirilir ve mağazanın genel günlük işlemleri iz bırakır.

Mağazanızın bakımını özenle yapmak, yıllar geçtikçe güvenli, hızlı ve güvenilir kalmasını sağlayacaktır. Bu makalede Magento mağaza sahiplerinin yapılacaklar listelerine eklemeleri gereken en yaygın beş göreve odaklanacağım.

Güvenlik Yamalarını Uygulama

Magento ekipleri düzenli olarak yazılımdaki güvenlik açıklarını gideren güvenlik yamaları yayınlar. Yamalar, Magento'nun geliştiricileri veya güvenlik uzmanları tarafından güvenlik açıklarının keşfedilmesinden kısa bir süre sonra yayınlanır. Yamaları yayınlandıktan hemen sonra yüklemezseniz mağazanız suçluların saldırılarına ve veri hırsızlığına karşı savunmasız kalabilir.

Magento mağaza sahiplerine, Magento Güvenlik Merkeziyamaların ayrıntılarını yayınlandıkça yayınlar.

404 Hatalarını Bul ve Düzelt

404, web sunucularının istenen kaynakları bulamadıklarında tarayıcılara gönderdiği HTTP yanıt kodudur. Zamanla ürün ve içerik sayfalarını Magento mağazanızdan taşıyacak veya sileceksiniz. Dikkatli olmazsanız mağazanızdaki diğer sayfalardan gelen bağlantılar bozulur ve bu da alışveriş yapanların bu sayfaları ziyaret etmeye çalıştığında 404 hatasıyla sonuçlanır.

404 hataları, kötü bir kullanıcı deneyimi yaratır ve bunların çok fazlası, mağazanın arama sonuçlarındaki konumu üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Screaming Frog's gibi bir aracı düzenli olarak kullanmak iyi bir fikirdir. Kırık Bağlantı Denetleyicisi Mağazanızdaki 404 hatalarını bulup düzeltmek için.

Günlük Döndürme

Magento, müşteri faaliyetleri, siparişler, ziyaretler ve daha fazlası dahil olmak üzere bir mağazada olup bitenlerle ilgili bilgileri veritabanına kaydeder. Bu bilgiler çok yararlı olabilir ancak günlükler zamanla büyür, çok fazla yer kaplayabilir ve veritabanı performansını düşürebilir.

Okumak:  Google Aramanın Evrimi: Algoritmalardan İleri Teknolojilere

Magento eski günlükleri otomatik olarak kaldırabilir ancak bu özellik varsayılan olarak kapalıdır. Magento'nun günlüklerini otomatik olarak temizlemesini istiyorsanız günlük temizlemeyi nasıl açacağınızı öğrenmek için Magento veritabanı bakımı kılavuzu.

Yedekleme

Magento mağazanızın güvenliği kötü aktörler tarafından ele geçirildiyse veya insan hatası nedeniyle hasar gördüyse, onu bir yedekten geri yüklemek kolaydır. Ancak geri adım atmazsanız bu tür olaylar felaketle sonuçlanabilir.

Magento 2'de bir yerleşik yedekleme sistemi Bunu kontrol panelinde Sistem -> Araçlar -> Yedeklemeler altında bulacaksınız. “Sistem Yedekleme” ile mağazanın tamamını, veritabanını ve medyayı ya da sadece veritabanını yedeklemeyi seçebilirsiniz.
Düzenli sistem yedeklemeleri yapmak ve elde edilen dosyaları Magento sunucunuzdan güvenli bir konuma taşımak iyi bir fikirdir.

Görüntü Önbelleğini Temizleme

Magento, ürün görsellerini özel bir önbellekte önbelleğe alır. Katalog Resim Önbelleği bazen yeni ürünler eklendikçe ve eski ürünler silindikçe zaman içinde çok büyüyebilir. Önbelleğin temizlenmesi (görüntülerin kaldırılması) büyük miktarda disk alanı boşaltabilir.

Önbellek kontrollerini Magento 2 yönetici menüsünde Sistem -> Önbellek Yönetimi altında bulabilirsiniz. Önbellek Yönetimi sayfasının alt kısmında Katalog Görüntü Önbelleğini temizleyecek bir düğme bulunur.

Katalog Görüntü Önbelleğini bu şekilde temizlemeyi seçerseniz, Magento mevcut ürün görsellerinin önbelleğini yeniden oluşturduğundan performansta bir etki olması muhtemeldir. Yalnızca önbelleğe alınmış eski görüntüleri kaldırmayı tercih edebilirsiniz. emretmek bunun gibi:

find /path/to/magento/media/catalog/product/cache/* -type f -mtime +180 -exec rm -f \;

Her zaman olduğu gibi, çalıştırmadan önce bu komutun tam olarak ne yaptığını anladığınızdan emin olun.

Düzenli bakım ve güvenilir, yönetilen bir Magento barındırma ortağıyla, e-ticaret işiniz büyüdükçe Magento mağazanız hızlı, güvenli ve güvenilir kalacaktır. Unutmayın, uzman Magento destek ekibimiz 24 saat boyunca görev başındadır. sorularını cevapla.
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!