Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Magento ile e-Ticaret Drop Shipping

Magento ile e-Ticaret Drop Shipping

Direk nakliyeBir e-Ticaret mağazası kurmak genellikle stok ve depo alanı için önemli miktarda sermaye yatırımı gerektirir. Bu, küçük bir e-Ticaret işine başlamak isteyen birçok kişi için giriş engeli oluşturuyor. Drop Shipping, perakendecilerin ürünlerini bir toptancıdan satın aldığı ve daha sonra stoklarındaki ürünleri müşterilere sattığı geleneksel e-Ticaret sürecine bir alternatiftir. Bunun yerine, dropshipping, perakendecilerin ürünleri doğrudan toptancıdan müşteriye göndermesine olanak tanır.

Damla nakliyenin birçok avantajı vardır:

  • Daha az ön yatırım: Müşteri perakendeciye ödeme yaptıktan sonra ürünler toptancıdan satın alınır, böylece borç alma veya mevcut sermayeyi harcama ihtiyacı azalır.
  • Daha az lojistik karmaşıklık: Stoksuz teslimat olmadan, perakendecinin ürünlerini depolaması ve yerine getirme süreçlerini kendisinin uygulaması gerekir. Drop Shipping, siparişin yerine getirilmesi gerekliliğini atlamalarına ve toptancıya güvenmelerine olanak tanır.
  • İndirimli fiyat: Drop Shipping'in daha düşük maliyetleri müşteriye yansıtılarak e-Ticaret mağazalarının diğer perakendecilerle rekabet etmesine yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, dropshipping sorunsuz değildir ve herkesin kendi evinden başarılı bir perakende satış işi kurmasına olanak tanıyacak hızlı zengin olma planı değildir. Çok fazla çalışma gerektirir, kar marjları özellikle etkileyici olmayabilir ve bazı damla nakliye toptancıları tamamen güvenilir değildir. Ancak dikkatli bakıldığında, dropshipping'e dayalı bir e-ticaret mağazası uygulanabilir bir iş olabilir.

Drop Shipping'in işletmeniz için doğru olduğunu belirlediyseniz dikkate almanız gereken ilk soru, hangi perakende platformunun sizin için uygun olduğudur. Birçok dropship perakendecisi eBay ve Amazon gibi platformlara güveniyor ancak Magento'da kendi mağazanızı kurmanın belirgin avantajları var.

Magento'nun kullanımı oldukça basittir ve uygulamanın topluluk sürümü

özgür. Web barındırmaya ihtiyacınız olacak, ancak yüksek performanslı Magento e-Ticaret barındırma konusunda uzmanlaşmış mükemmel web barındırma şirketleri var, bu nedenle kurulum ve ilk kurulumla ilgili zorlukların çoğu halledilecektir.

Okumak:  Nvidia RTX 3050 Ti ile 1000 doların altındaki en iyi 5 oyun dizüstü bilgisayarı

Bir Magento mağazanız olduğunda, onu dropshipping'e uygun hale getirmek için bazı değişiklikler yapmanız gerekecektir. Magento, bir dizi dropship uzantısı da dahil olmak üzere belirli işlevler eklemek için yüklenebilecek birçok uzantı olması açısından WordPress gibi içerik yönetimi sistemlerine benzer. Bunların en iyisi premium uzantılardır, ancak maliyet aşırı değildir ve orta derecede başarılı bir mağazada bile kendilerinin masraflarını karşılamaları gerekir.

  • Direk nakliye — Dropshipping muhtemelen en basit özelliklere sahip en kolay dropship uzantısıdır. Siparişleri yapılandırılmış satıcılara e-posta yoluyla iletecek, her satıcı için ayrı şablonlara izin verecek ve siparişleri birden fazla satıcı arasında bölebilecek.
  • Nihai Satıcı Dropship'i — Ultimate Vendor Dropship biraz daha pahalıdır ancak sipariş bölmeyi de içeren önemli ölçüde daha fazla yapılandırma seçeneği sunar; siparişlerin tedarikçilere e-posta, XML veya CSV yoluyla gönderilmesi; ve sezgisel bir yönetim arayüzü.
  • Unirgy_Dropship — Bu, inceleyeceğimiz seçenekler arasında 950 ABD Doları tutarında açık ara en pahalı olanıdır, ancak stok kontrolü, sipariş verme ve takip için satıcı API'lerine entegrasyonla birlikte önemli stoksuz satış perakende operasyonlarını destekleyecek kadar zengin özelliklere sahiptir; müşteri gönderi bildirimleri; çoklu ödeme desteği; ve kapsamlı bir satıcı kontrol paneli.

Drop Shipping, perakende işine girmenin mükemmel bir yoludur ve Magento ve iyi bir uzman e-Ticaret web barındırma şirketi ile işlerin teknik tarafı, korktuğunuz kadar zor olmayacaktır.
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!