Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

WooCommerce Mağazanızı Hızlandırmanın 12 Kolay Yolu

WooCommerce Mağazanızı Hızlandırmanın 12 Kolay Yolu

Bana Hosting'in Yönetilen WooCommerce Hosting'i, e-ticaret mağazanızın ışık hızında olmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

WooCommerce mağazanızı hızlandırmak, ister Bana Hosting'in yönetilen WooCommerce barındırma hizmetinde bir mağaza sahibi olun ister özel bir ürün için henüz hazır olmayan bir WooCommerce mağazası sahibi olun, müşterilerin ayrılmalarını ve satış kayıplarını önlemeye yardımcı olabilir.

Kullanıcı deneyiminizi iyileştirmenin daha fazla kullanıcı analitiği toplamak ve kişiselleştirme ve canlı sohbet gibi araçları dahil etmekle sağlanacağını düşünebilirsiniz, ancak bu araçlar ve analizler aslında web sitenizi yavaşlatabilir.

Mağazanızın hızını artırmak, kullanıcı deneyimini iyileştirerek SEO'nuzu olumlu yönde etkileyebilir. Aslında yüklenmesi 3 saniyeden uzun süren bir web sitesi alışveriş yapanların %40'ı tarafından terk edilecektir. 2 saniyelik bir gecikme, hemen çıkma oranlarını %103 artırır. 100 milisaniyelik bir gecikme bile dönüşüm oranlarını %7 oranında etkiliyor. Yüklemenin gecikmesi, özellikle Siber Pazartesi ve Kara Cuma gibi yoğun zamanlarda doğrudan gelir kaybına neden olabilir.

İster paylaşımlı bir barındırma seçeneği kullanıyor olun ister tam olarak yönetilen bir seçeneğe ihtiyaç duyacağınız aşamaya gelmemiş olun, aşağıda eklediğimiz 12 güçlü değişiklik WooCommerce sitenizi optimize etmenize, mağazanızı hızlandırmanıza ve performansı artırmanıza yardımcı olabilir. Hepsinden iyisi, bu değişikliklerin uygulanması çok fazla zaman, çaba veya maliyet gerektirmeyecektir.

1. Sitenizin Mevcut Hızını Test Edin

WooCommerce mağazanızı hızlandırmak için mevcut hızınızı test etmeniz gerekir; ayrıca WooCommerce sitenizde değişiklik yapıp optimize ederken hızı test etmeye devam etmeniz gerekebilir. Hızı test ederek iyileştirmelerinizin çalıştığından emin olabilirsiniz.

Web sayfasının hızını test etmek için basit bir yaklaşım istiyorsanız şunu deneyin: Web Sayfası Testi.

Google'ın Sayfa Hızı Analizleri Bir sayfanın içeriğine bakar ve sayfayı daha hızlı hale getirecek öneriler sunar.

Bu sitelerin her ikisi de daha karmaşık ölçümler ve analizler sunar. Google'ın var Sayfa Hızı Araçlarıprotokoller ve standartların yanı sıra en iyi performans uygulamalarını içerir ve WebPageTest, kullanıcınızın görsel deneyimini yakalayacak bir araca sahiptir.

Okumak:  Video Pazarlama Yoluyla Daha Fazla Satış Nasıl Artırılır?

2. Hızlı Bir Temanızın Olduğundan Emin Olun

Birçok yerleşik özelliğe sahip, görsel olarak etkileyici bir WooCommerce temasına sahip olmak, kullanıcı deneyimini iyileştirecek gibi görünebilir. Ancak bu özelliklerin yüklenmesi zaman alır. Mağazanız için en hızlı WooCommerce temasını seçmek nispeten basit olabilir.

Bir tema seçmeden önce çevrimiçi mağazanıza eklemek istediğiniz tüm özellikleri göz önünde bulundurun. Bu özellikleri yazın ve bu özellikleri ihtiyaca göre derecelendirin. Bu görev, mağazanıza gelecek olan kullanıcının yerine geçmenize ve yalnızca kullanıcınızın başarılı olması için gerekenleri dahil etmenize yardımcı olacaktır.

Temanızın WooCommerce ile tamamen uyumlu olduğundan ve e-ticaret için ayarlanmış bir tema olduğundan emin olun.

En hızlı WooCommerce temaları genellikle hafif temalardır ve yalnızca WooCommerce mağazanızı hızlandırmak için ihtiyaç duyduğunuz özellikleri eklemenize yardımcı olacak bir sayfa oluşturucu kullanır. Ücretsiz bir temayla başlamanız bile iyi olabilir. Bu en iyi WooCommerce temaları işinize yarayabilir.

3. Mevcut Eklentilerinizi, Widget'larınızı ve Dış Kaynaklarınızı Değerlendirin

Mevcut eklentileriniz, widget'larınız ve harici kaynaklarınız sitenizi optimize ediyor mu, yoksa işlevselliği önemli ölçüde artırmadan, kullanıcı deneyimini optimize etmeden ve sonuçta gelir yaratmadan WooCommerce mağazanızı mı yavaşlatıyor?

WooCommerce sitenizi nasıl hızlandıracağınızı öğrenmek için şuraya bir göz atın: eklentiler, widget'larVe Dış kaynaklar. Eklentiler performansı artırmaya yardımcı olabilir. Widget'lar ve paylaşım araçları, WooCommerce sitenizi sosyal medyaya bağlayabilir. Dış kaynaklar sitenizin harika görünmesini sağlayabilir ancak kullanıcı deneyimini geliştiriyor mu?

Komut dosyaları, stil sayfaları, yazı tipleri ve hatta Google Analytics gibi harici kaynaklar sitenizi düzenlemenize yardımcı olabilir, ancak bu harici kaynakların performansını optimize etmek her zaman mümkün olmayabilir ve sitenizi yavaşlatabilirler.

WooCommerce mağazanızı hızlandırmak için widget'ları sosyal medyaya basit paylaşım düğmeleriyle değiştirmeyi düşünün. Bu paylaşım düğmeleri ek HTTP istekleri eklenmesini önler ve DNS sorgularına dahili bağımlılığı sınırlar.

Eklentiler bazı alanlarda yararlı olabilir, ancak diğerlerinde daha az yararlı olabilir. Resimleri sıkıştırmak, ödeme ve gönderim seçeneklerini iyileştirmek, sepetten vazgeçmeyi azaltmak ve satışları artırmak için eklentileri düşünün. Eklentiler ayrıca WooCommerce mağazanızın veritabanını da temizleyebilir ve bir eklenti bu işlemi otomatikleştirebilir. Veritabanınızı temizlemek sitenizin hızını da artırabilir. Kontrol et WP-Optimize Etme Eklenti.

Eklentiler ayrıca WooCommerce sitenizi de yavaşlatabilir. Yalnızca en gerekli eklentileri yükleyin ve eklentilerinizin hızını kontrol etmeyi unutmayın.

4. Parçacıkları Kullanın: WooCommerce Mağazanızı Daha Hızlı Hale Getirmenin Harika Bir Yolu

Kod parçacıkları, kolay ve sağduyulu WooCommerce değişikliklerinin temelidir. İle Parçacıklar eklentisini kullanarak, başkaları tarafından oluşturulan parçacıkları kolayca indirip yükleyebilir veya kendi kodunuzu yazabilirsiniz. Mağazanıza işlevsellik eklemek veya kullanılmayan görevleri, alanları veya widget'ları devre dışı bırakmak da dahil olmak üzere, parçacıkların WooCommerce mağazanızı hızlandırmaya yardımcı olabileceği çeşitli yollar vardır.

Okumak:  Bu hafta deneyebileceğiniz 17 bütçe dostu ve kolay kıyma tarifi

Aşağıdaki örneklerde, performansı ayarlayacak öğeler eklemek yerine öğeleri kaldırdık veya devre dışı bıraktık. Bunu yaptık çünkü bu görevler çaba gerektiriyor ve arka uç kaynaklarını kullanan her gereksiz eylem mağazanızın performansını etkiliyor olabilir.

snippet'ler woocommerce mağazanızı daha hızlı hale getirebilir

Bu örnekteki snippet'lerimizin her birinin etiketlendiğini unutmayın. Parçacıklarınızı etiketlemek, yönetici alanınızı, WooCommerce'inizi, widget'larınızı veya kontrol panelinizi etkileyen, yaptığınız değişiklikler çerçevesinde düzenli kalmanızı kolaylaştırır.

5. Little Bizzy Eklentilerine Göz Atın

Tarafından oluşturulan eklentiler Küçük Bizzy WooCommerce mağazanızı küçük, anlamlı yollarla optimize etmek için varız. Yükleme sürelerine yardımcı olmak için AJAX sepet parçalarını devre dışı bırakacak ve sayfa oluşturmayı hızlandırmak için dahili ve harici yerleştirmeleri devre dışı bırakacaklar. Yine WooCommerce mağazanızı hızlandırmak için fazlalıkları kesmeye çalışıyoruz.

Little Bizzy'i devre dışı bırakmak WooCommerce mağazanızı daha hızlı hale getirebilir

6. WP Devre Dışı Bırakma'ya bir göz atın

Optimizasyon.io teklifler WP'yi Devre Dışı Bırak, kullanımı kolay olmasının yanı sıra size büyük esneklik sağlayan bir eklenti seçeneği. Eklentiyi yüklemek, yönetici menünüze sizi doğrudan değişiklik alanına yönlendiren bir Optimization.iolink ekler.

WP Disable'ın harika bileşenlerinden biri, birkaç tıklamayla sitenizin diğer alanlarında genel iyileştirmeler yaparken, özellikle WooCommerce mağazanıza odaklanabilmenizdir. WooCommerce mağazanızı daha hızlı hale getirmenin kolay bir yolundan bahsedin!

Konuyla ilgili bazı örneklere bakalım İstekler sekme, uygun başlığın altında Aşırı Şişkinliği Kaldır bölüm.

WP devre dışı bırakma, woocommerce mağazanızı daha hızlı hale getirebilir

7. Mağazanızı “Temizleyin”

Uzantılar eklediyseniz ve ürün sayfalarında varsayılan bir revizyon kontrolü oluşturduysanız revizyon kontrolleri WooCommerce mağazanızı yavaşlatabilir.

Uzantılar yardımcı olabilir ancak alakalı ve gerekli olduklarından emin olmak için uzantılarınızın performansını değerlendirmeyi düşünün. Bazı uzantıları eşdeğer kodla değiştirerek WooCommerce sitenizi hızlandırabilirsiniz. Uzantıları eşdeğer kodla değiştirmek de performansı artırabilir.

WooCommerce sitelerindeki revizyon kontrolleri başlamak için iyi bir yerdir. Revizyon kontrolleri geri dönüp ürün sayfalarındaki değişiklikleri görüntülemenize olanak tanır. Revizyon kontrolleri harika olsa da, yalnızca bir veya iki kelimeyi değiştirmek gibi küçük değişiklikler yapıyorsanız, orijinal ürün sayfanızın revize edilmiş kopyaları WooCommerce performansını artırır ve yavaşlatır. Düzeltme sayısını devre dışı bırakmayı veya sınırlamayı düşünün.

8. Gereksiz Öğeleri Devre Dışı Bırakın

Emojiler

Emojiler çok eğlenceli olabilir ancak WooCommerce sitenizi yavaşlatabilirler. Özellikle emoji kullanımının kullanılabilir olmasını istemediğiniz sürece bunlar gereksizdir ve yalnızca Emojileri Devre Dışı Bırak kaydırıcısına tıklanarak bir seçenek olarak kaldırılabilir.

emojileri devre dışı bırakmak woocommerce mağazanızı daha hızlı hale getirebilir

Sorgu Dizeleri

Mağazanızda GTMetrix veya Pingdom performans testi çalıştırdıysanız “sorgu dizelerini statik kaynaklardan kaldırma” önerisini görmüş olabilirsiniz. Bunun nedeni, bazı sunucuların ve proxy sunucuların sorgu dizelerini önbelleğe alamamasıdır ve bunları kaldırmak WooCommerce mağazanızı daha hızlı hale getirebilir.

Okumak:  WordPress ile WooCommerce Mağazası Açmanın 8 Kolay Adımı
sorgu dizelerini devre dışı bırakmak, woocommerce mağazanızı daha hızlı hale getirebilir

9. Bağlı Reklamları ve Ürünleri Barındırın

Reklamlar için tek bir ağ kullanmayı veya görselleri kendiniz barındırmayı düşünün. Görselleri kendiniz barındırdığınızda, reklam yerleşimi üzerinde kontrol sahibi olursunuz, görselleri optimize edebilir ve DNS sorgularını azaltabilirsiniz.

10. Resimlerinizi Sıkıştırın

Resimler bir e-ticaret sitesinin önemli bir parçası olabilir, ancak resimler sitenizi önemli ölçüde yavaşlatabilir.

Resimler, eklentilerin yardımcı olabileceği bir yerdir, ancak mümkün olduğunda resim sıkıştırma eklentilerinden kaçının. WordPress bir eklentiye bağlantı sunuyor JPG'leri ve PNG'leri sıkıştıracak ve tek bir API anahtarıyla ayda 100'e kadar ücretsiz resim sıkıştırması alabilirsiniz.

Resimlerinizi sitenize yüklemeden önce sıkıştırmayı düşünün. Çok fazla ayrıntıya ihtiyaç duyduğunuz fotoğraflar ve yüksek çözünürlüklü görseller için JPG formatını kullanın. Simgeler, logolar, resimler ve şeffaf görseller için PNG'leri kullanın; temel olarak, JPG olmayan veya olması gerekmeyen görsellerin çoğu.

GIF'ler animasyonlar için iyi çalışır. GIF'ler küçük resimler için kullanılabilirken PNG'ler genellikle daha iyi çalışır.

11. DNS Önceden Getirmeyi Kullanın

DNS Önceden Getirme, sitenizin daha hızlı yükleme süreleri için alan adlarını önceden çözümlemesine olanak tanıyan bir seçenektir. DNS Ön Getirmesini etkinleştirirken, yaygın olarak bağladığınız veya yönlendirdiğiniz alan adlarının bir listesini sağlarsınız. Bu alanlar çözümlendikten sonra tekrar çözümlenmesindeki gecikmeler ortadan kalkar.

DNS ön getirmesini etkinleştirmek, woocommerce mağazanızı daha hızlı hale getirebilir

12. WooCommerce Mağazanızı Daha Hızlı Hale Getirecek Platform Seçeneklerini Seçin

Az önce tartıştığımız tüm ince ayarlar WooCommerce Mağazanızı daha hızlı hale getirme potansiyeline sahip, peki ya WooCommerce'in kendisi?

WooCommerce öğeleri olmayan sayfalarda çalıştırmak için WooCommerce CSS'ye veya komut dosyalarına ihtiyacınız olması muhtemel değildir. Bir kez daha, gereksiz bir şeyi devre dışı bırakabilir ve performanstan çok şey kazanabiliriz çünkü arka ucunuzun ihtiyaç duyulmayan şeyleri yüklemek için çalışması gerekmez.

Aynı kavram için de geçerli Yorumlar Ve Sepet Parçaları. Her öğe için tek yapmanız gereken kaydırıcıya tıklayıp değişikliklerinizi kaydetmektir.

WooCommerce'de woocommerce mağazanızı daha hızlı hale getirebilecek yerel platform seçenekleri vardır

Mağazanız Yönetilen WooCommerce Barındırma platformunda barındırılmıyor olabilir ancak bu, her gün kullandığımız seçeneklerden bazılarından yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Kod parçacıklarından eklentilere kadar bu denenmiş ve doğru yöntemlerin WooCommerce mağazanızı daha hızlı hale getirebileceğine inanıyoruz.

Bunu Sizin İçin Biz halledebiliriz!

Bunları sizin için halletmeye hazır olduğunuzda Bana Hosting'in Yönetilen WooCommerce Hosting'ine göz atın.