Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Shopify Magento Geçişi: Kapsamlı Bir Kılavuz…

Shopify Magento Geçişi: Kapsamlı Bir Kılavuz...

Shopify'dan Magento'ya geçiş işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bu kılavuz size yardımcı olacaktır.

E-ticaret işinize başlamak için doğru kaynakları seçmelisiniz. E-ticaret mağazanız çok sayıda ürün sunuyorsa veya gelecekte daha da büyüyeceğini düşünüyorsanız o zaman doğru e-ticaret platformunu seçmek ilk önceliğiniz olmalıdır. Başlangıçta herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız ancak bir süre sonra sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle her an hazır olmalısınız.

Shopify'da bir e-ticaret mağazası işlettiğinizi ve yeterli kar elde ettiğinizi, ancak bir süre sonra Shopify mağazanıza çok sayıda ürün eklediğinizde mağazayı idare etmenin zor olacağını varsayalım. Sonra ne?

Bu durumda mağazanızın performansı büyük ölçüde düşecek ve satışlar düşecektir. Benzer şekilde, favori e-ticaret platformunuzda bulunmayan daha heyecan verici özellikler eklemek isterseniz ne olur?

Magento vs Shopify: BÜYÜK Soru!

Bu iki e-ticaret platformundan hangisinin işletmeniz için daha iyi olduğunu düşünüyor olmalısınız? Cevap basit: Magento. Neden?

Çünkü harika özellikler sunan en güçlü e-ticaret platformlarından biridir. Çoğu kişi için e-ticaret mağazalarının güvenliği asıl endişe kaynağıdır ve Magento, Magento güvenliği için mükemmel bir çözüm sunar. Bunlar, diğer önemli özelliklerle birleştiğinde Magento'yu herkes için otomatik bir seçim haline getiriyor!

Ölçeklenebilir, Süper Hızlı ve Güvenli Magento Barındırma

Müşterilerimiz bizi seviyor çünkü bu özelliklerimizden asla ödün vermiyoruz

Shopify'dan Magento'ya geçiş

Magento ve Shopify, e-ticaret endüstrisindeki en büyük platformlardan ikisidir. Her ikisinin de sunduğu özellikler oldukça farklıdır. Magento her şeyi neredeyse ücretsiz olarak sunuyor. Shopify'ın kullanımı ücretli bir e-ticaret platformu olması nedeniyle sınırlamaları vardır.

Magento ve Shopify hakkında daha fazla bilgi edinmek için daha fazla ayrıntıya girelim.

Kontrol ve Özelleştirme

Barındırma, her iki e-ticaret platformu arasındaki temel farklardan biridir. Magento, sunucu ve barındırma üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlayan, kendi kendine barındırılan bir platformdur. Magento'da mağazanızı ihtiyaçlarınıza göre geliştirmek için çeşitli özelleştirmeler yapabilirsiniz.

Öte yandan Shopify, barındırılan bir çözüm olduğu için uzman düzeyinde geliştirme becerileri gerektirmez. Bu sayede barındırma yapılandırma sıkıntılarından kurtulursunuz ancak temel performans ve özelleştirme seçeneklerine erişiminiz olmaz.

Performans ve Optimizasyon

Müşteriler her zaman hızlı yüklenen e-ticaret mağazalarını tercih eder ve eğer yavaş bir hız yaşarlarsa bu, satış kaybedeceğiniz anlamına gelir. Shopify, barındırılan bir çözüm olduğundan herhangi bir barındırma kontrolü sunmaz.

Ancak Magento kendi kendine barındırılmaktadır. Seçtiğiniz bir barındırma çözümünü seçmenize ve mağaza performansınızı artırmanıza olanak tanır. Aslında, daha iyi performans için Magento kurulumunuzla birlikte yönetilen Magento barındırma özelliğini kullanmak iyi bir nedendir.

Okumak:  Crafting Blogu Nasıl Başlatılır

Temalar

Magento ve Shopify'ın her ikisi de harika temalar sunuyor. Her ikisi de ücretsiz ve ücretli temalar sunarken Magento, sahip olduğu temaların sayısı nedeniyle burada avantajlı durumda. Shopify'a kıyasla ucuz olan premium Magento temalarıyla birlikte gelir. Shopify ise kurulumu ve özelleştirmesi kolay ancak biraz pahalı temalar sunuyor.

Eklentiler

Magento, kullanıcıların mağazalarına heyecan verici, kullanıma hazır özellikler eklemelerine olanak tanıyan geniş bir uzantı yelpazesine sahiptir. Shopify ayrıca farklı türde Magento eklentileri de sunuyor ancak deposu küçük.

Destek

Shopify ile özel müşteri desteği alacaksınız. Ancak Magento, Magento sertifikalı uzmanlardan oluşan, topluluğa dayalı özel destek sunmaktadır.

Kullanıcı arayüzü/UX

Shopify, kullanıcıların kolayca kullanmasını sağlayan kullanımı kolay araçlar ve sürükle bırak arayüzü sunar. Öte yandan Magento'nun kurulumu ve yönetimi için sizin özverinize, zamanınıza ve çabanıza ihtiyacı var. Esnekliğe hitap edecek ve farklı türde özelleştirmelere uyum sağlayacak şekilde tasarlanmasının büyük bir nedeni var.

Shopify yerine Magento'yu seçme konusunda hâlâ kafanız karıştıysa şu ayrıntılı karşılaştırmaya göz atabilirsiniz: Magento Vs Shopify: E-ticaret Karşılaşması.

Umarım artık işletmeniz için hangi platformu seçeceğiniz konusunda ikna olmuşsunuzdur. Magento topluluğundan Shopify'ı Magento'ya taşımaya karar veren birçok kişi var ancak bunlar tereddüt etme eğiliminde ve veri kaybından endişe duyuyor. Bu nedenle bu kılavuzda, mağazanızdaki hiçbir şeyi bozmadan Shopify'dan Magento'ya geçişi nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağım.

Başlamadan önce yeni bir Magento uygulamasının kurulu olması gerekir. Eğer sisteminizde Magento kurulu değilse, Giriş yapmak kayıt olmak DreamHost'e bağlanın ve tek bir tıklamayla Magento'yu ücretsiz olarak başlatın.

LitExtension ile Shopify'dan Magento'ya Geçiş Yapın

LitUzantısı 120'den fazla e-ticaret platformunu destekleyen ve dünya çapında +50.000 müşteriye çözümler sunan, otomatik alışveriş sepeti taşıma hizmeti sağlamada lider uzmandır.

Projenizi yürütmek için LitExtension'ı seçmenizin birkaç nedeni:

 • Öncelikle diğer taşıma araçlarına göre en uygun fiyatı minimum 49$ ile sunuyorlar.
 • İkinci olarak LitExtension, kısa sürede doğru bir alışveriş sepeti geçiş sürecini garanti eder.
 • Üçüncüsü, geçiş olanaklarınızı genişletmek için seçebileceğiniz birçok ücretsiz ek seçenek vardır.
 • Son olarak bu platform, bilgi sızıntısı endişesi olmadan her türlü temel e-ticaret verisini aktarmanıza yardımcı olabilir.

DreamHost, LitExtension ile stratejik bir ortaklığa katıldığımızı duyurmaktan mutluluk duyar. Müşterilerimiz artık alacak %20 İNDİRİM LitExtension'ın geçiş hizmetini kullanırken.

Zaten bir DreamHost müşterisiyseniz indirim avantajınızı etkinleştirmek için bu kupon kodunu kullanın: CLOUDWAYSLIT20 .

LitExtension ile Shopify'dan Magento'ya Nasıl Geçilir

Öncelikle mağaza bilgilerinizi yedeklemek ve diğer tarafların veritabanınıza erişmesini önlemek için verileri Shopify web sitenizden CSV dosya formatında dışa aktarın.

Verilerinizi Shopify yönetici kontrol panelinden dışa aktarmanız yalnızca 2 basit adımdan oluşur.

 • Shopify hesabınızda oturum açın. Yönetici panelinin sol menü çubuğundan dışa aktarmak istediğiniz kategoriyi seçin. Ürün ve müşterilerinizle ilgili verileri dışa aktarabilirsiniz.
 • 'Dışa Aktar'a tıklayın ve istediğiniz seçenekleri seçin. Ardından, dışa aktarma işleminizi etkinleştirmek için 'Ürün verilerini dışa aktar'ı seçin.

Verileri Shopify mağazanızdan başarıyla dışa aktardıktan sonra LitExtension ile geçiş yolculuğunuza artık başlayabilirsiniz:

Okumak:  Uygulama Oluşturmanın Maliyeti Nedir? Kapsamlı Bir Kılavuz

Adım 1: LitExtension Hesabınızı Oluşturun

LitExtension'ın ana sayfasına eriştikten sonra sağ üst köşede 'Giriş Yap' seçeneğini görmelisiniz.

Üzerine tıkladığınızda hemen giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Daha sonra 'Kaydol'u seçin. LitExtension hesabınızı oluşturmak için e-posta adresinizi, tam adınızı ve şifrenizi girmeniz yeterli.

2. Adım: Geçiş Sürecini Ayarlayın

Yönetici kontrol panelinde 'Yeni Geçiş Oluştur' düğmesini seçin.

Öncelikle 'Kaynak Sepeti Türü' olarak 'Shopify'ı seçin. Ardından Shopify mağazanızın URL'sini 'Kaynak Sepet URL'si' bölümüne ekleyin. Son olarak Shopify özel uygulamanızdan API şifrenizi girin. API şifresini nasıl alacağınızı bilmiyorsanız, bu hızlı eğitim yararlı bir kaynak olacaktır.

Kaynak Sepeti kurulum işlemine benzer şekilde, 'Hedef Sepet Türü' bölümünde hedef sepet olarak Magento'yu seçin.

LitExtension bağlayıcısını indirmeniz, çıkarmanız ve mağazanızın kök klasörüne yerleştirmeniz gerekecektir. Konektör, Kaynak Sepetiniz ile Hedef Sepetiniz arasında bağlantı kurulmasında önemli rol oynayan özel porttur.

Konektörün takılmasıyla ilgili daha fazla ayrıntı için buna göz atın tam talimat.

İşiniz bittiğinde ekranda bir bildirim görünecektir.

3. Adım: Taşımak İstediğiniz Varlıkları Seçin

İlk aşamanın ardından sıra, taşıyacağınız varlıkları seçmeye gelir. Magento'ya Shopify mağazası.

LitExtension ile ürünler, müşteriler, siparişler, sayfalar, blog yazıları ve kuponlar dahil olmak üzere önemli varlıkları kapsamlı bir şekilde aktarabilirsiniz.

Farklı seçenekleri tek tek seçmek istiyorsanız verileri dilediğiniz gibi kontrol edin. Veya tüm varlık türlerini taşımak için 'Tümünü Seç'i seçin.

Ana bileşenlerin yanı sıra LitExtension, geçiş olanaklarınızı genişletmek için aşağıdakiler gibi ek seçenekler seçmenize olanak tanır:

 • En son verileri taşıyın (yalnızca yeni varlıklar ekleyin)
 • Taşımadan önce Target Store'daki mevcut verileri temizle
 • Sipariş Kimliklerini Hedef Mağazada Koruyun.

Her ek seçeneğin adının üzerine geldiğinizde ilgili talimatlara bakabilir veya ihtiyacınız olan ek seçeneğe karar vermek için video eğitimini izleyebilirsiniz.

Daha sonra, bu bölümde dilinizi ve sipariş durumunuzu kolayca eşleştirerek bunların Hedef Mağazanızda uygun şekilde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Ardından, 'Sonraki: Ücretsiz Demo Geçişini Başlat' düğmesini görmek için aşağı kaydırın. Deneme geçişini çalıştırmak ve performansı test etmek istiyorsanız bunu seçin.

Doğrudan resmi sürece geçmek istiyorsanız, 'Demo Geçişini Atla' onay kutusunu tıklayın ve ardından 'Sonraki: Tam Geçişi Başlat'ı seçin.

4. Adım: Tam Geçişi Çalıştırın

Kurulum sürecinin son adımında toplam varlığı ve genel fiyatı kontrol edebilirsiniz.

Seçmeyi unutmayın 'Kuponum Var' ve daha önce belirtilen kupon kodunu girin: CLOUDWAYSLIT20 Geçiş faaliyetiniz için indirim almak için.

Verilerinizi Shopify'dan Magento'ya taşımaya başlamak için 'Sonraki: Tam Geçişi Başlat' düğmesini seçin.

Veri taşıma işlemi sırasında LitExtension, veri aktarım sürecinizle ilgilenecektir. Her şey mükemmel bir şekilde tamamlandığında onlardan bir duyuru e-postası alacaksınız, bu nedenle posta kutunuza göz kulak olduğunuzdan emin olun.

Cart2Cart ile Shopify'dan Magento'ya Geçiş Yapın

Cart2Cart Shopify'dan Magento'ya geçiş sayfasına gidin ve giriş yapın/kaydolun.

Kaydolduktan sonra, sadece tıklayın ÜCRETSİZ DEMOYA BAŞLAYIN.

Şimdi Shopify'dan Magento'ya geçiş sayfası görünecektir. İlk adım Kaynak Sepeti kurulumudur.

İşte her alanın anlamı.

 • Kaynak Sepeti: Bu alanda Shopify'ı seçin.
 • Kaynak Mağaza URL'si: Shopify mağazanızın URL'sini girin.
 • Yönetici E-postası: Shopify hesabınızın e-posta adresini girin.
 • Yönetici şifresi: Shopify hesabınızın şifresini girin.
Okumak:  Berserk İzle: Türkçe Altyazılı ve Dublaj Seçenekleriyle En İyi Kalitede Online İzleme Rehberi

Bir sonraki adım ise Hedef Sepeti Kurulumu.

Hedef Sepeti: Bu alanda Magento'yu seçin.

Hedef Mağaza URL'si: Magento mağazanızın URL'sini girin. Magento uygulamasını DreamHost barındırma sunucusuna yüklediğim için hazırlama URL'sini buna ekleyeceğim.

Şimdi Shopify ve Magento mağazasını bağlayın. Bunun için aşağıdaki sekmede belirtilen adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Tıklamak KÖPRÜYÜ İNDİR. Bir zip dosyası alacaksınız. Arşiv dosyasını açın ve Magento mağazanızın kök dizinine yükleyin. Artık 'bağlantı köprüsü başarıyla oluşturuldu' mesajını göreceksiniz.

Şimdi tıklayın BAĞLANTIYI KONTROL ET.

Sonraki, VARLIKLARI SEÇİN.

Tekrar Kaynak ve Hedef Sepet Kurulumu sayfasına yönlendirileceksiniz. Shopify mağazanızın API Şifresini ekleyin.

API Şifresi oluşturmak için şuraya gidin: Uygulamalar Shopify mağazanızın yönetici panelinden.

Şimdi tıklayın Özel uygulamaları yönetin.

Tıklamak Yeni bir özel uygulama oluşturun.

Ardından, özel uygulamanız için gerekli ayrıntıları girin. Ben kullanıyorum Demo Taşıma Uygulamamın adı olarak dilediğinizi kullanabilirsiniz.

API kimlik bilgileri oluşturmak için şunları yapmanız gerekir: Oku ve yaz seçenekler mevcuttur.

Son olarak, Kaydetmek düğme.

Başarıyla oluşturdunuz API kimlik bilgileri. İşte bir sonuç.

Şimdi Shopify'dan Magento'ya geçiş gerçekleştirmek için ayrıntıları girdiğiniz Cart2Cart'a gidin. Giriş API Şifresi son adımda oluşturduğunuz. Tıklamak VARLIKLARI SEÇİN.

Şimdi Cart2Cart sizden Shopify'dan Magento'ya taşımak istediğiniz varlıkları seçmenizi isteyecek.

İşte seçebileceğiniz bazı ek seçenekler.

Ayrıca sipariş durumlarını ve müşteri gruplarını eşleme seçeneği de mevcuttur.

Shopify'dan Magento'ya geçiş kurulumunuz artık hazır. Tıklamak ÜCRETSİZ DEMOYA BAŞLAYIN düğme.

Bu, Shopify'dan Magento'ya geçiş sürecini başlatacaktır.

Shopify'dan Magento'ya geçiş başarılı olursa aşağıdaki mesajı alırsınız.

Shopify'dan Magento'ya geçiş sonucunu doğrulamadan önce Magento 2 mağazanızın kök dizininde aşağıdaki CLI komutlarını çalıştırmanız gerekir.

php bin/magento dizinleyici:php bin/magento kataloğunu yeniden dizinle:görüntüler:php bin/magento önbelleğini yeniden boyutlandır:php bin/magento önbelleğini temizle:boşalt

Daha sonra Magento 2 mağazanızın yönetici panelini açın ve şuraya gidin: KATALOG → Ürünler. Burada Shopify ürünlerinizin Magento 2 mağazanıza taşındığını göreceksiniz.

Yukarıdaki sonuç, Shopify'dan Magento'ya geçişi başarıyla gerçekleştirdiğiniz anlamına gelir.

Son sözler

Magento ve Shopify, e-ticaret devleridir ve e-ticaret satıcıları için en çok tercih edilen seçimdir. Ancak ölçeklenebilirlik ve performansı aynı anda sunan e-ticaret platformunu tercih etmek istiyorsanız Magento'yu tercih etmelisiniz.

Mağazanızı Shopify'dan Magento'ya taşımak için veri kaybını önlemek amacıyla doğru adımları uygulayın ve gerçekleştirin. Bu kılavuzu izledikten sonra Shopify'dan Magento'ya geçişi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebileceğinize inanıyorum. Geçiş sürecinin her yönünü ele almaya çalıştım. Eğer bir şeyi kaçırmışsam, aşağıya bir yorum bırakın, size geri döneceğim.