Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

WooCommerce 4.0'daki Yenilikler

WooCommerce 4.0'daki Yenilikler

WooCommerce 4.0 yakın zamanda piyasaya sürüldü ve mağaza sahiplerinin satışlarını takip etme ve mağazalarını yönetme yöntemlerinde bazı iyileştirmeler getiriyor. Size bu değişikliklerle ilgili kısa bilgiler vereceğiz ve bunların sizin ve müşterilerinizin deneyimini nasıl iyileştireceğini anlatacağız.

WooCommerce 4.0'ın Arka Hikayesi

İçinde Nisan 2019WooCommerce ekibi şunları yayınladı: WooCommerce Yöneticisi. Eklenti başlangıçta bir olarak geliştirildi özellik eklentisi Bu, kullanıcıların yeni işlevleri geliştirme aşamasındayken test etmelerine olanak tanır. WooCommerce Yönetici özelliği eklentisinin 1 milyondan fazla aktif yüklemesi vardır; bu nedenle mühendislere, özellikleri sorun giderme ve test etme, geri bildirimleri kabul etme ve sağlam bir sürüm oluşturmak için yineleme fırsatı sağladı. Gerçek mağazalarda yapılan birçok testin ardından WooCommerce yöneticisi, WooCommerce'in kendisiyle birleştirildi.

Bu Değişikliklere Neden İhtiyaç Duyuyoruz?

WooCommerce'deki eski raporlama arayüzü çok basitti. Bu durum mağaza sahiplerinin müşterilerinin nereden geldiğini, hangi ürünleri satın aldıklarını ve daha fazla satış elde etmek için ne yapabileceklerini anlamalarını zorlaştırdı.

Bazı büyük sitelerde kullanıcılar, siparişleri ve diğer analiz verilerini işlemede mükemmelin altında bir performansla karşılaştı. Yeni WooCommerce Yönetici deneyimi, WooCommerce içindeki raporlamayı geliştirmek ve daha verimli hale getirmek için WordPress 5.3'teki kod üzerine kurulmuştur.

WooCommerce 4.0'dan önceki WooCommerce'de eski raporlama

Yeni WooCommerce Analizi

Yeni WooCommerce Analytics şunları içerir: gelişmiş filtreler böylece analitik sonuçlarında sipariş durumuna veya ürünlere göre filtreleme yapabilirsiniz.

Okumak:  WooCommerce Mobil Uygulaması – Bir Çözüm Yolu
WooCommerce'de Gelişmiş Filtreler

Her türlü veriyi filtrelemenize ve bir aralığı önceki aralıklarla karşılaştırmanıza olanak tanıyan gelişmiş filtreleme. Yani 2020 İlkbaharını 2019 Baharına veya hangi tarihe bakmak isterseniz ona göre nasıl yaptığınızı görmek çok kolay.

WooCommerce'de siparişleri filtreleme

Ürün raporları Ürünleri karşılaştırabilir ve daha sonra sitedeki satışlarını karşılaştırabilirsiniz. Bu özellik eskiden yalnızca bir eklenti aracılığıyla kullanılabiliyordu, ancak artık mağaza sahiplerinin parmaklarının ucunda daha fazla veri var. Sahipler, ürünleri ve satışları karşılaştırma seçeneğine sahip olarak geliri artırmak için uygulanabilir pazarlama kararları alabilir.

Ürünleri karşılaştır

Eylem Zamanlayıcı İyileştirmeleri

Eylem zamanlayıcı, WooCommerce'in arka plan işlemlerini ve veritabanı güncellemelerini yürütmek için kullandığı bir arka plan görev çalıştırıcısıdır. WooCommerce 4.0, gönderileri ve yorumları kullanmak yerine depolama için özel veritabanı tablolarına sahip yeni bir eylem planlayıcı içerir. Bu yeni depolama yöntemi, verim daha hızlı ve daha güvenilir hale getiriyor.

Teknik okuyucu için Eylem Zamanlayıcı aşağıdaki özel veritabanı tablolarını kullanır:

 • wp_actionscheduler_actions
 • wp_actionscheduler_claims
 • wp_actionscheduler_groups
 • wp_actionscheduler_logs

Diğer güncellemeler ve değişiklikler

Her zaman olduğu gibi var küçük geliştirmeler bu sürümle birlikte gelenler.

Güncellemeden Önce Yapılması Gerekenler

Güncellemeden önce bunun bir sürüm olduğunu ve sürümdeki her şeyin geriye dönük olarak uyumlu olmadığını unutmayın. WooCommerce 4.0'a yükseltme yaparken aşağıdaki işlemleri yapmanızı öneririz.

 1. WooCommerce ile etkileşime giren şu anda aktif olan tüm eklentilere bir göz atın. Tüm eklentilerin WooCommerce 4.0 ile test edildiğinden ve uyumlu olarak işaretlendiğinden emin olun. Sorun yaşayabilecek eklentiler sitedeki eklenti listesi sayfasında gösterilecektir.
  WooCommerce 4.0 ile uyumluluk
 2. Oluşturmak evreleme ortamı, WooCommerce 4.0'ı ve tüm eklentileri yükseltin ve satın alma akışlarını ve arka uç yönetim araçlarını test edin. Büyük güncellemeleri kapsamlı bir şekilde test etmek her zaman iyi bir fikirdir.
 3. WooCommerce Yönetici özelliği eklentisine zaten sahipseniz: WP-CLI aracılığıyla veya yöneticiniz aracılığıyla kaldırın.
  WooCommerce Yönetici Özellik Eklentisi
  1. Eklentiyi devre dışı bırakmak ve silmek için aşağıdaki WP-CLI komutu kullanılabilir.
   wp eklentisi kaldırma woocommerce-admin –deactivate
  2. Ayrıca devre dışı bırakmak ve sil WooCommerce Yöneticisi wp-admin'den eklenti.
Okumak:  WooCommerce için Akıllı Tekliflerle Ortalama Sipariş Fiyatını Artırma

Güncellemeden Sonra Yapılması Gerekenler

WooCommerce 4.0'a yükselttiğinizde veritabanını güncellemeniz istenecektir.

WooCommerce veritabanı güncelleme bildirimi

Bunu iki yoldan biriyle yapabilirsiniz:

 1. aracılığıyla yönetici sitenizin
 2. WP-CLI aracılığıyla

1) WooCommerce Yöneticisi

Sitenizin yöneticisinden güncelleme istemini göreceksiniz (yukarıda). “WooCommerce Veritabanını Güncelle” seçeneğine tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz.

Çok sayıda müşteriniz ve siparişiniz varsa WooCommerce Yöneticisi için geçmiş verileri içe aktarma işlemi biraz zaman alabilir.

WooCommerce Ürün Verilerini Güncelleme

İşlem arka planda çalışmaya devam edeceğinden ayar sayfasını görünür tutmanıza gerek yoktur.

WooCommerce Geçmiş Verileri İçe Aktarma

2) WP-CLI

Veritabanı açısından daha büyük bir siteniz varsa değerlendirebileceğiniz diğer seçenek kullanmaktır. WP-CLI siteyi güncellemek için. İşte WP-CLI komutu:

wp wc güncellemesi

WooCommerce veritabanını güncellemek için WP-CLI komutunu kullanmak, veritabanını güncel sürüme güncellemenin çok daha hızlı bir yolu olacaktır.

Her iki durumda da, işiniz bittiğinde yeni yönetici raporlarındaki verilerinize göz atabilirsiniz. 📊

Yeni WooCommerce Veritabanı tabloları

Teknik açıdan düşünenler için, WooCommerce 4.0'ın yeni yönetici işlevini desteklemek üzere birkaç yeni tablo eklediğini fark edeceksiniz:

 • wp_wc_admin_notes
 • wp_wc_admin_note_actions
 • wp_wc_category_lookup
 • wp_wc_customer_lookup
 • wp_wc_order_coupon_lookup
 • wp_wc_order_product_lookup
 • wp_wc_order_stats
 • wp_wc_order_tax_lookup

WooCommerce Admin'i Devre Dışı Bırakma

Birçok mağaza sahibi için bu WooCommerce yöneticisi inanılmaz derecede yardımcı olacaktır. Ancak raporlama için zaten harici bir çözüm kullanıyorsanız Glew.io o zaman yönetici yükleme sürelerinizi hızlandıracak WooCommerce Yöneticisini devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

WooCommerce yöneticisi sitenizdeki bir kod pasajı kullanılarak devre dışı bırakılabilir:

add_filter('woocommerce_admin_disabled', '__return_true');

Bu kod pasajı bir siteye özel eklenti veya bir kod parçacığı eklentisi WooCommerce sürüm 4.0'a güncellenmeden önce WooCommerce Admin ile ilgili veritabanı tabloları oluşturulmayacaktır.

Yardım etmek için buradayız

Güncellemeyle ilgili sorularınız mı var? Hazırlama ortamı oluşturma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Sadece WooCommerce hakkında konuşmak mı istiyorsunuz? 7/24 yardım etmek için buradayız. Yeni sürümler, geriye dönük uyumluluk ve daha fazlası hakkında tavsiyelerde bulunmaya hazır personelimiz arasında WooCommerce uzmanlarımız var. WooCommerce mağazanızı bizimle barındırarak elde edeceğiniz benzersiz değer ve gönül rahatlığı budur. Bize bir ses verin!