Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Magento 1'den Sonra Değerlendirmeniz Gereken 6 Magento Alternatifi

Magento 1'den Sonra Değerlendirmeniz Gereken 6 Magento Alternatifi

Magento 1 (M1) Haziran 2020'de kullanımdan kaldırılacak. E-Ticaret platformu hem satıcılar hem de geliştiriciler tarafından hâlâ erişilebilir ve kullanılabilir olsa da artık Magento veya Adobe'den resmi destek almayacak. Bu şu anlama gelir: M1'i çalıştıran 180.000 satıcıMagento alternatifleri arayışı sürüyor.

M1'in hayatı sona erdiğinde nereye gideceğinizden emin değil misiniz? Burada seçeneklerinizden bazılarını, her birinin artıları ve eksileriyle birlikte ele alacağız. Umarız bu makalenin sonunda e-ticaret yolculuğunuzda bir sonraki adımınızın sizi nereye götüreceği konusunda daha net bir fikre sahip olursunuz.

Şimdi bunu okumaya vaktiniz yok mu?

Zamanınız olduğunda kullanabileceğiniz en iyi seçeneklerin tam listesi için M1 Sonrası e-Kitabını indirin.

WooCommerce

Bu listedeki ilk alternatif sizi şaşırtabilir. Muhtemelen WooCommerce'in Magento alternatifinde aradığınız yeteneklere sahip olmadığını düşünüyorsunuz. Bu özellikle WooCommerce ve WordPress alanında deneyiminiz varsa geçerlidir. Haklı olabilirsiniz; WooCommerce Magento kadar işlevsel değil. Ancak avantajları da var.

WooCommerce, Shopify gibi bir SaaS ürünü olmakla Magento gibi tam kontrole sahip olduğunuz, kendi kendine barındırılan bir e-ticaret CMS'si olmak arasında mükemmel bir uyum sağlar. Kullanım kolaylığı ile özellik setleri arasında ince bir çizgi çiziyor ve bunu mükemmel bir şekilde yapıyor. WooCommerce'deki mağaza türleri sizi şaşırtabilir. Hepsi küçük işletmeler değil.

2018 yılında WooCommerce kullanıcı tabanını daha ayrıntılı olarak inceledi. Nereden geldiklerini ve boyutlarını görmek için mağazaları analiz ettiler. Buldukları şey şuydu.

WooCommerce, bazı geliştiricilerin öyle olduğunu düşündüğü küçük tüccarların e-ticaret platformu değildir. Bunu kullanan çok sayıda büyük mağaza da var.

Çok sayıda WooCommerce mağazası aslında 100.000 ila 500.000 ABD Doları arasında yer alıyor ve bazılarının yıllık geliri 1 milyon ABD Dolarına kadar çıkıyor. WooCommerce'i tercih ettikleri e-ticaret platformu haline getiren markalar arasında Blue Star Coffee, Weber, Ripley's Believe It or Not ve Singer yer alıyor.

WooCommerce, çok sayıda hareketli parça içeren büyük mağazalar için en iyi seçim değildir. Ancak kontrolü ele almak isteyen küçük ve orta ölçekli mağazalar için harika bir Magento alternatifidir.

Neden Magento yerine WooCommerce kullanmalısınız?

 • Geliştiriciler için hala etkileyici bir esneklik sunarken kullanımı çok kolaydır
 • İşlevselliği artırmak için çok sayıda eklenti sunar
 • Çok çeşitli tema ve şablonlara sahiptir
 • Hafif olduğundan içeriği daha hızlı yükleyebilir

Neden WooCommerce yerine Magento kullanmalısınız?

 • WooCommerce esnek olmasına rağmen Magento'nun e-ticaret işlevselliğine sahip değildir
 • Büyüyen tüccarlar için Magento daha iyidir
 • Magento'nun özellikle e-ticareti destekleyen harika bir topluluğu var

Magento 1'de kalın

İkinci alternatifiniz bir alternatif değil ve bir soruyla birlikte geliyor. Neden bu hamleyi yapasınız ki? Topluluktan ve kurulumunuzda gördüğünüz uyarılar nedeniyle harekete geçmeniz gerektiğini düşündünüz mü?

Okumak:  Web Sitenizi Çekici Hale Getirmek İçin 8 Etkili İpucu

Magento 1 End Of Life ile ilgili görüşler toplumda bölünmüş durumda. Güvenlik açıkları, PCI uyumluluğu kaybı ve daha fazlasına ilişkin korkular bir tarafta. Sürekli destek ve güvenlik güncellemeleri sunan geliştiriciler ise diğer tarafta.

Bir barındırma sağlayıcısı olarak, güvenliğe yardımcı olmak için web uygulaması güvenlik duvarımızı güncel tuttuğumuzdan emin olarak Magento 1'de kalmak isteyen satıcıları desteklemeye devam edeceğiz. Magento'nun ilk sürümü için sunucu tarafı performans optimizasyonlarını da sürdürmeye devam edeceğiz.

Magento 1'de kalmak, sitenizin güvenliğini sağlamak için elinizden gelen her şeyi yapmak anlamına gelir. Mağazanızın geleceği tehlikedeyken barındırmadan geliştirmeye kadar işin kolayına kaçmayın.

Şimdilik bile olsa Magento 1'de kalmanın mağazanız için doğru hareket olduğuna karar verirseniz, yapmak isteyeceğiniz birkaç şey vardır. Öncelikle mağazanızı Magento 1.9'a yükseltin. Yeniden platform oluşturmanın aksine, bu çok fazla çalışma veya masraf gerektirmez ve basit bir yama işlemidir.

Ayrıca uygulama yığınınızın bir parçası olarak çalıştırdığınız diğer yazılımları da yükseltmek isteyeceksiniz. Buna PHP, MySQL ve Apache sürümlerinizin yanı sıra yığınınızın bir parçası olarak çalıştırdığınız diğer uygulamalar da dahildir. Bana Hosting destek ekibi bu konuda yardımcı olabilir. Bizimle iletişime geçin, barındırma ortamınızın mümkün olduğunca güvenli olduğundan emin olalım.

Son olarak, geliştiricinizle (varsa) Magento 1'de kalmanın mağazanız için ne anlama geldiğini düşündükleri konusunda iletişim kurmayı unutmayın. Bazı geliştiriciler, mağazanızın güvenlik açıklarına maruz kalmaması için size uyum sağlamak ve koruma önlemleri almak için ellerinden geleni yapacaktır.

Neden Magento 2'ye geçmek yerine Magento 1'de kalmalısınız?

M1'den sonra indirin ve okuyun M1'de kalmanın mağazanız için neden doğru seçenek olabileceğinin daha ayrıntılı nedenlerini öğrenmek için.

BigCommerce (WordPress için)

Belki WooCommerce mağazanız için uygun değildir. Belki Magento 1'de kalmak söz konusu bile olamaz. Bundan sonra nereye gideceksin?

BigCommerce bir SaaS uygulaması olarak başladı ancak o zamandan beri başsız (ayrılmış) pazara doğru genişledi. Bunu WordPress için BigCommerce biçiminde bir seçenek olarak sunuyoruz. Avantajlar? Satıcılar, e-ticaret yönetimi için hem BigCommerce'in arka ucunu hem de onu görüntülemek için WordPress'in ön ucunu kullanabilir.

Bu, daha fazla esneklik, daha iyi potansiyel kullanıcı deneyimleri ve içerik pazarlama stratejinizi geliştirme yeteneği anlamına gelir. İçerik ve ürün SEO'sunun farklı olduğunu unutmayın; bu nedenle, içerik SEO'su konusunda deneyimli değilseniz, öncelikle ücret talep etmeyin.

BigCommerce, hem harika içerik hem de ürün yönetimi yetenekleri arayan satıcılar için Magento alternatifidir.

WordPress için BigCommerce ayrıca premium destekle birlikte geliyor hem Bana Hosting hem de BigCommerce'den. Uygulamada veya barındırma tarafında bir sorun olması durumunda, sorununuzu çözmek için hemen destek personelinin ilgili bir üyesine ulaşabileceksiniz. Sorun ne kadar hızlı çözülürse, tekrar satışa o kadar çabuk başlayabilirsiniz.

Okumak:  Nişan Yüzüğüne Ne Kadar Harcama Yapılacağını Belirleme

Neden Magento yerine BigCommerce'i seçmelisiniz?

 • Hem harika e-ticaret hem de içerik işlevselliği sunar
 • Hem BigCommerce hem de barındırma sağlayıcınız destek sunabilir

Neden BigCommerce yerine Magento'yu seçmelisiniz?

 • Magento işlevsellik açısından hâlâ daha fazlasını sunuyor
 • BigCommerce işlem ücreti alıyor
 • BigCommerce, Magento geliştirme topluluğu olmayan kapalı kaynaklı bir uygulamadır

Silius

Belki de son teknolojiyle yaşamayı seven bir geliştirici veya tüccarsınız. Belki de her zaman en yeni ve en iyi gelişmelerden haberdar olduğunuz için kendinizle gurur duydunuz. Veya belki de konu işlevsellik olduğunda dizginleri elinize almak üzeresiniz.

Eğer bu size benziyorsa, o zaman Sylius muhtemelen tercih ettiğiniz platformdur.

Sylius, Symfony üzerinde çalışan açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. Bu, daha fazla özelleştirme, daha fazla işlevsellik ve geliştiricilerin en iyi uygulamalarıyla daha güçlü uyum anlamına gelir. Ayrıca açık kaynak olması nedeniyle destek topluluğu da büyümeye devam ediyor.

Şu anda standart ve kurumsal formlarda mevcut olan Sylius, web geliştirmedeki trendlerin ilerisinde kalmak istiyorsanız iyi bir seçenektir. Ancak mağazanızın güvenilir kalması gerekiyorsa başka bir yere bakmak daha iyi olabilir.

Neden Magento yerine Sylius'u seçmelisiniz?

 • Sylius, e-ticaret web geliştirmede son teknolojidir
 • Satıcıların büyük ölçüde özelleştirilmiş bir e-ticaret deneyimi oluşturmasına olanak tanır

Neden Sylius yerine Magento'yu seçmelisiniz?

 • Magento'nun daha uzun bir geçmişi var ve daha güvenli bir temel
 • Magento için daha geniş bir uzantı seçeneği var
 • Programlama uzmanlığınız nedeniyle sınırlı olabilirsiniz

Shopify

İşlevsellik yelpazesinin diğer ucunda Shopify yer alır; e-ticareti kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir SaaS uygulaması.

Shopify, piyasadaki en popüler seçeneklerden biridir ve kullanım kolaylığına baktığınızda bunun nedenini anlamak kolaydır. Küçük tüccarlar için mağaza fikrinden satışa geçiş süreci hızlı ve kolaydır. Ancak bu kullanım kolaylığı, özellikle bir mağaza büyümeye başladığında, sanıldığı gibi değildir.

Shopify, e-ticarete başlayan satıcılar için iyi bir seçenektir ancak satıcılar büyüdükçe sınırlamaları giderek daha belirgin hale gelir.

Shopify, sonuçta satıcının kârına zarar verebilecek bir dizi sınırlamayla birlikte gelir.

Bu sınırlamaların en önemlilerinden biri işlem ücretleridir. WooCommerce ve Magento gibi alternatifler, satıcıların işlem ücreti ödemeye gerek kalmadan bir dizi farklı ödeme işlemcisini kullanmasına olanak sağlarken Shopify, yalnızca Shopify'ın ödeme hizmetini kullanırsanız bunlardan kaçınmanıza olanak tanır. Bir alternatife ihtiyaç duymaya başladığınızda bu, kilitlenme sorunlarına neden olabilir.

Shopify SEO düşünülürken başka sınırlamalar da ortaya çıkmaya başlar. Bunlar şunları içerir:

 • Katı bir URL yapısı
 • Meta başlıklar ve açıklamalarla ilgili sınırlamalar
 • Kilitli bir robots.txt dosyası
 • Etiket sayfalarını düzenleyememe
 • Yinelenen içeriği işlemenin iyi bir yolu yok

Mağazalarının önemli arama terimlerinde sıralamada yer almasını isteyen satıcılar için bu SEO sınırlamaları, özellikle çok sayıda ürünü olan bir satıcıysanız, Shopify'ın kullanım kolaylığıyla gelen avantajlardan hızla daha ağır basabilir.

Okumak:  2024'te blog açmalı mısınız? Bilmeniz gereken 8 şey

Neden Magento yerine Shopify'ı seçmelisiniz?

 • Kullanımı ve kullanmaya başlamak daha kolaydır
 • Çok çeşitli şablon ve temalarla birlikte gelir

Neden Shopify yerine Magento'yu seçmelisiniz?

 • Magento esneklik ve işlevsellik açısından daha fazlasını sunar
 • Magento'nun işlem maliyeti yoktur
 • Shopify'ın bazı ciddi SEO sınırlamaları var

Prestashop

Prestashop, kullanım kolaylığı sunan bir platformdan yararlanmak isteyen satıcılar için işe yarayan başka bir seçenektir.

İlk olarak 2008'de piyasaya sürülen Prestashop, hem kendi kendine barındırılan hem de SasS formlarında gelir. Her ikisinin de kullanıcı tabanı son birkaç yılda azalmış olsa da, küçük mağazalar için hâlâ güçlü bir rakip.

Dahası, belki de kendi kendine barındırılan geçmişi nedeniyle, diğer SaaS platformlarıyla karşılaştırıldığında işlevsellik açısından kendine ait olmayı başarıyor. Prestashop'u kullanmaya karar vermenizin ana nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Kullanımı kolay ve sezgisel arayüz
 • İyi bir tema ve şablon seçimi
 • İşlevselliği genişletmek için 3.900'den fazla uzantı
 • Genellikle hızlı olan hafif bir platform

Bu avantajlara rağmen Prestashop, Shopify gibi, işlevsellik ve esneklik açısından daha büyük oyuncuların bazılarıyla rekabet edemiyor. Orta ölçekli mağazalar veya büyümeyi bekleyenler için bu, hızla büyümenin devamını engelleyen bir darboğaz haline gelir.

Kullanım kolaylığı sunan bir platform arıyorsanız Prestashop iyi bir seçenektir. Ancak işlevsellik açısından bazı daha güçlü seçeneklerin gerisinde kalıyor.

Örneğin Magento, çok kanallı müşteri yolculuklarını ve yerelleştirme gereksinimleri olan çok siteli mağazaları yönetmek için bir dizi karmaşık seçenek ve araç sunar. Bu, özellikle uluslararası müşterileri olan mağazalara yardımcı olabilecek bir avantajdır. Prestashop ile yerelleştirme aynı düzeyde ayrıntı veya gerçek anlamda “yerel” bir deneyim sunmaz.

Prestashop da tıpkı Shopify gibi SEO açısından geride kalıyor. Aslında, stok Prestashop'ta meta başlıklar ve açıklamalar gibi görmeyi beklediğiniz bazı SEO özellikleri bile yoktur. Bu işlevselliğe erişmek için bir uzantı indirmeniz gerekir.

Genel olarak Prestashop bu listedeki en iyi seçenek değil. Ancak ticaret deneyimlerini basitleştirmek isteyen tüccarlar için Magento'ya uygun bir alternatif sunuyor.

Neden Magento yerine Prestashop'u seçmelisiniz?

 • Prestashop'un kullanımı ve geliştirilmesi daha kolaydır.
 • Prestashop çok sayıda tema ve eklenti sunuyor

Neden Prestashop yerine Magento'yu seçmelisiniz?

 • Prestashop'un berbat SEO özellikleri var
 • Magento özellikler ve işlevsellik açısından daha fazlasını sunar