Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Otomatik Ölçeklendirme Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Otomatik Ölçeklendirme Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Web sitenizi bulutta barındırmanın en büyük avantajlarından biri, ölçeği hızla büyütüp küçültebilme yeteneğidir. Genellikle ölçeklendirme yalnızca birkaç dakika sürer ve sunucu kapasitenizi ikiye veya üçe katlayabilirsiniz.

Bu tür ölçeklenebilirliği, kendi sunucunuzun bulunduğu (yeni bir sunucunun çevrimiçi olması günler veya haftalar sürebilir) geleneksel barındırma çözümleriyle karşılaştırdığınızda, bulutta barındırmanın neden mantıklı olduğunu hemen görebilirsiniz.

Genel olarak konuşursak, barındırma planınızı iş yaşam döngünüzün neresinde olduğunuza göre seçersiniz. Planınızın sınırlarına yaklaştığınızı biliyorsanız hızlı bir şekilde yükseltme yapabilir ve kullanıcılarınız için herhangi bir kesinti veya yavaşlama yaşanmasını önleyebilirsiniz. Ancak planınız çoğu zaman sizin için doğru boyuttaysa ancak yeni bir ürünü piyasaya sürdüğünüzde olduğu gibi ara sıra trafik artışları yaşıyorsanız ne olur? İşte o zaman otomatik ölçeklendirme günü kurtarabilir.

Otomatik Ölçeklendirme Nedir?

Otomatik ölçeklendirmeyi daha önce hiç duymadıysanız bunu otoyoldaki HOV şeridi gibi düşünebilirsiniz. Bana Hosting Otomatik Ölçeklendirme etkinleştirildiğinde, sunucularımız trafikte bir artış tespit ederse, genişleyen trafiği yönetmek için otomatik olarak bir 'HOV şeridi' açacağız. Eklenen kaynaklar (veya örneğimizdeki şeritler), web sitesi deneyiminizin hızlı ve canlı kalmasını sağlayarak ziyaretçilerinize kesintisiz bir deneyim sağlayacaktır.

Otomatik Ölçeklendirme Nasıl Çalışır?

Otomatik ölçeklendirme, bir kaynak havuzundan ek kaynaklar tahsis edilerek çalışır. Talebin arzı aşıp aşmadığını görmek için her dakika PHP iş parçacıklarını (PHP çalışanları olarak da bilinir) analiz ederek tetiklenir. Talep kapasiteyi aştığında PHP iş parçacıkları otomatik olarak ölçeklendirilir. Otomatik ölçeklendirme daha sonra gereksinimleri artık ihtiyaç duyulmayana kadar her 10 dakikada bir yeniden test eder.

Okumak:  Twitterfeed – Bugün Twitter'ı Sinir bozucu Hale Getiren 8 Şey

HOV şeridi örneğine geri dönelim; otoyolunuzun tampon tampona trafikte olduğunu görürsek, her arabanın istediği kadar hızlı gidebilmesini sağlamak için otoyola ilave şeritler ekleyeceğiz.

Otomatik Ölçeklendirmenin Faydaları

Değişken Trafik Talebini Karşılayın – Yükseltmeye Gerek Kalmadan

Çok az site 7/24/365 tutarlı trafik görüyor. Otomatik Ölçeklendirme size bu trafik dalgalanmalarını giderme olanağı sağlar. Örneğin, Jerry adındaki küçük işletme sahibinin cumartesi günleri sürekli performans sorunları yaşadığını hayal edin.

Trafiği analiz ettikten sonra Jerry, web sitesinde cumartesi günlerinin özellikle yoğun dönemler olduğunu fark etti. Daha büyük bir barındırma çözümüne yükseltme yapması gerekebileceğini düşünüyor ancak maliyet-fayda analizinden sonra yatırım getirisini göremiyor çünkü haftanın diğer altı gününde herhangi bir sorun yok. Dolayısıyla, bulut barındırma kaynaklarını yalnızca cumartesi günleri ayarlayabilirse, mantıklı olan planına sadık kalabilir, ancak yönetilmesi gereken trafik sorununu da çözebilir.

Bana Hosting Cloud Auto Scaling ile tam olarak bunu yapabiliyor. Jerry'nin tek yapması gereken, özelliği etkin bırakmaktır (Otomatik Ölçeklendirmemiz varsayılan olarak etkindir). Cumartesi günleri Otomatik Ölçeklendirme, sitesine otomatik olarak daha fazla kaynak ekleyecek ve müşteriye dönüşebilecek memnun ziyaretçilerin ödülünü alacak.

Ek Maliyetleri Ortadan Kaldırın

Managed Magento, Managed WooCommerce ve Managed WordPress'teki her Bana Hosting planı 24 saatlik ücretsiz otomatik ölçeklendirmeye sahip olur. Yani, ayda 24 saatten daha az bir süre trafikte artış yaşarsanız, bunun size tek bir kuruş bile maliyeti olmaz. Mevcut plan maliyetiniz karşılığında daha yüksek bir planın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Diğer ana bilgisayarlar sizi yükseltmeye zorlayabilir veya daha da kötüsü sitenizin çökmesine neden olarak satışlarınızı kaybetmenize neden olabilir. Biz sizin iş ortağınızız. Ve sizi hayal kırıklığına uğratma işinde değiliz.

Daha fazla öğrenmek ister misiniz? Bizim göz atın Bana Hosting Bulut Otomatik Ölçeklendirme Bilgi Kitaplığımızdaki belgeler.

Okumak:  Magento 1 Yaşamın Sonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İşletme için Sırada Ne Var? Otomatik Ölçeklendirme

Daha büyük ölçekte, trafikteki ani artışlar için öngörülebilir performans arıyorsanız Bana Hosting Gelişmiş Otomatik Ölçeklendirme teklifimiz şunları sağlar: En ağır trafik yükleri için sınırsız destek satın almak, yapılandırmak, dağıtmak ve daha büyük ortamlara geçiş yapmak zorunda kalmadan.

Örnek olarak, ulusal bir TV'de görünmeyi planlıyorsanız veya flaş satış için trafiği size yönlendirebilecek etkileyicilerden oluşan bir ordunuz varsa, Gelişmiş Otomatik Ölçeklendirme ile ihtiyaç duyduğunuz kadar kaynak ekleyebilirsiniz. Yalnızca 10 PHP çalışanı değil (bunlar üst düzey planın kaynaklarıdır), aynı zamanda 10, 20, 30, 40 ve hatta daha fazla PHP çalışanı sizi endişelenmeden karşılayacaktır.

Gelişmiş Otomatik Ölçeklendirme maliyetleri 99$/ay ve tüm PHP çalışanlarını mevcut altyapınızdan bir PHP Konteynerine taşıyacak. Daha fazla kaynağa ihtiyaç duyduğunuzda (daha fazla eş zamanlı kullanıcıyı idare edebilmek için), her biri için 10 PHP çalışanına sahip ek kapsayıcılar ekleyebilirsiniz. 50$/gün. Taahhüt yok, uzun vadeli sözleşme yok.
Bana Hosting Otomatik Ölçeklendirme ve Gelişmiş Otomatik Ölçeklendirme sayesinde, trafik artışları meydana geldiğinde bunların üstesinden gelmeye hazırsınız.