Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

WooCommerce'de Mobil Ödemeyi Kolaylaştırma

WooCommerce'de Mobil Ödemeyi Kolaylaştırma

Veriler bize birçok sitenin gördüğünü söylese de mobil trafiğin masaüstü trafiğinden daha fazla olması, mobil cihazlardaki dönüşümler hala çok geride. Yani insanlar telefonlarını daha çok kullanıyor ama aslında satın alma işlemini gerçekleştirmek için bilgisayar kullanıyorlar ve bu da bir sürtüşme noktası.

Bugün, mobil kullanıcıların WooCommerce mağazanızda ödeme yapan müşterilere dönüşmesini kolaylaştırmak için yapabileceğiniz bazı şeylere bakacağız. Bu önerileri denerken siteniz için A/B testi yapmayı unutmayın. Başkaları için çalışmış olmaları, sizin özel ödeme süreciniz üzerinde olumlu bir etki yaratacakları anlamına gelmez.

Form Alanlarını Kolaylaştırın

Mobil cihazlarda yazılım klavyesi adı verilen harika bir şey var. Bu, form alanlarımızı doğru bir şekilde tanımlarsak mobil kullanıcılara, girilmesi gereken verilere uygun bir klavyenin sunulacağı anlamına gelir.

Form alanlarını kolaylaştırarak mobil ödemeyi kolaylaştırma

Yukarıda görebileceğiniz gibi WooCommerce, bir e-posta alanını tanımladığında bunu varsayılan olarak yapar. E-posta adresime girmeyi kolaylaştırmak için @ sembolüne başka bir tuş dizisinin arkasına gizlenmek yerine kolayca erişilebilir.

İncelenecek diğer alanlar Posta Kodu/Posta Kodu ve Telefon alanlarıdır. Bu alanların belirli bir formatta olmasını istiyorsanız, bunu kullanıcıya bırakmak yerine formatı önceden programlamak en iyisidir. Alanlardan birinin yanlış biçimlendirilmesi nedeniyle ödeme işlemim birden fazla kez reddedildi. Telefon klavyesinde harfler ve sayılar arasında ileri geri geçiş yapmak zaten can sıkıcı bir durum. Bu nedenle, kullanıcılarınızı istediğiniz verileri tam olarak girmeye zorlayarak daha fazla sinirlendirmeyin.

Kullanıcılarınız asla bununla uğraşmak zorunda kalmamalı. Zaman ayırın biraz JavaScript yaz Yazmayı bitirdikten sonra alanı istediğiniz şekilde biçimlendirmek veya biçimlendirme sunucusu tarafını ele almak için. Diğer herhangi bir seçenek, kullanıcınıza ekstra bir yük getirerek satın alma olasılığını azaltır.

Alan Hatalarını İyi Biçimlendir

Form alanları arasında dolaştıktan sonra sitenin yaptığınızı söylediği bir dizi hatayla karşılaştığınız hiç “ödeme” seçeneğini tıkladınız mı? WooCommerce, diğer platformlarda olduğu gibi kullanıcıların ödeme bilgileriyle ilgili sorunları araştırmasını sağlamaktan suçludur.

Okumak:  Instagram'da Doğrulama Nasıl Yapılır (veya Şansınızı Artırın!)

Elbette, zorunlu alanların yanında o küçük kırmızı *'yı da sağlıyorlar, ancak bir tanesini kaçırırsanız, elde edeceğiniz tek şey sayfanın üst kısmında büyük bir kırmızı kutu olacaktır. Sağlanan bildirimle sorunu bulmak kendi başınızadır.

Alan hatalarını iyi biçimlendirerek mobil ödeme

Bu sisteme daha iyi yaklaşımlar var, benim favorim alanları girerken doğrulamak. Kullanıcıyı bekletmeyin, alanın doğru olup olmadığını hemen gösterin.

Beğendiğim ikinci seçenek ise saha hatalarını doğrudan satır içi olarak göstermektir. Bu, bir hatayla karşılaştığınızda alanı kırmızıyla vurgulayın ve aynı görünümde sorunun ne olduğunu açıklayın anlamına gelir. Bunu uygulamak istiyorsanız, Business Bloomer'da WooCommerce alanlarına satır içi hata ekleme konusunda harika bir eğitim var. Bunu birkaç müşteri sitesinde kullandım ve sonuçlardan çok memnun kaldım.

Ödeme İşleminizi Bildirimlerle Gizlemeyin

Masaüstü ödeme deneyiminde bazı üst satış taktikleriyle paçayı kurtarabilirsiniz, ancak mobil ödeme deneyimini mahvetmek çok kolaydır. Dokunma hedefleri genellikle çok küçüktür ve hatta bazen mobil cihazlarda açılır pencereler görüntülendiğinde ekranın dışındadır.

mobil ödeme için akıllı teklifler

Açılır pencereler veya diğer görsel karmaşa yerine şuna bakın: Akıllı Teklifler Toplam sipariş değerinizi artırmak için. Akıllı Teklifler, bir kullanıcıdan satın alma işlemi yapmadan önce sepetine bir şey eklemesini istemek yerine, ilk ödeme işlemini tamamladığını sorar.

Erişilebilirliği Kontrol Edin

Araştırma mevcut kullanıcılar nasıl etkileşimde bulunur? telefonlarıyla, ancak cinsiyetin telefon etkileşimini nasıl etkilediğine dair henüz bir şey bulamadım. Bu, araştırmalarda kritik bir boşluktur çünkü genel olarak kadınlar erkeklerden daha küçük ellere sahip olmakulaşılabilirliği potansiyel olarak etkileyebilir.

O zamandan beri programcıların ezici çoğunluğu erkekBu, çevrimiçi mağazalar oluşturan kişilerin, arayüzlerinin erişilebilirliğini nüfusun %50'si için test etmediği anlamına gelir.

İnsanların ödeme formunuzla nasıl etkileşim kurduğunu test etmek, sağlam dönüşümler elde ettiğinizden emin olmak için çok önemlidir. Ancak yalnızca uygun olanlarla test etme tuzağına düşmeyin. El boyutu ve cihaz boyutunu kapsayan geniş bir yelpazede test yapmak için çaba harcadığınızdan emin olun.

Bir müşteri, mobil cihaz üzerinden alışveriş yapan geniş bir kadın müşteri tabanına sahip olmadığı için ödeme aşamasında daha küçük ellere göre değişiklik yapılması konusunda olumsuz tepkiler aldı. Küçük eller için ödeme sürecini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak amacıyla onları birkaç küçük değişiklik yapmaya ikna ettim ve birkaç hafta içinde kadın müşterilerin mobil cihazlarından satın alma işlemlerinin arttığını gördük.

Okumak:  WordPress Sitenizi Daha Mobil Uyumlu Hale Getirmenin 5 Yolu

Site Hızı

Mobil ödeme için dikkate almanız gereken bir diğer husus, hedef pazarınızın nerede olduğu bağlamında site hızını anlamaktır. Şehirlerdeki kullanıcılar 4G hızlarına sahip olurken, kırsal kesimdeki kullanıcılar yalnızca 3G bağlantılarına ve ciddi şekilde sınırlı veri planlarına sahip olabilir.

Hedeflediğiniz ülkelere bakmak bile site hızı açısından farklı şeyler düşünmeniz gerektiği anlamına gelebilir. Kanada'da makul hızlarımız var, ancak dünyadaki diğer pek çok yerle karşılaştırıldığında zayıf veri planlarımız var.

Mobil ödeme deneyiminizi geliştirirken, bunu kısıtlı internet bağlantılarında test ettiğinizden emin olun. Oldukça kolaydır Firefox Ve Krom.

WiFi ve mobil ödeme

Safari'de test yapıyorsanız, aşağıdaki gibi bir 3. parti araca bakmanız gerekecektir. Charles Vekili veya yükleyin Ağ Bağlantısı Düzeltici Daha yavaş bağlantıları simüle etmek için xCode aracı. Sitenizi tarayıcıda simüle edilmiş bir cihaz yerine uygun bir mobil cihazda test ederken canlı bağlantıyı kısıtlamak için bu aracı iOS test cihazınızla birlikte bile kullanabilirsiniz.

Yalnızca iş yerinizdeki bağlantıya göre test etmek yerine, sitenizi kullanıcılarınızın sahip olabileceği yavaş bağlantılara göre test ettiğinizden emin olun.

Görünür Güven İşaretleri

Güven işareti, SSL sağlayıcınızdan veya güvenli ve güvenilir bir ödeme sağlayıcınıza sahip olduğunuzu gösteren başka bir simgeden alınan bir resimdir. Bunlar genellikle masaüstü kullanıcıları için bir sitenin alt kısmına gönderilir, ancak bunları mobil düzeniniz için nereye koyacağınızı yeniden değerlendirmeye değer.

Birlikte çalıştığım bir müşteri için, onları ödeme sayfasının en üstüne koymayı denedik. Bu şekilde, kullanıcı telefonunda ödeme sayfasına geldiğinde gördüğü ilk şey, üzerinde kötü amaçlı yazılım bulunmayan güvenli bir siteye sahip olduğumuzu belirten küçük işaretler oldu. Bu küçük değişiklik, dönüşümlerde %1-2'lik bir artışa neden oldu ve bu da yıl boyunca çok fazla ekstra kazanç anlamına geliyor.

Okumak:  Mobil e-posta tasarımı için en iyi uygulamalar [10 Actionable Tips]

Şifre Doldurma Uygulamaları

Mobil ödeme sürecinizi tamamlayan kullanıcı sayısını artırmaya yardımcı olmanın son yollarından biri, tüm kullanıcı hesabı alanlarının aşağıdaki gibi araçlarla çalıştığından emin olmaktır: 1Şifre, DashlaneVe Son Geçiş.

Parolalar, tam dolu bir klavyenin önünde oturmak için yeterince sıkıntı vericidir, ancak farklı klavyeler arasında geçiş yapmayı gerektiren güvenli parolaları zorunlu kıldığınızda, durum daha da kötüleşir.

şifre uygulamasıyla şifreyi otomatik doldurma

Bunu test etmek oldukça kolaydır; Yukarıdaki araçların tamamının ücretsiz bir kopyasını alın ve şifrenizi bunlara girin. Ardından, ödeme formundaki şifreleri veya kullanıcı alanlarını doldurmak için bunları kullanarak ödeme yapmayı deneyin. Ödeme sırasında bir hesap oluşturmak için bu uygulamaların her birini kullanmayı da unutmayın.

Muhtemelen burada yapabileceğiniz en kötü hata, şifreleri kopyalayıp hesap alanlarınıza yapıştırma özelliğini engellemektir. Şifre uygulamaları bu şekilde çalışır ve güvenli şifreler oluşturan herhangi bir kullanıcının, güzel uzun rastgele şifrelerini manuel olarak yazmadan ekleyemediklerini gördüklerinde büyük olasılıkla ayrılmaları muhtemeldir.

İyi bir ödeme süreci oluşturmak, karlı bir e-ticaret sitesine sahip olmak için çok önemlidir. Mobil satın almalardaki artışla birlikte, mobil alıcılara birinci sınıf bir deneyim sunduğunuzdan emin olmak daha da önemli hale geldi.

Buradaki adımları uygulayarak mobil kullanıcılarınız için mükemmel bir deneyim sağladığınızdan emin olabilirsiniz. Onlar mutlu olacak ve siz de daha fazla satın alma işlemi gerçekleştireceksiniz, bu da sizi mutlu edecektir.

Yüksek Performanslı bir WooCommerce Mağazası Oluşturun

Bana Hosting'in Yönetilen WooCommerce barındırma çözümleriyle trafiği dönüştüren bir mağaza oluşturun. Terk edilmiş sepetleri kurtarmanıza, ihtiyaç duyduğunuzda performans testlerine yardımcı olmak için standart olarak Jilt ile birlikte gelirler ve platform, sorgu yüklerini %95 oranında azaltarak daha hızlı bir mağazaya yol açar.