Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

WooCommerce nedir? WooCommerce'i Seçmek İçin 10 Neden

 WooCommerce nedir?  WooCommerce'i Seçmek İçin 10 Neden

Bir e-ticaret işi mi başlatmak istiyorsunuz? WooCommerce'den başkasına bakmayın.

Her yıl binlerce yeni e-ticaret işletmesi kuruluyor. Yeni çevrimiçi perakendeciler, platform seçme konusunda hiçbir seçenek sıkıntısı çekmiyor. Shopify gibi barındırılan bir platformu mu yoksa Magento veya WooCommerce gibi kendi kendine barındırılan bir uygulamayı mı seçmelisiniz? Mümkün olan en basit çözümü mü yoksa işletmenizle birlikte büyüyebilecek bir çözümü mü seçmelisiniz?

Yaklaşık olarak kullanıldı 2,3 milyon e-ticaret mağazası WooCommerce dünya çapında özellikle yeni e-ticaret satıcılarına uygundur çünkü kullanım kolaylığını inanılmaz güç, esneklik ve özelliklerle birleştirir.

WordPress'i WooCommerce ile kullanma hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin veya şu bağlantılarla devam edin:

WooCommerce nedir?

Öncelikle WooCommerce nedir? WooCommerce, WordPress için bir e-ticaret eklentisidir. Makul düzeyde esneklik ve envanter ve vergi yönetimi, güvenli ödemeler ve nakliye entegrasyonu gibi çeşitli hayati özelliklerle çevrimiçi bir mağaza oluşturmayı ve yönetmeyi basitleştirir.

Neden WooCommerce Kullanmalı?

WooCommerce birçok yararlı özellik sunarSipariş takibi, müşteri katılımı, teslimat durumu güncellemeleri, envanter yönetimi ve daha fazlası gibi. Bugüne kadar 27 milyondan fazla indirmeyle WooCommerce, tüm WordPress mağazalarının %99'una güç sağlıyor. WooCommerce'in zorluk derecesi düşüktür. Yeni başlayan site sahipleri için kullanımı kolaydır.

WooCommerce, WordPress için en popüler ve tartışmasız en iyi e-ticaret eklentisidir ve entegrasyonu, e-ticaret web siteleri için mükemmel SEO sağlar. Açık kaynak olduğundan sınırsız özelleştirme olanağı sunar. WordPress'i WooCommerce ile kullanmak, güçlü açık kaynak topluluğunun desteğine sahip olacağınız anlamına gelir.

Aşağıda WooCommerce'in 10 faydasını ve diğer e-ticaret platformlarına göre avantajlarını bulacaksınız.

WooCommerce'in Tarihi

Artık WooCommerce'in ne olduğunu bildiğinize göre, kökenlerine bir göz atalım. 2011 yılında iki geliştirici Mike Jolley ve James Koster, e-ticaret eklentisi Jigoshop'un bir kopyası üzerinde çalıştıktan sonra WooCommerce'i piyasaya sürdü. 2015 yılında WooCommerce ve kardeş eklentisi WooThemes, WordPress'in ana şirketi Automattic tarafından satın alındı.

WordPress ve WooCommerce güçlerini birleştirdiğinde, bu yalnızca WooCommerce'in büyümesini daha da hızlandırdı. Bugün Automattic, WooCommerce'in aktif geliştiricisi olmaya devam ediyor ve eklentiyi yeni boyutlara taşıyor.

WooCommerce Nasıl Çalışır?

WooCommerce ücretsiz bir eklentidir. Bir WordPress web sitesini bir e-ticaret mağazasına dönüştürmenize olanak tanır. WooCommerce, WordPress sitenizdeki işlevlerle tamamen uyumludur. Bu, ürünleri, alışveriş sepetini ve ödeme seçeneklerini içeren bir WordPress e-ticaret sitesine sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Artık WooCommerce'in nasıl çalıştığına değindiğimize göre, kurulum sürecine bir göz atalım.

WooCommerce Mağazanızı Nasıl Çalıştırırsınız?

WooCommerce'in kurulum kolaylığı belki de pek çok site sahibinin “WooCommerce nedir?” sorusunu sormasına neden oluyor.

Okumak:  Hesap tabanlı pazarlama (ABM): Nedir, size nasıl yardımcı olabilir, nasıl uygulayabilirsiniz ve örnekler

WooCommerce'in nasıl kurulacağını zaten bilmiyorsanız endişelenmeyin. Herkesin öğrenmesi yeterince kolaydır.

Dört adımlı süreç basittir: WordPress kontrol panelinize gidin, “Eklenti Seçenekleri”ni seçin, WooCommerce’i arayın ve eklentiyi WordPress sitenize indirin. Ardından Kurulum Sihirbazı, çevrimiçi mağazanızı oluşturmanın hızlı ve kolay sürecinde size yol gösterecektir.

Çevrimiçi Mağazanız için WooCommerce Kullanmak İçin 10 Neden

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda e-ticaret eklentisi var ancak WooCommerce en iyi seçimdir. WooCommerce, WordPress site sahiplerine benzersiz uyumluluk, esneklik ve kullanım kolaylığı sunar.

Ancak hadi WooCommerce'in avantajlarına biraz daha derinlemesine bakalım. İşte çevrimiçi mağazanız için WooCommerce'i kullanmanız için 10 neden.

1. WooCommerce Fiyatlandırması

Yeni bir perakendeci bir platform seçerken fiyatın önemli bir faktör olması muhtemeldir. E-ticaret uygulamalarının maliyeti yıllık olarak ücretsizden binlerce dolara kadar değişmektedir, ancak fiyattaki bu fark mutlaka uygulamanın kapasitesi ile ilgili değildir. Bu nedenle, vurguladığımız WooCommerce'i seçmenin ilk nedeni, kullanımının ücretsiz olmasıdır.

WooCommerce, önde gelen kurumsal e-ticaret uygulamalarıyla rekabet halindedir, ancak ücretsiz olduğundan herhangi bir işletme veya girişimci, pahalı destek sözleşmeleri veya özel yazılım lisansları taahhüt etmek zorunda kalmadan bu özelliğin yeteneklerinden yararlanabilir.

WooCommerce ve diğer uzantılarla yapılan ödemeler için bazı üçüncü taraf uygulamalarının maliyetli olabileceğini ancak bunun WooCommerce'e yönlendirilmeyeceğini unutmayın. Ayrıca çevrimiçi mağazanızı WooCommerce barındırma ile güçlendirmeniz gerekecek.

2. WooCommerce Modülerdir

WooCommerce'in ne olduğunu gerçekten anlamak için modüler çerçevesini incelememiz gerekiyor. Tıpkı WordPress gibi WooCommerce de eklentilerin eklenmesiyle genişletilebilecek zengin bir dizi özellik içerir. WooCommerce kullanan perakendeciler bu modülerlikten iki kez yararlanır: Binlerce WordPress eklentisi ve temasının yanı sıra yalnızca WooCommerce için oluşturulmuş yüzlerce e-ticarete özel uzantıya erişebilirler.

Modüler bir sistemin dehası, belirli WooCommerce ve WordPress işlevlerini eklemek için uzantılar oluşturan geliştiricilerden oluşan bir topluluk oluşturmaya yardımcı olmasıdır; bu, yekpare uygulamalarla mümkün olmayan bir şeydir. Doğru eklentilerle WooCommerce her perakendeci için mükemmel bir açık kaynaklı e-ticaret platformu olabilir.

Bu eklentiler nakliye, ödemeler, ürünlerin nasıl işlendiği ve daha fazlası ile ilgili işlevselliği genişletebilir. WooCommerce geliştiricileri, mağazalarını kullanırken birkaç ek eklenti geliştirdiler ve önerdiler.

3. WooCommerce WordPress’tir

“Ama WooCommerce yalnızca WordPress değil mi?”

Buradaki sonuç, WooCommerce'in ana uygulaması tarafından kısıtlandığı için amaca yönelik oluşturulmuş bir e-ticaret uygulaması kadar iyi olamayacağıdır.

Gerçekte, WordPress ile WooCommerce eklentisi arasındaki bağlantı aslında WooCommerce’in bir avantajıdır. WordPress oldukça popüler çünkü çok esnek ve işlevsel. Milyonlarca işletme, siteleri için en iyi temeli sağladığı için WordPress'i kullanmayı tercih ediyor. Hızlı, güvenli ve kullanımı kolaydır. Mevcut WordPress temalarınız ile WooCommerce temalarınız arasındaki uyumluluk, çok sorunsuz bir entegrasyon sağlayacaktır.

WooCommerce, WordPress'in tüm gücünü ve güvenilirliğini devralır ve bunu perakendeciler ve müşterileri için birinci sınıf bir e-ticaret deneyimi oluşturmak için kullanır.

4. WooCommerce Her Şeyi Satmak İçin Kullanılabilir

“WooCommerce nedir?” diye soran birine cevap vermenin bir başka eğlenceli yolu: Her şeyi satmanın bir yoludur.

WooCommerce inanılmaz derecede esnektir. Gerçek şu ki, ürünleri satmak için bir web sitesi oluşturabilirsiniz ve bu hemen hemen her şey anlamına gelir. WooCommerce dropshipping yoluyla veya satılacak dijital ürünler oluşturarak bir şey satmak istiyorsanız bunu WooCommerce ile yapabilirsiniz.

Ayrıca fiziksel ürünler, abonelikler, üyelikler, randevular ve çok daha fazlası da var. İster tek bir dijital ürün, ister muazzam çeşitlilikte fiziksel ürünler satmayı planlıyor olun, WooCommerce, e-ticaret uygulamalarının İsviçre Çakısı'dır.

5. WooCommerce Canlı Bir Geliştirici Topluluğuna Sahiptir

Hem WooCommerce hem de WordPress açık kaynaktır; bu, perakendecilerin temel özellikleri değiştirme veya ekleme, yeni uzantılar oluşturma ve özel temalar oluşturma konusunda özgür olduğu anlamına gelir. Daha az popüler olan bazı e-ticaret uygulamaları için, bu işi yapabilecek geliştiriciler bulmak zordur ve bir geliştirici bulabilirseniz, onu işe almak pahalıdır.

Okumak:  Instagram Reels Video Indir: En Yaratıcı Türkçe Videoları Kolayca İndirin!

Buradaki WooCommerce avantajı, perakendecilerin geniş bir geliştirici ve WooCommerce profesyonelleri havuzundan faydalanmasıdır. WooCommerce mağazanızda değişiklik yapmanız gerekiyorsa bu işi sizin için yapacak birini bulmak zor olmayacaktır. Dahası, yaygın kullanımı ve geliştirici ağı, optimum WooCommerce güvenliğine ulaşmayı çok daha kolay hale getiriyor.

6. WooCommerce Güçlü Analitikler İçerir

“WooCommerce nasıl çalışır?” sorusunu yanıtlamanın başka bir yolu analitik yoluyla gerçekleşir. Yerleşik analizler bir başka WooCommerce avantajıdır; çünkü müşterileriniz ve onların mağazanız ve ürünlerinizle etkileşim biçimleri hakkında ne kadar çok şey bilirseniz o kadar iyidir.

Örneğin, müşterileriniz hakkında çok şey öğrenmek için satış verilerinizi kullanabilirsiniz. Daha da fazla satış yapmak için müşteri profillerini nasıl oluşturacağınızı bile öğrenebilirsiniz.

WooCommerce, kutudan çıktığı haliyle net ve sezgisel bir arayüzde görüntülenen kapsamlı bir WooCommerce analitiği seti sunar. Ek olarak, WooCommerce'i uzantıları olan Google Analytics e-ticaret gibi harici analiz hizmetleriyle entegre etmek de kolaydır.

7. WooCommerce İşletmenizle Birlikte Büyür

Şu anda yeni başlıyor olabilirsiniz. Ancak yakında mağazanız büyüyecek. Bir e-ticaret büyüme stratejisine ihtiyacınız olacak.

Bir e-ticaret uygulaması seçerken işletmenizin geleceğini düşünmek iyi bir fikirdir. Şu anda küçük olabilir, ancak zamanla büyüyecek ve ilk günlerde çok fazla karmaşıklık yaratmadan yoğun bir mağazayı destekleyebilecek bir uygulama seçmelisiniz.

WooCommerce'in faydalarından biri de aşağıdaki mağazaları desteklemesidir: küçücük ila devasa. Birkaç üründen binlerce kişiye, günde bir avuç müşteriden saniyede yüzlerce müşteriye kadar ölçeklenebilir. WooCommerce web siteniz büyüdükçe çevrimiçi mağazanızın işlevselliği de artacaktır.

8. WooCommerce Birinci Sınıf İçerik Yönetimi Sağlar

Dünyanın en popüler içerik yönetim sistemini (CMS) temel alan bir e-ticaret uygulamasından bekleyebileceğiniz gibi, WooCommerce içerik söz konusu olduğunda hiç de beceriksiz değildir. Bu iyi bir haber çünkü e-ticaret içerik pazarlaması yüksek performanslı bir çevrimiçi mağazanın anahtarıdır.

İçerik, e-ticaret pazarlamasının, satış optimizasyonunun ve arama motoru optimizasyonunun önemli bir bileşenidir. WordPress ve WooCommerce birlikte blog oluşturma, açılış sayfaları, e-postayla pazarlama ve ürün açıklamaları dahil olmak üzere çok çeşitli içerik yönetimi seçenekleri sunar. WooCommerce uyumlu SEO eklentileri gibi Yoast WooCommerce SEO perakendecilerin içeriklerini arama için optimize etmelerini kolaylaştırın.

9. WooCommerce Hızlıdır

WordPress ve WooCommerce, her boyuttaki çevrimiçi mağazalar için hızlı ve duyarlı bir e-ticaret deneyimi sağlayabilir. Bu WooCommerce’in önemli bir avantajıdır.

Ayrıca WooCommerce mağazanızı, performansı en üst düzeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmış, performansı optimize edilmiş WooCommerce barındırma ile birleştirerek de hızlandırabilirsiniz. Standart web barındırma, WooCommerce'i destekleme kapasitesine sahiptir, ancak duyarlı, düşük gecikmeli bir e-ticaret deneyimi için gerekli olan yüksek derecede optimize edilmiş PHP, MySQL, sunucu ve ağ ortamlarını sağlayamaz.

10. WooCommerce Satış İçin Yapılmıştır

WooCommerce'in bir başka avantajı da satış için tasarlanmış olmasıdır. Yeni bir e-ticaret perakendecisinin çalışmaya başlaması için ihtiyaç duyduğu her şeyi içerir:

  • Üzerinde 100 ödeme ağ geçidi Mağazanız ile kolaylıkla entegre edilebilir.
  • Yapılandırılabilir çoklu WooCommerce gönderim yöntemleri nakliye bölgeleri ve nakliye sınıfları.
  • Stok yönetimi, geri ödemeler, sipariş yönetimi, e-posta yönetimi ve e-ticaret mağazanızı verimli bir şekilde yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz diğer her şey için sezgisel bir arka uç.
  • Binlerce yapılandırılabilir ve mobil uyumlu arasından seçim yapın özgür ve premium WooCommerce temaları veya mağazanıza benzersiz bir görünüm kazandırmak için özel bir tema oluşturun.
  • Birinci sınıf dokümantasyon Bu, çalışır duruma gelmesi gereken yeni e-ticaret perakendecilerine rehberlik sağlar.
Okumak:  PS4 cihazımın Wi-Fi bağlantısı neden sürekli kesiliyor?

Özetle: Neden WooCommerce'i Seçmelisiniz?

Kısacası WooCommerce hızlı, kullanımı kolay ve e-ticaret işletmenizin ihtiyaçlarına uyum sağlayabilen eksiksiz bir e-ticaret çözümü sağladığı için.

Peki WooCommerce nedir? Bir WordPress kullanıcısı olarak e-ticaret sitenizi büyütmenin en iyi yolu budur.

Daha iyinin yerleşik olduğu Bana Hosting'ten tam olarak yönetilen WooCommerce barındırma deneyimini yaşayın. İşletmenizi bugün büyütmeye başlayabilmeniz için WordPress tabanlı bir web sitesi ve profesyonel bir e-ticaret platformu kurmanızı sağlayacağız. İhtiyaçlarınıza daha iyi uyuyorsa, WordPress barındırma da sunuyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki perakendecilerin web sitelerini bizimle oluşturmayı neden sevdiklerini öğrenmek için ölçeklenebilir bir paketle başlayın veya bunu kendiniz deneyin.

Bugün başlamak için tam olarak yönetilen WooCommerce barındırma planlarımıza göz atın.

WooCommerce ile WordPress SSS

WooCommerce Neden Bu Kadar Popüler?

WooCommerce çeşitli nedenlerden dolayı popülerdir. Kullanımı kolaydır, ücretsizdir ve gelişmiş özelleştirme sunarve yeni başlayanlar için uygundur. WooCommerce ayrıca yararlı yerleşik özelliklerle birlikte gelir. WordPress'i temel alan, kaynaklarla ve sürekli iyileştirmelerle dolu aktif bir çevrimiçi topluluğa sahiptir.

WooCommerce WordPress ile Geliyor mu?

Evet, WooCommerce WordPress ile birlikte gelirÇünkü bu bir WordPress eklentisidir. WooCommerce eklentisi, WordPress web sitenizi bir e-ticaret web sitesine dönüştürür. Neyse ki hem WordPress hem de WooCommerce ücretsiz ve kullanımı kolaydır.

WooCommerce Neden En İyi E-Ticaret Platformudur?

WooCommerce en iyi e-ticaret platformudur Esnekliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle. WooCommerce'in açık kaynak olması nedeniyle özelleştirmeler sonsuzdur. Ürün bilgilerini kolayca güncelleyin ve WooCommerce ile envanter yönetimi, teslimat güncellemeleri ve gönderim entegrasyonları gibi kullanışlı özelliklerden yararlanın.

WooCommerce Neden Shopify'dan Daha İyi?

WooCommerce Shopify'dan daha iyidir. WooCommerce yalnızca açık kaynak ve kullanımı ücretsiz olmakla kalmıyor, aynı zamanda çok daha gelişmiş özelleştirme de sunuyor. WooCommerce ayrıca Shopify'dan daha iyi SEO gibi daha iyi özelliklere de sahiptir.

WooCommerce WordPress'te Nasıl Çalışır?

WordPress, WooCommerce'in üzerinde çalıştığı platformdur. WooCommerce WordPress için bir eklentidir. WooCommerce eklentisini WordPress web sitenize yükleyerek, web sitenizde ürün satmanıza olanak tanıyan e-ticaret işlevleri kazanırsınız.

WooCommerce ve E-ticaret Arasındaki Fark Nedir?

WooCommerce ücretsiz bir platformdur WordPress web sitelerinde bir şeyler satmak için e-ticaret, malların alım satımını ifade eder ve çevrimiçi olarak gerçekleşen hizmetler. WooCommerce, birçok özelleştirme ve özelliğe sahip en iyi e-ticaret platformudur.

WooCommerce ve WordPress Arasındaki Fark Nedir?

WordPress bir İçerik Yönetim Sistemidir (CMS). WooCommerce bir e-ticaret eklentisidir WordPress ile çalışır. WooCommerce, WordPress web sitenizi ürünleri satabileceğiniz çevrimiçi bir mağazaya dönüştürür. Her ikisi de ücretsiz ve kullanımı kolaydır.

WooCommerce E-ticaret için İyi mi?

WooCommerce iyi bir e-ticaret platformudur. Aslında en popüler e-ticaret platformudur ve yaygın olarak kullanılmaktadır. WooCommerce ücretsiz ve açık kaynaktır. Diğer birçok e-ticaret avantajının yanı sıra sınırsız özelleştirme ve güçlü SEO değeri sağlar.

WooCommerce’i Ücretsiz Kullanabilir miyim?

WooCommerce'in kullanımı ücretsizdir. WordPress'ten oluşturulmuş, açık kaynaklı bir çözümdür.

WordPress'te WooCommerce'e ihtiyacım var mı?

Evet, ürün satmak istiyorsanız WordPress'te WooCommerce'e ihtiyacınız var web sitenizden. WooCommerce, bir WordPress web sitesini çevrimiçi bir mağazaya dönüştüren eklentidir.