Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

WordPress için BigCommerce'e Giriş

WordPress için BigCommerce'e Giriş

BigCommerce, birkaç yıldır büyük başarı elde eden bir e-ticaret SaaS platformudur. Küçük anne-baba mağazalarından her ay milyonlarca dolarlık satış yapan kurumsal düzeydeki işletmelere kadar çeşitli satıcılar, mağazalarının güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için BigCommerce'e güveniyor.

Bu tüccarların çoğu, web varlıklarının içerik bölümünü de WordPress'te çalıştırmayı seçti. Son derece güçlüdür ve güçlü bir düzenli büyüme geçmişine sahiptir. Diğer tüccarlar içerik yöneticileri olarak Drupal'ı kullanmayı seçtiler ve bazıları da React, Vue veya seçtikleri başka bir dilde özel sunum katmanları yazdılar.

BigCommerce, bu satıcıların e-ticaret vitrinlerini ve içerik yönetim sistemlerini birleştirmelerine yardımcı olmak için API'mize büyük yatırım yaptı. Bu, uygun kimlik bilgilerine sahip herkesin arayüzünü BigCommerce'e yazmasına olanak tanır ve mağazalarının sunum katmanını BigCommerce platformunda çalıştırma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Buna başsız e-ticaret denir ve vitrine neredeyse sınırsız esneklik ve güç sağlar.

WordPress Eklentisi Oluşturma

BigCommerce, başsız e-ticaretle neler yapılabileceğine dair bir örnek sunmak istedi ve bu nedenle dünyada en yaygın kullanılan CMS'yi seçti. WordPress. WordPress şu anda tüm web'in üçte birinden fazlasına güç sağlıyor, bu nedenle WordPress'i ilk entegrasyonumuz yapmak kolay bir seçimdi.

BigCommerce, WordPress eklentisini oluşturmak için seçkin bir WordPress geliştirme ajansı olan Modern Tribe ile ortaklık kurdu. WordPress geliştiricilerinin onu genişletmesini ve onunla yeni ve ilginç şeyler yapmasını kolaylaştırmak için “WordPress yöntemini” oluşturmasını istediler. Ayrıca tüm güvenlik kaygılarını ve CPU yoğun işlevleri BigCommerce sunucularına bırakmak istiyorlardı. Bu, WordPress'in en iyi yaptığı şeyi yapma özgürlüğüne sahip olmasını sağlar: içerik sunmak.

Okumak:  RTX 2060: En İyi Performansa Sahip Ekran Kartları Sıralaması ve İncelemeleri

Bu hedeflere bazı temel teknolojik kararlarla ulaştılar:

  • Ürünler BigCommerce sunucularında tutulur ve bir programa göre WordPress sunucusuyla senkronize edilir.
  • WordPress'teki ürünler, WordPress'te çok yaygın bir veri depolama yöntemi olan Özel Gönderi Türü olarak depolanır.
  • Ürün meta verileri WordPress meta verileri olarak depolanır, bu da ona diğer meta veriler kadar kolay erişilmesini sağlar.
  • Ödeme sayfasında gömülü bir iframe bulunur. Bu, tüm hassas verilerin müşteri ile ana BigCommerce sunucuları arasında değiş tokuş edildiği ve WordPress sunucusunun PCI uyumluluğu ihtiyacını ortadan kaldırdığı anlamına gelir.

Bu kararların sonuçları oldukça derindir:

  • BC4WP, diğer WordPress e-ticaret platformlarından çok daha hızlı olma eğilimindedir çünkü tüm ağır yük BigCommerce sunucularındadır.
  • BC4WP diğer WordPress e-ticaret platformlarından daha güvenlidir çünkü WordPress saldırıya uğrasa bile davetsiz misafirin hassas müşteri ve satış verilerine erişimi yoktur.
  • Ortalama bir WordPress geliştiricisinin, e-ticaret işlevselliğini çalıştırmak için yapması gereken çok az iş vardır ve bu da onlara iş ihtiyaçlarını çözmeye ve mümkün olan en iyi web sitesini oluşturmaya odaklanmak için hem zaman hem de bütçe bırakır.

Özet

BC4WP'nin genel kapladığı alan hem performans hem de güvenlik açısından çok hafiftir. WordPress'te WooCommerce ile bulabileceğiniz CRM bağlayıcıları veya gönderim ayarları gibi entegrasyonların çoğu BigCommerce sunucularında tutulur; bu da bunların BigCommerce tarafından standartlaştırılmasına, incelenmesine ve bakımına olanak tanır.