Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Performans için Ultimate Magento 2 Kontrol Listesi

Performans için Ultimate Magento 2 Kontrol Listesi

Bana Hosting olarak Magento 2 mağazanızı daha hızlı hale getirmek için altyapımızı optimize etmek için önemli miktarda zaman harcıyoruz. Yıllarca süren araştırma ve geliştirmenin ardından performans için en iyi Magento 2 kontrol listesini bir araya getirdik.

Sitenizi optimize etmek için bu Magento 2 kontrol listesinde yer alan sekiz uygulanabilir teknik için okumaya devam edin.

Magento 2 Performans Kontrol Listesi

1. Kullanılmayan Modülleri Kaldır

Magento 2, her zaman ihtiyaç duyulmayan, önceden yüklenmiş birçok modülle birlikte gelir. Yireo, besteci aracılığıyla ihtiyaç duymadığınız isteğe bağlı modülleri devre dışı bırakmak için harika bir modül oluşturdu.

Modülün arkasındaki fikir oldukça basittir: Kullanılmayan modüllerin ve sınıfların yüklenmesini önlemek için kullanılmayan herhangi bir modülü hiçbir şeyle değiştirirsiniz. Bu modül ve eksiksiz bir nasıl yapılır burada bulunabilir.

2. CSS/JS Küçültme ve Birleştirmeyi Etkinleştirin

CSS dosyalarını küçültmek ve birleştirmek, sitenizin bir sayfayı yüklerken yaptığı isteklerin sayısını azaltarak yükleme sürelerini ve mağazanızın genel performansını büyük ölçüde artırabilir.

Yönetici panelinden Mağazalar > Yapılandırma > Gelişmiş altındaki Geliştirici sekmesine giderek CSS ve JS dosyalarını küçültebilir ve birleştirebilirsiniz (bu sekmenin yalnızca geliştirici modunu kullanıyorsanız gösterileceğini unutmayın).

Magento, aşağıdaki gibi bir 3. parti eklenti kullanmanızı önerir Balya makinesi veya Büyü Paketi Magento'nun paketleme mekanizmalarının optimal olmadığı ve yalnızca geri dönüş alternatifleri olarak kullanılması gerektiği göz önüne alındığında, JS paketleme için.

Okumak:  Bir YouTuber ne kadar kazanır: Ortalama BGBG (+ para kazanmanın en iyi yolları)

3. Üretim Modunu Etkinleştirin

Bu basit görünse de Magento'da farklı bir mod kullanan sitelerin sayısı şaşırtıcıdır. Hiç kimse Magento 2'yi üretimde farklı bir modda çalıştırmamalı, ancak yine de çok fazla mağazanın varsayılan modda veya geliştirici modunda çalıştığını görüyoruz.

Modları değiştirmenin en iyi yolu CLI'yi kullanmaktır:

php bin/magento:konuşlama:mod:göster

Mağazanızın hangi modu kullandığını görmek ve

php bin/magento dağıtımı:mod:üretimi ayarla

Üretim modunu ayarlamak için.

4. Oturum/Varsayılan ve Tam Sayfa Önbelleği için Redis'i kullanın

Redis En çok kullanılan anahtar/değer veritabanı motorlarından biridir ve Magento 2, onu hem oturum depolama alanı hem de varsayılan/tam sayfa olarak kullanmak için entegre destekle birlikte gelir. Mağazanızı Redis'i kullanacak şekilde yapılandırmak için kök klasörünüzden aşağıdaki komutları çalıştırın:

bin/magento kurulumu:config:set –cache-backend=redis –cache-backend-redis-=…

bin/magento kurulumu:config:set –session-save=redis –session-save-redis-=…

Oturumlara ilişkin Redis yapılandırma parametrelerinin ve değerlerinin tam listesini bulabilirsiniz Burada ve tam sayfa önbelleği için Burada.

Magento 2.4'ten bu yana MySql kullanımdan kaldırıldı (ve kaldırıldı) ve Elasticsearch Aramaların hızını ve sonuçlarını büyük ölçüde artıran katalog arama motoru olarak tanıtıldı.

Elasticsearch'ü etkinleştirmek için yönetici panelinize gidin ve Mağazalar > Ayarlar > Yapılandırma > Katalog > Katalog > Katalog Arama altında Arama Motoru adlı bir sekme bulacaksınız.

Mağazanızı Elasticsearch uç noktanızı kullanacak şekilde yapılandırın, Bağlantıyı test et'e tıklayın; her şey işe yaradıysa hazırsınız demektir. Elasticsearch'ü yapılandırmak için parametrelerin tam listesini bulabilirsiniz Burada.

6. Tepki Sürenizi/TTFB'yi Hızlandırmak için Vernik Kullanın

Varnish'i ya seversiniz ya da nefret edersiniz ama günün sonunda TTFB'yi büyük ölçüde geliştirir ve eğer doğru yapılandırılmışsitenizin genel kullanılabilirliği ve kullanıcı deneyimi açısından harikalar yaratabilir. Magento 2, Varnish yapılandırmasını gerçekten basit hale getiren, kullanıma hazır bir entegrasyona sahiptir.

Okumak:  Etkileyici Pazarlama: Marka Büyümesini Artırmak için Tam Bir Kılavuz

Vernik'i yapılandırmak için Mağazalar > Ayarlar > Yapılandırma > Gelişmiş > Sistem > Tam Sayfa Önbelleği'ne gidin, menüden Vernik'i seçin. Önbelleğe Alma Uygulaması seçeneklerin geri kalanını listeleyin ve yapılandırın. Verniği yapılandırmak için kullanabileceğiniz tüm parametrelerin tam listesini burada bulabilirsiniz Burada.

Varnish'i CLI'den aşağıdakileri çalıştırarak da yapılandırabilirsiniz:

php bin/magento config:set –scope=default –scope-code=0 system/full_page_cache/caching_application 2

7. CDN kullanın

A içerik dağıtım ağı normalde medyayı ve statik varlıkları daha hızlı teslimat için müşterilerinizin yakınındaki uç sunucularda depolamak için kullanılır. Bu, varlıklarınızın fiziksel olarak müşterinize daha yakın olduğu ve dolayısıyla daha hızlı yanıt süreleri sağladığı anlamına gelir. Magento için bir CDN yapılandırmak olması gerektiği kadar basit değildir ancak yöneticiyi kullanarak ve Mağazalar > Ayarlar > Yapılandırma'ya giderek bunu başarabilirsiniz.

altında, üzerine tıklayın ve Temel URL bölümlerini genişletin. Oraya vardığınızda, güncelleyin Statik Görünüm Dosyaları için Temel URL ve Kullanıcı Medya Dosyaları için Temel URL Statik görünümün ve javascript dosyalarının depolandığı CDN uç noktanızın URL'si ile.

Temel URL'ler (Güvenli) için de aynısını yapın ve işlem tamamlandıktan sonra Yapılandırmayı kaydet'i tıklayın. Bu değişikliğin etkili olması için önbelleğinizi temizlemeniz/temizlemeniz gerekebilir. Her şey beklendiği gibi çalıştıysa, sitenizin statik dosyalarının çoğunu sunmak için CDN URL'nizin kullanıldığını görüyor olmalısınız.

8. Eşzamansız E-posta Bildirimlerini ve Sipariş Veri İşlemeyi Etkinleştirin

Eşzamanlılığın yüksek olduğu zamanlarda ödeme, sipariş işleme e-posta bildirimleri ve stok güncellemelerini gerçekleştiren süreçleri arka plana taşımak isteyebilirsiniz.

Eşzamansız e-posta bildirimlerini etkinleştirmek için Mağazalar > Ayarlar > Yapılandırma > Satış > Satış E-postaları > Genel Ayarlar > Eşzamansız Gönderim'e gidin.

Asenkron sipariş verileri işlemeyi şuradan etkinleştirebilirsiniz: Mağazalar > Ayarlar > Yapılandırma > Gelişmiş > Geliştirici > Izgara Ayarları > Eşzamansız dizin oluşturma

Etkinleştirildiğinde, siparişler geçici depoya yerleştirilecek ve herhangi bir çakışma olmadan toplu olarak Sipariş ızgarasına taşınacaktır.

Okumak:  Küçük İşletmeler İçin Büyüyen Siber Güvenlik Tehdidi

Artık biliyorsun

Bu Magento 2 kontrol listesinin yardımcı olacağını umuyoruz! Gerçek bir sihir numarası olmasa da, bu kılavuzu bulut sunucularımızda denedik ve GTMetrix'te A notuyla ve 2 saniyenin altında sayfa yüklemeyle sonuçlandı 🥳

Bu Magento 2 kontrol listesinde yer alan değişiklikleri hayata geçirme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa veya Yönetilen Magento teklifimizle ilgileniyorsanız, lütfen [email protected] adresinden 7/24/365 ödüllü destek ekibimizle iletişime geçin.