Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Pazar Payına Göre En İyi E-Ticaret Platformları Sıralaması…

Pazar Payına Göre En İyi E-Ticaret Platformları Sıralaması...

Küresel e-ticaret satışlarının toplamı 2021'de yaklaşık 4,9 trilyon ABD dolarına ulaştı. Bunun önümüzdeki dört yıl içinde %50 oranında artması bekleniyor. Statista'ya göre bu rakam 2025 yılında 7,4 trilyon dolara çıkacak.

Üstelik küresel e-ticaret pazarından bahsedecek olursak, 2020'den 2027'ye kadar yıllık %14,7 bileşik büyüme oranıyla büyüyerek 2027'de 27.147,9 milyar dolara ulaşacak.

Temmuz 2022 itibarıyla her e-ticaret platformunun küresel pazar payını gösteren bu grafiğe göz atın.

Statista'ya göre WooCommerce'in küresel pazar payı ikinci en büyük, bunun temel nedeni çok esnek ve açık kaynak olması. Ücretsiz olduğunu biliyor muydun? WordPress kullanıyorsanız WooCommerce harika bir seçimdir. Ancak bu şehirdeki oyuncu değil. Birkaç tane daha var. İşte en iyi e-ticaret platformlarının ayrıntılı karşılaştırması ve neden WooCommerce'in en iyisi olabileceğini düşünüyoruz.

2023 Yılında En İyi E-Ticaret Platformlarının Pazar Payı

Artık çok sayıda e-ticaret platformu var ve kendi mağazanızı açmak istiyorsanız doğru olanı seçmeniz önemlidir. En popüler platformlardan bazılarını analiz edelim ve yıllar içinde nasıl geliştiklerini görelim.

Aşağıdaki grafik, 2023 yılında en iyi 1 milyon sitede en iyi e-ticaret platformlarının kullanımını göstermektedir.

Gördüğünüz gibi, en iyi 1 milyon sitenin kullandığı e-ticaret platformları söz konusu olduğunda WooCommerce Checkout ve Shopify payın çoğunluğuna sahip. Daha önce Magento pazara hakimdi. Ancak şu anda küresel e-ticaret pazarının neredeyse %7’sine sahip.

E-ticaret sektörünün tamamı yıllar içinde önemli ölçüde büyüdü ve bunun sonucunda farklı platformların benimsenme oranları da arttı.

Örneğin 2018 yılında WooCommerce Checkout'un pazar payı %21 civarındaydı. Ve şimdi 2023'te %23 seviyesinde bulunuyor.

Öte yandan Shopify, %11 küresel pazar payı ile ilk 1 milyon site arasında %20 ile ikinci sırada yer alırken, WooCommerce %23'lük paya sahip.

Şaşırtıcı değişiklik, esasen artan karmaşıklık ve daha basit platformların kullanılabilirliği nedeniyle 2018'deki %13'ten 2023'te %7'ye düşen Magento'da gerçekleşti.

Sektörün geri kalanı BigCommerce, SquareSpace, OpenCart, Ecwid ve diğerleri gibi platformların hakimiyetindedir.

E-Ticaret Mağazanızı 1 Saniyeden Kısa Sürede Yükleyin

Google, TEK bir saniyede yüklenen web sitelerini sever. Optimize edilmiş e-ticaret barındırma yığınımız bunu yapmanıza olanak sağlar.

En İyi E-ticaret Platformlarını İnceleme

Birini seçmek bir girişimci için biraz zorlayıcı olabilir. Bu yazıda WooCommerce, BigCommerce, Magento, Shopify, 3DCart, Squarespace, Zyro, Square Online, OpenCart, Yo!Kart, Volusion, Ecwid ve Salesforce Commerce Cloud'u ele alacağız.

1. WooCommerce

WooCommerce, sürekli artan benimseme oranıyla sürekli olarak en yüksek puan alan e-ticaret platformları arasında yer almaktadır. Şirket düzenli olarak yeni özellikler de sunuyor ve güncelliyor.

WooCommerce'in popülaritesinin bir nedeni, bugün dijital dünyanın en popüler CMS'si olan WordPress için basit, kullanımı ücretsiz bir eklenti olmasıdır. Ayrıca, WooCommerce platformu, e-ticaret mağazanızı çok az sorunla veya hiç sorun yaşamadan etkili bir şekilde ölçeklendirmenize olanak tanır.

Mağazanızın performansını artırmak için WooCommerce barındırma da mevcuttur.

DreamHost ayrıca WooCommerce Başlangıç ​​Paketini de sunuyor. WooCommerce Starter Bundle, eklentileri tek tek entegre etmek yerine, aşağıdakiler de dahil olmak üzere en popüler eklentilerden bazıları için tek tıklamayla entegrasyon sağlar:

  • Kadence E-posta Tasarımcısı
  • Şerit Ağ Geçidi
  • Paypal Ödemesi
  • Ödeme Alanı Düzenleyicisi
  • Kupon Kısa Kodları
  • Nakliye ve Vergi
  • Google Analytics
  • Sepeti Terk Etme Durumunu Kurtarma
Okumak:  SnapDragon 8 Gen 2'ye sahip en iyi 5 Amiral Gemisi telefon

WooCommerce kullanarak mağazalarını hızlı ve verimli bir şekilde açmak isteyenler için mükemmel çözüm. WooCommerce, e-ticaret ürün sayfanızın SEO'su için sunduğu esneklik göz önüne alındığında da harikadır.

E-Ticaret Mağazanızı Bugün Açın!

WooCommerce tarafından desteklenen DreamHost E-ticaret Başlangıç ​​Paketini seçin. Erken dönemdeki zorluklardan kaçının ve yalnızca birkaç tıklamayla ve önceden yüklenmiş eklentilerle hemen satış yapmaya başlayın!

2. Büyük Ticaret

Büyük Ticaret tüccarların işlerini çevrimiçi olarak kurmalarına, yenilemelerine ve büyütmelerine olanak tanıyan popüler bir hizmet olarak yazılım e-ticaret platformudur. 2009 yılında kurulan ve şu anda 150'den fazla ülkede 600.000'den fazla mağazaya güç veren bu şirket, e-ticaret sektöründe önemli bir oyuncu haline geldi ve ilgi görmeye devam ediyor. Bazı önemli müşteriler arasında Ben & Jerry's, Molton Brown, SC Johnson, Skullcandy, Sony, Vodafone ve Woolrich yer alıyor.

Amazon, Google, Walmart ve daha fazlası gibi entegrasyonlarla BigCommerce, çevrimiçi mağazanızı kolayca oluşturup yönetebileceğiniz iyi bir seçimdir ve ayrıca e-ticaret web barındırma, güvenlik ve ödeme işleme gibi özellikleri de içerir. Platformları ölçeklenebilirlik için tasarlandı ve bu da onu her boyuttaki işletme için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.

Magento ve Shopify gibi büyük oyuncular henüz geri adım atmamış olsa da BigCommerce onlara yetişmek için elinden geleni yapıyor. Agresif satın alma stratejileri, küresel rekabete stratejik olarak meydan okumalarına ve gelişen bir e-ticaret platformu olarak kendilerini aşmalarına olanak tanıdı.

3. Magento

Magento'nun e-ticaret platformu, küresel e-ticaret pazar payının yüzde dokuzuyla 2017'de 2. en büyük pazar payına sahip oldu. Ancak 2018 yılında Shopify hakimiyetini kaybedince işler tersine döndü. Shopify'ın 2023'te Magento'nun benimsenme oranının iki katından fazlasına ulaşmasıyla bu fark büyümeye devam ediyor.

Birçok Magento kullanıcısı daha kolay işlevsellik için Shopify'a geçti. Ancak Magento, Shopify'ın sağlayamadığı özelleştirmeler sunuyor; bu nedenle teknik açıdan yetkin müşteri tabanını elinde tutabiliyor.

Magento e-ticaret analiz, izleme ve dönüşüm optimizasyonu için çeşitli araçlarla birlikte gelir. Magento, hem OOP hem de MVC mimarisini destekler; bu, web geliştiricileri için çok önemli, ancak teknoloji meraklısı olmayanlar için pek de iyi değil. Magento'yu değiştirmek ve e-ticaret mağazalarını etkili bir şekilde ölçeklendirmek için gerekli teknik becerilere sahip olmayan kullanıcılar için bu zor olabilir. Ancak teknik uzmanlığa sahipseniz Magento, işletmeniz için harika bir çevrimiçi mağaza platformu olduğunu kanıtlayabilir.

4. Shopify'da

Shopify, 2023'ün üçüncü büyük e-ticaret sitesi platformudur. 2018'de ise ikinci sıraya yükseldi ve hakimiyetini korumaya devam etti.

E-ticaret girişimcilerinin çoğunluğu, kullanıcı dostu arayüzü nedeniyle Shopify'ı tercih ediyor. Amazon hizmetlerinin entegrasyonu, Shopify'ın pazar payını büyük ölçüde artırmasına da olanak tanıdı. Çevrimiçi olarak sunulan çeşitli Shopify kaynaklarıyla en iyi e-ticaret sitelerinden biridir pazarlama platformları Ürün ve hizmetleriniz için.

Ancak bu, kendi kendine barındırılan bir platformdur. Sonuç olarak daha fazla özgürlük isteyen birçok kişi Shopify alternatifleri arıyor.

5. Shift4Shop

Eskiden 3dCart olanshift4Shop genel olarak harika bir e-ticaret platformudur ancak yine de büyük ölçüde gelişmesi gerekmektedir. Çevrimiçi mağazanıza yoğun trafik geliyorsa bu sizin için mükemmel bir seçim olmayabilir.

Listemize dahil etmemizin nedeni, kırıntı bağlantılarının ve kanonik URL'lerin ötesine geçen özellikleriyle SEO açısından diğer e-ticaret mağazalarından öne çıkmasıdır. Bu nedenle yakın gelecekte küresel rekabette kendine yer edinmesini bekliyoruz.

6. KareSpace

SquareSpace son birkaç yılda inanılmaz derecede popüler hale geldi.

Squarespace, çeşitli temalar, özelleştirilebilir özellikler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bir mağaza açmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar. Ancak büyük mağaza sahiplerinin erişimini engelleyen birkaç kısıtlama var.

Okumak:  Instagram'da paylaşım yapmak için en iyi zaman nedir?

Örneğin Squarespace'in özelleştirme özellikleri sınırlıdır. Ayrıca, barındırılan bir platform olduğundan daha iyi bir barındırıcı seçmekte zorlanabilirsiniz.

7. Zyro

Zyro, birçok yapay zeka aracına ve hatta logo oluşturucu.

Bir barındırma platformu dahil, mağazanızı hayata geçirmek istediğiniz her şeye sahiptir. Ücretsiz bir sürümü de var. Ancak şablonları değiştiremezsiniz ve ücretsiz hesapların işlevselliği oldukça sınırlıdır.

Ayrıca blog gönderilerini planlayamazsınız. Ancak basit bir barebone e-ticaret web sitesi oluşturucuya ihtiyacınız varsa, gidilecek yol budur.

8. Çevrimiçi Kare

Square tarafından satın alınmadan önce Weebly olarak bilinen Square Online, iyi tasarım esnekliğinin yanı sıra paranızın tam karşılığını da sunuyor.

Weebly hâlâ var ve küçük işletmeler için ideal. Ancak daha büyük bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız Square Online ihtiyacınız olan şey olabilir.

Yerleşik pazarlama araçları ve ihtiyacınız olan tüm bilgileri bir bakışta sunan bir kontrol paneli de dahil olmak üzere gerekli tüm özelliklere sahiptir.

9.OpenCart

OpenCart'ın çok sayıda özelleştirilebilir seçeneği vardır ve aylık abonelik ücreti yoktur. Ayrıca birden fazla mağazayı tek bir platformdan yönetmenize olanak tanıyan çoklu mağaza desteğine de sahip olursunuz.

Aynı zamanda bir dizi esnek özellik ve seçeneğe de sahiptir; 1.300'den fazla modül ve temanın mevcut olmasıyla, özel mağazalar oluşturmak istiyorsanız mükemmel bir seçimdir.

10. Yo!Kart

Hey!Kart Amazon, eBay ve Etsy'ye benzer geleceğe yönelik çevrimiçi pazarlar oluşturmaya yönelik, kendi kendine barındırılan ve ölçeklenebilir, çok satıcılı bir e-ticaret platformudur. Platform, katalog yönetimi, çok dilli, çoklu ödeme ağ geçitleri, BOPIS, hazır mobil uygulamalar ve önceden entegre edilmiş çeşitli API'ler gibi çeşitli yerleşik özelliklere sahiptir.

Shopify veya Bigcommerce gibi diğer e-ticaret platformlarının aksine, startup'ların, KOBİ'lerin ve işletmelerin herhangi bir harici eklenti veya uygulama olmadan dijital pazar yerlerini açmalarına olanak tanır. Ayrıca Yo!Kart, ömür boyu lisans ve tek seferlik fiyatlandırma modeliyle birlikte gelir ve bu da onu uygun maliyetli bir çevrimiçi pazar yazılımı haline getirir.

11. Volüsyon

Volusion, fiyatları 29 dolardan başlayıp 299 dolara kadar çıkan, Shopify ve BigCOmmerce ile aynı aralıkta olan, barındırılan bir platformdur.

Uygun fiyatlıdır ve ayrıca 30'dan fazla ödeme ağ geçidine erişmenizi sağlar. Ayrıca platform herhangi bir işlem ücreti talep etmiyor. Oldukça sezgisel bir web sitesi oluşturucusu da var.

12. Ekwid

“Shopify gibi ama ücretsiz” – Ecwid kendisini bu şekilde pazarlıyor. Ecwid, abonelik gerektiren bir SaaS aracıdır. Şirket, mağaza oluşturma konusunda yeni seçenekler eklemeye devam ediyor.

Ancak BigCommerce ve Shopify'dan, bağımsız bir mağaza oluşturmanın daha zor olması açısından farklıdır.

Bunun yerine, mevcut çevrimiçi varlığınıza ek bir mağaza eklemek için Ecwid'i kullanabilirsiniz.

13. Salesforce Ticaret Bulutu

Salesforce zaten büyük bir isim. Size satış, pazarlama, sipariş karşılama, geri bildirim ve çok daha fazlası için özelleştirilebilir özellikler sunan Salesforce Commerce Cloud'u kullanarak çeşitli türde bulut tabanlı e-ticaret mağazaları oluşturabilirsiniz.

Bölgelere Göre En İyi E-Ticaret Platformları – 2023 itibarıyla güncellendi

Küresel pazar payının yanı sıra farklı bölgelerin e-ticaret platformu pazar payını da vurgulamanın zamanı geldi. Rakamlar umut verici. İşte ana bölgelerin dökümü:

Ben. Birleşik Devletler

ABD'de ilginç bir e-ticaret platformu kullanılmaktadır. Önde gelen isimler arasında Shopify (%25 pazar payı), Wix Stores (%24 pazar payı), WooCommerce Checkout (%18 pazar payı) ve Squarespace Add to Cart (%11 pazar payı) yer alıyor.

Öte yandan, daha küçük pazar liderleri arasında Ecwid (%4 pazar payı) ve Weebly, ZenCart, PrestaShop ve Magento gibi toplam ABD e-ticaret kullanım dağılımının %18'ini oluşturan diğerleri yer alıyor.

Bu bölgesel liderler arasında Wix, Weebly ve Shopify, kullanıcıların e-ticaret mağazaları kurup başlatmasını kolaylaştıran web sitesi oluşturucu modülünü kullanıyor.

Okumak:  En İyi Magento Eğitim Kaynaklarından Altısı

Buna karşılık Magento, OpenCart, Prestashop ve Zencart, mağaza sahiplerinin mağazalarını kendi istekleri doğrultusunda tamamen özelleştirmelerine olanak tanıyan özel e-ticaret platformlarıdır.

ii. Birleşik Krallık

Birleşik Krallık'taki pazar payına göre ilk beş e-ticaret platformu şunları içeriyor: Wix Stores (%26), WooCommerce (%21), Shopify (%18), Ecwid (%10) ve SquareSpace Sepete Ekle (%10). Magento E-ticaret, OsCommerce ve Weebly gibi diğer e-ticaret platformları, Birleşik Krallık'taki ilk beş e-ticaret platformu arasında %17'lik bir paya sahip.

BuildWith'in 2023 küresel e-ticaret platformu pazar payı, e-ticaret girişimcilerinin mağazalarının tasarımı ve işlevselliği üzerinde tam kontrol sahibi olmak yerine nasıl kullanımı kolay bir arayüze yöneldiklerini bize açıkça gösteriyor.

iii. Avustralya

Avustralya'da pazar payı istatistiklerine liderlik eden ilk beş e-ticaret platformu arasında Shopify (%25), WooCommerce (%21), Wix Stores (%19), Squarespace (%14) ve Ecwid (%5) yer alıyor. Bunları OpenCart, Weebly, Magento ve diğerleri (%9) gibi diğer e-ticaret platformları yakından takip ediyor.

iv. Almanya

Bu rengarenk bir pasta, değil mi? Bunun nedeni Almanların çeşitli e-ticaret platformlarını kullanmayı tercih etmesidir. İlginç bir şekilde, ABD, İngiltere veya Avustralya'nın aksine Almanya'nın lider pazar payı, WooCommerce veya Shopify gibi diğer şirketlerin değil, Ecwid'in (%19) elinde.

Shopify'ın pazar payı %20, Wix Stores %19, WooCommerce Checkout ise %11 pazar payına sahipken, onu Shopware (%6), ePages (%3) ve diğerleri %20 pazar payına sahip.

Görünüşe göre Almanlar, SEO için Ecwid'i seçtiklerini göz önünde bulundurarak kullanıcı dostu bir arayüz yerine daha yüksek işlevselliği tercih etme eğilimindeler. Aslına bakılırsa, kullanımı kolay bir arayüzün e-ticaret mağazalarınızı etkili bir şekilde ölçeklendirmenin anahtarı olmadığına da kesinlikle inanıyorum. E-ticaret işinizin potansiyelini aşmak için uygun analitik araçlara sahip özel bir e-ticaret platformuna ihtiyacınız var.

/ Rusya

Rusya pazarında WooCommerce Checkout %35'lik devasa bir pazar payıyla hakim durumda. OpenCart %26 pazar payıyla ikinci sırada yer alıyor. Wix Stores (%12), VirtueMart (%4), JoomShopping (%3), InSales (%4) ve diğerleri (%16) gibi e-ticaret platformları.

Bu makalenin sonucuna geçmeden önce, en iyi performansa sahip e-ticaret platformlarının pazar payını anlamak için bilmeniz gereken bir şey daha var. BuildWith, yalnızca en iyi bir milyon web sitesini değil, TÜM İNTERNET'i temel alan e-ticaret platformu pazar payını temsil eden ayrıntılı bir analiz sağlamıştır.

Yukarıdaki resme göre Shopify'ın pazar payı, tüm World Wide Web'in %27'si ile en yüksek pazar payına sahiptir. WooCommerce Checkout %24 ile ikinci, Wix Stores ise %11 pazar payıyla ikinci sırada yer alıyor. Bu üçü dünya genelindeki netizenlerin en popüler e-ticaret platformlarıdır. Bu istatistikler, netizenlerin işlevsellik ve kişiselleştirme yerine kolaylık ve rahatlığı nasıl tercih etme eğiliminde olduklarını gösteriyor.

Hangisini seçmelisin?

Bu kadar çok seçenek varken seçim yapmak elbette zor. Bir WordPress web siteniz varsa WooCommerce ile gidebilirsiniz. Barındırılan bir platform istiyorsanız Shopify en iyi seçeneğiniz olabilir. Veya işlevsellik açısından oldukça gelişmiş, tamamen özelleştirilebilir ve açık kaynaklı bir şey istiyorsanız Magento'yu tercih edebilirsiniz.

Seçtiğiniz platform ne olursa olsun, araştırmanızı dikkatli bir şekilde yapmanız önemlidir. En önemlisi, e-ticaret web sitesi hedeflerinizi tanımlayın (boyut, gelir, büyüme planları), tam olarak ne aradığınızı bilin (kullanımı kolay arayüz, yüksek işlevsellik vb.) ve her e-ticaret platformunun özelliklerini ayrıntılı olarak okuyun. son seçimi yapmadan önce.