Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

WooCommerce B2B Satışlar İçin İdeal Çözümdür

WooCommerce B2B Satışlar İçin İdeal Çözümdür

WooCommerce, B2C e-Ticaret pazarında büyük bir popülerlik kazandı, ancak aynı zamanda öncelikle diğer işletmelere satış yapan işletmeler için de mükemmel bir seçimdir.
Tüketici e-Ticaretiyle karşılaştırıldığında B2B e-Ticaret farklı bir yol izledi çünkü farklı baskılara maruz kaldı. B2B alıcıları, satış görevlileriyle daha fazla etkileşim bekler, alıcılar aynı anda daha fazla ürün satın almak için daha fazla harcama yapar ve B2B alıcıları, özellikle büyük şirketlerde, tüketicilerin karşılamadığı gereksinimlere sahiptir. Sonuç olarak, B2B e-Ticaret'in yükselişi yavaştı ve genellikle yüksek fiyat etiketine sahip “kurumsal” e-Ticaret çözümleri üzerine kuruluydu.

Ancak son yıllarda B2B satıcıları, meslektaşlarının B2C alanında öğrendiği derslerin çoğunu benimsedi. Y kuşağı alıcılar, işlerinde satın alma rollerine atandıklarında, B2C ile B2B'den aynı rahatlığı ve müşteri odaklı yaklaşımı bekliyorlar. B2B e-ticaretin yükselişi, tedarikçileri karşılaştırmayı ve değerlendirmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Akışkan bir pazarın yarattığı çifte baskı ve artan beklentiler, B2B satıcılarını oyunlarını geliştirmeye yöneltti.

Michael Del Gigante rolünde koyar“Sonuçların büyük bir kısmı ortadayken, B2B e-ticaret şirketlerinin, ticari müşterilerine tüketici olarak hizmet vermek için web sitelerini yeniden düzenleyerek işlerini geliştirmeye başlamaları gerekiyor.”

WooCommerce ile B2B mi?

B2B e-Ticaret kullanıcılarının B2C şeklindeki beklentilere uyum sağlama yollarından biri, tüketici odaklı e-Ticaret işletmelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen araçlardır. Tahminler değişiklik gösteriyor ancak e-Ticaret sitelerinin yaklaşık dörtte biri Web üzerinde WooCommerce kullanın ve her ne kadar öncelikli olarak B2C perakendecilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış olsa da WooCommerce kolaylıkla güçlü bir B2B satış platformuna dönüştürülebilir.

Okumak:  Moda Blogcuları için Instagram Eklentileri

Peki WooCommerce'i ideal B2B e-Ticaret uygulamasına dönüştürmek için ne gerekiyor? Çok değil. WooCommerce, kutudan çıktığı haliyle güvenli, güvenilir ve test edilmiş bir yapıya sahiptir. Binlerce ürünü ve ürün çeşidini destekleme kapasitesine sahiptir. Kategori ve etiket hiyerarşileri karmaşık özel kataloglara olanak tanır. Ücretsizdir ancak o kadar popülerdir ki destek yaygın olarak mevcuttur. Satıcı desteği endişeleri WooCommerce'in benimsenmesinde tereddüte neden oluyorsa endişelenmenize gerek yok. Bu desteği sağlamak için birçok işletme mevcuttur.

B2B Özelliklerini WooCommerce'e Getirmek

WooCommerce, B2B ve toptan satış için gerekli olan bazı özelliklere sahip değildir ancak bunlar ücretsiz veya ücretli uzantılar olarak mevcuttur. Bir WordPress eklentisi olarak WooCommerce, hem WordPress'in devasa eklenti ekosisteminden hem de kendi uzantı yelpazesinden yararlanır.

Dinamik ücretlendirme toplu indirimleri yapılandırma yeteneği ekler. Satın alınan hacme veya belirli alıcı gruplarına göre uygulanabilecek hassas kademeli fiyatlandırma planları oluşturmak için özel yapılandırmalar içerir.

B2B satıcılarının genellikle ürün kategorilerini alıcı gruplarıyla sınırlaması gerekir. Ürün erişimini çeşitli kriterlere göre kısıtlamak için çeşitli WooCommerce uzantıları vardır. İle WooCommerce Korumalı KategorilerSatıcılar, ürün gruplarını kategoriye göre şifreyle koruyabilir ve ürün kategorilerini role veya kullanıcıya göre kilitleyebilir. Uzantı, bireysel müşteriler için özel alanlar oluşturmak ve B2C ve B2B veya toptan satış alanlarını ayırmak için kullanılabilir. İlgili WooCommerce Özel Mağazası Üyelere özel bir WooCommerce sitesi oluşturmak için bir mağazayı kilitleyebilir.

WooCommerce, az sayıda eklentinin eklenmesiyle, işletmeniz büyüdükçe büyüyebilen ve değişen ihtiyaçlarına uyum sağlayabilen, sağlam ve güvenilir bir B2B satış platformudur.