Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Magento 1 Siteniz Saldırıya Uğradığında Olanlar Bu

Magento 1 Siteniz Saldırıya Uğradığında Olanlar Bu

Haziran 2020'de Magento 1 kullanım ömrünün sonuna ulaştı. Bu, platformun 200.000 sitesini kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı risk altına soktu ve ağır cezalara maruz kalma potansiyeline açık hale getirdi.

Magento 1 müşterilerimizi, PCI uyumluluğu için bir durak noktası olarak Bana Hosting Safe Harbor'ı yeniden platform oluşturmaya veya kurmaya çağırıyoruz. Bu arada Magento 1'deki mağazalar saldırılara karşı savunmasız durumda ve müşterilerinin verileri hâlâ risk altında.

Bir Platformun Kullanım Ömrünün Sonuna Ulaşması Ne Anlama Gelir?

Magento 1, yazılım tarihinde UZUN bir süredir var. Son 13 yıldır bu platform, büyüyen küçük işletmelerden kurumsal düzeydeki operasyonlara kadar yüz binlerce çevrimiçi işletmeye ev sahipliği yaptı.

Ancak 10 yılı aşkın hizmetin ardından Magento 1'in geçerliliğini yitirdi ve Magento, platformu güncellemeler için rafa kaldırdı. Bu, ekiplerinin artık Magento 1 için güvenlik yamaları ve güncellemeleri geliştirmeyeceği anlamına geliyor; platform durgun kalacak.

Güvenlik açısından proaktif olarak izlenmeyen ve güncellenmeyen durgun platformlar, PCI Güvenlik Standartları Konseyi tarafından belirlenen standartları karşılamaz ve platforma yönelik tehditler ortaya çıktıkça uyumluluktan düşebilir.

Kullanım Ömrünün Sonu Uyum Açısından Neden Sorun Yaratıyor?

PCI uyumluluk standartları, çevrimiçi işletmelerin müşterilerinin verilerini koruma konusunda proaktif olmalarını sağlamak için başlangıçta bir banka koalisyonu tarafından belirlendi. PCI Güvenlik Standartları Konseyi, bir dizi standart kullanarak çevrimiçi işletmelerin çevrimiçi işlemleri nasıl yürütecekleri konusunda “bırakınız yapsınlar” yaklaşımını benimsemelerini engeller.

Okumak:  Magento vs. OpenCart: Hangi e-ticaret çözümü sizin için uygun?

Uyumluluk standartları aşağıdaki gibidir:

 • Kart sahibi verilerini korumak için bir güvenlik duvarı yapılandırması kurun ve sürdürün
 • Sistem şifreleri ve diğer güvenlik parametreleri için satıcının sağladığı varsayılanları kullanmayın
 • Saklanan kart sahibi verilerini koruyun
 • Kart sahibi verilerinin açık, genel ağlar üzerinden aktarımını şifreleyin
 • Anti-virüs yazılımı veya programlarını kullanın ve düzenli olarak güncelleyin
 • Güvenli sistemler ve uygulamalar geliştirin ve sürdürün
 • Kart sahibi verilerine erişimi işletmenin bilmesi gerekenlere göre kısıtlayın
 • Bilgisayar erişimi olan her kişiye benzersiz bir kimlik atayın
 • Kart sahibi verilerine fiziksel erişimi kısıtlayın
 • Ağ kaynaklarına ve kart sahibi verilerine tüm erişimi izleyin ve izleyin
 • Güvenlik sistemlerini ve süreçlerini düzenli olarak test edin
 • Tüm personel için bilgi güvenliğini ele alan bir politika sürdürün

Gördüğünüz gibi, yukarıdakilerin tümü tek bir derste özetleniyor: İşletmeniz güvenlik konusunda proaktif değilse, PCI uyumlu olmayacaksınız. PCI uyumlu değilseniz ağır para cezalarına ve cezalara tabi olursunuz.

Bana Hosting çok popüler, tamamen ÜCRETSİZ, güvenli bir şifre oluşturucu sunuyor.

Çevrimiçi Mağazanız PCI Uyumlu Değilse Ne Olur?

Uyumsuzluğun sonuçları korkutucudur.

Bu sadece işletmeniz için yapılması gereken doğru şey değil, aynı zamanda müşterileriniz için de yapılması gereken doğru şeydir. Kullanım ömrü sona eren bir platformda mağaza çalıştırmak, binlerce kişinin verilerini riske atabilir ve sizi işletmenizin hayatta kalamayacağı kadar yüksek düzeyde bir sorumlulukla karşı karşıya bırakabilir.

Uyumsuzluktan kaynaklanan cezalar genellikle satıcıya aktarılır ve uyum sağlanana kadar ayda 5.000 ila 100.000 ABD Doları arasında değişebilir.

Bankalar aynı zamanda uyumlu olmayan bir işletmeyle olan ilişkilerini sonlandırmayı da tercih edebilir ve bu da sizi finans kurumunuzu ve ödeme işlemcinizi değiştirme çabasıyla karşı karşıya bırakabilir.

Belki de tüm bunların en rahatsız edici sonucu şudur: Müşterilerinizin güveninin kaybedilmesi. Kendi finansal bilgilerini sitenizin güvenlik hatasından korumak için çabaladıklarını hayal edin. Medya hikayeyi ele aldığında manşetleri hayal edin.

Okumak:  Telefonunuzun saldırıya uğrayıp uğramadığını görmek için neyi aramanız gerektiğini kontrol edin.

Hoş değil ve tamamen önlenebilir.

Yeniden Platform Oluşturmaya Gücünüz Yetmediğinde Ne Yapmalısınız?

Bakın, bu konuda salaklık edecek kadar sert davranmıyoruz. Bu ciddi bir konu ancak bu noktada geçiş veya yeniden platformun bazı işletmeler için finansal açıdan gerçekçi olmadığı konusunda da hassasız.

Pandemi sürecinde işletmeler zor durumda kaldı. Tahminler şu şekilde küçük işletmeler 2020'de gelirlerin %52 gibi muazzam bir düşüş yaşadığını gördük.

İşletmenizin şu anda geçiş veya yeniden platform için yeterli fonu yoksa başka bir seçeneğiniz daha vardır.

Magento 1 PCI Uyumluluğu için Safe Harbor Kullanın

Magento 1'den Magento 2'ye geçişin maliyeti 50.000 ila 100.000 ABD Doları arasında olabilir. Mevcut Magento 1 barındırma planınız için ödediğinizden yalnızca biraz daha fazlası karşılığında Bana Hosting Safe Harbor, siz yeniden platform oluşturmaya hazır olana kadar mağazanızı güvende tutacaktır. Safe Harbor, mağazaların kullanım ömrü sonunda uyumlu kalmasını sağlamak için Magento ekibimizin sunduğu gelişmiş özel güvenlik yamalarını kullanan basit bir güvenlik eklentisidir.

Mevcut tahminler, Safe Harbor'ın Magento 1 mağazalarını 2022'ye kadar güvenli ve uyumlu tutabileceği ve şirketinize yeni bir platforma geçiş veya Magento 2'ye geçiş için bolca zaman tanıyacağı yönünde.

Magento 1'in haziran ayında ömrünün sonuna gelmesinden bu yana ortaya çıkan Magecart saldırıları ve diğer güvenlik tehditlerinin ardından, Safe Harbor bu mağazaları korumaya ve ortaya çıkan tehditleri proaktif olarak izlemeye devam etti.

Safe Harbor Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Magento 1 Mağaza Güvenliğinizi Magento Uzmanlarıyla Koruyun

Magento'nun ilk beta sürümü burada, Bana Hosting sunucularında doğdu. Şirketimiz 2007'den bu yana bu platformun yakından farkında ve bu platformla ilgileniyor ve geliştiricilerin ve işletmelerin ölçeklenebilir çevrimiçi işletmeler kurmasına olanak tanıyan teknolojiyi de geliştiriyor.

Okumak:  2024'te Sosyal Medya Pazarlamasında ChatGPT kullanımı için 13 ipucu

Tam zamanlı Magento Uzmanı kadrosu, dünya standartlarında 24 saat destek ve sistem mühendisleri ile güvenlik uzmanlarından oluşan özel bir ekiple Bana Hosting, platformunuzun kullanım ömrünün sonuna kadar arkanızı kollar.

Daha fazla bilgi edin