Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Müşterilerin Bir Ajansı Kiralamadan Önce Bilmesi Gerekenler

Müşterilerin Bir Ajansı Kiralamadan Önce Bilmesi Gerekenler

Satış konuşması yapmak veya yeni müşteriler arayıp sizi işe almaya ikna etmek zorunda kalmasaydınız işin nasıl olacağını hayal edin. Boru hattınız sürekli olarak dolu olsaydı ve potansiyel müşteriler yalnızca bir veya iki konuşmanın ardından heyecanla “evet” deseydi, işletmenizin ne kadar farklı olacağını hayal edin.

Mümkün. Müşterilere bilmeleri gereken bilgileri hızlı ve etkili bir şekilde sağlamak, ajansınızı neredeyse anında onları sizinle çalışmaya ikna eden bir ajansa dönüştürecektir. Dönüşüm için net veri noktaları belirleyerek yankı uyandıran ve dönüşen bir müşteri edinme stratejisi oluşturabilirsiniz.

Bunun anahtarı potansiyel müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin güvenli bir satın alma kararı vermek için ne hissetmeleri, bilmeleri ve öğrenmeleri gerektiğini anlamaktır. Her müşteri benzersiz bir durum, bütçe, zaman çizelgesi ve proje gereksinimleri dizisi sunsa da, sizi işe alıp almamaya karar verme yöntemleri sonuçta aynıdır.

Satın Alma Kararları Nasıl Alınır?

Satın alma kararları yürekle alınır ve akılla gerekçelendirilir.

Bütçenizde olmamasına rağmen istediğiniz bir şeyi kaç kez satın aldınız? Bunu her yaptığınızda, muhtemelen o şeyin çok güçlü duyguları tetiklemesinden dolayı mantığı pencereden dışarı atıp satın alma işlemini gerçekleştirmişsinizdir. Onu gördünüz ve mutlu, heyecanlı, rahatlamış, hatta nostaljik hissettiniz.

Sizin gibi potansiyel müşterileriniz de satın alma kararlarını hislere ve duygulara göre verirler. Başkalarıyla, yani tanıdıkları, sevdikleri ve güvendikleri insanlarla iş yapmak isterler. Sonuçta kimi işe alacakları konusunda nasıl hissettiklerine ve hizmet sağlayıcıyla olan bağlarının ne kadar güçlü olduğuna göre karar verirler.

Bir müşteri sizi işe almanın iyi bir karar olacağını yüreğinde hissettiğinde, kafanın veya beyninin ince ayrıntılardan ve mantıktan memnun olduğundan emin olmak size kalmıştır; beyinleri duygusal satın alma kararını haklı çıkarmaya çalışmaktadır. Farkında olsun ya da olmasın, harekete geçme konusunda kendilerini iyi hissedebilmeleri için almaları gereken bilgilerin zihinsel bir kontrol listesi vardır. Çözüm vaatlerini ve sonuçları gerçeklerle, rakamlarla, verilerle ve sosyal kanıtlarla takip etmeniz gereken yer burasıdır.

Okumak:  One by Wacom incelemesi: Yeni başlayanlar için iyi bir yaratıcı kalem tableti mi?

Sizi işe alma konusunda kararsız olan bir lider, kalp (duygu) ve kafa (mantık) savaşıyla uğraşan kişidir.

 • DURUM 1: Kafaları hayır derken kalpleri evet diyor. Bu, doğru hissettirdiğinde, sizden hoşlandıklarında ve evet demek istediklerinde gerçekleşir, ancak eksik veya henüz ele alınmamış mantıksal ayrıntılar vardır ve liderin açıklığa kavuşturulması ve güvenceye ihtiyacı vardır.
 • DURUM 2: Kafaları evet diyor ama kalpleri hayır diyor. Bu, sözleşme, ücret ve konuştuğunuz her şeyin doğru olduğu ancak şu ya da bu nedenle duygusal olarak ortaklığı hissetmedikleri durumlarda gerçekleşir.

Bir işletme sahibi ve hizmet sağlayıcı olarak göreviniz, hedef kitlenizin sizinle ve markanızla duygusal olarak bağlantı kurmasına yardımcı olmaktır. Bunu yapmak için potansiyel müşterilerinizle bir ilişki kurmanız ve potansiyel müşterilerinize bir sözleşme imzalamak için ihtiyaç duydukları kritik bilgileri sağlamanız gerekir. Bunların bir kısmı konuşmalarda ve satış görüşmelerinde yapılacaktır, ancak çoğu web sitenizde doğru yaklaşımla yapılabilir.

Bir satış hattı oluşturduktan sonra ajansınızı sürdürülebilir tutmanız hayati önem taşır.

Potansiyel Müşteri Yaratma Temeli

İşinizde kalmak ve işinizi büyütmek için, yeni potansiyel müşterilerden oluşan tutarlı bir kanal oluşturmanız gerekir; bu, marka bilinirliği taktikleri, pazarlama kampanyaları ve potansiyel müşteri yaratma stratejileri için zaman, çaba, enerji ve kaynak harcadığınız anlamına gelir. Potansiyel müşteri geliştirmeye adanmış bu kadar çaba varken olabilecek en kötü şey, potansiyel bir müşterinin web sitenize ulaşması, duygusal bir bağlantı kuramaması ve herhangi bir işlem yapmadan ayrılmasıdır.

Bunu önlemek için, yeni bir ziyaretçinin web sitenize ulaştığında, sitenin neyle ilgili olduğunu hızlı bir şekilde keşfedebilmesi, doğru yerde olduğunu doğrulayabilmesi ve daha değerli bilgilere ulaşabilmesi zorunludur.

Potansiyel potansiyel müşteriler web sitenizi bulduğunda:

 1. Tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi buldukları için şanslı günleriymiş gibi hissetmelerini istiyorsunuz.
 2. Onların “onları anladığını” ve hizmetlerinizin sadece onlar için tasarlandığını hissetmelerini istiyorsunuz.
 3. Hizmetleriniz ve/veya paketleriniz için kendilerini mükemmel uyum veya mükemmele yakın uyum olarak tanımlamalarına yardımcı olmak için doğru bilgilere ihtiyacınız var
Okumak:  Zaferin Yapı Taşları: Başarılı Bir Web Sitesinin Temel Özellikleri

Peki bir ziyaretçinin kendini potansiyel müşteri olarak tanımlamasını ve önemli bir aday olmasını nasıl sağlarsınız? Peki web sitenizi günün her saatinde sizin için potansiyel müşteriler üreten en iyi satış elemanınıza nasıl dönüştürürsünüz?

Web siteniz, dört adımı uygulayarak, çalışmadığınız zamanlarda işe yarayan olası satış yaratma için sağlam bir temel haline gelebilir. Bil, Beğen, Güven, Dönüştür yaklaşımı.

Bilmek

 • İnsanların siz ve geçmişiniz, ne yaptığınız, nasıl yaptığınız, kime, neden hizmet ettiğiniz ve hangi sonuçları aldığınız hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olun.
 • Potansiyel müşterilerin sizi tanımasına yardımcı olan temel web sayfaları genellikle Ana sayfa, Hakkında sayfası, Hizmetler sayfası, İletişim sayfası, Teşekkür ederiz sayfasıdır.

Beğenmek

 • İnsanların kişiliğinizi tanımalarına, sizinle bağ kurmalarına ve sizi, bakış açınızı ve yaklaşımınızı beğenip beğenmediklerine karar vermelerine yardımcı olun.
 • Bu içerik, kişisel yaşamınıza kısa bir bakış sunar, kişiliğinizi sergiler ve görüşlerinizi paylaşır ve genellikle Hakkında sayfasında, Medya sayfasında ve Portföy sayfasında, ayrıca örnek olay incelemelerinde ve blog gönderilerinde bulunur.

Güven

 • Kendinizi bir uzman olarak konumlandırarak, değerli ve kaliteli içerik sunarak ve kanıtlanmış sonuçların geçmişini göstererek güvenilirlik, güvenilirlik ve güven oluşturun.
 • Bu içerik genellikle Hakkında sayfasını, Görüşler sayfasını, Portföy sayfasını, Medya Sayfasını ve Gizlilik Politikası ve Sorumluluk Reddi sayfalarının yanı sıra blog gönderilerini, logolarda görüldüğü gibi örnek olay incelemelerini ve röportajlara ve özelliklere olan bağlantıları içerir.

Dönüştürmek

 • İnsanların harekete geçmesine yardımcı olun; iletişim kurun, tıklayın, kaydolun, kaydolun, kaydolun, satın alın, abone olun, indirin, kaydolun, arayın, e-posta gönderin, katılın veya satın alın.
 • Bu içerik, Başlarken sayfasını, İletişim sayfasını, Satış sayfalarını ve Açılış sayfalarının yanı sıra katılım tekliflerini, açılır pencereleri ve kayıt sayfalarını içerir.
Okumak:  Facebook'tan Reklam Nasıl İndirilir: Kapsamlı, Ancak Basit Bir Kılavuz

Web sitenize Bil, Beğen, Güven, Dönüştür yaklaşımını uygulayarak, hizmetlerinize çok uygun olan ziyaretçiler doğal olarak kendilerini ideal müşteri olarak tanımlayacak ve satın alma sürecinde ilerlemek için ihtiyaç duydukları bilgileri alacaklardır. Sonuç olarak, WordPress ajansınızın aldığı potansiyel müşteri adaylarının kalitesi artacak ve ödeme yapan müşterilere dönüşerek daha fazla potansiyel müşteri elde edeceksiniz.

Yönetilen WordPress Hosting Müşteriler İçin Daha İyi

Yeni bir web sitesi projesine başlarken müşterinin yapmak isteyeceği son şey, hangi web sitesi barındırma şirketini seçmesi gerektiğini bulmaktır. Bana Hosting Yönetilen WordPress Hosting'i önererek müşterilerinizin işini kolaylaştırın. Yönetilen WordPress Hosting, görüntü sıkıştırma, eklentiler ve platform için otomatik güncellemeler, otomatik günlük yedeklemeler, otomatik SSL ve hazırlama ortamlarının yanı sıra geliştirici araçlarına erişim ve sayfa görüntüleme/trafik sınırlaması olmaksızın ilgilenir.