Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

WordPress Hosting'in 5 Avantajı

WordPress Hosting'in 5 Avantajı

Bir web barındırma planı seçmek, bir cep telefonu planı seçmek kadar kafa karıştırıcı olabilir. Ne kadar veriye ihtiyacınız var ve hangi tür web barındırma sizin için en iyisidir? Mükemmel cep telefonu planı hala bulunması zor olsa da, neyse ki WordPress barındırmanın avantajları, yönetimli barındırmayı çoğu WordPress web sitesi için en iyi seçenek haline getiriyor.

Bu yazıda web sitesi barındırma türlerini ve WordPress barındırmanın belirli avantajlarını inceleyeceğiz.

Web Barındırma Türleri

WordPress çok yönlü ve popüler bir içerik yönetim sistemidir. Web sitesi sahipleri, bir WordPress sitesini çeşitli farklı tür ve yapılandırmalardaki ana bilgisayarlarda çalıştırabilir.

WordPress web siteleri için en yaygın barındırma hizmetleri türleri şunlardır:

  • Paylaşılan Evsahipliği. Paylaşımlı barındırma planları, birden fazla web sitesini tek bir sunucuda barındırır. Sitelerin tümü belleği, işlemeyi ve bant genişliğini paylaşır. Bu planlar genellikle en ucuz planlar olsa da düşük performansla karşılaşabilirsiniz. Aynı sunucuda barındırılan başka bir siteye trafik akışı olursa web siteniz yavaşlayabilir.
  • VPS Barındırma. Sanal Özel Sunucular, paylaşımlı barındırmanın bazı zorluklarını çözer. Birkaç site bir sunucuyu paylaşır, ancak her site kendi sanal ortamında özel kaynaklarla çalışır. Yapı, diğer sitelerdeki sorunların taşma etkisini sınırlar. VPS, sunucu üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve daha yüksek bir fiyata sunulur.
  • Özel Barındırma. Diğer sitelerin sitenizin performansını etkilemeyeceğinin garantisini istiyorsanız, özel bir barındırma planı, web sunucusunun tamamını yalnızca siteniz için kullanmanıza olanak tanır. Çoğu küçük ve orta ölçekli işletme için, özel barındırma maliyeti, faydalarından daha ağır basmaktadır.
  • Bulut Barındırma. Bulut barındırmayı kullanmak, geleneksel barındırma planlarının sınırlamalarının çoğunu çözer. Web siteniz tek bir fiziksel sunucudan çalışmak yerine birden fazla sunucuda çalışır. Bulut barındırma sağlayıcılarının dünyanın her yerinde veri merkezleri vardır. Siteniz, veri merkezleri ağı tarafından desteklenen bir sanal sunucu üzerinden çalışır. Bulutta barındırılan siteler anında ölçeklenebilir. Dolayısıyla, büyük bir trafik akışı varsa siteniz daha fazla kaynak kullanmaya başlayabilir ve trafik azaldığında ölçeği küçültebilir.
  • Yönetilen WordPress Barındırma. Yönetilen barındırma hizmetleri altyapı ve müşteri desteği sağlar. Ana bilgisayar genellikle WordPress'i yükler ve sunucuyu WordPress için en iyi performansı gösterecek şekilde optimize eder.
Okumak:  WordPress Sitenizin İşlemsel E-postasını İyileştirme

WordPress Hosting'in 5 Avantajı

WordPress barındırmanın buna değip değmeyeceği hakkındaki yazımızda, yönetilen WordPress planlarının çoğu WordPress web sitesi için daha iyi performans ve özellikler sunduğunu açıkladık. Çoğu işletme, tüm barındırma ihtiyaçlarını yönetilen bir WordPress barındırma planıyla karşılayabilir. Yeni WordPress siteleri için neden yönetilen barındırma önerdiğimizi keşfetmek için aşağıdaki avantajları inceleyin.

1. Kullanım Kolaylığı ve Optimizasyon

Yönetilen bir WordPress ana bilgisayarıyla, bir WordPress sitesinin kurulması ve kurulması birkaç dakika sürer. Çoğu ana bilgisayar, kurulum ve yapılandırma için rehberli bir sihirbaz sağlar. Birkaç soruyu yanıtlamanız yeterli; düzenlemeye hazır boş bir WordPress siteniz olacak.

Kullanım kolaylığı aynı zamanda sunucu optimizasyonuna da yansır. Web barındırıcısı, tüm sunucu yapılandırmalarının WordPress optimizasyonu için en iyi uygulamalarla eşleştiğinden emin olur.

2. Otomatik Güncellemeler

Bilgisayarınız işletim sisteminizi yükseltmek isteyip istemediğinizi sorduğunda her zaman “yarını hatırlat” seçeneğini tıklayan biriyseniz, yönetilen bir WordPress barındırma hizmeti kullanmayı düşünebilirsiniz. Yönetilen hizmetin bir kısmı, WordPress sisteminize ve eklentilere yönelik otomatik güncellemeleri içerir. Sisteminizi ve eklentilerinizi güncel tutmak, WordPress güvenlik ihlallerini önlemeye yardımcı olur.

3. Güvenlik

WordPress en popüler içerik yönetim sistemidir ve internetteki web sitelerinin yaklaşık %40'ını çalıştırır. Sistemin yaygın kullanımı, onu saldırılar için popüler bir hedef haline getiriyor. WordPress'in güvenli olup olmadığını merak ediyorsanız, en iyi uygulamaları izlerseniz cevap evet olacaktır. Yönetilen WordPress barındırma, sitenizin arka ucuna yetkisiz erişimi önlemek için otomatik güncellemeler ve ek güvenlik koruması içerir.

4. Hız

Yönetilen WordPress barındırma hizmetleri, web sunucularını WordPress için optimize ettiğinden, siteler genellikle daha ucuz paylaşılan barındırma planlarından daha iyi performans gösterir. Siteniz aniden yavaşlarsa paylaşımlı barındırmadan yönetilen barındırmaya geçmeyi düşünün.

Yönetilen barındırma planları genellikle görüntü optimizasyonu ve içerik dağıtım ağları gibi ek hız artırıcı özellikler içerir.

Okumak:  WordPress Çok Siteli alan adı eşleme kılavuzu

5. Self Servis Araçları

Yönetilen WordPress barındırma planları aynı zamanda sunucu araçlarına kolay self-servis erişim sağlar, böylece önbelleğinizi temizleme gibi görevleri tamamlayabilirsiniz. Planların çoğu, hazırlama alanlarının kurulması ve değişikliklerin hazırlama aşamasından üretime aktarılması için otomatik desteği de içerir.

Bana Hosting'ten WordPress Barındırma

Bana Hosting'in yönetilen WordPress barındırma planları, uygun fiyatlarla mükemmel sonuçlar sunar. WordPress uzmanlarımız sitenizi çalışır duruma getirmenize yardımcı olmaya hazır.

Bana Hosting tarafından WordPress barındırma avantajları şunları içerir:

  • Daha Hızlı Siteler için Gelişmiş Özellikler. Sitenizin her zaman hızlı yüklenmesi için birinci sınıf görüntü sıkıştırma, yerleşik bir CDN ve gelişmiş önbelleğe alma özellikleri sunuyoruz.
  • Otomatik güncellemeler. Görsel karşılaştırmalarla sorunsuz otomatik eklenti güncellemeleri sunuyoruz.
  • Hiçbir gizli ücret. Aşım ücretleri, trafik sınırları veya ölçülü sayfa görüntülemeleri konusunda endişelenmenize gerek yok.
  • Ücretsiz Geçişler. Ücretsiz geçiş hizmetimizle mevcut sitenizi hosting planlarımıza taşıyın.
  • Üstün Destek ve Güvenlik. Her zaman açık güvenlik izleme ve WordPress uzmanlarımızın 7/24 desteği, sitenizin her zaman sorunsuz çalışmasını sağlar.

Tam olarak yönetilen WordPress barındırma planlarımıza bugün göz atın.