Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Size İlham Verecek 5 Üyelik Sitesi Örneği

Size İlham Verecek 5 Üyelik Sitesi Örneği

Bir üyelik sitesi başlatmak, çevrimiçi bir topluluk oluşturmanın ve pasif gelir elde ederken otorite oluşturmanın harika bir yoludur.

Ancak herkes bunda başarılı olamaz.

Başarılı bir üyelik web sitesi başlatmak istiyorsanız, bunu zaten yapmış olan en iyi üyelik sitelerinden ilham almanız gerekir.

Bulmak için okumaya devam edin:

Üyelik Sitesi Nedir?

Üyelik web sitesi, bir ödeme duvarının arkasına gizlenmiş özel içerik sunan çevrimiçi bir topluluktur. Kullanıcılar bu içeriğe ancak üye olduklarında erişebilirler. Üyelik programının içeriği şunları içerebilir:

Çevrimiçi üyelikler içerik oluşturma çağından önce de mevcuttu. Güvenlik amacıyla (örn. bankacılık) içeriği kısıtlamak için kullanıldılar. WordPress popüler hale geldiğinde üyelik eklentileri ve oluşturucuları kullanarak işlevselliği genişletmek daha kolay hale geldi.

Bu WordPress eklentileri ve oluşturucuları, üyelik sitelerini normal web sitelerinden ayıran birkaç özellik sundu:

 • Üyelere özel alan. Burası üyelerin profillerine ve özel içeriklerine eriştikleri yerdir. Kullanıcılar erişim için para ödediğinden, üyelik web sitesinin en önemli parçasıdır.
 • Çevrimiçi ödeme işlemcisi. Çevrimiçi ödeme işleme sistemi, yeni ve sürekli müşterilerin üyelikleri için ödeme yapabilmelerinin en kolay yoludur. Kullandığınız çevrimiçi ödeme sisteminin güvenli olduğundan ve kredi kartı gibi birden fazla ödeme yöntemini kabul ettiğinden emin olun.
 • Üyelik seviyeleri. En iyi üyelik siteleri farklı üyelik seçenekleri sunar. Bazı üyelik sitesi sahiplerinin, ücretsiz içerik sağladıkları ve daha sonra ücretli üyelik satın aldıklarında müşterilere premium içerik sağlayarak üst satış yaptıkları bir freemium iş modeli vardır.
Okumak:  Zefoy Tiktokerlar İçin Etkili Bir Web Sitesi Mi? Daha fazla bilgi edin!!

En İyi Üyelik Sitelerinin Özellikleri

En başarılı web sitelerinin birkaç ortak özelliği vardır ve en iyi üyelik siteleri için de durum farklı değildir. Kendi üyelik web sitenizi oluştururken en iyi üyelik sitelerini başarılı kılan özelliklere dikkat edin:

 • Güvenlik. Web siteleri genel olarak güvenli olmalıdır, ancak ödemeleri işleyen veya kişisel bilgilerle ilgilenen herhangi bir web sitesinin ekstra bir güvenlik katmanı olması gerekir.
 • Hızlı yükleme. Ziyaretçiler sizden bekliyor web sitesi iki saniyede yüklenecek veya daha az. Üyelik siteleri genellikle site hızını engelleyebilecek büyük dosyalar içerir. Web sitenizi hızlandırmak için güvenilir bir web barındırıcısı ve içerik dağıtım ağı (CDN) kullanın.
 • Kullanımı kolay. Üyelik sitenizde gezinmek kolay olmalıdır. Üyelerin bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmesi gerekiyor.
 • Orijinal. Üyelik siteniz kişiliğinizi ve felsefenizi yansıtmalıdır. İnsanlar diğer web sitelerine abone olabilirler ancak sizinkini seçerler. Zamanlarına değmesini sağlayın. Gezinmesi kolay, hızlı ve mobil uyumlu modern web tasarımlarını kullanın.
 • duyarlı. En iyi üyelik sitelerine hem masaüstü hem de mobil cihazlardan erişilebilir.
 • Güvenilir. En iyi üyelik siteleri, sosyal kanıt olarak mutlu müşterilerin referanslarını sunar. En iyi güvenlik uygulamalarına sahip olmak aynı zamanda güvenilirliğinizi de artırır.
 • SEO için optimize edilmiş. Yeni üye çekmenin en iyi yollarından biri, arama motorlarının dizine ekleyebileceği ücretsiz içerik sağlamaktır. Kullanıcıları içeriğe bağlayın ve onları satış hunisinin aşağısına yönlendirin.

Üyelik Web Sitesi Örnekleri

 • Copyblogger.
 • Melyssa Griffin.
 • Yemek Blogger Pro.
 • Dolar Tıraş Kulübü.
 • Göçebe Matt.

Bunlar farklı nişlerden en iyi üyelik siteleridir. Onları öne çıkaran şeyin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1. Metin Blogcusu

Metin Yazarlığı, talep gören bir pazarlama becerisidir. Metin blogcusu hem ücretli hem de ücretsiz kaynaklar sağlayarak kullanıcıların bu beceriyi geliştirmelerine yardımcı olur.

Okumak:  Bir Bloglama Alanı mı Aramanız Gerekiyor Yoksa Kitlenizin Size Gelmesini mi Beklemeniz Gerekiyor?

Copyblogger birinci sınıf bir üyelik sitesi örneğidir. Yüksek kaliteli blog yazılarıyla müşterilerin ilgisini çeker ve müşterilerin ek kaynaklara erişebilmesi için ücretsiz üyelik sunar. Daha fazlasını öğrenmek isteyen kullanıcılar web sitesinin premium seçeneği olan Copyblogger Pro'ya abone olabilirler.

2. Melyssa Griffin

Melyssa Griffin eski bir öğretmenden girişimciye dönüştü. İnsanların e-posta listelerini ve Pinterest hesaplarını büyütmelerine yardımcı olacak kaynaklar sağlayan ilk çevrimiçi kurs yaratıcılarından biriydi. 20.000'den fazla öğrenciye yardım etti ve blogunu multimilyon dolarlık bir şirkete dönüştürdü.

Melyssa'nın başarısının anahtarlarından biri ücretsiz içerik sağlamak ve bir açılış sayfası aracılığıyla e-postaları toplamaktı. Web sitesini e-posta pazarlaması ve sosyal medya aracılığıyla tanıttı.

3. Yemek Blogger Pro

2013 yılında, blog yazarları Bjork ve Lindsay Ostrom Bir tutam Yumbaşladı Yemek Blogger Pro kendi topluluğunun isteği üzerine. Bugün, yemek blogu oluşturma ve çevrimiçi iş yürütme hakkında bilgi sağlayan en iyi üyelik sitelerinden biridir.

Ostroms'un üyelik web sitesi, çevrimiçi kurslar, üyelik forumları ve yalnızca üyelere yönelik Soru-Cevap gibi avantajlar sağlayarak 10.000'den fazla üyeye yardımcı oldu.

Diğer üyelik sitesi örneklerimizden farklı olarak Food Blogger Pro, hem eski hem de yeni içeriğe erişim sağlayan yıllık üyelik sunmaktadır. Aynı zamanda, birçok potansiyel üyenin bir güvenilirlik işareti olarak değerlendirebileceği bir para iade garantisi de sunuyor.

4. Dolar Tıraş Kulübü

Dolar Tıraş Kulübü (DSC) diğer üyelik sitesi örneklerimizden farklıdır. Diğer siteler kapılı içerik sunarken, DSC üyelik web sitesini bir güvenlik aracı olarak kullanıyor. [subscription business](/blog/abonelik-işini-başlatma).

Şirket 2011 yılında, aylık 1 ABD Doları karşılığında evinize uygun fiyatlı ancak yüksek kaliteli tıraş makineleri teslim eden bir abonelik modeliyle başladı. Esnek abonelik seçenekleri, üyelere ürünleri ve bunların ne sıklıkta teslim edileceğini seçme olanağı sağlar.

Okumak:  Ofis mobilyaları işletmeniz için Dijital Pazarlama Stratejileri

Unilever 2016 yılında satın aldığında şirketin 3,2 milyondan fazla abonesi vardı.

5. Göçebe Mat

Göçebe Mat 2006'dan beri dünyayı dolaşan bir seyahat blog yazarıdır.

Matt, blogu ve diğer öncü mıknatıslar aracılığıyla gezginlere birçok ücretsiz kaynak sunuyor. Daha fazlasını isteyen ziyaretçiler, farklı düzeylerde premium içeriğe erişim sağlayan üyelik katmanlarına abone olabilirler.

Son Düşünceler: Üyelik Sitesi Örnekleri — Size İlham Verecek 5 Kazanan Web Sitesi

Özel içeriğe sahip bir üyelik sitesi oluşturmak, markanızdan para kazanmanın ve düşünce liderliği oluşturmanın mükemmel bir yoludur. Bu üyelik sitesi örneklerinden bir sayfa aldığınızda başarılı bir üyelik sitesi oluşturma yolunda ilerleyeceksiniz.

WordPress'te kendi üyelik sitenizi oluşturmaya başlayın ve sitenizi Bana Hosting'in tamamen optimize edilmiş barındırma hizmetiyle güçlendirin. Barındırma özel olarak WordPress için optimize edilmiştir, böylece siteniz hızlı, güvenli ve ölçeklenebilir olacaktır.

Bugün başlamak için WordPress barındırma planlarımıza göz atın.